Dzisiaj jest poniedziałek 10 grudnia 2018, imieniny: Danieli, Julii, Eulalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22202) SPORT FORUM FIRMY (5269) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 2oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Golina. Zachęcali do zmiany metody palenia węglem ... (2)UKS Powa Stare Miasto znów najlepszy w Pucharze Po ... (0)

R. Nawrocki nie będzie wójtem? „Rozważam taką możliwość”

Dodano: 18.09.2018 19:50
Źródło: LM.pl

Choć zadeklarował start w wyborach na wójta Starego Miasta, dziś się waha. Jednocześnie Ryszard Nawrocki jednoznacznie dementuje pogłoski o możliwym starcie na prezydenta Konina.

Już w marcu tego roku, jako pierwszy samorządowiec w regionie konińskim, Ryszard Nawrocki zadeklarował start w wyborach samorządowych. - Przechodząc te szczeble od naczelnika, prezydenta, wójta, trudno byłoby mi się rozstać w tej chwili. (...) Poddam się więc ocenie mieszkańców, czy mi zaufają, czy po tylu latach wystawią mi ocenę pozytywną - mówił wtedy rządzący od 2002 roku Starym Miastem Ryszard Nawrocki.

Dziś tego startu już tak pewny nie jest. Jak mówi, jeszcze rozważa, czy będzie ubiegał się po raz kolejny o stanowisko wójta. - Mam pewne problemy rodzinne, a rodzinę stawiam na pierwszym miejscu. Po drugie - szesnaście lat wójtowania, mając wiek emerytalny, rozważam, czy nie oddać steru komuś młodszemu, który zna problemy gminy. Żeby pokazać, że do stołków nie jest się przywiązanym do końca życia. Ktoś może ma nowe spojrzenia. Na ostatnim miejscu stawiam swoją osobę, że muszę być kolejną kadencję pięcioletnią. Wtedy miałbym już ponad 70 lat - wyjaśnia powody swojego wahania Ryszard Nawrocki.



Jak jednak podkreśla, nawet jeżeli nie wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych, ma w gminie następcę, który jest gotowy przejąć po nim pałeczkę. - Są osoby, które znają to środowisko, które od wielu lat zajmowały się promocją gminy, kontaktami z inwestorami. Jestem pewien, że tym obowiązkom w pełni podoła, jeśli będzie taka decyzja.

Jednocześnie Ryszard Nawrocki jednoznacznie dementuje pojawiające się w tym tygodniu pogłoski, jakoby miał kandydować na stanowisko prezydenta Konina. Choć przyznaje, że takie oferty miał. - Wiele środowisk z Konina namawiało mnie, z różnych ugrupowań, prawicowych i lewicowych. Chcę powiedzieć, że nie rozważałem takiej decyzji, żeby przyjąć taką ofertę. Chcę to zdementować. Nie zamierzam ubiegać się o fotel prezydenta Konina - podkreśla wójt Starego Miasta.

Ryszard Nawrocki widnieje jednak na liście kandydatów do Rady Powiatu Konińskiego. Startować będzie z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Nasz Powiat. Decyzję odnośnie startu w wyborach na wójta Starego Miasta ma podjąć do 26 września, gdy zakończy się rejestracja kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów.

W samorządzie Ryszard Nawrocki działa od lat 70. W latach 1980 - 1983 był naczelnikiem Starego Miasta, a w latach 1983 - 1990 wiceprezydentem i prezydentem Konina. Stanowisko wójta Starego Miasta piastuje nieprzerwanie od 2002 roku.

 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

szkoda ze koninska wladza nie widzi problemu WIEKU !!! i grzeje stołek do oporutroche honoru p. prezydent Konina pora odejść
Dodano: 18.09.2018 20:28    Przez: ~dosc_tego_samorzadu
Zapamiętajcie Państwo ten komitet wyborczy "NASZ POWIAT" to sprytny ruch komunistów :SLD komitetu nie ma ? Komuszki poupychali już się na listach :NASZ POWIAT: proszę spojrzeć kto z tego komitetu startuje do powiatu z Rychwała? z Sompolna? ze Starego Miasta itd.
Dodano: 18.09.2018 21:35    Przez: ~KOMUCHOM NIEEEEEE
Zaimponował mi pan pozdrawiam pełen szacunek
Dodano: 18.09.2018 20:20    Przez: ~Ma
Zacznijcie myśleć politycy nie o sobie a o regionie całym. Połączcie gminy i zróbcie wielką strefę przemysłową z potencjałem ludnościowym.
Dodano: 18.09.2018 22:07    Przez: ~mieszkaniec
w tej gminie jeden wieki układ - kolesiowsko rodzinny, tak jak w Koninie
Dodano: 19.09.2018 09:53    Przez: ~kama

KOMENTARZE

Napewno na niego nie zagłosuje, za to, że zamiast dbać o wszystkich mieszkańców gminy Stare Miasto , to pozwolił na Kopalnie Piasku Kwarcytowego i właśnie zapomniał o dużej części swoich mieszkańców!!! , nic dla nas nie zrobił, a powinien jako wójt!!!!
Dodano: 18.09.2018 20:17    Przez: ~Mieszkaniec Gminy
Zacznijcie myśleć politycy nie o sobie a o regionie całym. Połączcie gminy i zróbcie wielką strefę przemysłową z potencjałem ludnościowym.
Dodano: 18.09.2018 22:07    Przez: ~mieszkaniec
Kwarcowego
Dodano: 18.09.2018 23:41    Przez: ~Mieszkaniec Gminy
Zapraszamy do Konina jak zobaczysz ten syf to docenisz swojego prezydenta
Dodano: 19.09.2018 06:26    Przez: ~Ffc
A czy pierwsza Dama Gminy Janiakowa abdykuje wraz z Królem Ryszardem?
Dodano: 19.09.2018 08:12    Przez: ~Paź gminny
To nie jest tak kryształowa postać jak sądzą mieszkańcy Konina, którzy nie mają pojęcia, co się dzieje w gminie Stare Miasto, gdzie rządza układy i koterie. Istnieją zapomniane sołectwa, gdzie przez lata nic się nie dzieje. Nierównomierny rozwój gminy, niewykorzystany potencjał związany z autostradą, absurdalne decyzje inwestycyjne oraz niestety upolitycznianie gminy na wielu stanowiskach powoduje, że gmina nie rozwija się właściwie. Temu Panu czas podziękować.
Dodano: 19.09.2018 08:20    Przez: ~Obserwator gminny
Jeżeli Pan Nawrocki nie będzie kandydował na wójta, to wybory w gminie Stare Miasto zapowiadają się bardzo ciekawie.
Dodano: 19.09.2018 09:33    Przez: ~Gość
Ładna ściema.....Jednak pisdzielce mają rację ....zabetownowali zmiany poobsadzali swoimi ....uzależnili od siebie ludzi i praktycznie polska samorządowa od 30 lat taka sama . BEz rewolucji w tym kraju nic się nie zmieni niestety....Tylko kręcą wały o których dowiecie się dopiero jak się odczepią od koryta i to pewnie tylko o nielicznych
Dodano: 19.09.2018 09:41    Przez: ~JUzik
w tej gminie jeden wieki układ - kolesiowsko rodzinny, tak jak w Koninie
Dodano: 19.09.2018 09:53    Przez: ~kama
Zaimponował mi pan pozdrawiam pełen szacunek
Dodano: 18.09.2018 20:20    Przez: ~Ma
Zapamiętajcie Państwo ten komitet wyborczy "NASZ POWIAT" to sprytny ruch komunistów :SLD komitetu nie ma ? Komuszki poupychali już się na listach :NASZ POWIAT: proszę spojrzeć kto z tego komitetu startuje do powiatu z Rychwała? z Sompolna? ze Starego Miasta itd.
Dodano: 18.09.2018 21:35    Przez: ~KOMUCHOM NIEEEEEE
Byłby świetnym kandydatem na prezydenta Konina i chyba jedynym, który mógłby go pokonać. Panie Ryszardzie jest Pan potrzebny Koninowi, da Pan radę.
Dodano: 18.09.2018 20:21    Przez: ~Koninianin
jeszcze tego by brakowało, o zgrozo....
Dodano: 19.09.2018 10:19    Przez: ~koninianin
szkoda ze koninska wladza nie widzi problemu WIEKU !!! i grzeje stołek do oporutroche honoru p. prezydent Konina pora odejść
Dodano: 18.09.2018 20:28    Przez: ~dosc_tego_samorzadu
Wszystko w rękach wyborców
Dodano: 18.09.2018 20:35    Przez: ~W
Widać, że pan Nawrocki jest rozsądnym człowiekiem. Mając 70 lat mało komu chce się jakichś rewolucji, no i w ogóle wypruwać sobie żyły. Nikt się nie zastanawia dlaczego wiek emerytalny jest ustawiony na 60 plus? Właśnie z powodów fizjologii człowieka - kondycja fizyczna i umysłowa nie pozwalają już wtedy na intensywną pracę. Radnym można sobie być nawet i do śmierci, bo to funkcja społeczna i nie wymaga codziennego wysiłku. Jeśli ktoś, tak jak pan Nowicki, zaprzecza oczywistym prawom natury, to wiadomo, że jest chory na władzę. On nie ma żadnego następcy. On chce sam rządzić i rozdawać stołki aż do końca swoich dni. O jakimkolwiek dobru mieszkańców i rozwoju miasta mowy nie ma.
Dodano: 18.09.2018 22:51    Przez: ~see
see widać, że wiek nie gra roli jak cię dziadek bukowy zrobił
Dodano: 19.09.2018 07:43    Przez: ~jasiu
Ja na pewno zagłosuję na Pana. Jest Pan świetnym gospodarzem. Umiał Pan stworzyć kilkaset miejsc pracy. Ogrom podatków z istniejących firm na naszym terenie. Jest też Pan za otwarciem kopalni piasku (skarby jakie nam dała Św. Ziemia trzeba wykorzystać) - A w ogóle jest też Pan miłym człowiekiem.
Dodano: 18.09.2018 20:41    Przez: ~A. Rz.
Św. Ziemia chyba Pan w temacie nie jest a pisze, bo to nie piasek do piaskownicy, tylko piasek kwarcytowy powoduje raka, niech pan się zapozna i dopiero pisze kopalnia piasku! chyba raka w okolicy dzięki Panu wójtowi!
Dodano: 18.09.2018 20:57    Przez: ~Mieszkaniec Gminy
Jakie miejsca pracy stworzył - kilka lokalnych firm, które się wybudowały w Starym Mieście? Do gminy zostały ściągnięte 2 firmy z zewnątrz. Popatrz jak rozwinęła się Września a gdzie jest Stare Miasto. Przez kopalnie Rumin 2, cofnął budownictwo o kilka lat i stracił na podatkach - popatrz na ceny nieruchomości w tym rejonie ! Jak zaczną eksploatować ta święta ziemie to zobaczymy czy nadal będziesz za tym panem!
Dodano: 19.09.2018 00:19    Przez: ~ziemianin
Popatrz na wyniki budżetu, w tym roku deficyt gminy na kolejne 4 miliony. Rozumiesz dlaczego wójt już nie chce startować...?
Dodano: 19.09.2018 09:56    Przez: ~czytam i wiem
gmina zadłużona od lat , to jedna wielka ściema że tam tak dobrze,
Dodano: 19.09.2018 10:16    Przez: ~mieszkaniec
do see iA,Rz; otóż nie macie racji,ten cały Rysiu nie jest taki świetny ani rozsądny,zadłużył gminę na ponad 20 milionów,ostatnio miał budować kanalizację ościennych wiosek bo to wymóg unijny,ale żeby dostać 65 % z unii to trzeba mieć swoje 35%,ponieważ nie wiedział skąd wziąć to zlecił to przedsięwzięcie wodociągom.W zamian za to wodociągi mogą sobie dowolnie ustalać cenę wody i ścieków przez 10 lat kiedy chcą i ile chcą,efekt jest taki że woda już jest droższa o 20 groszy a ścieki o 1 złoty,.To jest ten dobry przedsiębiorczy wójt,który ostatnio zmienił zdanie i twierdzi że jeszcze nie wie,może będzie kandydował może nie,czas wypieprzać panie wójcie tam gdzie pieprz rośnie,bo jakikolwiek inny przyjdzie to już gorzej nie będzie.
Dodano: 22.09.2018 10:09    Przez: ~obserwator
jako mieszkaniec gminy- złego słowa nie powiem. Bardzo fajnie sie w gminei mieszka.
Dodano: 18.09.2018 21:37    Przez: ~Marcin
NOWOCZESNY POWIAT ZMIENIŁ SIĘ NA NASZ POWIAT - POUPYCHAŁ CZERWONĄ ZARAZĘ I MÓWI ŻE JEST BEZPARTYJNY WYBORCY NASZYCH GMIN NIE DAJĄ SIĘ NABRAĆ NA TAKIE NUMERY LEWACTWA