Dzisiaj jest sobota 15 grudnia 2018, imieniny: Niny, Celiny, Krystiany WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21594) SPORT FORUM FIRMY (5269) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 0oC
Jutropogoda
0 / -2oC
Pojutrzepogoda
1 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Grodziec. Mieszkańcy kolędowali na świątecznym kie ... (14)Kleczew. Siatkonoga na najwyższym poziomie zagości ... (0)

Widmo krąży nad Górnikiem Konin. Zarząd klubu apeluje o pomoc

Dodano: 20.09.2018 15:17
Źródło: LM.pl

- Sytuacja jest ciężka, taka groźba nad nami wisi - mówią przedstawiciele zarządu Górnika Konin o możliwym rozwiązaniu klubu. I apelują o pomoc w spłaceniu odszkodowania wobec policjantów.

Przypomnijmy, w 2010 r. doszło do kibicowskich zamieszek podczas rozgrywanego w Koninie spotkania Górnik Konin - Legia Chełmża. Na stadionie interweniowała policja, ale funkcjonariusze nie poradzili sobie z atakującymi ich pseudokibicami. Dwóch policjantów zostało rannych. W lipcu tego roku Sąd Apelacyjny w Poznaniu przyznał jednemu z nich odszkodowanie, które zapłacić ma Górnik Konin. Kwota zobowiązań, wraz z kosztami procesowymi i odsetkami, to łącznie ok. 140 tys. zł. Na dodatek trwa jeszcze proces drugiego policjanta, tam łączna kwota zobowiązań wynieść może ok. 50 tys. zł.

Negocjacje nie pomogły

Władze Górnika Konin po ogłoszeniu wyroku podjęły negocjacje z policjantami. - Chcieliśmy w ratach pokryć to, co było zasądzone plus koszty sądowe, przy rezygnacji obu osób z odsetek, których nasz budżet by już nie udźwignął, bo i tak te podstawowe koszty są już dla nas obciążeniem - tłumaczą przedstawiciele klubu. 

Jeden z poszkodowanych jest skłonny dogadać się z klubem, ale drugi z policjantów, który ma zasądzoną wyższą kwotę, nie przystaje na propozycje Górnika. - Wczoraj dostałem informację, że stanowisko tego pana jest niezmienne. Może dojść do sytuacji, że w końcu skieruje to do egzekucji, bo ma ku temu wszelkie tytuły. Nie wiem kiedy to będzie. Wtedy klub praktycznie przestaje istnieć. Mając zablokowane konta nie jesteśmy w stanie działać - mówi prezes Mateusz Michalski.

Władze klubu borykają się bowiem cały czas z zadłużeniem, które powstało w czasach poprzednich zarządów. - My swój rok zakończyliśmy na plus 20 tys. zł, ale przy tych kwotach zadłużenia niewiele to dało. Gdy dochodzi nam jeszcze taki strzał, to przy budżecie 450 tys. zł ciężko jest sobie poradzić z tymi długami i z odszkodowaniami dla policjantów. To daje kwotę 300 tys. zł. Nierealne jest wyjście z tego bez niczyjej pożyczki, wsparcia, czegokolwiek - przekonują członkowie zarządu.

Widmo upadłości krąży nad Górnikiem

Sytuacja sprzed ośmiu lat mocno odbiła się na wizerunku klubu, który przez pewien czas kojarzony był tylko z jednym bandyckim wybrykiem. W ostatnich latach Górnik mocno pracował na to, by zmienić swoje postrzeganie w mieście. W klubie, oprócz drużyny seniorów, działa dziesięć zespołów młodzieżowych, w których trenuje kilkuset młodych piłkarzy. Teraz to wszystko może zniknąć. Jeżeli poszkodowany policjant zgłosi się do komornika, ten zajmie fundusze klubu, a stowarzyszenie będzie musiało ogłosić upadłość. 

następna
strona 1/2


 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Ochronę imprez na stadionie powinien zapewnić klub, jeśli siły ochraniające np. mecz nie wystarczają, wtedy organizator wzywa posiłki policji. Z artykułu wynika jasno, że do zbliżającego się finansowego upadku klubu Górnik Konin, doprowadzili sami pseudo-kibice poprzez burdy na stadionie i walkę z policjantami, a więc jeśli klub splajtuje, to dzięki pseudo-kibicom.
Dodano: 20.09.2018 15:41    Przez: ~K-n
Jeżeli w "walkach" uczestniczyli fanatyczni widzowie Górnika który to śpiewają "Górniku nasz nie damy ......." dla których klub jest najważniejszy - zrobią składkę na pokrycie długu. Oni walczyli, oni szkód narobili niech teraz je naprawią. Faktem jest też, że klub olewał poszczególne rozprawy sądowe i ma za swoje. Kibole Składać się.
Dodano: 20.09.2018 15:43    Przez: ~Nich się dzieje
Bardzo dobrze, widać jakich kibiców ma Górnik- a śmiali sie z Medyka niech teraz się wykażą.
Dodano: 20.09.2018 17:15    Przez: ~KKS
to nie przez policjanta tylko przez takich bezmozgów . To psychole normalnym zgotowali ten los
Dodano: 20.09.2018 16:08    Przez: ~banda debili
Dawniej istniały duże zakłady pracy jak Kopalnia i utrzymywały Górnik Konin, a teraz z konińskich zakładów zostały resztki i nie ma kto sponsorować. Do czego doprowadziły przemiany polityczne w Polsce i pazerny kapitalizm, oraz prywatyzowanie na siłę polskiego przemysłu. W chwili obecnej przydałby się bogaty wujek z Ameryki.
Dodano: 20.09.2018 15:31    Przez: ~K-n

KOMENTARZE

policjant ma w zawodzie ryzyko, jesli nie mogą służy poradzić sobie z chuliganami to po co są lub kto tak naprawdę zabrał im możliwości przy takich interwencjach.tak na marginesie to kare oprócz klubu powinna ponieść osoba która spowodowała uszczerbek na zdrowiu funkcjonarusza, chyba ze mecz byl tak słabo obsłużony ze strony technicznej przez komendę że to "się nie nagrało" i nie można zidentyfikować osoby odpowiedzialnej
Dodano: 20.09.2018 15:30    Przez: ~real
bo Seba dostanie gumą po kolanach i płacz potem że go policjant pobił
Dodano: 20.09.2018 16:03    Przez: ~oj
To się nazywa prewencja i bardzo wam dobrze.
Dodano: 20.09.2018 18:19    Przez: ~Jj
Wolałbym żeby tam powstała galeria handlowa przynajmniej by to ozywilo ta część miasta
Dodano: 21.09.2018 09:07    Przez: ~Bb
Tak sobie myślę , że sportowcy są sportowcami... mecz jest meczem... ale jeśli taka drużyna utożsamia się z de#ilami, którzy robią zadymy zawsze i wszędzie wbrew wszelkim zasadom i duchem sportu.... to niech sobie odpowiadają za swoich "kibiców". Uważam , że są tak samo odpowiedzialni! Kara zasłużona. !!!
Dodano: 21.09.2018 21:48    Przez: ~Emilcia
Dawniej istniały duże zakłady pracy jak Kopalnia i utrzymywały Górnik Konin, a teraz z konińskich zakładów zostały resztki i nie ma kto sponsorować. Do czego doprowadziły przemiany polityczne w Polsce i pazerny kapitalizm, oraz prywatyzowanie na siłę polskiego przemysłu. W chwili obecnej przydałby się bogaty wujek z Ameryki.
Dodano: 20.09.2018 15:31    Przez: ~K-n
kiedyś byly zakłady panstwowe wiec wszytko szlo z naszej kieszeni, teraz jest prywatne i nikt nie chce sie dzielic swoim zyskiem z takimi miernotami
Dodano: 20.09.2018 15:34    Przez: ~...
Teraz też jest kopalnia i elektrownia ale Zygmunt ma gdzieś konin tylko wszystko doi i doi i wyprowadza kasę z Konina na swoje potrzeby i Krzyśka i..sza
Dodano: 20.09.2018 20:23    Przez: ~Yes
GÓRNIK ktoś mi wytłumaczy co to słowo ma wspólnego z tym miastem i tym klubem??? Chyba bardziej by można wstawić słowo TORFIORZ!!!!!!!!
Dodano: 21.09.2018 09:09    Przez: ~TKS Torfiorz Konin
Szkoda kasy na 6 klase czy która to tam jest. A bandyci stadionowi siedzieć powinni i płacić takie kary jak w Anglii to by im sie odechcialo
Dodano: 21.09.2018 17:00    Przez: ~Rzeczywiście
Biedni torfiarze !
Dodano: 21.09.2018 22:48    Przez: ~Al
Nawet mnie nie wkur... prezesiku bo od prezydenta 350tys miales dostac to niech to splaca. A jak nie to bd musial pogadac z KIBICAMI
Dodano: 20.09.2018 15:39    Przez: ~Lancuchy
Tylko, że z dotacji nie można finansować wszelkiego rodzaju kar. Niech kibole zrobią zrzutke i wesprza klub. Byłby to pierwszy taki przypadek w Polsce, ale jakże szlachetny xD
Dodano: 20.09.2018 17:51    Przez: ~abc
Kiboli to stać co najwyżej na naklejki z durnymi hasłami.
Dodano: 20.09.2018 18:20    Przez: ~Arek
Sam się bić nie potrafisz, potrzebujesz czterech do pomocy???? Masz coś do prezesa to z nim w cztery oczy załatwić, łamago
Dodano: 20.09.2018 18:47    Przez: ~J
Jak mial uzyskac kretynie te pieniadze?! Silą? Po co prezes mialby gadac z kibicami? O czym? Malo robi? A wy kibice co robicie? Przeciez to przez niektorych z was tak sie stalo wiec dzialajcie! Pomozcie!
Dodano: 20.09.2018 20:29    Przez: ~wkurzony
Fani górnika Konin tylko naklejki wszędzie naklejaja a nawet nazwisk piłkarzy nie znaja
Dodano: 21.09.2018 09:10    Przez: ~G
Ochronę imprez na stadionie powinien zapewnić klub, jeśli siły ochraniające np. mecz nie wystarczają, wtedy organizator wzywa posiłki policji. Z artykułu wynika jasno, że do zbliżającego się finansowego upadku klubu Górnik Konin, doprowadzili sami pseudo-kibice poprzez burdy na stadionie i walkę z policjantami, a więc jeśli klub splajtuje, to dzięki pseudo-kibicom.
Dodano: 20.09.2018 15:41    Przez: ~K-n
Słusznie
Dodano: 20.09.2018 16:04    Przez: ~Wola
Jeżeli w "walkach" uczestniczyli fanatyczni widzowie Górnika który to śpiewają "Górniku nasz nie damy ......." dla których klub jest najważniejszy - zrobią składkę na pokrycie długu. Oni walczyli, oni szkód narobili niech teraz je naprawią. Faktem jest też, że klub olewał poszczególne rozprawy sądowe i ma za swoje. Kibole Składać się.
Dodano: 20.09.2018 15:43    Przez: ~Nich się dzieje
I tak wygląda Polska piłka.... Pseudokibice mają wszelkie przepisy gdzieś i robią co chcą, a później cierpieć muszą kluby.Ale z drugiej strony skoro klub nie potrafi poradzić sobie z ochroną imprezy to nie powinien jej organizować.Według mnie za wszystkie takie wybryki powinny płacić kluby i może gdyby powoli kluby zaczęłyby znikać to może wtedy ktoś zmieniłby przepisy na korzyść klubów a niekorzyść tych pseudokibiców.
Dodano: 20.09.2018 18:20    Przez: ~mieszkaniec
Po stówie od kibica, po tysiączku od kopacza, 50 000 od prezesa i załatwione. Tylko nie próbujcie miasto naciągać bo idą wybory i każdy grosz jest na wagę złota.
Dodano: 20.09.2018 19:47    Przez: ~PS
A niby dlaczego prezes mialby placic 50 tys? Czy was pogrzalo czy to on pobil tego policjanta? Za co ma placic? Ja piernicze to co tu sie pisze to jest jakas farsa,głąby,oni za swoja dzialalnosc kasy nie maja zyja jak kazdy normalny czlowiek a to co robia dla klubu to jest niestety dzialalnosc charytatywna! To jest ciezka praca ktorej jak widac nikt nie docenia..
Dodano: 20.09.2018 20:12    Przez: ~wkurzony
Wkurzony. Dlatego bo najwięcej zyska. Apanaże stracone to jest H....
Dodano: 22.09.2018 11:55    Przez: ~iiii
niech zarząd tego pseudo sportowego grajdola zmniejszy sobie pensje i nagrody to moze cos odłożą.
Dodano: 20.09.2018 15:43    Przez: ~grajdol
Odpowiesz za ten komentarz dosyć tego nikt tutaj nie ma kasy z działalności w klubie szykuj się na sprawę z powództwa cywilnego o zniesławienie
Dodano: 20.09.2018 15:49    Przez: ~Zarząd KSG
przepraszam jeżeli uraziłem. Nie wiedziałem, że zarzad nie ma "kasy" z działalności w klubie.
Dodano: 20.09.2018 16:16    Przez: ~grajdol
Odpowiedzi zarządu świadczą o tym, że Ci ludzie ych stanowisk zajmować nie powinni. To ma być przykład dla młodzieży?
Dodano: 20.09.2018 19:01    Przez: ~A
Prezes Zarządu pełni funkcje charytatywnie? Nie uwierzę póki nie zobaczę sprawozdań finansowych klubu. Niech zarząd zmniejszy sobie pensje i nagrody to może coś odłożą.
Dodano: 20.09.2018 19:53    Przez: ~PS
~Zarząd KSG - a o jakim zniesławieniu piszesz? Apel OK. Ale w pełni zgoda, że kibole powinni zapłacić.
Dodano: 21.09.2018 06:26    Przez: ~nie zarząd
Jakie zniesławienie ty zarząd uważaj bo jak zaczną sprawdzać co się w klubie dzieje to gacie macie pelne
Dodano: 21.09.2018 09:11    Przez: ~Nk
Niech sprawdzają zapraszamy jest wszystko ok również zapraszamy do klubu osobę która ma odwagę stanąć w cztery oczy i powiedzieć ze ktoś bierze kasę z zarządu jest dokumentacja do wglądu proszę wejść do biura klubu zapraszamy
Dodano: 21.09.2018 14:51    Przez: ~ksg
KSG. Gdzie? Pieniądze z Miasta gdzie są wydawane?
Dodano: 22.09.2018 11:59    Przez: ~PS
Chore prawo, odpowiedzialność powinien ponieść sprawca czynu bądz agencja ochrony, która była wynajęta do ohrony meczu a nie klub.
Dodano: 20.09.2018 15:46    Przez: ~X
Co on gada? Bajkopisarz😂
Dodano: 20.09.2018 15:48    Przez: ~Kox
Kiedys spiewali ........ matole twoj rzad obalą kibole.W tym przypadku cisnie die na usta gorniku matole twoj zywot skoncza kibole ( nic w tym politycznego prosze die nie dopatrywac )
Dodano: 20.09.2018 15:53    Przez: ~Ty
Stara śpiewka zadłużenia po poprzednim zarządzie. Słabe to już jest. Co rusz ogłaszanie nowych sponsorów i brak takich funduszy?? czy za mało macie do siebie. Wstyd i hańba zróbcie najlepiej zrzute.pl to szybciej się dorobicie. KSG JEST I BEDZIE gorzej z wami . Ps. Dogadać się jak byście ruszyli dupy i głowy a nie liczyli kasę to napewno nie było by takich cyrków. Pozdrawiam KSG
Dodano: 20.09.2018 15:56    Przez: ~Ksg
Kolejny do założenia sprawy
Dodano: 20.09.2018 16:01    Przez: ~do ksg
Przepraszam widocznie jestem mało doinformowany ze z tego kasy niema ale jstem kibicem i nerwy poniosły jak ktoś pisze że klub może zniknąć. Klub musi być musi istnieć a rozwiązanie zawsze się znajdzie!!! KSG Górnik!!!!!!
Dodano: 20.09.2018 16:30    Przez: ~Ksg
Przez jednego Policjanta klub Górnik Konin może zniknąć z piłkarskiej mapy Polski ( To się w głowie nie mieści )....żenada , tyle lat Wspomnień Tradycji , Dumy....Górniku Nasz śpiewamy Ci będziemy z Tobą aż do końca Naszych Dni ...!!! To ludzie ludziom zgotowali ten Los...
Dodano: 20.09.2018 15:59    Przez: ~Maniek
to nie przez policjanta tylko przez takich bezmozgów . To psychole normalnym zgotowali ten los
Dodano: 20.09.2018 16:08    Przez: ~banda debili
nie "przez jednego policjanta" tylko przez jednego (lub więcej) pseudikibica , który nie wie na czym polega doping i uczestniczenie w imprezie sportowej w charakterze widza.
Dodano: 20.09.2018 16:09    Przez: ~UMK
To mlody klub 1957,jakiej dumy ?
Dodano: 20.09.2018 16:29    Przez: ~Mania