Dzisiaj jest niedziela 20 października 2019, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18498) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 14oC
Jutropogoda
18 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (0)Konin. Zlot MIG-iem po raz czwarty. Grali dla Mich ... (0)

Fałszywa korespondencja. Uważajcie na maile z podpisem ZUS

Dodano: 10.10.2018 12:16

Uwaga na wzmożoną aktywność oszustów, którzy chcą uzyskać dostęp do danych zgromadzonych na komputerach klientów ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że nie wysyła maili do swoich klientów.

Niestety oszuści podszywający się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych ponownie nasili swoje działania. Tylko w poniedziałek rano do Zakładu zadzwoniło kilkanaście osób z informacją o dziwnych mailach, w których jako nadawca figuruje właśnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W temacie wiadomości wpisana jest fraza „Zaległe składki”, zaś w samym mailu prośba o potwierdzenie odebrania wiadomości. Na szczęście klienci zwrócili uwagę na nieprawidłowy adres mailowy ZUS, który był w stopce maila. Stopka, poza prawidłowym adresem centrali ZUS, zawierała bowiem adres skrzynki mailowej oparty o domenę rządową tj. „gov.pl”, tymczasem tak strona www.zus.pl, jak i adresy mailowe pracowników ZUS nie funkcjonują w oparciu o domenę rządową.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że nie wysyła do swoich klientów korespondencji mailowej. Kontakt elektroniczny ze strony Zakładu możliwy jest jedynie w sytuacji gdy klient posiada profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i wyraził zgodę na taką formę kontaktu. ZUS ostrzega, by w żadnym przypadku nie odpowiadać na maile, które teoretycznie pochodzą z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ani nie otwierać zawartych w tej korespondencji załączników. Korespondencja tego typu ma bowiem najczęściej na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci. W sytuacji, w której ktokolwiek z klientów ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00. 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ZUS,   fałszywe maile,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A GDZIE JEST POLICJA
Dodano: 10.10.2018 12:57    Przez: ~POLAK

KOMENTARZE

A GDZIE JEST POLICJA
Dodano: 10.10.2018 12:57    Przez: ~POLAK
Pilnuje pomnika zabitych pod smoleńskiem i wystawia na bieżąco mandaty na kasę na 500plus. Spełniają więc swoją rolę.
Dodano: 10.10.2018 13:46    Przez: ~ORMO czówa
Nie tylko zus, ale i przelewy24, firmy kurierskie, poczta, paypal i inne. Wystarczy najechać na adres mailowy, a spod oficjalnej fasady wyziera jakiś fejk. Zdarza się, że nawet jak ktoś chce się wypisać z jakiegoś spamu to już pojawia się wirus. Najlepiej takie maile od razu kasować. Jak ktoś ma sprawę, to i tak nas znajdzie - droga oficjalna to zawsze pismo przysłane pocztą tradycyjną z wszystkimi pieczęciami i możliwością weryfikacji w realu.
Dodano: 10.10.2018 15:43    Przez: ~rozsądek
Wysylaja bo spora ilosc ludzi to ciemny lud (czytaj lepszy sort) ktory sie zlapie
Dodano: 10.10.2018 16:12    Przez: ~Pn
Tak jest - ten lepszy sort to ludzie o mentalności plebsu z czasów średniowiecza. Kult jednostek jaro-Rydzyka.
Dodano: 10.10.2018 18:23    Przez: ~Kocia dupa
A mnie Krycha Pawłowicz wlazi na ekran, boję się że tablet uswini salatkami.
Dodano: 10.10.2018 19:32    Przez: ~Q
Odstaw ćpanie to przestanie ci włazić. To zwidy
Dodano: 11.10.2018 05:08    Przez: ~antoni

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.