Dzisiaj jest niedziela 25 lipca 2021, imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15679) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 21oC
Jutropogoda
24 / 20oC
Pojutrzepogoda
24 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
#RazemDlaCypisa. Charytatywny Piknik Hiphopowy w p ... (2)Dorośli żeglarze na łódkach dla dzieci. Regaty na ... (0)

Koła Gospodyń Wiejskich odwiedzą Licheń. Przegląd zespołów

Dodano: 6.09.2018 10:39

VIII Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i innych Organizacji Kobiecych z terenów wiejskich w Licheniu Starym odbędzie się w najbliższy weekend 8-9 września.

Będą to dni wypełnione modlitwą gospodyń w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, ale także zabawą podczas barwnego jarmarku kulturowego. Jarmark rozpocznie się w sobotę o godz. 12.00 przeglądem zespołów KGW, konkursem twórczości artystycznej i kulinarnym – na potrawę z kapusty na parkingu przy ul. Konińskiej, przy brzegu jeziora Licheńskiego. Po oficjalnym otwarciu będzie czas na koncert patriotyczny i koncert „Na folkowo na ludowo” w wykonaniu KGW Przybysławice, mecz piłki nożnej na boisku przy SP w Licheniu o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi czy muzykowanie z Kapelą z Kopyta. Pełen kolorów i smaków jarmark kulturowy zamkną 8 września msza w licheńskiej bazylice, apel maryjny oraz inauguracja akcji „100 dni z Modlitwą Różańcową na 100-lecie Niepodległości z polskimi gospodyniami”.

Niedzielny poranek gospodynie rozpoczną spacerkiem różańcowym od kościoła św. Doroty do Grąblina. Następnie ulicami Lichenia przejdzie barwny korowód Kół Gospodyń Wiejskich, który do bazyliki poprowadzi Orkiestra Dęta z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie, gdzie odbędzie się uroczysta msza pod przewodnictwem ks. Janusza Kumali MIC, kustosza sanktuarium. Uczestnicy zjazdu zwiedzą też sanktuarium z przewodnikiem. Zjazd zakończy się odśpiewaniem „Barki” przy pomniku św. Jana Pawła II i koncertem maryjnym.

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   sanktuarium,   koła gospodyń wiejskich,   zjazd kgw,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ja bardziej cenię gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich za upitraszenie doskonałego rosołu z tłustego kapłona z domowym makaronem czy też zrobienie smakowitych pierogów z mięskiem i kapustą niż za klepanie durnowatych paciorków w Licheniu z których i tak nic nie wynika poza złożeniem daniny księdzu przeorowi.
Dodano: 6.09.2018 12:42    Przez: ~jaś

KOMENTARZE

Kobiety przynależące do Kół Gospodyń Wiejskich to katoliczki, a więc ludzie błądzący w swojej wierze, a bogini Maryja dla nich jest najważniejsza, stąd to klepanie zdrowasiek do zmarłej matki Pana Jezusa. Kim jest Bóg dla katolików, kim jest Syn Boży ? Ona Maryja jest najważniejsza, ponoć to "królowa Polski" ? Jakiej Polski, moją "królową" nie jest, ilu jest praktykujących katolików w Polsce ? 30 % i tak za dużo.
Dodano: 06.09.2018 12:06    Przez: ~Chrzescijanin
Nie tacy jak ty się nawracali.
Dodano: 06.09.2018 12:10    Przez: ~az
Ja bardziej cenię gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich za upitraszenie doskonałego rosołu z tłustego kapłona z domowym makaronem czy też zrobienie smakowitych pierogów z mięskiem i kapustą niż za klepanie durnowatych paciorków w Licheniu z których i tak nic nie wynika poza złożeniem daniny księdzu przeorowi.
Dodano: 06.09.2018 12:42    Przez: ~jaś
Słusznie jaś, tu wyjątkowo Cię popieram, kobieta została stworzona po to by służyła jako pomoc mężczyznie, a modlitwy do obrazów i figur to już średniowiecze i zacofanie. A w ogóle dobra żona tym się chlubi, to gotuje co mąż lubi.
Dodano: 06.09.2018 15:41    Przez: ~Schabowy
a niech se jadą ! poplotkują , obejrzą ten kicz, po drodze jakaś flaszka, wrócą odmienione ! no i niech wezmą sporo kasy - kustosz /nowy/ czeka na grzeszników.
Dodano: 06.09.2018 15:52    Przez: ~rr
A tak rzeczywiście, ogłaszał się, że czeka na grzeszników, oczywiście z pełnymi portfelami. Modlitwa do cudownego obrazu może wiele, albo i jeszcze więcej ?
Dodano: 06.09.2018 15:59    Przez: ~Zdrowaśka
każdy ma wybór i poco się rozpisywać -podobno płocie biorą
Dodano: 06.09.2018 15:11    Przez: ~pl
gdzie bierum ?
Dodano: 06.09.2018 15:36    Przez: ~dam
tylko nie molestować się tam.....
Dodano: 06.09.2018 15:47    Przez: ~rr
W Kościele Katolickim ostatnio ujawnia się dużo afer pedofilskich z udziałem księży, a więc uwaga na księży, taki może cię zaskoczyć niespodziewanie od tyłu i "po ptokach", dochodż potem sprawiedliwości, a u nich hierarchowie kościelni takie zboczenia zamiatają pod dywan.
Dodano: 06.09.2018 16:04    Przez: ~Katolik
Jak to w sobote, przeciez emerytury dostaja w poniedzialek.
Dodano: 07.09.2018 06:11    Przez: ~Q
niech nie zapomna zabrac ze soba pieniedzy dla przewielebnych , bo inaczej wyjazd bedzie niewazny...
Dodano: 07.09.2018 07:15    Przez: ~pro publico bono
a będzie ten co lubi tańczące emerytki ogladać
Dodano: 07.09.2018 09:33    Przez: ~kankan
Całuj podłogę, gdyż szpagat będzie.
Dodano: 07.09.2018 16:13    Przez: ~konkordat

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.