Dzisiaj jest środa 18 września 2019, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19354) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 8oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wilki szykują się do nowego sezonu. Sparingi i now ... (0)Po konsekracji, goście udali się do wyremontowanej ... (1)

Konin wyemituje obligacje na inwestycje. Radni przyjęli uchwałę

Dodano: 19.09.2018 17:06
Źródło: LM.pl

Większością głosów konińscy radni zdecydowali o emisji obligacji oraz zasad ich zbywania, nabywania i wykupu.

Miasto planuje wyemitować obligacje komunalne warte 120 mln zł. Z tego obligacje za 20 mln zł miałyby być „wypuszczone” jeszcze w tym roku, natomiast po 50 mln zł w 2019 i 2020 roku. Zgodnie z uzasadnieniem do uchwały, nad którą pochyliła się dziś Rada Miasta Konina, celem emisji w 2018 roku jest finansowanie planowanego deficytu budżetu. Natomiast w latach kolejnych spłata wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek oraz finansowanie planowanego deficytu. Pieniądze miałyby być przeznaczone na inwestycje drogowe, to jest: budowę wiaduktu łączącego ul. Paderewskiego z Wyzwolenia, modernizację ul. Przemysłowej od skrzyżowania z ul. Matejki do Malińca, remont ul. Jana Pawła II oraz budowę kładki nad kanałem Ulgi.

- Te inwestycje są Koninowi potrzebne – mówił radny Piotr Korytkowski.

- My nie jesteśmy przeciwko inwestycjom. Nasz spór dotyczy źródeł, z których mamy czerpać pieniądze na ich realizację – dodał radny Zenon Chojnacki.

Prezydent Józef Nowicki podkreślił, że negocjacje z instytucjami, które miały pomagać samorządom w realizacji inwestycji trwały osiem miesięcy i nie przyniosły rezultatu. Wszystko ze względu na zaproponowane zbyt duże koszty odsetkowe.

- Niestety okazuje się, że Polski Fundusz Rozwoju jest funduszem komercyjnym – mówił radny Wiesław Wanjas.

- Obligacje pozwalają nam pozyskać środki poza polityką – dodał Piotr Korytkowski.

Michał Kotlarski natomiast w ostrych słowach zwrócił się do prezydenta Nowickiego.

- Każdy obywatel będzie musiał ponieść konsekwencje tej naszej decyzji. Gdyby policzyć przez 8 lat niepotrzebne wydatki to może nie trzeba byłoby dokładać 20 mln zł do budżetu – mówił Michał Kotlarski.

Ostatecznie, 13 radnych zagłosowało „za” wyemitowaniem obligacji. Natomiast 6 było przeciw, a byli to: Marek Waszkowiak, Michał Kotlarski, Sebastian Górecki, Jakub Eltman, Krystian Majewski i Zenon Chojnacki. 

  • Konin wyemituje obligacje na inwestycje. Radni przyjęli uchwałę
  • Konin wyemituje obligacje na inwestycje. Radni przyjęli uchwałę
  • Konin wyemituje obligacje na inwestycje. Radni przyjęli uchwałę
  • Konin wyemituje obligacje na inwestycje. Radni przyjęli uchwałę

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Świetny pomysł. Sprawdzony tez w innych miastach.
Dodano: 19.09.2018 20:41    Przez: ~Roman
Dobra próba. Trzeba mysleć szerzej. Jestem zaskoczony takim pomysłem, ale pozytywnie.
Dodano: 19.09.2018 20:56    Przez: ~BrawoZaDecyzje
Przeciw byli ci co nie maja o niczym pojęcia.
Dodano: 19.09.2018 21:30    Przez: ~Karpio
Niech wszyscy "mądrzy" zamiast narzekać pomyśl, chcieliście wziąć sprawy miasta w swoje ręce więc, wam to prezydent umożliwia!!! Poznajcie trud utrzymania miast. Każdy bystry jak nie ma żadnej odpowiedzialności, kiedy może krytykować i opluwać wszystkich dookoła nie panosząc żadnych konsekwencji. Bardzo dobre rozwiązanie z obligacjami!!!
Dodano: 19.09.2018 22:37    Przez: ~Ryszard D.
Rzadko wchodzę na LM. ponieważ to co tu czytam jest poprostu żałosne. Wy ludzie mieszkańcy Konina nigdy nie będziecie zadowoleni, zawsze musicie się czegoś uczepic nawet jak widać jak Konin się rozwija to wam nie pasuje, nie potraficie docenić jakim fajnym miastem jest Konin . A może tak zamiast siedzieć przed monitorem to przejechali byście się na wycieczkę rowerową po mieście i zobaczyli ile w Koninie się dzieje, jak fajnie się rozwija. Bulwary tętnią życiem, impreza za impreza, ścieżki rowerowe robią się dużo już jest można korzystać itp. Myślę że Nasze miasto bardzo dużo zyskało dzięki obecnymu Panu Prezydentowi. Koninem musi zarządzać osoba doświadczona czyli Pan Nowicki.
Dodano: 19.09.2018 22:46    Przez: ~Zosia

KOMENTARZE

A jaką to uczelnię i kierunek skończył Kotlarski, że tak pyszczy w każdej sprawie. Omnibus? Podobno w spółce miejskiej pracuje?
Dodano: 20.09.2018 07:34    Przez: ~rr
Rydzyka :D
Dodano: 20.09.2018 07:44    Przez: ~Polex
sobie je wykupcie
Dodano: 20.09.2018 07:40    Przez: ~h2o
Czytając wpisy gloryfikujące jòzia jako zz męża opatrznościowego konina ogarnia mnie zgroza.
Dodano: 20.09.2018 08:34    Przez: ~As
urzedasy zostali napuszczeni na plusowanie. wczoraj wieczorem bylo odwrotnie jezeli o lusy chodzi. na szczescie ludzie to nei idioci
Dodano: 20.09.2018 14:47    Przez: ~97
To nie są inwestycje. Inwestycja polega na zainwestowanie żeby zwróciło się w pewnym czasie. Konin przespał z inwestycjami 15 lat to teraz szukają kasy żeby sfinansować budowę dróg. Tylko po co skoro miasto wyludnia się ?
Dodano: 20.09.2018 08:34    Przez: ~Arti
Mogliby te obligacje sprzedawać mieszkańcom miasta na jakichś fajnych warunkach, aby choć tyle dobrego z nich było.
Dodano: 20.09.2018 08:51    Przez: ~L. Balcerowicz
Ustawowo powinno się ZABRONIĆ zadłużania Kraju miast wsi to koryto musi mieć DNO propaganda ruszyła pranie mózgów ON ile płacicie za pozytywne komentarze dacie mieszkańcom zarobić? czy booty już odpalono
Dodano: 20.09.2018 08:52    Przez: ~kn
Nie musi odpalić boot-ów nawet gdyby tutaj działały, ale nieuku racz zauważyć że na LM jest możliwość dodatnie "łapki w górę" tylko pod jednym komentarzem z jednego adresu IP na 24h!!!
Dodano: 20.09.2018 11:49    Przez: ~Ryszard D.
I święta prawda wystarczą pozytywne komentarze pisane przez rozsądnych i trzeźwo myślących mieszkańców Konina, nie musi używać do tego bootów!!! Brawo Pani Prezydencie ma Pan mój głos!!!
Dodano: 20.09.2018 11:54    Przez: ~Jacek
urzedasow nie bnrakuje w miescie. spokojnie 100 komputerow sie znajdzie u przydupasow./ do tego dojda telefony
Dodano: 20.09.2018 14:48    Przez: ~e1
pol roku przed wyborami powinny byc zakazane wszelkie ruchy finansowe , ktorymi moze ta nieudolna ekipa obciazyc przyszle wladze miasta a tym samym mieszkancow..
Dodano: 20.09.2018 09:08    Przez: ~pro publico bono
Mieszkam w koninie 56 lat ale takiego lizusostwa w stosunku do jòzia i jego ekipy nie spotkałem. Lewactwo i komuna na kube lub do korei pn. czytając wasze lewackie wpisy jest mi was żal Nie macie żadnych zasad moralnych i etycznych.
Dodano: 20.09.2018 11:37    Przez: ~As
Ostatni kwik
Dodano: 20.09.2018 11:51    Przez: ~Yo
po plusach przy wpisach wielbiacych towarzysza i jego pomysly widac ze napuszczono tu kilkunastu urzedasow przydupasow.
Dodano: 20.09.2018 14:49    Przez: ~jarek
Jarek, nie zapłacz się:)
Dodano: 20.09.2018 15:03    Przez: ~kot
Jestem ciekawa ile ich kupi Józef i jego podnóżek Kaziu ?
Dodano: 20.09.2018 17:24    Przez: ~księgowa
5 z 6
<<123456>>