Dzisiaj jest sobota 21 września 2019, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19387) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 10oC
Jutropogoda
19 / 13oC
Pojutrzepogoda
19 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
97 minut nie wystarczyło. Medyk po raz pierwszy st ... (0)Krajowy Fundusz Dróg. Posłanka powalczy o pieniądz ... (2)

Zakamarki I LO w Koninie. Szkolne mury kryją wiele tajemnic!

Dodano: 29.09.2018 11:49
Źródło: LM.pl

Mury I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie kryją wiele tajemnic. W roku jubileuszowym odkryto między innymi drewniane, kręte schody prowadzące na drugie piętro budynku.

W połowie października najstarsze w mieście liceum obchodzić będzie 155-lecie istnienia. Tuż przed uroczystym Zjazdem Absolwentów, dyrekcja i pracownicy szkoły dotarli do nieznanego wcześniej pomieszczenia, przy nieużywanej od dawna kuchni. Okazało się, że znajdują się tam doskonale zachowane, drewniane schody. Najprawdopodobniej służyły one w dotarciu do miejsca, skąd wyświetlano filmy w szkolnej auli. Na tym jednak nie koniec. Zobaczcie co jeszcze kryją mury I Liceum!

  • Zakamarki I LO w Koninie. Szkolne mury kryją wiele tajemnic!

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To ze pani dopiero znalazla te schody nie znaczy, że nikt o nich nie wiedział. Jak jeszcze działała stołówka to te pomieszczenia były normalnie używane jako stryszek. A to nie było przed wojną tylko kilkanaście lat temu.
Dodano: 29.09.2018 16:57    Przez: ~SztertebekerAhoj.
Żałosna ta Pani Dyrektor - odkrywa Amerykę. Co może wiedzieć o tej szkole, o tym budynku skoro jest obca? Czy te schody nie są czasem z części mieszkalnej woźnego śp. Bolesława Ciesielskiego? A znaleziony stół pamiętam gdzie stał. Ale nikt nie słucha ludzi którzy pamiętają bo od wczesnego dzieciństwa są w jakiś sposób związani z tą szkołą. A program Zjazdu? "Przewidziano mszę świętą, uroczystą galę, wspólne zdjęcie oraz spotkania klasowe". Najważniejsza ta GALA czyli pełen "lans" dla niektórych. Prawdziwy Zjazd Absolwentów i Wychowanków to był I Zjazd !!! Jestem trzecim z czterech pokoleń związanych z tą szkołą.
Dodano: 30.09.2018 01:21    Przez: ~wzw
Jak to w Kuninie - schody donikąd. Kopalnia padnie a w konsekwencji reszta. Z samych emerytów miasto się nie utrzyma.
Dodano: 29.09.2018 12:28    Przez: ~Inspektor Nadzoru
Szanowna Pani Dyrektor!Prawidłowo mówi się "widzą państwo", a nie "widzicie państwo". Miesza Pani "wy" z "oni". Przykład idzie z góry, a młodzież coraz bardziej kaleczy język ojczysty.
Dodano: 29.09.2018 14:32    Przez: ~Jan
co to za gospodarz co nie wie co ma w domu ———wielkie odkrycie
Dodano: 29.09.2018 12:15    Przez: ~gospodarz

KOMENTARZE

co to za gospodarz co nie wie co ma w domu ———wielkie odkrycie
Dodano: 29.09.2018 12:15    Przez: ~gospodarz
Jak to w Kuninie - schody donikąd. Kopalnia padnie a w konsekwencji reszta. Z samych emerytów miasto się nie utrzyma.
Dodano: 29.09.2018 12:28    Przez: ~Inspektor Nadzoru
To władz problem a nie zwykłych szarych mieszkańców żeby zapewnić przyszłość miastu
Dodano: 29.09.2018 15:26    Przez: ~chrumChrumKwiKwi
Wylęgarnia ćpunów i nic więcej. Zapraszam Policję z psem .
Dodano: 29.09.2018 22:50    Przez: ~elo
Doskonały materiał. Widać i słychać jak ta kobieta na niczym się nie zna. I jaka elokwentna! "Przepiękny stół, który mi się spodobał".
Dodano: 29.09.2018 23:11    Przez: ~Tk
Pomieszczenie zostało niedawno odkryte, widać to po napisach na ścianie😉
Dodano: 30.09.2018 09:22    Przez: ~Tom
Ola mimo tylu lat z szkolnej podstawówki, miło się Ciebie ogląda w Tv internet. Równie młodo wyglądasz, jak zapamiętałem ciebie z młodzieńczych lat.Zawsze uśmiechniętaPozdrawiam serdecznieKolega
Dodano: 29.09.2018 12:37    Przez: ~Szymon
Nie ma się czym chwalić ze dotąd nie wiedzieli o schodach i mebelkach. A pani redaktor niech raczej zrezygnuje z chodzenia po schodach stare i jakieś wąskie takie .
Dodano: 29.09.2018 12:56    Przez: ~jq
Szanowna Pani Dyrektor!Prawidłowo mówi się "widzą państwo", a nie "widzicie państwo". Miesza Pani "wy" z "oni". Przykład idzie z góry, a młodzież coraz bardziej kaleczy język ojczysty.
Dodano: 29.09.2018 14:32    Przez: ~Jan
czystej postaci złośliwy facet. Uciekać na 100 km
Dodano: 29.09.2018 20:54    Przez: ~wyrozumiała
To ze pani dopiero znalazla te schody nie znaczy, że nikt o nich nie wiedział. Jak jeszcze działała stołówka to te pomieszczenia były normalnie używane jako stryszek. A to nie było przed wojną tylko kilkanaście lat temu.
Dodano: 29.09.2018 16:57    Przez: ~SztertebekerAhoj.
Ta dyrektorka niczego dobrego nie zrobi dla szkoły. Nie ma tzw. pałera
Dodano: 29.09.2018 17:07    Przez: ~absolwent
A gdzie pani startuje w wyborach -" wielka " pani z kuratorium?
Dodano: 29.09.2018 21:06    Przez: ~Jasio
Żałosna ta Pani Dyrektor - odkrywa Amerykę. Co może wiedzieć o tej szkole, o tym budynku skoro jest obca? Czy te schody nie są czasem z części mieszkalnej woźnego śp. Bolesława Ciesielskiego? A znaleziony stół pamiętam gdzie stał. Ale nikt nie słucha ludzi którzy pamiętają bo od wczesnego dzieciństwa są w jakiś sposób związani z tą szkołą. A program Zjazdu? "Przewidziano mszę świętą, uroczystą galę, wspólne zdjęcie oraz spotkania klasowe". Najważniejsza ta GALA czyli pełen "lans" dla niektórych. Prawdziwy Zjazd Absolwentów i Wychowanków to był I Zjazd !!! Jestem trzecim z czterech pokoleń związanych z tą szkołą.
Dodano: 30.09.2018 01:21    Przez: ~wzw
a co jezeli ktos jest innego wyznania lub ateista, nie mowie juz o tym ze przynajmniej na papierze istnieje rozdzielczosc Kosciola i Panstwa, wiec jak to sie ma odprawianie jakichs obrzedow wyznaniowych w publicznej instytucji...
Dodano: 02.10.2018 08:38    Przez: ~p.p.b.
Rzeczywiście za wcześniejszej dyrekcji się dzialy cuda. Przez 19 lat J.F. szkołą ridarla się na strzępy a przez 14 lat R.L. panował rechot i obrazowanie innych.teraz zmiana na lepsze. Życzymy dobrych wiatrów
Dodano: 01.10.2018 18:06    Przez: ~Mgr
Bzdury...J.F. dwie kadencje a to nie 19 lat...wcześniej była p. Gajewska - mój syn chodził wtedy do szkoły i był porządek.
Dodano: 01.10.2018 20:07    Przez: ~mama
W scianie w auli na wprost sceny(prawie pod sufitem) byla dziura zamykana klapka,do tej wlasnie dziury prowadzily te krete schodki. Na samej gorze schodkow stalo urzadzenie z ktorego wyswietlano przez ta dziure filmiki .Zostalo to nawet kiedys wykorzystane na maturze I o malo jeden z dyrektorow nie pozbyl sie stanowiska.Stol byl zawsze na auli I przy nim zasiadala Komisja Egzaminacyjna podczas matur.Szafa stala najpierw w gabinecie zastepcy dyrektora pozniej przeniesiono ja do czytelni.To tyle odnosnie odkryc.
Dodano: 02.10.2018 16:16    Przez: ~ACT
1 z 2
12>>