Dzisiaj jest poniedziałek 14 października 2019, imieniny: Alana, Kaliksta, Fortunaty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18706) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 14oC
Jutropogoda
18 / 15oC
Pojutrzepogoda
15 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)Seniorska koszykówka wróciła. Wysoka porażka MKS M ... (0)

Kleczew. Wojna o lawetę. Woziła baner kandydata na burmistrza

Dodano: 8.10.2018 14:42
Źródło: LM.pl

Wykręcone i skradzione lampy oraz powyrywane kable elektryczne - tak skończyła laweta, która woziła baner Mariusza Musiałowskiego, kandydata na burmistrza Kleczewa. Władze gminy odpowiadają, że pojazd stał w niewłaściwym miejscu.

W zeszły czwartek Mariusz Musiałowski, kandydat na stanowisko burmistrza Kleczewa z ramienia KWW Mariusza Musiałowskiego, opisał sytuację, która spotkała wynajętą przez niego firmę do jeżdżenia lawetą z banerem informującym o spotkaniu. - To jest gansterka - przytacza słowa właściciela firmy na swoim profilu na FB kandydat.

Co się stało? Według relacji Mariusza Musiałowskiego we wtorek 25 września po południu laweta z banerem została odstawiona na parking przed Centrum Kultury w Kleczewie. W środę kandydat na stanowisko burmistrza otrzymał informację, by przestawić lawetę. - Działając z upoważnienia burmistrza gminy i miasta Kleczew, Stanisław Maciejewski, zastępca burmistrza, skierował pismo do pełnomocnika Komitetu Wyborczego Wyborców Mariusza Musiałowskiego - Anny Skórzewskiej wzywające do usunięcia lawety z terenu należącego do gminy Kleczew. Komitet nie wystąpił bowiem do gminy o zgodę na ustawienie reklamy na jej terenie - czytamy w oficjalnym oświadczeniu władz gminy zamieszczonym na profilu FB Kleczewa.

Gdy właściciel firmy obsługującej lawetę przyjechał na miejsce okazało się, że została ona wypchnięta w pole, poza teren parkingu. W czwartek jeżdżącą lawetę zatrzymała policja. Wobec braków w dokumentacji laweta została ,,uziemiona" i odstawiona na najbliższy parking (obok szkoły w Kleczewie). Mariusz Musiałowski znów otrzymał z gminy telefon i pismo z żądaniem przestawienia lawety. W zeszły czwartek jej właściciel zauważył, że pojazd został uszkodzony. - Wykręcono i skradziono lampy, powyrywano kable elektryczne, które zostały dodatkowo poprzecinane - opisuje sytuację Mariusz Musiałowski. - Laweta miała jeździć po Kleczewie aż do wyborów. Po tej sytuacji właściciel firmy stwierdził jednak, że z czymś takim to się jeszcze w życiu nie spotkał i laweta w tej gminie nie zostanie ani godziny dłużej. 

- Na stronie BIP Urzędu Gminy i Miasta w Kleczewie, a także w siedzibie UGiM oraz Miejskiej Komisji Wyborczej w Kleczewie zamieszczona jest informacja o miejscach przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie plakatów komitetów wyborczych, w związku z wyborami do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast (...). Pan Mariusz Musiałowski osobiście został o tym poinformowany w Biurze Obsługi Interesanta UGiM w Kleczewie przez pracownika tego biura - czytamy w oświadczeniu władz gminy. - Jednocześnie informujemy, że za mienie pozostawione na gruncie gminy, gmina nie ponosi odpowiedzialności. Za zabezpieczenie własnego mienia odpowiada właściciel. 

W oficjalnym oświadczeniu włądze gminy informują również, że burmistrz Marek Wesołowski wystąpił do Komendanta Miejskiego Policji w Koninie z prośbą o wyjaśnienie sprawy. 

fot. facebook.com/Musialowski.Mariusz



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Kleczew,   wybory samorządowe,   wybory 2018,   Mariusz Musiałowski,   laweta,   baner

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wesołowskiego i jego klikę obleciał strach, że przegrają wybory. Wyborcy was rozliczą 21 pażdziernika.
Dodano: 8.10.2018 15:55    Przez: ~Kleczew
Dzicz kleczewska,pewnie pod dowództwem burmistrza i spółki.Jak można na takie coś głosować.Precz z komuną,starą komuną.
Dodano: 8.10.2018 15:12    Przez: ~tfffuuu
Kleczew się wstydzi za tego burmistrza. Najwyższy czas na zmianę na tym stanowisku.
Dodano: 8.10.2018 16:21    Przez: ~olek
Wesołowski myśli że jeszcze 5 lat będzie rządził..czyli do...2023roku.....kto odsunie te komunistyczną klikę powinien dostać medal!!!!!!!
Dodano: 8.10.2018 15:59    Przez: ~Mariusz, ale nie kandydat
Teren gminy nie jest prywatną własnością burmistrz a miejscem publicznym i dlatego baner legalnie zgłoszonego kandydata może stać a nawet powinien.
Dodano: 8.10.2018 16:10    Przez: ~lenin się zfajta

KOMENTARZE

Jak sklep dołoży drugie tyle tego co ja kupię to chętnie wezmę udział w akcji
Dodano: 08.10.2018 14:57    Przez: ~qaz
Ludzie są jak świnie. Jak zobaczą że pełno w korycie to dziczeja
Dodano: 08.10.2018 21:55    Przez: ~Pn
Co to sie na tych wsiach dzieje
Dodano: 09.10.2018 16:40    Przez: ~Pn
Brawo pan Burmistrz.
Dodano: 08.10.2018 14:59    Przez: ~tubylec miejscowy
Komuna VON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 08.10.2018 16:05    Przez: ~cypisek
Dziecinny jesteś,cypisku
Dodano: 08.10.2018 21:07    Przez: ~mamusia
Powinno być podpisane CyPISek;)a medal za wyrwanie komunie Kleczewa miasta już robi rzeźbiarz...przed wojną to było takie narodowe miasto,podczas wojny mnóstwo ludzi w narodowej konspiracji...
Dodano: 09.10.2018 14:43    Przez: ~su_arez@wp.pl
Na pisiorow trzeba uważać, pchają się do koryta łamiąc podstawowe zasady wyborcze, pod hasłem : Koryto nam się należy.
Dodano: 08.10.2018 15:10    Przez: ~Q
Widać to wyrażnie w Koninie, kto się pcha na siłę do koryta, czyimi bilbordami obwieszone jest miasto, ano bilbordami tzw. Koalicji Obywatelskiej, czyli politykami z totalnej opozycji PO i .N, ich nieciekawe twarze straszą nas mieszkańców wszędzie. Na tych ludzi nie głosujemy, dość mieliśmy nieudolnych rządów PO-PSL, wystarczy !
Dodano: 08.10.2018 15:33    Przez: ~Symp. PiS
Najciekawszą twarz na plakatach ma jak zwykle pani Itman.
Dodano: 08.10.2018 18:57    Przez: ~szkarlatyna
No marzy im sor Koryto Plus. Ich niedoczeksnie. Wystatczy, ze kraj stoi Pisiewixzamo. I nas won od koryta.
Dodano: 08.10.2018 20:53    Przez: ~Pn
no ciekawsze twarze są Krystyny i Kasi
Dodano: 10.10.2018 21:18    Przez: ~płonica :)
No to billboard to chyba nie jest plakat, a materiał wyborczy. Bo wtedy chyba trzeba byłoby ulotki wrzucane do skrzynek też tak potraktować.
Dodano: 08.10.2018 15:10    Przez: ~Poseydonn
Dzicz kleczewska,pewnie pod dowództwem burmistrza i spółki.Jak można na takie coś głosować.Precz z komuną,starą komuną.
Dodano: 08.10.2018 15:12    Przez: ~tfffuuu
Wesołowski myśli że jeszcze 5 lat będzie rządził..czyli do...2023roku.....kto odsunie te komunistyczną klikę powinien dostać medal!!!!!!!
Dodano: 08.10.2018 15:59    Przez: ~Mariusz, ale nie kandydat
Ludzie jak wy szbko oceniacie innych. Zastsnowcie sie komu najbardziejj moglo zalezec zeby byla uszkodzona laweta. Napewno nie na reke jest to Wesolowskiemu. Jak z tum powiedzeniem zlodziej krzyczy ze kradna
Dodano: 08.10.2018 22:24    Przez: ~Emeryt
Ktoś tu robi z siebie męczennika, a zdaje się, że uszkodzona laweta to woda na młyn
Dodano: 09.10.2018 20:09    Przez: ~Rysiek z Klanu
Haha... robita suwerena..
Dodano: 08.10.2018 15:29    Przez: ~Pn
Wesołowskiego i jego klikę obleciał strach, że przegrają wybory. Wyborcy was rozliczą 21 pażdziernika.
Dodano: 08.10.2018 15:55    Przez: ~Kleczew
Jaki strach o przegraną ??? Nie ważne jak głosują, ważne kto głosy liczy a wiem co piszę , zawsze jest jakieś wyjście awaryjne
Dodano: 08.10.2018 18:11    Przez: ~Obserwer ewer
Idąc logiką myślenia Emeryt- strzelę sobie w stopę i jeszcze w kolano.Emeryt,pomyśleć najpierw,a potem pisać bzdury.Widać,z jakiego elektoratu Pan jest,przykre,że osoba starsza odmawia rozwoju swojej gminie i na siłę trzyma się stagnacji.
Dodano: 09.10.2018 10:00    Przez: ~Aaa
Teren gminy nie jest prywatną własnością burmistrz a miejscem publicznym i dlatego baner legalnie zgłoszonego kandydata może stać a nawet powinien.
Dodano: 08.10.2018 16:10    Przez: ~lenin się zfajta
Kleczew się wstydzi za tego burmistrza. Najwyższy czas na zmianę na tym stanowisku.
Dodano: 08.10.2018 16:21    Przez: ~olek
To gdzie za darmo mogą być wieszane plakaty wyborcze reguluje Kodeks Wyborczy, a gmina wydała w tej sprawie komunikat. W przypadku pozostałych miejsc, nawet należących do gminy wypadałoby wystąpić o zgodę, a nie stawiać gdzie popadnie, a później szukać winnych wszędzie tylko nie na swoim podwórku
Dodano: 09.10.2018 20:11    Przez: ~Krystyna
Samorządy to prywatne folwarki rodzinno-kolesiowskie i te kliki powinniśmy rozgonić przy najbliższych wyborach.
Dodano: 08.10.2018 16:34    Przez: ~PSL to zło
Musialowski juz tyko czeka zeby wprowadzic swoich. Myslicie ze cos zmienicie
Dodano: 08.10.2018 21:51    Przez: ~Emeryt
Emeryt- a Pan W już nie musi,bo dawno obsadził stanowiska swoimi.W Kleczewie widać,jak urzędnicy ciężko pracują chodząc po sklepach lub robiąc zakupy na targu- łącznie z kierownictwem.
Dodano: 09.10.2018 11:13    Przez: ~Qqq
Emeryt, ty to chyba stary ormowiec jesteś, czas skruszyć beton i wynurzyć takich ormowców jak ty i twoje kolesiostwo w gminie
Dodano: 09.10.2018 13:33    Przez: ~Nara
Przyjdzie kolejny i obsadzi swoimi, będzie kolejna klika...
Dodano: 09.10.2018 20:12    Przez: ~Wisi mi to
Panie Marku W.Czas odejść z honorem,jeszcze jest na to szansa.Za dwa tygodnie będzie już za późno.Niech Pan już puści ten fotel,na którym Pan siedzi.Czas na zmiany,dobre zmiany.
Dodano: 08.10.2018 17:09    Przez: ~Kleczewianka123
Fotel niech sobie do Jabłonki zabierze bo przez te wszystkie lata przyspawał się do niego
Dodano: 09.10.2018 13:34    Przez: ~Tapicer
"Dobre zmiany", to my mamy już w kraju i nic dobrego z tego nie wynika
Dodano: 09.10.2018 20:13    Przez: ~lepsza zmiana
najpierw trzeba ten honor miec, a co jezeli w3azniejsze sa pieniadze i miejscowe uklady, a honor, a co to jest?
Dodano: 10.10.2018 04:49    Przez: ~ludzie , na taczki z nim
1 z 5
12345>>