Dzisiaj jest niedziela 20 października 2019, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18924) SPORT FORUM FIRMY (5386) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
18 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To będzie test dla Szymańskiego. Rywalem młody Ukr ... (0)Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (1)

Kobranocka, Róże Europy, Sebastian Riedel i Cree na błoniach

Dodano: 5.09.2018 10:06

Kobranocka, Róże Europy oraz Sebastian Riedel i grupa Cree wystąpią na konińskich błoniach w koncercie poświęconym 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert odbędzie się 15 września o godz. 18.00. Na wydarzenie zaprasza Prezydent Konina Józef Nowicki.

To jedno z wydarzeń, które Miasto Konin przygotowało z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Na błoniach wystąpią zespoły rockowe. Bo jak mówią muzycy, każda forma uczczenia rocznicy jest ważna. Wstęp na koncerty jest wolny. Imprezy pod szyldem „Konin dla Niepodległej” odbywają się w mieście przez cały rok. W połowie września wystąpią trzy, doskonale znane zespoły rockowe.

Cree gra rocka, stylem przypominającego muzykę z lat 60 i 70. Zespół powstał w 1993 roku w Tychach z inicjatywy 16-letnich wówczas Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa.  Zespół zadebiutował cztery lata później na festiwalu w warszawskiej Stodole. Od tamtej pory grupa zaczęła koncertować w kraju i zagranicą, a w 1998 roku wydał debiutancką płytę. Utwory zespoły zajmują wysokie miejsca na listach przebojów. Autorem większości repertuaru grupy, wokalistą i  gitarzystą jest Sebastian Riedel, syn Ryśka Riedla (Dżem).

Kobranocka 
Polski zespół rockowy, który powstał w latach 80 XX wieku i początkowo nazywał się ,,Latający Pisuar". W latach 1986 - 2005 zespół sześciokrotnie wystąpił na festiwalu w Jarocinie. Gra muzykę odwołującą się do punk rocka z mocno pacyfistycznymi tekstami. Cechą charakterystyczną tekstów Kobranocki (pisanych zwykle przez Andrzeja Michorzewskiego - psychiatrę z zawodu) jest ich abstrakcyjna metaforyka. Największe przeboje Kobranocki to: ,,Kocham Cię jak Irlandię", ,,Hipisówka", ,,Jak zapomnieć Cię", ,,List z pola boju", ,,Ela, czemu się nie wcielasz?" oraz nieśmiertelne covery Die Toten Hosen ,,Nikomu nie wolno się z tego śmiać" czy Stones'ów ,,Współczucie dla diabła".

Róże Europy 
Róże Europy to jeden z najpopularniejszych, polskich zespołów rockowych lat 80. i początku 90. Założycielami grupy byli Piotr Klatt (wokalista, gitarzysta, autor tekstów), Piotr Frąckiewicz (gitarzysta), Maciej Ochman (instrumenty klawiszowe) i Arek Żurowski (gitara basowa).
Zasłynęli dzięki takim hitom jak ,,Stańcie przed lustrami", ,,Rock'n'rollowcy", ..Krew.M.Monroe", ,,Radio Młodych Bandytów", ,,Marihuana" czy ,,Jedwab". Ich najnowszy album nosi tytuł ,,8", bo to już rzeczywiście ósma płyta w karierze Róż Europy. Grupa brała udział w licznych festiwalach, m.in. Jarocin, Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Przystanek Woodstock.

Inauguracją obchodów setnej rocznicy niepodległości w Koninie był koncert „Śpiewamy dla Niepodległej”, który odbył się w ubiegłym roku 11 listopada. Wzięły w nim udział chóry i orkiestry, a mieszkańcy włączyli się w śpiewanie pieśni patriotycznych. Kulminacyjnym momentem roku jubileuszowego będzie dzień 11 listopada.

Koncert „Konin dla Niepodległej” 
Sebastian Riedel&Cree, Kobranocka, Róże Europy
Godz. 18.00 
Konińskie Błonia 
Wstęp wolny



  • Kobranocka, Róże Europy, Sebastian Riedel i Cree na błoniach

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin dla Niepodległej,   koncerty,   błonia,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Znakomity koncert! To klasyka i kawał historii polskiej muzy. Brawo Konin!
Dodano: 5.09.2018 12:23    Przez: ~zabiorę Cię
Kocham Konin jak Irlandię:) Super.
Dodano: 5.09.2018 12:26    Przez: ~fan
Super sprawa znane, lubiane kapele rockowe i znów dzięki władzy naszego miasta.
Dodano: 5.09.2018 19:04    Przez: ~rockowiec
to jest koncert a nie jak ostatnio jakies zespoliki
Dodano: 5.09.2018 19:03    Przez: ~cc
I ile nocy "ociemniali" przez to, że twoi idole ukradli księżyc ?
Dodano: 5.09.2018 11:09    Przez: ~Anty pis

KOMENTARZE

Czy w drodze informacji publicznej mozna zapytac ile kosztuje sprowadzenie zepolow i organizacja koncertu? I czy przypadkiem ktos z pieniędzy podatnikow nie robi sobie kampanii wyborczej?
Dodano: 05.09.2018 10:29    Przez: ~Jozef Mostowiak
Jeśli ktoś sobie robi kampanie wyborczą to jedynie rządzący Koninem.
Dodano: 05.09.2018 10:33    Przez: ~Symp. PiS
Józef będzie tańczył i śpiewał. Zagrają też hymn ZSRR by przypomnieć Józkowi lata młodości.
Dodano: 05.09.2018 11:06    Przez: ~Kombatant
Za komuny było dobrze, miałem legitymację partyjną PZPR, a ona była przepustką do wszystkiego, a kiedy chciałem zdobyć średnie wykształcenie, aby objąć kierownicze stanowisko w firmie wystarczyło się dwa razy pokazać na wykładach wieczorowych, a potem fikcyjny egzamin poparty opilstwem i obżarstwem i tym sposobem, mając średnie wykształcenie byłem w zakładzie kierownikiem. Umiejętności ani wiedza się nie liczyły, ale przynależność do PZPR, a sam Sekretarz w zakładzie był bogiem.
Dodano: 05.09.2018 11:24    Przez: ~Towarzysz
Teraz jest tak samo jeśli masz legitymację PIS to otwiera ci drogę do kariery lub jeśli jesteś z rodziny Józia.
Dodano: 05.09.2018 11:36    Przez: ~Rodzina Józia
Sugerujesz, że PO i . N to partie krystalicznie czyste ?
Dodano: 05.09.2018 11:53    Przez: ~Witek
Towarzysz widzisz a teraz takie czasy że przepustek nie Trzeba, WSTĘP WOLNY
Dodano: 05.09.2018 12:20    Przez: ~Czytaj uważnie
Znakomity koncert! To klasyka i kawał historii polskiej muzy. Brawo Konin!
Dodano: 05.09.2018 12:23    Przez: ~zabiorę Cię
Cree bierze min 20 -25 tys, pozostałe zapewne po ok10 tys. A dzień wcześniej w MDK Nowak zagra za free i do tego przyjechał z zespołem też za darmo dla Wojtasa. Więc polecam w piątek o 20 koncert w MDKu.
Dodano: 05.09.2018 12:43    Przez: ~Sdh
Ale szrot!!!! Kto wybiera tych "artstuf".
Dodano: 05.09.2018 15:53    Przez: ~loi
Do Symp.PiS Ciekawe czy tak samo byś pisał gdyby rządziły Koninem błazny z PiS-u??? Czy też każdą imprezę w Koninie opisywałbyś jako kampanię wyborczą obecnie rządzących Koninem???
Dodano: 05.09.2018 19:32    Przez: ~zdegustowany błaznami
Nie rozumiem jak dorośli faceci mogą nosić długie włosy
Dodano: 06.09.2018 07:44    Przez: ~Fuuuuuuuuuujjjjjjjjjj
100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości, wyłączając oczywiście wojny i okupację sowiecką po drugiej wojnie światowej, to ile w końcu lat jesteśmy niepodlegli ?
Dodano: 05.09.2018 10:31    Przez: ~Symp. PiS
I ile nocy "ociemniali" przez to, że twoi idole ukradli księżyc ?
Dodano: 05.09.2018 11:09    Przez: ~Anty pis
Kocham Konin jak Irlandię:) Super.
Dodano: 05.09.2018 12:26    Przez: ~fan
KONSTYTUCJA
Dodano: 05.09.2018 10:36    Przez: ~Anna G.
Jest "biblią" lewaków, czy ona im zapewni zbawienie i życie wieczne w Niebie ?
Dodano: 05.09.2018 11:27    Przez: ~No nie !
DES-TY-LA-CJA
Dodano: 05.09.2018 20:47    Przez: ~:)
Nic z tego nie rozumiem. Według obecnej władzy wolność odzyskaliśmy dopiero w 2016 roku :)Ale Kobranockę lubię.
Dodano: 05.09.2018 11:09    Przez: ~róża wiatrów
Ty w ogóle niewiele rozumiesz.
Dodano: 05.09.2018 11:56    Przez: ~Nierozumny
A na finiszu kampanii wyborczej Józef zaserwuje nam Metallicę i szampańską zabawę w odwiertach geotermalnych?
Dodano: 05.09.2018 11:12    Przez: ~janka
Zespół(Kobranocka) z pacyfistycznym tekstami na 100 lecie odzyskania niepodległości..... trzeba być chorym żeby coś takiego zaproponować.... czy to napewno na stulecie niepodległości!??!?!?
Dodano: 05.09.2018 12:09    Przez: ~su_arez@wp.pl
Słyszałeś o czymś takim jak alkohol dragi i rock and roll??? Baw się chopie wyluzuj majty i daj se luz z polityką to dobre dla smutasow
Dodano: 05.09.2018 12:22    Przez: ~Nnnnnn
Kilka dni temu na wirtualnej polsce czytałem artykuł o Koninie z Nowickim. Wyszło że to miasto jest miodem i mlekiem płynące. Tyle się tu dzieje (co się dzieje kampania wyborcza i kumoterstwo), tyle buduje tylko ciężko sprowadzić inwestorów bo jest mało terenów pod inwestycje. 😂 Tyle się dzieje w waszych grajdolach a młodzi ludzie dawno wyjechali!
Dodano: 05.09.2018 13:46    Przez: ~Pawel
Niemcy chwalą polityka ze swojej partii (wp-niemieckie media, platforma - niemiecka partia).
Dodano: 05.09.2018 20:51    Przez: ~:)
to jest koncert a nie jak ostatnio jakies zespoliki
Dodano: 05.09.2018 19:03    Przez: ~cc
Super sprawa znane, lubiane kapele rockowe i znów dzięki władzy naszego miasta.
Dodano: 05.09.2018 19:04    Przez: ~rockowiec
Wazeliza w kioskach będzie za fri
Dodano: 05.09.2018 21:03    Przez: ~Bolo
Co niektórzy woleliby chyba,ze prezydent zabranial koncertow rockowych jak w niektórych miastach bo to diabelska muza...zapytajcie Cree. Nie narzekajcie tak na Jozefa bo dużo facet zrobił, w sferze kultury Konin ma się czym pochwalić.
Dodano: 05.09.2018 21:23    Przez: ~Marek
Czym,niech miasto zorganizuje koncery gwiazdy na 15.000,tylko gdzie ? Babcia Maryla na dni Konina,to teraz cos dla mlodych przed wyborami ! Jeszcze tylko brakuje meczu pokazowego Gornik Konin - Real Madryt