Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonin. Nie będzie placu zabaw. Spółdzielnia ma inne rozwiązanie

Konin. Nie będzie placu zabaw. Spółdzielnia ma inne rozwiązanie

Dodano:
Konin. Nie będzie placu zabaw. Spółdzielnia ma inne rozwiązanie

Nie będzie placu zabaw, ale instalacje edukacyjne. To efekt spotkania przedstawicieli Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ze skonfliktowanymi mieszkańcami dwóch bloków przy ul. Wyszyńskiego.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy na łamach naszego portalu o konflikcie mieszkańców bloków przy ulicy Wyszyńskiego 2 i 4. W sobotę za prośbą właścicieli mieszkań doszło do spotkania ws. zmiany zagospodarowania terenu. Oto efekty i stanowisko Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej:

Zgodnie ze zobowiązaniem, niniejszym przekazuję informację o przebiegu i efektach spotkania z mieszkańcami ww. budynków (…)

Frekwencja na zebraniu była niska - przybyło około dwudziestu mieszkańców, w tym osoby starsze, jak i młodsze (w każdym z budynków znajduje się po 90 mieszkań).

Podczas spotkania omówiono zakres rewitalizacji terenów zielonych i przeprowadzono dyskusję w kwestii możliwości wprowadzenia do projektu zmian, w szczególności w zakresie instalacji urządzeń zabawowych dla najmłodszych mieszkańców. Po zapoznaniu przybyłych na spotkanie się z mapą geodezyjną z naniesionymi sieciami uzbrojenia terenu ustalono, że wykonanie placu zabaw sprowadzałoby się do realizacji czegoś co stanowiłoby raczej „pseudo plac zabaw” przypominający klatkę z urządzeniami zabawowymi. Za alternatywne i realne rozwiązanie uznano natomiast zaproponowaną przez mieszkańców instalację przy istniejących piaskownicach tablic/paneli edukacyjnych. Zamiast urządzeń zabawowych, których w ocenie służb Spółdzielni ze względów bezpieczeństwa nie powinno instalować się poza ogrodzonym i właściwe zabezpieczonym placem zabaw, mieszkańcy zaproponowali wykonanie na specjalnie w tym celu przygotowanej, bezpiecznej nawierzchni (np.: z gumowych płyt) „gry w klasy”. Kolejnym elementem małej architektury, który miałby pojawić się na terenie pomiędzy budynkami byłby stolik służący zarówno najmłodszym jak i starszym.

Ostateczną decyzję o tym, czy zainstalowane zostaną wymienione powyżej urządzenia, podejmą posiadacze tytułów prawnych do lokali znajdujących się w obu wymienionych budynkach. W tym celu przeprowadzona zostanie ankieta. Czas pokaże, czy uzgodnienia ze spotkania zostaną zaakceptowane przez pozostałych mieszkańców obu budynków. Zdecyduje wola większości”.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole