Dzisiaj jest wtorek 26 stycznia 2021, imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17839) SPORT FORUM FIRMY (5575) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 0oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konińska Młoda Lewica zbadała jaki styl życia prow ... (7)Dawid Wierzba w Górniku Konin. To trzecie wzmocnie ... (0)

Konin. Warsztaty gitarowe dla młodych, koncert i wystawa foto

Dodano: 11.09.2018 10:33

- Chcemy, aby warsztaty z Andrzejem Nowakiem, twórcą TSA zapoczątkowały cykl spotkań znanych artystów z młodymi muzykami z naszego miasta – powiedziała Lucyna Lenard-Woźniak, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie.

W piątek, 14 września w MDK odbędzie się niezwykłe spotkanie z jednym z najlepszych polskich gitarzystów w Polsce - Andrzejem Nowakiem. - Po raz pierwszy w Koninie Andrzej Nowak z zespołem Złe Psy przeprowadzi u nas warsztaty gitarowe. Zapraszamy wszystkich lokalnych, młodych gitarzystów. Chcemy, aby był to cykl, który będzie wspierał młode talenty, stanie się kuźnią świadomych muzyków – podkreśliła dyrektor MDK.

W trakcie konferencji prasowej z dziennikarzami połączył się Andrzej Nowak. - Zapraszam na spotkanie z jednym z najlepszych fotografów rockowych w Polsce – Wojtkiem Ziemskim i świetną wokalistką Sylwią Dziardziel z Karen's Diet. W trakcie warsztatów pokażemy nasz backstage, będziemy rozmawiać o muzyce, pokażemy nasz sprzęt – powiedział gitarzysta.

Andrzej Nowak, legendarny polski gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny, autor tekstów i założyciel zespołu TSA i Złe Psy poprowadzi warsztaty od godz. 11.00 do 14.00 w Młodzieżowym Domu Kultury. Zapisy na warsztaty odbywają się w sekretariacie MDK. Udział kosztuje 20 złotych. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty powiązane są z wystawą zdjęć artysty autorstwa Wojtka Ziemskiego w DK Oskard w ramach Nocy Kultury. - TSA to moja pierwsza, muzyczna fascynacja. Pierwszy raz spotkaliśmy się w Jarocinie w latach 90-tych. Bardzo cenię sobie zespół i Andrzeja jako muzyka. Niewielu gitarzystów w Polsce gra tylko ze wzmacniaczem. Wspaniałych artystów trzeba doceniać za życia, a nie po śmierci. Warto dodać, że artyści zagrają w Koninie za darmo – powiedział W. Ziemski.

Wystawa zdjęć A. Ziemskiego rozpocznie się o godz. 19.00 w DK Oskard w ramach Nocy Kultury. Z tej okazji CKiS wydało specjalny katalog. To jeszcze nie koniec atrakcji. O godz. 20.00 w MDK rozpocznie się koncert Złych Psów i Andrzeja Nowaka. Jako support wystąpi zespół Karen’s Diet i Wojownicy Światła MDK. Wejściówki do odbioru w sekretariacie MDK. - Szykujemy pewną niespodziankę – dodaje Sylwia Dziardziel z Karen’s Diet.

  • Konin. Warsztaty gitarowe dla młodych, koncert i wystawa foto

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MDK Konin,   Lucyna Lenard-Wożniak,   warsztaty gitarowe,   Złe Psy,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Ciekawe i interesujące, a podobno Konin pod względem kultury i artystów to zapadła wiocha... to w końcu jak to jest???
Dodano: 11.09.2018 20:45    Przez: ~ArtPortal
ROZUM ,NAZWA , CHWYT , I SŁAWA , BEZDOMNYM ,,MOŻE ? ''. ...
Dodano: 11.09.2018 21:12    Przez: ~L
Konin to brzmi dumnie, tylko by trzeba usunąć lewaków z tego miasta.
Dodano: 12.09.2018 11:46    Przez: ~Prawica
do prawica- Nie mieszaj kultury z polityką. Wyżal się do ekranu tv lub na wiecach !!!
Dodano: 12.09.2018 12:58    Przez: ~anty
Przecież Pan Nowak nie jest żadnym wybitnym gitarzystą, gra prosto, brudno i hałas, a ktoś kto tak twierdzi - ze to najlepszy gitarzysta - zdecydowanie nie ma jakiegoś bladego nawet pojęcia o : gitarze, o muzie. A. Nowak ani nie jest świetny technicznie, ani też nie jest wszechstronnym gitarzystą ani też nie jest specjalnie jakoś twórczy i płodny. Jest tylko rockowym gitarzystą, hałaśliwym i z jakimś tam oldschoolowym , rockowym wizerunkiem... Ich macierzysta kapela TSA - od kilkunastu lat -nie wydała nic absolutnie, żadnej płyty. Postarzały Nowak jest tylko echem zamierzchłej przesłości i nic poza tem. RZESZE młodych zdolnych twórczych i ambitnych gitarzystów - bez żadnych problemów zjadają tego Mistrza gitary. Tyle, że się nie nazywają Nowak a Piasecki, Kowalski, Malinoski, czy inny Pieczarka. I nie grają w T.S.A. :-)
Dodano: 20.09.2018 23:43    Przez: ~SynMatkiBoskiej.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.