Dzisiaj jest poniedziałek 19 listopada 2018, imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22546) SPORT FORUM FIRMY (5252) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 2oC
Jutropogoda
3 / 0oC
Pojutrzepogoda
2 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Rozpoczęło się głosowanie na Wolontariusza ... (3)Ananasy z naszej klasy, czyli pierwszaki z SP 1, S ...

Damian Kruczkowski zamierza całkowicie zmienić Konin

Dodano: 8.10.2018 22:15
Źródło: LM.pl

Do zmian w Koninie trzeba podejść kompleksowo – mówi Damian Kruczkowski, kandydat na prezydenta miasta, który był kolejnym gościem programu „Dwie na Jednego”.

Damian Kruczkowski reprezentuje komitet „Zmieniamy Konin”, który tworzą miejscy aktywiści. Sam od lat działa społecznie w różnych organizacjach pozarządowych, między innymi w Towarzystwie Przyjaciół Konina, czy Wielkopolskim Stowarzyszeniu Na Rzecz Ratowania Zabytków FRYDHOF. W „Dwie na Jednego” kandydat na prezydenta Konina musiał się zmierzyć między innymi z pytaniami o inwestorów, budżet obywatelski, zmiany w urzędzie, a także kwestię zatrzymania w mieście młodych. Jak przyznał, dzieli los setek mieszkańców Konina, którzy szukając pracy zmuszeni byli wyjechać.

- Zacząłem pracę w Koninie, ale w pewnym momencie brakło tutaj perspektyw. Pojawiły się one w Poznaniu. Dojeżdżam do pracy jak wielu koninian. Mieszkam w Poznaniu, ale do Konina wracam, bo to jest środek ciężkości moich działań społecznych – mówi Damian Kruczkowski.

 

Kolejny odcinek „Dwie na Jednego” już w środę, 10 października o godz. 20:00. Gościem będzie Zenon Chojnacki, reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość.

  • Damian Kruczkowski zamierza całkowicie zmienić Konin

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Kruczkowski mieszka w Poznaniu i szuka roboty w Koninie i akurat posada prezydenta mu się spodobała hahahahaha
Dodano: 9.10.2018 00:17    Przez: ~o ku**a ale jaja
Mily człowiek. Kompletnie jednak zielony. Mówi dużo i o niczym.
Dodano: 8.10.2018 22:31    Przez: ~nice
Czy miły to wystarczająca kompetencja, żeby zostać prezydentem? Albo broda? No raczej za mało. Życzę mu kadencji w Radzie Miasta, a potem niech wystartuje w wyborach na prezydenta miasta.
Dodano: 8.10.2018 22:34    Przez: ~Życzliwy
Ma wizję - Konin cały na różowo .....bua ha ha ha
Dodano: 8.10.2018 23:14    Przez: ~Ehhh
I ten biber ma być prezydentem mojego miasta? Chyba żart !!!
Dodano: 8.10.2018 23:12    Przez: ~golibroda

KOMENTARZE

Mily człowiek. Kompletnie jednak zielony. Mówi dużo i o niczym.
Dodano: 08.10.2018 22:31    Przez: ~nice
Czy miły to wystarczająca kompetencja, żeby zostać prezydentem? Albo broda? No raczej za mało. Życzę mu kadencji w Radzie Miasta, a potem niech wystartuje w wyborach na prezydenta miasta.
Dodano: 08.10.2018 22:34    Przez: ~Życzliwy
Józef opublikował swój program wyborczy na profilu fb - przynajmniej jakieś konkrety bo ten Pan nie ma bladego pojęcia o zarządzaniu miastem.
Dodano: 08.10.2018 22:46    Przez: ~Pn
@Pn, moze jeszcze powiesz ze wierzysz w obietnice Nowickiego?
Dodano: 08.10.2018 22:57    Przez: ~Lm
Nowickiemu takie poparcie w drugiej turze się przyda.
Dodano: 08.10.2018 22:57    Przez: ~j..
Taki ładniejszy Lenin , ta broda , i ta czerwień ;-) :-)
Dodano: 08.10.2018 23:03    Przez: ~;-)
Wierzę. Bo Nowicki wiele zrobił dla tego miasta. A to że młodzi wyjeżdżają to efekt 500 i faktu że się nie chce nikomu pracować bo praca jest Ale jak się ma wyolbrzymione ego i mając 20 lat chce się 5000 na koncie co miesiąc to tak jest....więc jak chcą to wioo z Konina!
Dodano: 08.10.2018 23:04    Przez: ~Pn
A to pan kandydat twierdzi re nie robił kampanii w ostatnich wyborach bo współpraca z SLD się nie układała od samego początku. Zapomniał dodać że strzel focha bo nie dostał jedynki na chorzniu. O tym to zapomniał?
Dodano: 08.10.2018 23:10    Przez: ~Przypominajka
I ten biber ma być prezydentem mojego miasta? Chyba żart !!!
Dodano: 08.10.2018 23:12    Przez: ~golibroda
A Waldemar na kadry się nie załapał? Jakoś jego funfel go nie wymieniał
Dodano: 08.10.2018 23:13    Przez: ~kiszony kukumber
Ma wizję - Konin cały na różowo .....bua ha ha ha
Dodano: 08.10.2018 23:14    Przez: ~Ehhh
Przynajmniej dużo mądrzejszy od tego ostatniego kandydata !
Dodano: 08.10.2018 23:17    Przez: ~K
Kiedy wreszcie powie to, czego nie wiemy?
Dodano: 08.10.2018 23:21    Przez: ~Oraz inni kandydaci...
@Pn, kolego zacznijmy od tego ze mlodzi w takim Poznaniu czy Warszawie tez nie dostana 5 tysiecy na dzien dobry na reke wiec tego typu bzdury to sobie wsadz w cztery litery. Wiele razy mialem okazje rozmawiac ze studentami czy tez ludzmi swiezo po studiach, ktorzy wcale nie mieli wysokich wymagan finansowych a nie byli w stanie sie odnalezc w Koninie ze swoim wyksztalceniem. Gdzie maja tu pracowac pedagodzy, nauczyciele? Gdzie maja pracowac osoby po studiach zwiazanych z chemia? Z rachunkowoscia czy z ekonomia? Gdzie maja pracowac prawnicy? Informatycy? Logistycy? Oferty pracy dostepne na rynku koninskim sa za smiesznie niskie pieniadze bez perspektyw na awans. Ponadto opinia o lokalnych pracodawcach jest bardzo mocno nadszarpnieta i nie ma sie co dziwic, ze 80-90% stad wyjezdza. Kiedys rozmawialem z chlopakiem ktory pracowal jako kierownik budowy. W Poznaniu wyjsciowa pensja byla PONAD DWUKROTNIE WYZSZA niz w Koninie. A i zreszta, nawet w przemyśle nie ma jak obecnie zakotwiczyc.
Dodano: 08.10.2018 23:25    Przez: ~Lm
To tak jak z ich prognozą (foresight'em), o którym tylko oni słyszeli... bo Nowicki schował go do szuflady... ;)
Dodano: 08.10.2018 23:28    Przez: ~ to przybudówka SLD
Dowcip z brodą na Prezydenta ? To ja dziękuję
Dodano: 08.10.2018 23:39    Przez: ~wyborca
Gość z Poznania, w czerwonych okularkach, jakiś trener bóg wie czego, pieprzy trzy po trzy, nie ma bladego pojęcia o zarządzaniu miastem i jest socjologiem co pracował w jakimś szalonym domu czymkolwiek to jest. Ludzi, przecież to jakaś komedia. Chyba Józek go wyciągnął z kapelusza, żeby troche oszołomiarskiej młodzieży wyciągnąć od razem hehehe , jezu dramat
Dodano: 08.10.2018 23:48    Przez: ~dramatycznie
Drugi obok Kotlarskiego najmłodszy kandydat.Tylko Kotlarski ma jaja, a Kruczkowski różową marynarkę.
Dodano: 08.10.2018 23:56    Przez: ~j.
Koźlarek pewno śpi bo nie ma rzygów w komentarzach
Dodano: 08.10.2018 23:59    Przez: ~Chorzeń nie lubi Jarka
Czy on powiedział, że mieszka w Poznaniu czy mi się zdawało?
Dodano: 09.10.2018 00:08    Przez: ~hahahahahah
Bua ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ......już
Dodano: 09.10.2018 00:13    Przez: ~sowa
Kruczkowski mieszka w Poznaniu i szuka roboty w Koninie i akurat posada prezydenta mu się spodobała hahahahaha
Dodano: 09.10.2018 00:17    Przez: ~o ku**a ale jaja
Damian Kruczkowski zamierza całkowicie zmienić Konin.W jego ustach to trochę brzmi jak grożba.
Dodano: 09.10.2018 00:21    Przez: ~re.
A na budynku ratusza zawiśnie Gwiazda Dawida i różowa tęcza.
Dodano: 09.10.2018 02:24    Przez: ~Czy się mylę ?
Ciekawe czy w Poznaniu w szabat chodzi do synagogi jak każdy pobożny Żyd? I w szabat nie przyjedzie do Konina, bo odległość większa niż 1800 kroków. Taki rzeczywiście może zmienić Konin, ale na gorszy.
Dodano: 09.10.2018 02:28    Przez: ~Arjawarta
Tylko PIS super partia dla zwykłych ludzi !!!!
Dodano: 09.10.2018 07:55    Przez: ~abc
Sorry ale ten typ nie nadaje się do prowadzenia miasta. Jedyny plus, że zabiera głosy elektoratowi Nowickiego. Kredkami chodniki malować, a nie brać się za Politykę... ładna ustawka z odpowiedziami na pierwsze pytania, potem już tylko gorzej. Lewica to będzie zawsze lewica, oderwani od rzeczywistości, zero konkretów i doprowadzanie miast do ruiny. Tak zawsze kończą się rządy lewicy. Nie podpisujesz deklaracji o rozwoju miasta, bo popierasz Józefa? Czekasz na etat w zamian za poparcie J.N. w drugiej turze??? Strata głosu...
Dodano: 09.10.2018 08:06    Przez: ~sorry gregory
O.... pissuar Pn podszywa się pode mnie. Choć w kilku miejscach nawet się z nim zgodzę...
Dodano: 09.10.2018 09:09    Przez: ~Pn
Żaden zaKODowany lewus , niech idzie straszyć do lasu a nie na Prezydenta.
Dodano: 09.10.2018 09:21    Przez: ~viko
Mieszka w Poznaniu...O nie !ja nie pozwolę by poznaniak rządził w Koninie.
Dodano: 09.10.2018 09:27    Przez: ~slawek
Nowy sondaż i totalni schodzą coraz niżej.Totalnej głupoty i żenady nie trzeba zwalczać, ona zwalcza się sama! Tak trzymać pajace!
Dodano: 09.10.2018 09:59    Przez: ~Brawo PiS
@Brawo PiS - nie wyzywaj ojca swego od pajaca bos sam pajac.
Dodano: 09.10.2018 10:15    Przez: ~Pn
Ten pan w tym filmiku reklamowym umieszczonym około godziny temu na stronie LM Konin mówi, że "żadnej pracy się nie boi i nie boi się pracy łopatą" a czy przepracował chociaż z miesiąc czy nawet dzień w jakimś zakładzie pracy fizycznie łopatą?
Dodano: 09.10.2018 11:54    Przez: ~ciężka praca łopatą
Nie głosujcie na Misiewiczy z Pisowskich list.
Dodano: 09.10.2018 13:52    Przez: ~Tylko nie jedynki
Dość dewiantów i zboków. Tęczowy pan niech jedzie ubogacać holandię lub francje .
Dodano: 09.10.2018 18:00    Przez: ~Bleeee fujjj
PiS wygra i w Koninie
Dodano: 09.10.2018 19:47    Przez: ~PO to syf
Józef Nowicki - NIGDY WIĘCEJ
Dodano: 10.10.2018 19:41    Przez: ~ja
Z Konina wyjechalo juz ponad 10.000 tu nic nie ma ! bezrobocie najwieksze w wlkp i prawie jedno z najwiekszych w polsce.Moim zdaniem jak zmieni pan Konin podobnie jak pana wyglad,moze tu byc ciekawie !
Dodano: 08.10.2018 22:32    Przez: ~ha
Tacy jak Damian potrzebni są w Koninie! Mają wizję zmian i ją zrealizują. Nam nie są potrzebni, przyspawani do stołków albo misiewicze w nowym wydaniu. Nie są nam również potrzebni ludzie, którzy są podobni do bohaterów z filmu "KLER". Czas głosować na ludzi pokroju Damiana Kruczkowskiego!
Dodano: 09.10.2018 05:52    Przez: ~bliźniak Kobrzyckiego
W PiS-e są Polacy, a Polską i Koninem powinni rządzić właśnie Polacy.
Dodano: 09.10.2018 08:13    Przez: ~Polak
PiS to partia prawdziwych Polaków i Patriotów, a nie zdrajców i donosicieli, którzy donoszą do Berlina i Brukseli.
Dodano: 09.10.2018 08:16    Przez: ~Symp. PiS
@Symp. PiS - zmień dilera.
Dodano: 09.10.2018 09:11    Przez: ~Pn
Oglądalność aż 65 osób na ok. 75 000 mieszkańców.
Dodano: 08.10.2018 22:37    Przez: ~Brawo
Juz ledwo 72.000,Konin sue wyludnia
Dodano: 08.10.2018 22:41    Przez: ~L
a moze podano w tysiącach że 65?
Dodano: 08.10.2018 23:02    Przez: ~f
Nijaki taki....pierwsze wrażenie....taki, to jak mówią "mógłby kota zaglaskac na śmierć", nie widzę materiału na prezydenta, i to głupie tłumaczenie że był na liście SLD....ale nic nie robił...to po jaką cholerę tam do tych leśnych dziadków poszedłeś???? Zobaczyć czy są bardziej lewicowi niż on...!????
Dodano: 08.10.2018 23:09    Przez: ~OstatniNaLisciePis Vosiedle
wsioki z okolic konina podniecaja sie ze konin ma juz 50tys mieszkancow fantazje maja dobrą
Dodano: 08.10.2018 23:19    Przez: ~konin
Ludzie PiS-u gwarantują Dobre Zmiany w zarządzaniu Koninem.
Dodano: 09.10.2018 08:18    Przez: ~Symp. PiS
@Symp. PiS - tak ludzie z pisu gwarantuja dobra zmiane ale dla swoich Pisiewiczy. A... i tych w sukienkach czarnych...
Dodano: 09.10.2018 09:12    Przez: ~Pn
jak zlikwidujesz uklad prezydent elektrownia i pan....... to bedziesz mial sukces bo na chwile obecna przez ten uklad nie wprowadza zadnego inwestora do konina
Dodano: 08.10.2018 22:43    Przez: ~obywatel
Inwestora nie ma bo konin ma za małe tereny inwestycyjne 100 he łącznie rozproszone wokół miasta i większość nie od strony autostrady
Dodano: 09.10.2018 06:44    Przez: ~G
A pani redaktorka "zlała się" z kandydatem... Ale przecież wiadomo, że popiera ten komitet... Także... Wiecie.
Dodano: 08.10.2018 22:45    Przez: ~;)
Czy to pani Krzyżak przeprowadzała wywiad z jej kandydatem, czy też raczej on z nią rozmawiał? W każdym razie nie pomogło.Kandydat zielony ,bez cech przywódczych.Niech próbuje zostać radnym, ale chyba Poznania? Powiedział, że tam mieszka.
Dodano: 08.10.2018 22:54    Przez: ~koninianin3
Pani Redaktor Krzyżak go popiera i Pan Olejnik też ? A ja popieram tylko i wyłącznie Polaków i to z PiS-u.
Dodano: 09.10.2018 08:21    Przez: ~Witek
Ja nie chcę przywódcy, chcę dobrego zarządcy. Wywiad bardzo ciekawy!
Dodano: 09.10.2018 12:21    Przez: ~M
Były kandydat na radnego SLD, który nie podpisze deklaracji Kotlarskiego w sprawie odwołania Nowickiego, bo zamierza zmienić Konin całkowicie.Kupujecie to? Bo ja nie.
Dodano: 08.10.2018 22:47    Przez: ~wyborca
Jako dobry lewicowiec wie, że najważniejsze są KADRY. I właśnie to jest jego cel - przejąć kadry - urzędu i spółek miejskich. Mając na swe usługi 3,5 tys. pracowników plus ich rodziny mógłby tak jak dotąd Nowicki wygrywać każde kolejne wybory aż do 80-tki! A deklaracji nie podpisze, bo Nowicki już dziś chętnie by go zatrudnił i paru jego pomagierów, żeby wyeliminować konkurencję. Perspektywy są jeszcze szersze, ale to wicie - za jakiś czas, o ile w ogóle.
Dodano: 09.10.2018 01:11    Przez: ~głos z przyszłości
Tylko kandydat z PiS-u Pan Zenon Chojnacki jest odpowiednim kandydatem na fotel Prezydenta Konina, reszta się nie liczy.
Dodano: 09.10.2018 08:24    Przez: ~Symp. PiS
@Symp. PiS - widze humor cie nia opuszcza.... hehehe...
Dodano: 09.10.2018 09:13    Przez: ~Pn
My całą rodziną zagłosujemy na Pana Karola Kuznowicza. Gość poważny, z dziada pradziada Koninianin, ma odpowiednie wykształcenie, ma praktykę i z nie jednego pieca jadł chleb, no i program dla Konina ma rzetelny. Przy jego doświadczeniu, pracowitości i wiedzy, ten program jest możliwy do realizacji.
Dodano: 08.10.2018 22:52    Przez: ~J. S.
Szczególnie centrum sportu do wybudowania dla wszystkich dyscyplin, gdzież to właśnie mamy... sale szermierczą dla szermierzy, sale koszykarską na Bydgoskiej. Sale bokserską równiez na Bydgoskiej ale i dwa baseny i jeden stadion do Lekkiej atletyki. Wnioski? Hajs rzucony w błoto i użyty bezwiednie na sport, który powinien rozwijać się wewnątrz klubów a nie kolejnych bezsensownych budowli, które za x lat będą świeciły jak Konwart
Dodano: 08.10.2018 22:59    Przez: ~podpis...
Przeciez juz teraz stadion i hala praktycznie puste,bo kiepski u nas poziom,po co nowe hale,stadiony,dla klubow 3 ligowych ? miejsc pracy nie ma,wiele osiedli nie utwardzonych,dziury w drogach,amfiteatr sie sypie,mlodzi z Konina wyjechali,sami emeryci !
Dodano: 08.10.2018 23:07    Przez: ~N
Pan Karol ma taki plan ! nowa uniwersalna hala... trala lala
Dodano: 08.10.2018 23:17    Przez: ~eee
Wybierając w nadchodzących wyborach ludzi PiS-u, podejmujemy dobrą decyzję dla mieszkańców Konina, bo tylko oni zatroszczą się nasze zwykłe sprawy.
Dodano: 09.10.2018 08:27    Przez: ~Symp. PiS
@Symp. PiS - taaaa, zatroszca sie o Koryto Plus, Pisiewiczy i czrnych...
Dodano: 09.10.2018 09:14    Przez: ~Pn
Pan Damian nie ma pojęcia o zarządzaniu miastem, samorząd to nie "ja chce" "ja zmienię", człowiek miły, no nawet powiedziałabym, że bije od niego niepokojące ciepło. Niemniej, jak mieszka w Poznaniu to powinien startować na prezydenta Poznania i swój środek ciężkości przenieść do stolicy wlkp. Z całym szacunkiem do brodaczy, ale "ten z brodą" i "chcę zmian" to stanowczo za mało, żeby być prezydentem jakiegokolwiek miasta.
Dodano: 08.10.2018 22:54    Przez: ~Urszula F.
Kto wymyślił tego kandydata? Skończy się na poparciu Nowickiego w drugiej turze.
Dodano: 08.10.2018 23:02    Przez: ~j.
Poprze Nowickiego i zostanie wiceprezydentem, a po ewentualnej śmierci Pana Nowickiego już Prezydentem, to może być ukartowana zagrywka, pomyślcie o tym ?
Dodano: 09.10.2018 08:32    Przez: ~Szachista
Lenin pozazdrościł by takiej brody.....w sztabie wyborczym zmieniamy Konin połowa czasu jest przeznaczona na dyskusję czy ta broda jest konieczna, czy nie lepiej ją skrócić, czy może ściąć w diabły, ostatnio nawet głosowano w tej sprawie,38%bylo za ścięciem brody,55%za tylko lekkim liftingiem, wygrała opcja-Zmniejszamy brodę!!!
Dodano: 09.10.2018 12:42    Przez: ~Zmniejszamy komin
Jestem przeciwnikiem politycznym tego pana, ale zarost, czyli broda dodaje mężczyznie męskości i uroku.
Dodano: 09.10.2018 16:17    Przez: ~Też brodacz
W mojej opinii walka powinna sie rozegrac miedzy Kotlarskim, Kuznowiczem i Kruczkowskim. Dosyc juz ludzi z daleko idaca polityczna przeszloscia, czas dac temu miastu drugie zycie, wiecej oddechu i nowe perspektywy. Pan Korytkowski i Pan Nowicki to ta sama dalsza stagnacja - im juz dziekujemy. Pan Chojnacki, ktory nie chcial byc prezydentem i dlugo nie publikowal swojego programu wyborczego rowniez nie przekonuje. Lepiej gdybysmy mieli bezpartyjnego prezydenta, ktory w pełni skupi sie na dobru miasta bez patrzenia na ewentualna "pomoc" Warszawy. Zastanowcie sie na dobrze na kogo warto oddac glos, bo Konin upadnie z hukiem, jesli za 2 tyg w niedziele oddamy wladze tym samym ludziom co obecnie. Pozdrawiam.
Dodano: 08.10.2018 22:55    Przez: ~Lm
Buhaha! Kotlet? Sorrry, ale ten dzieciak jeszcze mleka spod nosa dobrze nie wytarł...
Dodano: 08.10.2018 23:36    Przez: ~:)
Tylko PIS super partia dla zwykłych ludzi !!!!
Dodano: 09.10.2018 07:59    Przez: ~ABC
Pierwsze skrzypce w tych wyborach odegra Pan Zenon Chojnacki z PiS-u, lista nr 10 KW Prawo i Sprawiedliwość, a głosy oddane na pozostałych kandydatów będą głosami straconymi.
Dodano: 09.10.2018 08:35    Przez: ~Symp. PiS
@Symp. PiS - 😂😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 09.10.2018 09:15    Przez: ~Pn
Kotlarski i Nowicki w drugiej turze, albo Nowicki z Chojnackim w drugiej turze.Tak to na dzisiaj widzę.Co Wy na to? Kotlarski, bo jest wyrazisty przeciwko Nowickiemu, albo Chojnacki, bo ma duży elektorat partyjny.
Dodano: 09.10.2018 09:32    Przez: ~wyborca.
@Pn - pisuarski trolu dlaczego wyzywasz swojego ojca, który cie splodzil, od pajaca? To takie niepisowskie, niekaotolickie...
Dodano: 09.10.2018 10:08    Przez: ~Pn
A teraz wchodze ja Prezudent, cały na różowo.😂😂😂😂
Dodano: 08.10.2018 23:01    Przez: ~Damianek
ale Biedroń zrobił dużo dla Słupska!
Dodano: 08.10.2018 23:09    Przez: ~wyborca
szczegolnie w ostatnim miesiacu zrezygnowal z funkcji ha ha