LM.plSportGol debiutanta, Sokół Kleczew wygrał z ligowym outsiderem

Gol debiutanta, Sokół Kleczew wygrał z ligowym outsiderem

3:1 Sokół Kleczew pokonał Pogoń II Szczecin. Jedną z bramek dla gospodarzy zanotował debiutujący w barwach kleczewian Jakub Smektała.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście ze Szczecina. Pogoń II skutecznie broniła dostępu do własnego pola karnego, a w 35. minucie Portowcom udało się wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Marcela Wędrychowskiego piłkę w siatce umieścił Maciej Żurawski. Do przerwy goście prowadzili 1:0.

Po zmianie stron kibice zobaczyli jednak zupełnie innego Sokoła. Choć przy pierwszej bramce kleczewianom bardzo pomogli piłkarze z Pomorza. Po złym wyjściu bramkarza Pogoni II do pustej siatki piłkę dobił Mikołaj Pingot. Chwilę później było już 2:1, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Kowalczuk.

W kolejnych minutach szczecinianie byli bliscy wyrównania, po strzale Jakuba Kuzki piłka uderzyła jednak w poprzeczkę. W 75. minucie wynik meczu ustalił natomiast debiutujący w barwach Sokoła Kleczew Jakub Smektała. Drużyna Łukasza Cichosa zwyciężyła 3:1.

Dzięki wygranej kleczewianie utrzymali siódme miejsce w tabeli III ligi z dorobkiem jedenastu punktów. Kolejny mecz w przyszłą sobotę. Sokół zmierzy się na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz.

Sokół Kleczew - Pogoń II Szczecin 3:1 (55' Mikołaj Pingot, 61' Tomasz Kowalczuk, 75' Jakub Smektała - 36' Maciej Żurawski)

Sokół Kleczew: Dawid Kołodziejczak - Michał Wolinowski, Mikołaj Pingot, Sebastian Śmiałek, Michał Kozajda, Tomasz Koziorowski, Tomasz Kowalczuk, Jakub Groszkowski, Jakub Dębowski (75' Marcel Koziorowski), Norbert Grzelak (61' Jakub Smektała), Jakub Antosik (84' Jan Paczyński).

Pogoń II Szczecin: Jakub Bursztyn – Błażej Chouwer, Paweł Marczuk, Jakub Kuzko, Jan Sieracki, Stanisław Wawrzynowicz, Michał Graczyk (66' Kalenik), Marcel Wędrychowski, Maciej Żurawski (78' Dawid Krzyżaniak), Kamil Słoma (78' Michał Sacharuk), Seiya Kitano (63' Szymon Modrzewski).