LM.plSportLiga międzyokręgowa: Aż pięć zwycięstw drużyn z naszego okręgu!

Liga międzyokręgowa: Aż pięć zwycięstw drużyn z naszego okręgu!

Gdyby nie wewnątrzokręgowe starcie Wilków Wilczyn z Turem 1921 Turek była szansa na komplet punktów. Miniony weekend był niezwykle udany dla zespołów z okręgu konińskiego.

Jedynej porażki doznały Wilki Wilczyn, które w sobotę podejmowały Tura 1921 Turek. Goście rozstrzygnęli spotkanie w przeciągu szęściu minut drugiej połowy. Najpierw wynik otworzył Krystian Przybylak, a następnie na 2:0 dla turkowian trafił Beniamin Trzepacz. Dzięki wygranej Tur 1921 awansował na dziesiąte miejsce z dorobkiem jedenastu punktów, a Wilki bez zmian zajmują czternastą lokatę z sześcioma oczkami na koncie.

Wszystkie pozostałe drużyny z okręgu konińskiego w weekend wygrały. Cztery bramki Raszkowiance Raszków strzelili piłkarze Polonusa Kazimierz Biskupi. Hat-tricka zanotował Mateusz Czajka, a jedno trafienie dołożył Dominik Frontczak. Zespół z Kazimierza Biskupiego wciąż zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli i ma na koncie trzynaście punktów.

4:0 wygrał również SKP Słupca. Zespół Wojciecha Henke w Kobylinie rozbił tamtejszego Piasta. Dla słupczan trafiali Szymon Szczęsny, Łukasz Pietrzak, Igor Sarnowski i Kamil Michalak. SKP Słupca wciąż zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji ze stratą sześciu punktów do Victorii Ostrzeszów.

Minimalne, ale zwycięstwo odnieśli w sobotę również piłkarze Tulisii Tuliszków. U siebie tuliszkowianie pokonali Białego Orła Koźmin Wlkp. 1:0, a decydującą bramkę strzelił Patryk Janicki. Tulisia awansowała na szóste miejsce i ma na koncie osiemnaście punktów.

Zacięte spotkanie rozegrał w niedzielę GKS Sompolno. Po szesnastu minutach i dwóćh golach Mirosława Szczebelskiego GKS prowadził u siebie z Zielonymi Koźminek 2:0. Jeszcze przed przerwą bramkę dla gości zdobył Bartosz Kaźmierczak. Po zmianie stron gospodarze trafili na 3:1 za sprawą Mateusza Ławniczaka. W 70. minucie drugą bramkę dla Zielonych zdobył Kaźmierczak, ale i tak zespół z Koźminka przegrał z GKS Sompolno 2:3. Zespół z powiatu konińskiego wciąż zajmuje ósme miejsce w tabeli z dorobkiem czternastu punktów.

W najbliższy weekend Tur 1921 Turek podejmować będzie Stal Pleszew, Wilki Wilczyn zagrają na wyjeździe z Zielonymi Koźminek, SKP Słupca podejmować będzie Tulisię Tuliszków, GKS Sompolno zagra na wyjeździe z Białym Orłem Koźmin Wlkp., a Polonus Kazimierz Biskupi powalczy o punkty z Astrą Krotoszyn.

Tulisia Tuliszków - Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 1:0 (73' Patryk Janicki)

Polonus Kazimierz Biskupi - Raszkowianka Raszków 4:0 (47', 68', 90' Mateusz Czajka, 64' Dominik Frontczak)

Wilki Wilczyn - Tur 1921 Turek 0:2 (53' Krystian Przybylak, 59' Beniamin Trzepacz)

Piast Kobylin - SKP Słupca 0:4 (65' Szymon Szczęsny, 75' Łukasz Pietrzak, 90' Igor Sarnowski, 90' Kamil Michalak)

GKS Sompolno - Zieloni Koźminek 3:2 (11', 16' Mirosław Szczebelski, 58' Mateusz Ławniczak - 38', 70' Bartosz Kaźmierczak).