Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plSportKarny rozstrzygnął derby. Sokół zakończył serię Górnika Konin

Karny rozstrzygnął derby. Sokół zakończył serię Górnika Konin

Jedna bramka strzelona z rzutu karnego zadecydowała o wyniku sobotnich derbów powiatu konińskiego pomiędzy Sokołem Kleczew a Górnikiem Konin. W drugiej połowie zwycięstwo gospodarzom zapewnił Tomasz Kowalczuk.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania przyniosła więcej walki w środku pola, niż bramkowych sytuacji. Przewagę optyczną mieli gospodarze, ale, jak to bywało już w ostatnich meczach z udziałem Górnika Konin, dobrze zorganizowana defensywa biało-niebieskich rzadko kiedy dopuszczała do zagrożenia pod bramką Mateusza Kolińskiego.

Najlepszą sytuację kleczewianie mieli w 35. minucie, gdy dwójkową akcję Jakuba Groszkowskiego i Jakuba Antosika zakończył niecelnym strzałem z zaledwie kilku metrów ten pierwszy. Wcześniej niecelnie po ziemi uderzał jeszcze Jakub Antosik, a próbę lobu Michała Wolinowskiego powstrzymał Mateusz Koliński.

Po zmianie stron koninianie zagrali nieco odważniej, ale przełożyło się to tylko na jedną sytuację - w 57. minucie z ostrego kąta przestrzelił Dawid Przybyszewski. Mecz rozstrzygnął się w 72. minucie, gdy faulowany w szesnastce był Jan Paczyński. Sędzia podyktował rzut karny, a bramkę dla Sokoła zdobył Tomasz Kowalczuk.

Górnik tej straty nie był w stanie już odrobić i przegrał w Kleczewie 0:1. Zespół Sławomira Suchomskiego zakończył tym samym serię czterech meczów bez porażki. Koninianie wciąż zajmują jedenaste miejsce w tabeli, ale nie wszystkie zespoły rozegrały jeszcze swoje spotkania. Sokół Kleczew plasuje się natomiast na piątym miejscu z dorobkiem siedemnastu punktów.

Sokół Kleczew - Górnik Konin 1:0 (72' Tomasz Kowalczuk)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski - Michał Kozajda, Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot, Michał Wolinowski, Jakub Smektała, Tomasz Kowalczuk, Tomasz Koziorowski, Norbert Grzelak (64' Jan Paczyński), Jakub Groszkowski, Jakub Antosik.

Górnik Konin: Mateusz Koliński - Michał Marszałek, Łukasz Derbich, Dawid Śnieg, Mateusz Augustyniak, Maciej Adamczewski (75' Sebastian Antas), Taras Jaworski, Aleks Sieradzki (66' Jeremiasz Grela), Piotr Radoszewski, Krystian Sobieraj (46' Mateusz Majer), Dawid Przybyszewski (58' Paweł Błaszczak).