Dzisiaj jest piątek 18 października 2019, imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17898) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)Piłkarska kolejka: Czy Górnik w końcu wygra na wła ... (0)

Jagienka potrzebuje pomocy! Konieczna jest kosztowna operacja

Dodano: 30.09.2018 12:02
Źródło: LM.pl

Ma zaledwie 10 lat i walczy z niezwykle groźnym przeciwnikiem – nowotworem nerwów obwodowych w przebiegu nerwu piszczelowego. Konieczna jest operacja, którą wyceniono na około 300 tys. zł.

Jagna Karczyńska jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie oraz podopieczną Fundacji „Zdążyć z Pomocą” i Fundacji „Podaj Dalej”, gdzie uczy się grać w koszykówkę na wózku. Dziewczynka 2 lata temu przeszła operację w Centrum Zdrowia w Katowicach. Usunięto jej wówczas guza i przeszczepiono 10 cm nerwów w nodze. Niestety przeszczep się nie przyjął.

- Wiemy, że nerwy w nodze Jagienki są martwe, pomimo tego lekarz St. Mary's Medical Center, Szpitala Dziecięcego Palm Beach St. prof. Paley Institute postanowił zoperować Jagienkę – podkreślają rodzice Jagienki.

Zabieg będzie polegał na odtworzeniu mięśni łydki, przeszczepie ścięgien oraz wydłużeniu nogi i stopy. Operacja została wyceniona na około 300 tys. zł. Ta kwota przewyższa możliwości finansowe rodziny 10-latki.

- Sama śruba, z którą Jagienka będzie żyła to koszt 70 tys. zł. Wierzymy, że uda nam się pozyskać potrzebną kwotę i nasza córka odzyska sprawność – mówią rodzice dziewczynki.

Na pomoc Jagience zebrano już blisko 20 tys. zł, ale do celu ciągle daleko. Pieniądze można wpłacać na: https://zrzutka.pl/zabieg-operacyjny-st-mary-s-medical-center-szpital-dzieciecy-palm-beach-st, lub na konto: 97 1750 1312 6882 3795 5157 7004 z dopiskiem Jagienka Maria Karczyńska.

  • Jagienka potrzebuje pomocy! Konieczna jest kosztowna operacja
  • Jagienka potrzebuje pomocy! Konieczna jest kosztowna operacja
  • Jagienka potrzebuje pomocy! Konieczna jest kosztowna operacja
  • Jagienka potrzebuje pomocy! Konieczna jest kosztowna operacja
  • Jagienka potrzebuje pomocy! Konieczna jest kosztowna operacja

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.