Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21109) SPORT FORUM FIRMY (5247) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 8oC
Jutropogoda
8 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Silny wiatr z prędkością do 40 km/h z porywymi do 90 km/h

Polecamy:

Konin. Nie będzie placu zabaw. Spółdzielnia ma inne rozwiązanie

Dodano: 18.09.2018 07:06

Nie będzie placu zabaw, ale instalacje edukacyjne. To efekt spotkania przedstawicieli Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ze skonfliktowanymi mieszkańcami dwóch bloków przy ul. Wyszyńskiego.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy na łamach naszego portalu o konflikcie mieszkańców bloków przy ulicy Wyszyńskiego 2 i 4. W sobotę za prośbą właścicieli mieszkań doszło do spotkania ws. zmiany zagospodarowania terenu. Oto efekty i stanowisko Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej:

Zgodnie ze zobowiązaniem, niniejszym przekazuję informację o przebiegu i efektach spotkania z mieszkańcami ww. budynków (…)

Frekwencja na zebraniu była niska - przybyło około dwudziestu mieszkańców, w tym osoby starsze, jak i młodsze (w każdym z budynków znajduje się po 90 mieszkań).

Podczas spotkania omówiono zakres rewitalizacji terenów zielonych i przeprowadzono dyskusję w kwestii możliwości wprowadzenia do projektu zmian, w szczególności w zakresie instalacji urządzeń zabawowych dla najmłodszych mieszkańców. Po zapoznaniu przybyłych na spotkanie się z mapą geodezyjną z naniesionymi sieciami uzbrojenia terenu ustalono, że wykonanie placu zabaw sprowadzałoby się do realizacji czegoś co stanowiłoby raczej „pseudo plac zabaw” przypominający klatkę z urządzeniami zabawowymi. Za alternatywne i realne rozwiązanie uznano natomiast zaproponowaną przez mieszkańców instalację przy istniejących piaskownicach tablic/paneli edukacyjnych. Zamiast urządzeń zabawowych, których w ocenie służb Spółdzielni ze względów bezpieczeństwa nie powinno instalować się poza ogrodzonym i właściwe zabezpieczonym placem zabaw, mieszkańcy zaproponowali wykonanie na specjalnie w tym celu przygotowanej, bezpiecznej nawierzchni (np.: z gumowych płyt) „gry w klasy”. Kolejnym elementem małej architektury, który miałby pojawić się na terenie pomiędzy budynkami byłby stolik służący zarówno najmłodszym jak i starszym.

Ostateczną decyzję o tym, czy zainstalowane zostaną wymienione powyżej urządzenia, podejmą posiadacze tytułów prawnych do lokali znajdujących się w obu wymienionych budynkach. W tym celu przeprowadzona zostanie ankieta. Czas pokaże, czy uzgodnienia ze spotkania zostaną zaakceptowane przez pozostałych mieszkańców obu budynków. Zdecyduje wola większości”.

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wyszyńskiego Konin,   bloki,   plac zabawa,   konflikt,   starzy młodzi,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Kiedyś się biegało po osiedlu. Wlazilo gdzie popadnie i nie było problemu a teraz plac zabaw musi być ogrodzony. Nawierzchnia musi być z gumowych płyt. LUDZIEEE niedługo dzieci jadąc nad morze z rodzicami będą się baly wejść na plażę ze strachu przed piaskiem.
Dodano: 18.09.2018 10:13    Przez: ~Masakrä
Biegać, skakać, piłkę kopać, babciom dzień dobry mówić, ale ich za dużo nie słuchać.
Dodano: 18.09.2018 07:15    Przez: ~Wieprzowinka
Starzy to by tylko chcieli ciszy i dzieci im przeszkadzaja. Ich bachory to sie nie darly i nie biegaly po dworze. A pozniej to 'dzieci na dwor nie chodza tylko do internetu'
Dodano: 18.09.2018 10:08    Przez: ~Wkurzona
Genialne. Babci piaskownica przeszkadza to postawi stolik. LoL. Geniusz!!! Powodzenia z usunięciem meneli. Dzięki. Poprawiliście mi chumor z rana.
Dodano: 18.09.2018 07:33    Przez: ~Hun
Szkoda ze fontanny nie bedzie bym se nogi moczyl wieczorami.... ☺
Dodano: 18.09.2018 07:15    Przez: ~Pączek

KOMENTARZE

Biegać, skakać, piłkę kopać, babciom dzień dobry mówić, ale ich za dużo nie słuchać.
Dodano: 18.09.2018 07:15    Przez: ~Wieprzowinka
Kiedyś się biegało po osiedlu. Wlazilo gdzie popadnie i nie było problemu a teraz plac zabaw musi być ogrodzony. Nawierzchnia musi być z gumowych płyt. LUDZIEEE niedługo dzieci jadąc nad morze z rodzicami będą się baly wejść na plażę ze strachu przed piaskiem.
Dodano: 18.09.2018 10:13    Przez: ~Masakrä
Jest to przykład w jaka stronę zmierza konin stawiając na tetrykow nie na młodzierz nie dziwcie się potem jak za 20 lat w Koninie zostanie 30 tyś osób i będą to tylko emeryci ale taki mamy klimat w Koninie sprzedawać co popadnie (zakłady pracy za grosze) wymieniać 2 letnia kostkę przed wyborami i stawiać na starych bo to przecież przyszłość Konina wszak młodzi i tak wyjadą do magicznej wrześni którą ma o 180 stopni inne myślenie niż konin
Dodano: 18.09.2018 13:32    Przez: ~Fftr
Bliżej bloki budować. To się draństwo zintegruje i koników przybędzie. A ubaw przy tym po pachy. I ciało gimnastykuje.
Dodano: 18.09.2018 16:12    Przez: ~sąsiadka
Szkoda ze fontanny nie bedzie bym se nogi moczyl wieczorami.... ☺
Dodano: 18.09.2018 07:15    Przez: ~Pączek
Żeby ci nie odpadły. Bo np. do tej koło Marionetki menele szczają.
Dodano: 18.09.2018 07:35    Przez: ~H
Wiem bo sam tam leje ...
Dodano: 18.09.2018 18:08    Przez: ~Pączek
Genialne. Babci piaskownica przeszkadza to postawi stolik. LoL. Geniusz!!! Powodzenia z usunięciem meneli. Dzięki. Poprawiliście mi chumor z rana.
Dodano: 18.09.2018 07:33    Przez: ~Hun
Ja ci poprawię - H(!)umor.
Dodano: 18.09.2018 08:07    Przez: ~Pfi
Jak babcie nie chcą placu zabaw NO PROBLEM dzieci zrobią sobie plac zabaw w rajkach kwiatków
Dodano: 18.09.2018 10:15    Przez: ~Józef
Genialne to nadejdzie. Ten piękny na otwarciu teren zielony ma być w dużej mierze wysypany korą. Pięknie wygląda pierwszy rok. Potem kora niszczeje, między nią są śmieci i pety trudne do wyczyszczenia. Kora roznosi się na chodniki i trawę. Chwasty tam narastają od piasku nawianego lub przebijają geowłókninę. Po 3 latach jest syf i bagno. Kto nie wierzy niech jedzie na Zatorze i zobaczy co zostało z kory wzdłuż ulicy Chopina. Teraz to im dzieciaki będą przeszkadzać jak będą po tej korze biegać. Teraz się dopiero zacznie lament wszystkich na dzieci.
Dodano: 18.09.2018 10:38    Przez: ~ech
rzeczywiście dzieci rwą się dziś do gry w klasy
Dodano: 18.09.2018 08:13    Przez: ~hela
Te stare pryki niech pograją w klasy
Dodano: 18.09.2018 11:47    Przez: ~henryk
CHODNIK WYMIENCIE W SZCZYCIE WYSZYNSKIEGO 2 OD STRONY SZPITALA !!!!!!
Dodano: 18.09.2018 08:20    Przez: ~MIESZKANCY
A to czasem nie chodniki miejskie?
Dodano: 18.09.2018 10:37    Przez: ~Wezyr
W POŁOWIE SPÓŁDZIELNI I W POŁOWIE MIEJSKI!!!!!!!
Dodano: 18.09.2018 11:00    Przez: ~DO PREZESA
Starzy to by tylko chcieli ciszy i dzieci im przeszkadzaja. Ich bachory to sie nie darly i nie biegaly po dworze. A pozniej to 'dzieci na dwor nie chodza tylko do internetu'
Dodano: 18.09.2018 10:08    Przez: ~Wkurzona
Na zebraniu było 20 osób. Teraz nawet ludzie ze Rzgowa chcą decydować o moim podwórku. Panie prezesie, rób pan swoje tylko postaw tam zakaz wstępu PeKaeNom. Mają swoje podwórko i niech się żądzą.
Dodano: 18.09.2018 10:31    Przez: ~miescowy
Co ja Ci poradzę że mieszkańcy rzgowa się bardziej interesują koninem niż sami mieszkańcy sami sobie winni jesteście że jesteście biernym obywatelami
Dodano: 18.09.2018 13:35    Przez: ~ Vgt
Zrobcie tam normalną piaskownice jedną huśtawke jednego tzw konika jedną zjezdzalnie i starczy a obok stoliczek karmnik dla ptakow wszystko wokol obsadzic kwiatkiami malymi iglakami i supeer. Wiecznie problemy co i jak i gdzie . Stare baby niech ida sie modlić do kosciola albo na cmentarzu posprzatac groby bliskich albo obiad dla wnukow niech robią . A nie tylko ciagle biadolą. Nie pamięta wół jak cielęciem był . Co za kraj...
Dodano: 18.09.2018 11:28    Przez: ~Tak źle i tak nie dobrze
Zabawki dla dzieci Tak, stolik natomiast na Nie !!! Żulnia będzie miała bufet i będzie pełno butelek. Zapewne w ekspresowym tepmie będzie pięknie przyozdobiony napisami o dziwnej treści i zamiast wyglądać będzie straszył !!! Wystarczy że już sobie szalet ze śmietnika zrobili.
Dodano: 18.09.2018 11:32    Przez: ~Mieszkanka bloku
Spadaj typowa społeczniaro hahah żenujaca jestes
Dodano: 18.09.2018 12:27    Przez: ~Obok
Obok - Żenująca to jest twoja wypowiedź !!!
Dodano: 18.09.2018 12:32    Przez: ~Mieszkanka bloku
Ci starzy ludzie po pięćdziesiątce nadają się tylko do utylizacji.
Dodano: 18.09.2018 11:49    Przez: ~Kacha
Czyli Ciebie za kilka lat też będzie trzeba zutylizować. Swoim rodzicom to zaproponuj...zapewne będą z Ciebie dumni . Pomyśl zanim coś napiszesz.
Dodano: 18.09.2018 12:06    Przez: ~On
ludzie starzy to już po czterdziestce a seks po trzydziestce to nekrofilia ....fleee jak oni mogą to robić takie zwiotczałe