Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19154) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (27)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (1)

Urządzenia wielofunkcyjne do biura - co powinien wiedzieć kupujący?

Materiał Partnera

Dodano: 21.09.2018 10:18

Wybór odpowiedniego urządzenia wielofunkcyjnego wbrew pozorom wcale taki prosty nie jest. Na rynku jest wiele takich urządzeń jednak nie wszystkie zasługują na uwagę. Oczywiście priorytetem powinny być parametry techniczne maszyny oraz funkcje, jakie posiada.

Urządzenie wielofunkcyjne – na co zwrócić uwagę?

Wiele osób szukając najlepszej maszyny wielofunkcyjnej kieruje się jej wyglądem zewnętrznym, bo fakt faktem na pewno zajmie dużo miejsca oraz ceną, która nie koniecznie jest dobrym wyznacznikiem. Licząc na jakość warto zwrócić uwagę na:

  • jaki format papieru obsługuje urządzenie. Nie warto kusić się tylko na standardowe rozmiary, bo przecież nigdy nie wiadomo jakiej wielkości dokument przyjdzie kserować czy drukować
  • czy maszyna oferuje druki kolorowe, czy tylko czarnobiałe
  • czy urządzenie wielofunkcyjne jest wydajne. Jeśli miesięcznie istnieje potrzeba drukowania i kserowania dużej liczby dokumentów podrzędne maszyny za małe pieniądze mogą nie przetrwać takiego obciążenia a nikt przecież nie chce po miesiącu wzywać serwisanta

Dodatkowe funkcje mają znaczenie

Na nie również należy zwrócić szczególną uwagę. Na pewno w dużym stopniu komfort pracy podniesie możliwość wykonywania druku dwustronnego, możliwość podłączenia urządzenia do Internetu. Nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne posiadają również automatyczne podajniki czy dodatkowe kasety, w których można umieścić zapasowy papier. Wiele osób powie, że są to małe szczegóły jednak na pewno usprawnią cały proces bo w końcu diabeł tkwi w szczegółach.

Ile kosztuje kserokopiarka?

Ceny urządzeń uzależnione są przede wszystkim od producenta oraz funkcji, jakie posiadają. Chcąc nabyć maszynę z prawdziwego zdarzenia na pewno trzeba będzie liczyć się z dużym wydatkiem, jednak tutaj oszczędności nie wyjdą na dobre, bo jakość kosztuje. Nie mając rozeznania w temacie zawsze można poszukać odpowiedniego produktu na forcopy.com.pl/pl/c/Kserokopiarki/13, gdzie każdy zainteresowany na pewno znajdzie urządzenie dobrane i do potrzeb i do możliwości finansowych.

Kserokopiarki - jak o nie dbać?

Nie wystarczy tylko kupić urządzenie wielofunkcyjne, postawić i korzystać z niego. Takie maszyny wymagają konserwacji oraz czyszczenia by działały poprawnie a jakość wydruków była dobra. Takie konserwacje powinny być przeprowadzane okresowo, a nie raz na kilka lat. Używając kserokopiarki trzeba też zastanowić się jakie materiały eksploatacyjne kupować. Na rynku można nabyć zarówno oryginalne produkty rekomendowane przez producentów, jak i zamienniki, które będą znacznie tańsze. Może jednak okazać się, że tanie zamienniki mogą spowodować, iż maszyna nie będzie działała poprawnie.

Dodatkowe funkcje urządzenia wielofunkcyjnego

Mając w planach rozwój firmy warto zainwestować w maszynę która daje możliwość rozbudowy. Zainstalowanie dodatkowej opcji umożliwiającej zszywanie czy dziurkowanie może okazać się niezbędnym elementem.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:druk,   kopiowanie,   biuro,   biznes

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

tylko brother cena za tusze nawet do laserów max 50zł
Dodano: 21.09.2018 12:57    Przez: ~sprzedawca z MM
Kupujący urządzenie tego typu powinien wiedzieć, że konto mu stopnieje, jeśli je posiada, a jeśli nie to powinien zaciągnąć pożyczkę w banku.
Dodano: 21.09.2018 18:43    Przez: ~Dobra rada

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.