Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19154) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (27)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (1)

Wilczyn. Przedszkole i szkoły w gminie rozpoczęły nowy rok szkolny

Dodano: 21.09.2018 12:24
Źródło: LM.pl

Prawie 800 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny w przedszkolu oraz dwóch szkołach na terenie gminy Wilczyn. Na piątkowej sesji Rady Gminy dyrektorzy placówek informowali radnych i wójta o sytuacji w swoich szkołach.

132 przedszkolaków nowy rok w Gminnym Przedszkolu Bajka w Wilczynie. Po raz pierwszy grupy przedszkolne zostały nazwane. Podopieczni placówki należą teraz do grup Motylków, Stokrotek, Pszczółek, Biedronek, Smerfów, Misiów i Krasnali. Opiekę nad przedszkolakami sprawuje siedmiu nauczycieli, a podopieczni uczestniczą również w zajęciach języka angielskiego, religii, rytmiki oraz logopedycznych.

Podczas letniej przerwy w przedszkolu wymieniony został parkiet w jednej z sal, wyremontowano zadaszenie przed wejściem, korytarz wejściowy do przedszkola, kuchnię i magazyny kuchenne oraz stworzono składnicę akt.

Siedem oddziałów liczy Szkoła Podstawowa im. T. Halika w Kaliskach z siedzibą w Dębówcu. W placówce uczy się 63 uczniów - w szkole nie ma klasy trzeciej, ale są dwa oddziały przedszkolne z 24 przedszkolakami. Zajęcia prowadzi osiemnastu nauczycieli.

Przed nowym rokiem szkolnym w placówce wystartowała nowa sięc wifi, założono instalację światłowodową, zmodernizowano kotłownię szkolną, utwardzono drogę wjazdową oraz naprawiono oświetlenie w pomieszczeniach klasowych. 

Najwięcej uczniów, bo aż 594, rozpoczęło rok szkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wilczynie oraz w filii placówki w Bieli. Uczniowie podzieleni są na 24 oddziały, a w szkole pracuje 61 nauczycieli. W nowym roku szkolnym podopieczni placówki będą mogli korzystać w odnowionej pracowni komputerowej, wyremontowano również korytarz w budynku B, na jednej ze ścian zawisła gablota z niedawno nadanym sztandarem szkoły.

Dyrektorki wilczyńskich placówek apelowały również do radnych o wsparcie inwestycji w szkołach. - Jesteśmy dumni z tego, że ta współpraca układa się bardzo dobrze. Życzymy dalszych sukcesów, ale bądźcie cierpliwe i zrozumcie ograniczenia budżetu gminy - odpowiadał przewodniczący Rady Gminy w Wilczynie. - Marzyć warto, bo to co sobie wymarzyłyście, to częściowo się spełniło. Robimy to, co możemy, ale pieniadze nie są z gumy - dodawał wójt Wilczyna Grzegorz Skowroński.

  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wilczyn żyje, a co w Skulsku ? Co robi wójt Skulska aby w tej osadzie żyło się lepiej ?
Dodano: 21.09.2018 12:33    Przez: ~Skulskawieś

KOMENTARZE

Wilczyn żyje, a co w Skulsku ? Co robi wójt Skulska aby w tej osadzie żyło się lepiej ?
Dodano: 21.09.2018 12:33    Przez: ~Skulskawieś
Nowa sięc wifi ha ha a cóż to takiego ?😂😂😂
Dodano: 21.09.2018 14:46    Przez: ~12
Urzywajac slowa nauczycieli chyba nie myslisz o katechetach.
Dodano: 22.09.2018 08:23    Przez: ~Q
Z katechetów tacy nauczyciele jak ze słonia kosmonauta.
Dodano: 22.09.2018 12:28    Przez: ~Dżejms Błond
Q sam sobie zadajesz pytanie i sam na nie odpowiadasz, weż do ręki synu szatana Biblię i zwróć swoje oblicze do Boga, On na ciebie czeka.
Dodano: 22.09.2018 13:29    Przez: ~Wierzący
Brawo dla Bajki, obiektu strategicznego dla gminy Wilczyn. Z opisu wynika że jest tam spoko. Załączone zdjęcie zapewnia o tym że pani Jolka też gotowa do zadań specjalnych. Winszujemy samozachwytu władzom.
Dodano: 22.09.2018 21:36    Przez: ~Gm.Wilczyn po nowemu

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.