Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

LM.plSportLiga międzyokręgowa: W ten weekend wewnątrzokręgowe granie

Liga międzyokręgowa: W ten weekend wewnątrzokręgowe granie

Trzy spotkania, sześć zespołów z okręgu konińskiego. W ten weekend w lidze międzyokręgowej mierzyć musieli się ze sobą sąsiedzi.

Najciekawiej było bez wątpienia w Tuliszkowie, gdzie w derbach powiatu tureckiego mierzyły się ze sobą Tulisia i Tur 1921 Turek. Mecz, jak na derby przystało, był wyrównany. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście - w 31. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Adrian Fret. Na początku drugiej połowy gospodarze wyrównali - po wrzutce z rzutu wolnego celnie głową uderzył Jakub Cieślak.

Przez kolejne kilkadziesiąt minut utrzymywał się remis, ale w 88. minucie Tulisia zanotowała decydujące trafienie. Po rzucie rożnym do siatki Tura 1921 trafił Jarosław Gorgolewski i to gospodarze zanotowali w spotkaniu komplet punktów. Po ośmiu kolejkach Tulisia zajmuje szóste miejsce z dorobkiem piętnastu oczek, Tur 1921 Turek plasuje się natomiast na miejscu dziesiątym z ośmioma punktami na koncie.

Aż sześć bramek padło w Kazimierzu Biskupi, gdzie Polonus podejmował SKP Słupca. Spotkanie było przede wszystkim kolejnym popisem Łukasza Pietrzaka, który zanotował hat-tricka i walnie przyczynił się do ostatecznej wygranej słupczan. Czwartą bramkę dla SKP zanotował Andrzej Górski, a dla Polonusa strzelali Wiktor Budzyński i Ariel Szczesiak.

Drużyna ze Słupcy zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem osiemnastu punktów. Polonus pomimo porażki wciąż plasuje się na dziewiątej pozycji z dziewięcioma oczkami na koncie.

Tylko jedna bramka wystarczyła do zdobycia trzech punktów w meczu GKS Sompolno - Wilki Wilczyn. Dla gospodarzy gola zanotował Damian Kotkowski i GKS zwyciężył 1:0. Zespół z Sompolna awansował na jedenaste miejsce w klasyfikacji z dorobkiem ośmiu punktów, wilczynianie spadli na trzynaste miejsce z sześcioma oczkami na koncie.

Dziewiąta kolejka już w przyszły weekend. Wilki Wilczyn podejmą Stal Pleszew, Tur 1921 Turek zmierzy się z GKS Sompolno, Tulisia Tuliszków wyjedzie na mecz z Zielonymi Koźminek, SKP Słupca podejmie Orła Mroczeń, a Polonus Kazimierz Biskupi zagra w Czekanowie z tamtejszym Piastem.

Polonus Kazimierz Biskupi - SKP Słupca 2:4 (8' Wiktor Budzyński, 90' Ariel Szczesiak - 25', 48', 57' Łukasz Pietrzak, 76' Andrzej Górski)

Tulisia Tuliszków - Tur 1921 Turek 2:1 (48' Jakub Cieślak, 88' Jarosław Gorgolewski - 31' Adrian Fret)

GKS Sompolno - Wilki Wilczyn 1:0 (32' Damian Kotkowski).