Dzisiaj jest sobota 21 września 2019, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19454) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 10oC
Jutropogoda
19 / 13oC
Pojutrzepogoda
19 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
97 minut nie wystarczyło. Medyk po raz pierwszy st ... (0)Krajowy Fundusz Dróg. Posłanka powalczy o pieniądz ... (2)

W Koninie można już studiować pedagogikę specjalną

Materiał promocyjny

Dodano: 19.09.2018 13:41

W promieniu stu kilometrów od Konina nikt dotąd nie prowadził studiów I stopnia na kierunku pedagogika specjalna – mówi dr Waldemar Urbanik rektor Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie odpowiadając na pytanie „dlaczego Konin i dlaczego ten kierunek studiów?”. – Ponadto – kontynuuje nasz rozmówca – rok wcześniej uruchomiliśmy w Koninie Wydział Zamiejscowy Uczelni i studia pierwszego stopnia kryminologia, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. W tym roku dokonaliśmy naboru na kolejny rok akademicki, co tylko przekonuje nas o słuszności decyzji.

Co oprócz zapotrzebowania rynku zdecydowało o ulokowaniu w Koninie waszego wydziału i uruchomienie kolejnego kierunku studiów?

Przede wszystkim dobry i sprawdzony partner, jakim jest Wyższa Szkołą Kadr Menedżerskich kierowana przez pana doktora Marka Waszkowiaka. Jej zakorzenienie i współpraca z otoczeniem lokalnym zdecydowało o sukcesie tego projektu.

Do kogo uczelnia kieruje ofertę?

Nasza propozycja wynika przede wszystkim z szerszego kontekstu, w jakim funkcjonują lokalne społeczności i problemy z jakimi się spotykają. Wiemy, że w obszarze publicznym dla obywateli ważne jest bezpieczeństwo własne i najbliższych. Sami nie jesteśmy w stanie tego zapewnić, dlatego liczymy na służby publiczne takie, jak policja, straż miejska, straż pożarna, ale i prywatne przedsięwzięcia jakimi są agencje ochrony. Wielu młodych ludzi chce w tym procesie zapewnienia bezpieczeństwa uczestniczyć zawodowo. Dajemy im możliwość zdobycia kwalifikacji na najwyższym poziomie, bo w procesie uczenia wykorzystujemy doświadczonych praktyków.

Jakie znaczenie ma kształcenie pedagogów specjalnych? To jest nieco inny obszar niż bezpieczeństwo.

Owszem, ale nie mniej ważny. Odnotowujemy coraz więcej dzieci i młodzieży z ogromnymi deficytami w rozwoju, z niedostosowaniem do życia i problemami społecznymi. Są to niedostatki związane z procesem myślenia, mówienia, odnajdywania się w różnych zaskakujących dla dziecka sytuacjach i okolicznościach. Proces dostosowania ich do życia przekracza możliwości rodziców. Pedagodzy specjalni są w założeniu wsparciem w zakresie diagnozowania sensoryki, motoryki, słyszenia i widzenia itp. Im więcej pedagogów specjalnych, tym mniej problemów w rodzinach i społecznościach.

Gdzie znajdą pracę absolwenci pedagogiki specjalnej?

Przede wszystkim w przedszkolach integracyjnych i przedszkolach z oddziałami integracyjnymi, placówkach realizujących wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, domach małego dziecka, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, czy ośrodkach wczesnej interwencji.

Dziękuję za rozmowę.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wskm,   edukacja,   nauka,   pedagogika specjalna

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.