Dzisiaj jest poniedziałek 26 sierpnia 2019, imieniny: Marii, Natalii, Sandry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18918) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 20oC
Jutropogoda
28 / 22oC
Pojutrzepogoda
29 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?

Dodano: 5.09.2018 12:41
Źródło: LM.pl

Pierwszy odcinek ,,Śniadania na bulwarze" za nami. Tym razem już w pełni ,,na żywo" dyskutowaliśmy o street arcie, konińskich zabytkach i o tym, jak te dwie sfery przenikną się w ramach ,,Wczasów w Koninie".

W pierwszym odcinku naszego nowego cyklu gościliśmy Michała Mąkę - artystę, plastyka i twórcę sztuki ulicznej, Roberta Olejnika - dziennikarza, miłośnika historii Konina i autora cyklów w portalu LM.pl: ,,Konińskie Wspomnienia" i ,,Konin Jest Nasz" oraz Mariusza Harmasza - artystę, aktywistę i organizatora ,,Wczasów w Koninie".

Michał opowiadał o swoich projektach, które realizuje w ramach ,,Wczasów w Koninie" i które umiejscowione będą w swóch ważnych dla historii miasta punktach - pałacu Reymonda przy ul. Wojska Polskiego oraz oficynie rejenta Sikorskiego przy ul. Urbanowskiej. Historię tych miejsc przybliżył Robert Olejnik, a Mariusz Harmasz zaprosił na wystawę, którą już od jutra będzie można oglądać wewnątrz (!) Pałacu Reymonda.

A my zapraszamy do oglądania i dzielenia się swoimi wrażeniami po pierwszym, już w pełni ,,na żywo" odcinku ,,Śniadania na bulwarze".

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?
Slajd 1/10

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?

slajd 1 z 10

Pierwszy odcinek ,,Śniadania na bulwarze" za nami. Tym razem już w pełni ,,na żywo" dyskutowaliśmy o street arcie, konińskich zabytkach i o tym, jak te dwie sfery przenikną się w ramach ,,Wczasów w Koninie".

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?

slajd 2 z 10

Pierwszy odcinek ,,Śniadania na bulwarze" za nami. Tym razem już w pełni ,,na żywo" dyskutowaliśmy o street arcie, konińskich zabytkach i o tym, jak te dwie sfery przenikną się w ramach ,,Wczasów w Koninie".

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?

slajd 3 z 10

Pierwszy odcinek ,,Śniadania na bulwarze" za nami. Tym razem już w pełni ,,na żywo" dyskutowaliśmy o street arcie, konińskich zabytkach i o tym, jak te dwie sfery przenikną się w ramach ,,Wczasów w Koninie".

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?

slajd 4 z 10

Pierwszy odcinek ,,Śniadania na bulwarze" za nami. Tym razem już w pełni ,,na żywo" dyskutowaliśmy o street arcie, konińskich zabytkach i o tym, jak te dwie sfery przenikną się w ramach ,,Wczasów w Koninie".

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?

slajd 5 z 10

Pierwszy odcinek ,,Śniadania na bulwarze" za nami. Tym razem już w pełni ,,na żywo" dyskutowaliśmy o street arcie, konińskich zabytkach i o tym, jak te dwie sfery przenikną się w ramach ,,Wczasów w Koninie".

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?

slajd 6 z 10

Pierwszy odcinek ,,Śniadania na bulwarze" za nami. Tym razem już w pełni ,,na żywo" dyskutowaliśmy o street arcie, konińskich zabytkach i o tym, jak te dwie sfery przenikną się w ramach ,,Wczasów w Koninie".

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?

slajd 7 z 10

Pierwszy odcinek ,,Śniadania na bulwarze" za nami. Tym razem już w pełni ,,na żywo" dyskutowaliśmy o street arcie, konińskich zabytkach i o tym, jak te dwie sfery przenikną się w ramach ,,Wczasów w Koninie".

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?

slajd 8 z 10

Pierwszy odcinek ,,Śniadania na bulwarze" za nami. Tym razem już w pełni ,,na żywo" dyskutowaliśmy o street arcie, konińskich zabytkach i o tym, jak te dwie sfery przenikną się w ramach ,,Wczasów w Koninie".

Śniadanie na bulwarze. Jak połączyć street art z historią?

slajd 9 z 10

Pierwszy odcinek ,,Śniadania na bulwarze" za nami. Tym razem już w pełni ,,na żywo" dyskutowaliśmy o street arcie, konińskich zabytkach i o tym, jak te dwie sfery przenikną się w ramach ,,Wczasów w Koninie".

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Taaak, fajne mielenie językiem, a co w ostatnich czasach KONKRETNIE zrobiono w sprawie pałacyku Reymonda? Ktoś, coś?
Dodano: 5.09.2018 13:08    Przez: ~
Może zjedli, a opakowania wyrzucili do Warty ? Wszędzie pełno śmieci leży jak się spaceruje, my Polacy jesteśmy śmieciarzami.
Dodano: 5.09.2018 16:38    Przez: ~Widzę to
Gdzie te tlumyyyyy sie pytam????
Dodano: 5.09.2018 19:26    Przez: ~KONIN.PL
avatar Mowa, trawa , gdzie inwestycje?Miejsca pracy ? po POkomunie w Koninie zostało tylko ch..j,d...pa i kamieni kupa.
Dodano: 5.09.2018 15:31    Przez: Tomasz Kobrzycki
Nie jestem w stanie zmusić się do słuchania ludzi słabo mówiących po polsku.Prowadzący- beznadziejny,coś tam sobie bełkotał pod nosem, i mimo że byłam zainteresowana tematem spotkania , wyłączyłam przekaz po 5 minutach...Może gdyby pan Olejnik prowadził rozmowę, byłoby ciekawiej- język ojczysty zna doskonale, nie utracił zdolności myślenia, potrafi słuchać i mówi tak,że chce się Go słuchać...
Dodano: 5.09.2018 18:38    Przez: ~Anna W.

KOMENTARZE

Taaak, fajne mielenie językiem, a co w ostatnich czasach KONKRETNIE zrobiono w sprawie pałacyku Reymonda? Ktoś, coś?
Dodano: 05.09.2018 13:08    Przez: ~
avatar Mowa, trawa , gdzie inwestycje?Miejsca pracy ? po POkomunie w Koninie zostało tylko ch..j,d...pa i kamieni kupa.
Dodano: 05.09.2018 15:31    Przez: Tomasz Kobrzycki
Też mnie to bardzo interesuje.Pałacyk móglby być wizytówką Konina!!!Tak malo mamy w naszym mieście zabytków.Powstają jakieś koszmarki architektoniczne,a oto co naprawdę ładne włodarze nie potrafią zadbać.Może właśnie przed wyborami cos postanowią odnośnie tego pałacyku i odzyska dawną świetność.
Dodano: 05.09.2018 19:04    Przez: ~koninianka
Gdzie te tlumyyyyy sie pytam????
Dodano: 05.09.2018 19:26    Przez: ~KONIN.PL
Po co ? Kazdy skwer oblegany przez meneli. Miasto melina
Dodano: 05.09.2018 20:25    Przez: ~H
To prawda. Menele nawet zawładnęli ten skwerek koło Fary. Jak usiądziesz chwilkę na ławeczce to żądają 2 zł, bo "ich suszy" - tak mówią.
Dodano: 05.09.2018 20:39    Przez: ~mieszkanka
@Tomasz Kobrzycki - na twpje pytania powinien odpowiedziec PiS, ktory wlasnie na dbiach zamyka kopalnie a tym samym przyczynia sie do jeszcze wiekszego upadku Konina...
Dodano: 06.09.2018 06:42    Przez: ~Pn
Ha ha,zlot pasożytów.
Dodano: 06.09.2018 07:34    Przez: ~Alf
Tak ciekawe cy te pasozyty zadały sobie pytanie czy historiia chce z nierobami miec cos wspólnego
Dodano: 06.09.2018 09:38    Przez: ~Martys
To ścierwo Kobrzycki ma przerwę w odbywaniu kary?
Dodano: 06.09.2018 14:51    Przez: ~wychowek
Nie ubliżaj człowiekowi, człowiek nie jest "ścierwem", a gdyby ciebie ktoś tak nazwał ?
Dodano: 06.09.2018 17:04    Przez: ~Jak byś się czuł ?
Aha. A gdzie to śniadanie bo ja tylko napoje widzę
Dodano: 05.09.2018 15:55    Przez: ~Obserwator
Może zjedli, a opakowania wyrzucili do Warty ? Wszędzie pełno śmieci leży jak się spaceruje, my Polacy jesteśmy śmieciarzami.
Dodano: 05.09.2018 16:38    Przez: ~Widzę to
Śniadanko to pewnie sobie zjedli u Jòzia
Dodano: 05.09.2018 17:31    Przez: ~As
A co to są urzędnicy z UM, rączki mają czyste ?
Dodano: 05.09.2018 18:26    Przez: ~Pytam
Bo to nie jest Śniadanie u Tiffaniego lecz Śniadanie na Bulwarach Rabina Lipińskiego.
Dodano: 06.09.2018 11:20    Przez: ~ajwaj
Nie jestem w stanie zmusić się do słuchania ludzi słabo mówiących po polsku.Prowadzący- beznadziejny,coś tam sobie bełkotał pod nosem, i mimo że byłam zainteresowana tematem spotkania , wyłączyłam przekaz po 5 minutach...Może gdyby pan Olejnik prowadził rozmowę, byłoby ciekawiej- język ojczysty zna doskonale, nie utracił zdolności myślenia, potrafi słuchać i mówi tak,że chce się Go słuchać...
Dodano: 05.09.2018 18:38    Przez: ~Anna W.
Go? mnie uczyli, że dużą literą się osoby boskie oznacza, "go" wystarczy
Dodano: 14.09.2018 09:37    Przez: ~w
Olejnik i inni jak już ględzisz o historii to uczciwie podaj, że bulwary to współczesne budownictwo. Siedziba lm też w nowym budynku. Plac Zamkowy 97 % budownictwo prl do lat 90- tych. Budynki między ratuszem a kościołem też w 70 % budownictwo współczesne. Trzymajmy się PRAWDY. A nie blokujesz ludzi i usuwasz komentarze za prawdę. Politykę robisz i tyle ze swoim kolegą Kruczkowskim.
Dodano: 06.09.2018 02:07    Przez: ~wiem
I znowu komunistyczny cenzor wykosił niePOprawne i nie PO myśli komentarze.
Dodano: 06.09.2018 09:49    Przez: ~tfffuuu
A może zróbcie program o przemyśle ciężkim w Koninie jakie sa szanse na odkrywkę ościsłowo gdzie w koninie mlodzi ludzie moga znalesc prace zaproscie prezesów firm ktore chcą sie rozwijac w naszym regionie itp tematy
Dodano: 06.09.2018 07:33    Przez: ~Vbv
Takie tematy ich nie intetesuja. Ich interesuje tyljo Jozef i to by go oczerniac, by na niego pluc etc.
Dodano: 06.09.2018 11:58    Przez: ~Pn
Pn,wiemy,że jesteś gejem,ale ty masz jeszcze inne schorzenia lub dwie klasy szkoły podstawowej.
Dodano: 06.09.2018 12:27    Przez: ~???
Kto za to płaci ?? z jakich piniędzy to jest opłacane...lipa... panowie zróbcie cos dla miasta a nie siedzieć i p***rzieć
Dodano: 06.09.2018 09:26    Przez: ~kler
Od ponad pół roku siedza i pier.... o jakims mlodym, wyksztakconym, bezpartyjnym mlodziencu na bialym rumaku, ktory ma poodniesc Konin z kolan. Zaraz.... gdzies juz slyszalem te jalowe teksty o wstawaniu z kolan. Jeden nawet tak wstawał, że sobie te kolana uszkodzil. 😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 06.09.2018 12:01    Przez: ~Pn
Media lokalne a zaangażowanie OFICJALNYCH dziennikarzy w politykę. Taki temat powinien być poruszony na LM, taka dyskusja. :)
Dodano: 06.09.2018 09:43    Przez: ~rofl
Ciekawy temat, dobra inicjatywa, uważnie słuchałem, wiem więcej.
Dodano: 06.09.2018 15:46    Przez: ~ok
Bzdety i odgrzewane kotlety.
Dodano: 06.09.2018 17:11    Przez: ~Alicja z krainy czarów
Szkoda ze drugi brzeg Warty jest tak słabo zagospodarowany. Możnaby posadzic jakies krzewy czy cos
Dodano: 06.09.2018 17:39    Przez: ~Mieszkaniec
Myślę,że to idealny program dla mieszkańców Konina i powinniście Państwo zapraszać na wywiad ludzi naszego miasta. Widzę same priorytety: oglądalność, społeczność, bliskość, regionalność i prawdę z rzeczywistością. Nazwa projektu ,,śniadanie w prawdzie,, słuchając innych uczymy się ŻYĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Polecam