LM.plSportLiga międzyokręgowa: Wygrana GKS, kontrowersje w Tuliszkowie

Liga międzyokręgowa: Wygrana GKS, kontrowersje w Tuliszkowie

To nie był prosty mecz, ale udało się. GKS Sompolno pokonał 3:2 Piasta Kobylin i zanotował pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Piąta kolejka ligi międzyokręgowej znów przyniosła mieszane wyniki zespołów z okręgu konińskiego. Największą radość poczuli w niedzielę piłkarze GKS Sompolno, którym udało się wygrać po raz pierwszy w tym sezonie. Na własnym terenie GKS pokonał 3:2 Piasta Kobylin. Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0 po bramce Przemysława Jankowskiego i samobójczym trafieniu Sylwestra Kłosa. Po zmianie stron goście jednak zdołali wyrównać i dopiero w 85. minucie decydującą bramkę strzelił Mirosław Szczebelski.

Trzy wywalczone w niedzielę punkty pozwoliły zespołowi z Sompolna awansować na dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem czterech oczek na koncie.

Zwycięską serię przedłużył SKP Słupca, wygrywając w sobotę z Astrą Krotoszyn 6:1. Dwa gole dla słupczan zanotował Łukasz Pietrzak, a po jednej - Jakub Woźniak, Szymon Szczęsny, Kamil Michalak i Łukasz Jaszczak. Drużyna Wojciecha Henke awansowała na piąte miejsce w tabeli z dorobkiem dwunastu punktów.

Drugą wygraną w sezonie zanotował Polonus Kazimierz Biskupi. Wicemistrz klasy okręgowej z zeszłego sezonu pokonał 2:0 Tura 1921 Turek. Bramki dla Polonusa strzelali Mateusz Gołębiowski i Krzysztof Słowiński. Drużyna z Kazimierza Biskupiego awansowała na dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem sześciu punktów, Tur 1921 spadł natomiast na miejsce jedenaste, mając na koncie cztery oczka.

Dwie pozostałe drużyny z okręgu konińskiego w weekend punktów nie zdobyły. Tulisia Tuliszków przegrała wysoko ze Stalą Pleszew 2:5. Po pierwszej połowie goście prowadzili 2:1, ale po przerwie tuliszkowanie zdołali wyrównać. W ostatnim kwadransie Stal dołożyła jeszcze trzy bramki i zwyciężyła 5:2.

W spotkaniu nie brakowało kontrowersji, co na swoim profilu na FB wypunktował zespół z Tuliszkowa. - W roli głównej przez cały mecz byli jednak sędziowie. Kompletnie nie panowali nad tym, co dzieje się na boisku. Brak konsekwencji w decyzjach skutkował nerwową atmosferą. Mylili się w obydwie strony, jednak trzy podjęte przez nich decyzje w drugiej połowie ustawiły wynik meczu i piszemy to z pełną odpowiedzialnością. Sami mamy dystans do pracy sędziów - tak jak my zajmują się piłką amatorsko. Niejednokrotnie w relacjach pisaliśmy o błędnej decyzji sędziego, ale od razu zaznaczaliśmy, że nikt nieomylny nie jest - czytamy na profilu klubu.

Tulisia po porażce pozostała na ósmym miejscu w tabeli z dorobkiem sześciu punktów.

W sobotę przegrały również Wilki Wilczyn. Na własnym terenie zespół z północy powiatu konińskiego uległ Orłowi Mroczeń 0:2. Mające trzy punkty na koncie Wilki spadły na czternaste miejsce w lidze.

Następna kolejka w najbliższy weekend. SKP Słupca zmierzy się na wyjeździe z Odolanovią Odolanów, Polonus Kazimierz Biskupi podejmie Zielonych Koźminek, Tur 1921 Turek zagra w Mroczeniu z tamtejszym Orłem, Wilki Wilczyn wyjadą na spotkanie z Piastem Kobylin, a Tulisia Tuliszków podejmie GKS Sompolno.

Tulisia Tuliszków - Stal Pleszew 2:5 (1' Jakub Cieślak, 62' Jarosław Gorgolewski - 4', 84', 90'+ Jacek Pacyński, 28' Błażej Ciesielski, 75' Mateusz Raczyk)

Wilki Wilczyn - Orzeł Mroczeń 0:2 (44' Rafał Janicki, 90'+ Kamil Jurasik)

SKP Słupca - Astra Krotoszyn 6:1 (5', 90'+ Łukasz Pietrzak, 31' Jakub Woźniak, 40' Szymon Szczęsny, 50' Kamil Michalak, 71' Łukasz Jaszczak - 84' Szymon Polowczyk)

GKS Sompolno - Piast Kobylin 3:2 (20' Przemysław Jankowski, 44' Sylwester Kłos (sam.), 85' Mirosław Szczebelski - 49' Mateusz Wachowiak, 53' Dominik Snela)

Tur 1921 Turek - Polonus Kazimierz Biskupi 0:2 (18' Mateusz Gołębiowski, 87' Krzysztof Słowiński).