Dzisiaj jest środa 22 stycznia 2020, imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20764) SPORT FORUM FIRMY (5464) PRACA (33) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 0oC
Jutropogoda
3 / 0oC
Pojutrzepogoda
3 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarz Zagłębia Lubin w Górniku Konin. Już strzel ... (0)Inwestycje ważne dla regionu zostaną ujęte w budże ... (0)

Polityka dla kobiet i dla mężczyzn, czyli dla nas i o nas - B. Nowacka

Dodano: 6.10.2018 12:59

- Bez nas niewiele będzie się na świecie zmieniało – powiedziała w Koninie Barbara Nowacka, Inicjatywa Polska. - Kobiety wchodzą do polityki niesione ideą, potrzebą zrobienie konkretnej rzeczy, a nie potrzebą zaistnienia.

Przewodnicząca stowarzyszenia "Inicjatywa Polska" odwiedziła Konin na zaproszenie posłanki Pauliny Hennig-Kloski i Moniki Kosińskiej, kandydatki do Rady Miasta, która rozmawiała z dziłaczką o udziale kobiet w życiu społecznym, polityce, samorządzie. Otwarte dla wszystkich spotkanie odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie.

- Żeby polityka się realnie zmieniała, nas kobiet musi być znacznie więcej – apelowała Barbara Nowacka. -Możemy spowodować, żeby polityka była również dla nas i o nas – zachęcała kobiety do aktywności na różnych szczeblach.

Barbara Nowacka od lat działa na rzecz kobiet. W ubiegłym roku, z komitetem inicjatywy ustawodawczej „Ratujmy Kobiety”, otrzymała międzynarodową nagrodę „Dla wolności kobiet” im. Simone de Beauvoir „za działania w ochronie praw kobiet i sprzeciwu wobec prób wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji”. Barbara Nowacka w czerwcu ubiegłego roku wystąpiła z „Twojego Ruchu” Janusza Palikota, a we wrześniu tego roku przystąpiła wraz z „Inicjatywą Polską” do Koalicji Obywatelskiej.

- Musimy zmieniać politykę, żeby była i dla kobiet i dla mężczyzn. Tak długo, jak kobiety uważają, że nie znajdą tam miejsca bo jest to brutalna walka, nic się nie zmieni. A potrafimy walczyć. Trzeba zacząć od edukacji. Pokazywać, że mamy równe prawa, obowiązki, możemy się nimi dzielić – zachęcała B. Nowacka.

  • Polityka dla kobiet i dla mężczyzn. Dla nas i o nas - B. Nowacka
  • 1538824516-bca9yg-img_0497.jpg
  • 1538824517-cvce7y-img_0498.jpg
  • 1538824551-nfm4po-img_0501.jpg

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tam gdzie Nowacka tam sondaże idą w dół. Szkoda ze bez babochlopa z nowoczesnej przyjechała. Byłaby niezła para;D
Dodano: 6.10.2018 13:17    Przez: ~Jaroslaw
Kto tą lewaczkę zaprosił, a Koalicja Obywatelska i wszystko jasne. Koalicja Obywatelska to ludzie lewicy PO i .N, na tych ludzi nie glosujemy !
Dodano: 6.10.2018 13:23    Przez: ~Symp. PiS
Ta kobieta nic cennego w życie nie wniesie z uwagi na to że działa jak chorągiewka,raz u Palikota a teraz w koalicji obywatelskiej,osoby tak niezdecydowanie nie wiedząc czego się trzymać nie powinny brać w ogóle udziału w życiu politycznym.
Dodano: 6.10.2018 18:40    Przez: ~Ha
Masz na myśli Lubnauer, a ona jeszcze jest kobietą czy już mężczyzną ?
Dodano: 6.10.2018 13:25    Przez: ~Gender
Lewactwo to robactwo
Dodano: 6.10.2018 14:52    Przez: ~małgoś

KOMENTARZE

Tam gdzie Nowacka tam sondaże idą w dół. Szkoda ze bez babochlopa z nowoczesnej przyjechała. Byłaby niezła para;D
Dodano: 06.10.2018 13:17    Przez: ~Jaroslaw
Masz na myśli Lubnauer, a ona jeszcze jest kobietą czy już mężczyzną ?
Dodano: 06.10.2018 13:25    Przez: ~Gender
Lubnauer ze Schetyną tworzą polityczną parę, ale czy z tego związku będą dzieci ?
Dodano: 06.10.2018 13:27    Przez: ~Wątpię !
Lewactwo to robactwo
Dodano: 06.10.2018 14:52    Przez: ~małgoś
Żadna tam idea, chodzi tylko i wyłącznie o kasę!!!!!!!!!!
Dodano: 06.10.2018 15:47    Przez: ~Ooooo
Ona jest z środowiska Józefa myśl Koninie przed wyborami a nie po płacz
Dodano: 06.10.2018 17:45    Przez: ~!!!
Racja. Czego dotknęła zamieniło się w porażkę.
Dodano: 06.10.2018 22:01    Przez: ~Jaa
Babochlopa, to miała przywieźć Becie Klamczuszke?
Dodano: 07.10.2018 06:32    Przez: ~Q
Kto tą lewaczkę zaprosił, a Koalicja Obywatelska i wszystko jasne. Koalicja Obywatelska to ludzie lewicy PO i .N, na tych ludzi nie glosujemy !
Dodano: 06.10.2018 13:23    Przez: ~Symp. PiS
Mów za siebie pisiorku,w Koninie też mieszkają inteligentni którzy potrafią rozróżnić ziarno od plew.
Dodano: 07.10.2018 06:29    Przez: ~Q
Jakie bzdety ta J.ebcka wygaduje to głowa mała.Pomylona totalnie.
Dodano: 06.10.2018 13:35    Przez: ~tfffuuu
A czy ktoś z lewicy jest mądry, człowiek nie wierzący w Boga bardzo błądzi, a końcem jego jest piekło, gdzie będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Dodano: 06.10.2018 13:39    Przez: ~Wierzący
Na razie to ty bladzisz....
Dodano: 06.10.2018 20:27    Przez: ~Pn
Mama lewaczka i córka lewaczka, niedaleko pada jabłko od jabłoni, a gdzie Bóg ?
Dodano: 06.10.2018 13:40    Przez: ~Pytam
Bóg? Chyba tylko w twojej prymitywnej główce. Ludzie inteligentni nie podpieraja się wiara,potrafią samodzielnie myśleć w przeciwieństwie do pis-prostactwa.
Dodano: 07.10.2018 06:23    Przez: ~Q
Może pomaga ale nie kobietom tylko sobie.
Dodano: 06.10.2018 13:50    Przez: ~po
Kobieta mnie bije.... Baśka, takie androny wygadujesz że mi w piwnicy kartofle gniją...
Dodano: 06.10.2018 17:32    Przez: ~Seksmisja
Do wierzącego! Nie bądź taki pewny swoich poglądów. Większość polskich katolików nie wierzy w BOGA. Chodzą do kościoła, przyjmują sakramenty, a nie znają DEKALOGU. Po wyjściu z kościoła robią wszystko przeciw wierze. Dlaczego o tym nie piszesz? Zatkało kakao? Na ciebie już tam czeka Lucyfer z Madejowym łożem. Pomyśl o tym zanim zamilkniesz na wieki.
Dodano: 06.10.2018 13:52    Przez: ~podPIS
Ta kobieta nic cennego w życie nie wniesie z uwagi na to że działa jak chorągiewka,raz u Palikota a teraz w koalicji obywatelskiej,osoby tak niezdecydowanie nie wiedząc czego się trzymać nie powinny brać w ogóle udziału w życiu politycznym.
Dodano: 06.10.2018 18:40    Przez: ~Ha
Dokladnie. A zobaz co robia purpuraci i czarne panienki, ikez to molestowanych ludzi na calym swiecie jest przez niech pokrzywdzone. I niby on (w sukienkach) sa blizej Boga. Bajdurzenie....
Dodano: 06.10.2018 20:29    Przez: ~Pn
A zajęła jakieś stanowisko w sprawie prezydenta Smogorzewskiego z Legionowa?
Dodano: 06.10.2018 14:00    Przez: ~???
Wszyscy o korzeniach komunistycznych przyjeżdżają do czerwonego miasteczka aby kłamać i oczerniac obóz dobrej zmiany, nie glosujcie na SLD, KO I PSL, to są złodzieje i zdrajcy
Dodano: 06.10.2018 14:33    Przez: ~Dobra zmiana
Miłe Panie szanuję was jako kobiety ale i proszę odejdzcie z polityki. Was to przerasta. Lewactwo totalne nie przestrzegacie waryości narodowych Polskich. To jest smutne. Przykro mi że tak miłe panie mają poglądy lewacko-komunistyczne. I zak zwykle do Pn lewaku zapyziały co tam w Ościsłowie ciągle milczysz pewnie coś knujesz czerwony trollu
Dodano: 06.10.2018 14:54    Przez: ~Ass
Nawet dość ładna ta pani Nowacka, ale co z tego jak jest niewierząca w Pana Boga. Ja się takich ludzi boję i nigdy na takich nie zagłosuję w żadnych wyborach.
Dodano: 06.10.2018 20:05    Przez: ~Tulipan
Ty sie boj siebie obludniku....
Dodano: 06.10.2018 20:30    Przez: ~Pn
Do Tulipana; Takich obłudników i fałszywców jak ty nazywa się dzisiaj faryzeuszami.
Dodano: 06.10.2018 20:59    Przez: ~podPIS
Tulipan, jakiś Ty mały czlowieczek, to nie są wybory do rady parafialnej.
Dodano: 07.10.2018 06:36    Przez: ~Q
Tulipan, masz rację, jest ładna, ale te jej poglądy są z epoki kamienia i nory w ziemi.
Dodano: 07.10.2018 19:56    Przez: ~Miłka S.
1 z 2
12>>