Dzisiaj jest poniedziałek 19 sierpnia 2019, imieniny: Bolesława, Juliana, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18880) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 16oC
Jutropogoda
23 / 19oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)Od patyka do koszyka, czyli warsztaty wikliniarski ... (0)

Lekarze rodzinni PPOZ przedłużyli umowy z NFZ do końca listopada

Dodano: 29.09.2018 13:20
Źródło: LM.pl

W poniedziałek przychodnie będą czynne. Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia przedłużyło umowy z NFZ do 30 listopada.

Jutro, czyli 30 września upływał termin obowiązywania umów z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. Jeszcze kilka dni temu prezes PPOZ – Bożena Janicka mówiła, że mimo pisma od lekarzy rodzinnych nie było żadnego odzewu ze strony NFZ w sprawie przedłużenia kontraktowania. Do rozmów doszło w ostatniej chwili. Po raz kolejny PPOZ przedstawiło swoje postulaty, wśród których najważniejszy to wzrost nakładów na podstawową opiekę zdrowotną.

- NFZ uwzględniła możliwość podniesienia współczynnika w przedziałach do 6 roku życia z 2,4 do 2,7 i 65 plus z 2,4 do 2,6. To krok do przodu, ponieważ jest to grupa pacjentów wymagających największego nakładu zarówno czasowego, jak i organizacyjnego. Nadal jednak oczekujemy wzrostu współczynnika w przedziale 40-65 do 1,5, który z jednej strony zabezpieczy możliwość podwyżek dla pielęgniarek praktyki, rosnące koszty utrzymania praktyk oraz rosnące świadczenia lekarskie dla pacjentów w tej grupie wiekowej - wyjaśnia Bożena Janicka. 

W związku z informacją o zmianie planu finansowego w pierwszej połowie października, lekarze i świadczeniodawcy PPOZ wnioskowali o konkretne uregulowania dotyczące możliwości realizacji zadań związanych z elektroniczną dokumentacją, czyli e-zwolenieniami i e-receptami. Nie zabrakło też rozmów na temat skrócenia godzin praktyk lekarza rodzinnego od 1 stycznia 2019 roku.

- Powodem jest wszechogarniający brak kadr odczuwalny głównie w Polsce powiatowej, to znaczy w mniejszych miejscowościach. Mamy zapewnienie, że w tej sprawie NFZ zwrócił się już do Ministra Zdrowia, a prace są w toku – mówi Bożena Janicka.

Ostatecznie zarząd PPOZ zdecydował się przedłużyć umowy do końca listopada. Jak podkreśla Bożena Janicka, lekarze wzięli pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo pacjentów oraz zapewnienie im ciągłości leczenia. Czekają natomiast na spełnienie przez NFZ ich postulatów.

  • Lekarze rodzinni PPOZ przedłużyli umowy z NFZ do końca listopada

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A Panie w rejestracji to pracują tam za karę.Powinni pozwalniać te damusie zasiedziałe które nie mają żadnej empatii
Dodano: 29.09.2018 14:30    Przez: ~pacjentka
Wszystkie rządu olewały służbe zdrowia. My płacimy kase na NFZ, a oni mają nas gdzieś. A sor koniński i oddz. wewnętrzmy to umieralnia dla pacjętòw. Zgroza
Dodano: 29.09.2018 19:55    Przez: ~Aa
No przedłużyli im umowy,tylko dlaczego ich nie rozliczają za pacjentów przyjętych w miesiącu????? TYLKO co miesiąc otrzymują pieniądze za Wszystkich zapisanych do danej przychodni!!!!! Ludzie młodzi to latami nie chodzą do rodzinnegoma kasa za nicg co miesiąc lekarzowi wpływa,to jest dopiero dziadostwo.A inni specjalisci dostają tylko za ilośc ale Przyjętych w miesiącu!!!
Dodano: 29.09.2018 18:25    Przez: ~To ja

KOMENTARZE

Lekarze chcą więcej i więcej a prawda jest taka że większość z nich olewa nas pacjentów. Np. Pani doktor Przybycin Cybula z Med alko w Koninie młoda lekarka ale tak nie miła i nie sympatyczna że jak ma się do niej iść to człowiek jeszcze bardziej chory jest
Dodano: 29.09.2018 14:11    Przez: ~Pacjent
A Panie w rejestracji to pracują tam za karę.Powinni pozwalniać te damusie zasiedziałe które nie mają żadnej empatii
Dodano: 29.09.2018 14:30    Przez: ~pacjentka
Jak można tak niesprawiedliwie niszczyć komuś opinię? Obojętnie czy to lekarz czy jakikolwiek inny zawód , nie wolno oczerniać drugiej osoby bez podania swojego nazwiska. Pani Doktor nazwisko podane, a osoby piszącej?
Dodano: 29.09.2018 18:45    Przez: ~Pacjent
Csłkowita prawda
Dodano: 29.09.2018 19:51    Przez: ~Aa
Pacjent sam nie podałeś nazwiska ,więc nie miej pretensji że ktoś prawdę napisał.
Dodano: 29.09.2018 21:57    Przez: ~zd
Ja występuję neutralnie. Nikt nie ucierpi.
Dodano: 30.09.2018 11:50    Przez: ~Pacjent
To ze współczynnika 1,5 dla 40-65 będą opłacane podwyżki dla pielęgniarek, praktyki no i te rosnące dla nas świadczenia? A w czym przejawia się ten wzrost świadczeń ?
Dodano: 29.09.2018 16:49    Przez: ~50
No przedłużyli im umowy,tylko dlaczego ich nie rozliczają za pacjentów przyjętych w miesiącu????? TYLKO co miesiąc otrzymują pieniądze za Wszystkich zapisanych do danej przychodni!!!!! Ludzie młodzi to latami nie chodzą do rodzinnegoma kasa za nicg co miesiąc lekarzowi wpływa,to jest dopiero dziadostwo.A inni specjalisci dostają tylko za ilośc ale Przyjętych w miesiącu!!!
Dodano: 29.09.2018 18:25    Przez: ~To ja
znowu ta bab co niszczy służbe zdrowia. won na saksy do kirchizji
Dodano: 29.09.2018 19:09    Przez: ~Jareczek
Wszystkie rządu olewały służbe zdrowia. My płacimy kase na NFZ, a oni mają nas gdzieś. A sor koniński i oddz. wewnętrzmy to umieralnia dla pacjętòw. Zgroza
Dodano: 29.09.2018 19:55    Przez: ~Aa
,,Podawano ? : ZA CUKRZYKA : OKOŁO 200 ZŁ. , NA MIESIĄC ?''. RZĄD BĘDĄC , ZA UTRZYMANIEM LEKARZA RODZINNEGO POPEŁNIA ,,GŁUPOTĘ''. BRAK ROZUMNEGO PODEJŚCIA, DO TEJ STWORZONEJ GRUPY ?. SŁOWEM : ,,ZARÓB I ŻYJ , A ? NIEWINNY ,BO POLITYK WINNY. I KTO ? STWORZYŁ ? ,TAK MAŁO ROZUMNE ISTOTY ?. -,,MAJĄC'' ZE TRZY TYSIĄCE PACJENTÓW ,I JEDNO STARZEJĄCE SIĘ CIAŁO , PODOŁAĆ MOŻNA BĘDĄC SZESNASTOLATKIEM , GDYBY WIEDZA WYSTARCZYŁA . GRUPA MAŁO ? ZARADNYCH? STARAŁA SIĘ STWORZYĆ DOBRĄ ,NIEZEPSUTĄ OCHRONĘ ,,LECZNICZA''. ...
Dodano: 30.09.2018 04:55    Przez: ~MARCINKOWSKI Z GLINKI
Kilka dni wstecz czytałam ,że weszła ustawa, która gwarantuje pielęgniarkom wzrost płac o 1100 zł netto. Te pieniądze każdy lekarz -pracodawca otrzyma od NFZ na podwyżki dla pielęgniarek. Zobaczcie, który inny pracodawca dostaje od ministra pieniądze na podwyżki dla pracowników, lekarze mają nawet ten przywilej , że ze swoich płacić pracownikom nie muszą , dostają odgórnie, tylko czy te pielęgniarki swoje pieniądze na oczy zobaczą, tu jest zagadka.
Dodano: 30.09.2018 10:32    Przez: ~ Mąż pielęgniarki
Lekarz Przybycin Cybula z Med alko w Koninie jest najgorszym "lekarzem" na świecie. Niemiła, nieuprzejma, wredna. Człowiek chodzi do pracy chory od kilku dni z ogromnym bólem głowy z powodu ostrego zapalenia zatok. Żadne leki nie pomagają. Budzi się rano i nie jest w stanie iść do pracy, tak źle się czuje. Głowa pulsuje. Idzie się do lekarza a ta z łachy wypisuje antybiotyk. Na prośbę o wypisanie L-4 na dzisiejszy dzień otrzymuje odpowiedź, że nie wypisze bo do lekarza nie idzie się po usprawiedliwienie nieobecności w pracy a po leki. Gdy dopytujesz się dlaczego - słyszy chamską odpowiedź typu że się nie wie, jest się pierwszy raz u lekarza. Z całego serca nie polecam. Nie powinna leczyć ludzi. Okropne babsko. Jeżeli za młodu jest już taka wredna, co będzie z wiekiem.
Dodano: 13.06.2019 18:49    Przez: ~Pacjent