Dzisiaj jest poniedziałek 17 czerwca 2019, imieniny: Laury, Alberta, Marcjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19612) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 15oC
Jutropogoda
23 / 16oC
Pojutrzepogoda
25 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (29)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (3)

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?

Dodano: 5.09.2018 12:41
Źródło: LM.pl

Pierwszy odcinek ,,Śniadania na bulwarze" za nami. Tym razem już w pełni ,,na żywo" dyskutowaliśmy o street arcie, konińskich zabytkach i o tym, jak te dwie sfery przenikną się w ramach ,,Wczasów w Koninie".

W pierwszym odcinku naszego nowego cyklu gościliśmy Michała Mąkę - artystę, plastyka i twórcę sztuki ulicznej, Roberta Olejnika - dziennikarza, miłośnika historii Konina i autora cyklów w portalu LM.pl: ,,Konińskie Wspomnienia" i ,,Konin Jest Nasz" oraz Mariusza Harmasza - artystę, aktywistę i organizatora ,,Wczasów w Koninie".

Michał opowiadał o swoich projektach, które realizuje w ramach ,,Wczasów w Koninie" i które umiejscowione będą w swóch ważnych dla historii miasta punktach - pałacu Reymonda przy ul. Wojska Polskiego oraz oficynie rejenta Sikorskiego przy ul. Urbanowskiej. Historię tych miejsc przybliżył Robert Olejnik, a Mariusz Harmasz zaprosił na wystawę, którą już od jutra będzie można oglądać wewnątrz (!) Pałacu Reymonda.

A my zapraszamy do oglądania i dzielenia się swoimi wrażeniami po pierwszym, już w pełni ,,na żywo" odcinku ,,Śniadania na bulwarze".

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?
Slajd 1/10

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?

slajd 1 z 10

Pierwszy odcinek ,,Śniadania na bulwarze" za nami. Tym razem już w pełni ,,na żywo" dyskutowaliśmy o street arcie, konińskich zabytkach i o tym, jak te dwie sfery przenikną się w ramach ,,Wczasów w Koninie".

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?

slajd 2 z 10

Pierwszy odcinek ,,Śniadania na bulwarze" za nami. Tym razem już w pełni ,,na żywo" dyskutowaliśmy o street arcie, konińskich zabytkach i o tym, jak te dwie sfery przenikną się w ramach ,,Wczasów w Koninie".

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?

slajd 3 z 10

Pierwszy odcinek ,,Śniadania na bulwarze" za nami. Tym razem już w pełni ,,na żywo" dyskutowaliśmy o street arcie, konińskich zabytkach i o tym, jak te dwie sfery przenikną się w ramach ,,Wczasów w Koninie".

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?

slajd 4 z 10

Pierwszy odcinek ,,Śniadania na bulwarze" za nami. Tym razem już w pełni ,,na żywo" dyskutowaliśmy o street arcie, konińskich zabytkach i o tym, jak te dwie sfery przenikną się w ramach ,,Wczasów w Koninie".

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?

slajd 5 z 10

Pierwszy odcinek ,,Śniadania na bulwarze" za nami. Tym razem już w pełni ,,na żywo" dyskutowaliśmy o street arcie, konińskich zabytkach i o tym, jak te dwie sfery przenikną się w ramach ,,Wczasów w Koninie".

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?

slajd 6 z 10

Pierwszy odcinek ,,Śniadania na bulwarze" za nami. Tym razem już w pełni ,,na żywo" dyskutowaliśmy o street arcie, konińskich zabytkach i o tym, jak te dwie sfery przenikną się w ramach ,,Wczasów w Koninie".

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?

slajd 7 z 10

Pierwszy odcinek ,,Śniadania na bulwarze" za nami. Tym razem już w pełni ,,na żywo" dyskutowaliśmy o street arcie, konińskich zabytkach i o tym, jak te dwie sfery przenikną się w ramach ,,Wczasów w Koninie".

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?

slajd 8 z 10

Pierwszy odcinek ,,Śniadania na bulwarze" za nami. Tym razem już w pełni ,,na żywo" dyskutowaliśmy o street arcie, konińskich zabytkach i o tym, jak te dwie sfery przenikną się w ramach ,,Wczasów w Koninie".

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?

slajd 9 z 10

Pierwszy odcinek ,,Śniadania na bulwarze" za nami. Tym razem już w pełni ,,na żywo" dyskutowaliśmy o street arcie, konińskich zabytkach i o tym, jak te dwie sfery przenikną się w ramach ,,Wczasów w Koninie".

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Taaak, fajne mielenie językiem, a co w ostatnich czasach KONKRETNIE zrobiono w sprawie pałacyku Reymonda? Ktoś, coś?
Dodano: 5.09.2018 13:08    Przez: ~
Może zjedli, a opakowania wyrzucili do Warty ? Wszędzie pełno śmieci leży jak się spaceruje, my Polacy jesteśmy śmieciarzami.
Dodano: 5.09.2018 16:38    Przez: ~Widzę to
Gdzie te tlumyyyyy sie pytam????
Dodano: 5.09.2018 19:26    Przez: ~KONIN.PL
avatar Mowa, trawa , gdzie inwestycje?Miejsca pracy ? po POkomunie w Koninie zostało tylko ch..j,d...pa i kamieni kupa.
Dodano: 5.09.2018 15:31    Przez: Tomasz Kobrzycki
Nie jestem w stanie zmusić się do słuchania ludzi słabo mówiących po polsku.Prowadzący- beznadziejny,coś tam sobie bełkotał pod nosem, i mimo że byłam zainteresowana tematem spotkania , wyłączyłam przekaz po 5 minutach...Może gdyby pan Olejnik prowadził rozmowę, byłoby ciekawiej- język ojczysty zna doskonale, nie utracił zdolności myślenia, potrafi słuchać i mówi tak,że chce się Go słuchać...
Dodano: 5.09.2018 18:38    Przez: ~Anna W.

KOMENTARZE

Taaak, fajne mielenie językiem, a co w ostatnich czasach KONKRETNIE zrobiono w sprawie pałacyku Reymonda? Ktoś, coś?
Dodano: 05.09.2018 13:08    Przez: ~
avatar Mowa, trawa , gdzie inwestycje?Miejsca pracy ? po POkomunie w Koninie zostało tylko ch..j,d...pa i kamieni kupa.
Dodano: 05.09.2018 15:31    Przez: Tomasz Kobrzycki
Też mnie to bardzo interesuje.Pałacyk móglby być wizytówką Konina!!!Tak malo mamy w naszym mieście zabytków.Powstają jakieś koszmarki architektoniczne,a oto co naprawdę ładne włodarze nie potrafią zadbać.Może właśnie przed wyborami cos postanowią odnośnie tego pałacyku i odzyska dawną świetność.
Dodano: 05.09.2018 19:04    Przez: ~koninianka
Gdzie te tlumyyyyy sie pytam????
Dodano: 05.09.2018 19:26    Przez: ~KONIN.PL
Po co ? Kazdy skwer oblegany przez meneli. Miasto melina
Dodano: 05.09.2018 20:25    Przez: ~H
To prawda. Menele nawet zawładnęli ten skwerek koło Fary. Jak usiądziesz chwilkę na ławeczce to żądają 2 zł, bo "ich suszy" - tak mówią.
Dodano: 05.09.2018 20:39    Przez: ~mieszkanka
@Tomasz Kobrzycki - na twpje pytania powinien odpowiedziec PiS, ktory wlasnie na dbiach zamyka kopalnie a tym samym przyczynia sie do jeszcze wiekszego upadku Konina...
Dodano: 06.09.2018 06:42    Przez: ~Pn
Ha ha,zlot pasożytów.
Dodano: 06.09.2018 07:34    Przez: ~Alf
Tak ciekawe cy te pasozyty zadały sobie pytanie czy historiia chce z nierobami miec cos wspólnego
Dodano: 06.09.2018 09:38    Przez: ~Martys
To ścierwo Kobrzycki ma przerwę w odbywaniu kary?
Dodano: 06.09.2018 14:51    Przez: ~wychowek
Nie ubliżaj człowiekowi, człowiek nie jest "ścierwem", a gdyby ciebie ktoś tak nazwał ?
Dodano: 06.09.2018 17:04    Przez: ~Jak byś się czuł ?
Aha. A gdzie to śniadanie bo ja tylko napoje widzę
Dodano: 05.09.2018 15:55    Przez: ~Obserwator
Może zjedli, a opakowania wyrzucili do Warty ? Wszędzie pełno śmieci leży jak się spaceruje, my Polacy jesteśmy śmieciarzami.
Dodano: 05.09.2018 16:38    Przez: ~Widzę to
Śniadanko to pewnie sobie zjedli u Jòzia
Dodano: 05.09.2018 17:31    Przez: ~As
A co to są urzędnicy z UM, rączki mają czyste ?
Dodano: 05.09.2018 18:26    Przez: ~Pytam
Bo to nie jest Śniadanie u Tiffaniego lecz Śniadanie na Bulwarach Rabina Lipińskiego.
Dodano: 06.09.2018 11:20    Przez: ~ajwaj
Nie jestem w stanie zmusić się do słuchania ludzi słabo mówiących po polsku.Prowadzący- beznadziejny,coś tam sobie bełkotał pod nosem, i mimo że byłam zainteresowana tematem spotkania , wyłączyłam przekaz po 5 minutach...Może gdyby pan Olejnik prowadził rozmowę, byłoby ciekawiej- język ojczysty zna doskonale, nie utracił zdolności myślenia, potrafi słuchać i mówi tak,że chce się Go słuchać...
Dodano: 05.09.2018 18:38    Przez: ~Anna W.
Go? mnie uczyli, że dużą literą się osoby boskie oznacza, "go" wystarczy
Dodano: 14.09.2018 09:37    Przez: ~w
Olejnik i inni jak już ględzisz o historii to uczciwie podaj, że bulwary to współczesne budownictwo. Siedziba lm też w nowym budynku. Plac Zamkowy 97 % budownictwo prl do lat 90- tych. Budynki między ratuszem a kościołem też w 70 % budownictwo współczesne. Trzymajmy się PRAWDY. A nie blokujesz ludzi i usuwasz komentarze za prawdę. Politykę robisz i tyle ze swoim kolegą Kruczkowskim.
Dodano: 06.09.2018 02:07    Przez: ~wiem
I znowu komunistyczny cenzor wykosił niePOprawne i nie PO myśli komentarze.
Dodano: 06.09.2018 09:49    Przez: ~tfffuuu
A może zróbcie program o przemyśle ciężkim w Koninie jakie sa szanse na odkrywkę ościsłowo gdzie w koninie mlodzi ludzie moga znalesc prace zaproscie prezesów firm ktore chcą sie rozwijac w naszym regionie itp tematy
Dodano: 06.09.2018 07:33    Przez: ~Vbv
Takie tematy ich nie intetesuja. Ich interesuje tyljo Jozef i to by go oczerniac, by na niego pluc etc.
Dodano: 06.09.2018 11:58    Przez: ~Pn
Pn,wiemy,że jesteś gejem,ale ty masz jeszcze inne schorzenia lub dwie klasy szkoły podstawowej.
Dodano: 06.09.2018 12:27    Przez: ~???
Kto za to płaci ?? z jakich piniędzy to jest opłacane...lipa... panowie zróbcie cos dla miasta a nie siedzieć i p***rzieć
Dodano: 06.09.2018 09:26    Przez: ~kler
Od ponad pół roku siedza i pier.... o jakims mlodym, wyksztakconym, bezpartyjnym mlodziencu na bialym rumaku, ktory ma poodniesc Konin z kolan. Zaraz.... gdzies juz slyszalem te jalowe teksty o wstawaniu z kolan. Jeden nawet tak wstawał, że sobie te kolana uszkodzil. 😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 06.09.2018 12:01    Przez: ~Pn
Media lokalne a zaangażowanie OFICJALNYCH dziennikarzy w politykę. Taki temat powinien być poruszony na LM, taka dyskusja. :)
Dodano: 06.09.2018 09:43    Przez: ~rofl
Ciekawy temat, dobra inicjatywa, uważnie słuchałem, wiem więcej.
Dodano: 06.09.2018 15:46    Przez: ~ok
Bzdety i odgrzewane kotlety.
Dodano: 06.09.2018 17:11    Przez: ~Alicja z krainy czarów
Szkoda ze drugi brzeg Warty jest tak słabo zagospodarowany. Możnaby posadzic jakies krzewy czy cos
Dodano: 06.09.2018 17:39    Przez: ~Mieszkaniec
Myślę,że to idealny program dla mieszkańców Konina i powinniście Państwo zapraszać na wywiad ludzi naszego miasta. Widzę same priorytety: oglądalność, społeczność, bliskość, regionalność i prawdę z rzeczywistością. Nazwa projektu ,,śniadanie w prawdzie,, słuchając innych uczymy się ŻYĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Polecam