Dzisiaj jest sobota 15 grudnia 2018, imieniny: Niny, Celiny, Krystiany WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21593) SPORT FORUM FIRMY (5269) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 0oC
Jutropogoda
0 / -2oC
Pojutrzepogoda
1 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Grodziec. Mieszkańcy kolędowali na świątecznym kie ... (14)Kleczew. Siatkonoga na najwyższym poziomie zagości ... (0)

Wilczyn. Wycofał się kandydat. Głosowanie ,,za" lub ,,przeciw"

Dodano: 10.10.2018 12:56
Źródło: LM.pl

Andrzej Kwiecień nie wystartuje wyborach na wójta gminy Wilczyn. Wczoraj oświadczenie z jego rezygnacją otrzymała Gminna Komisja Wyborcza w Wilczynie.

Rządzący w Wilczynie od 2010 roku Grzegorz Skowroński miał mieć w tegorocznych wyborach kontrkandydata popieranego przez Prawo i Sprawiedliwość. We wtorek Andrzej Kwiecień poinformował jednak Gminną Komisję Wyborczą w Wilczynie o swojej rezygnacji ze startu w wyborach na wójta gminy. To oznacza, że Wilczyn będzie czwartą po Wierzbinku, Rzgowie i Rychwale gminą w powiecie konińskim, w której wyborcy będą głosować tylko na jednego kandydata.

To jednak nie oznacza, że automatycznie trzecią kadencję rozpocznie Grzegorz Skowroński. W dniu wyborów mieszkańcy Wilczyna (podobnie jak w pozostałych trzech gminach z jednym startującym kandydatem) będą głosować za lub przeciw kandydatowi. Jeżeli obecnie rządzący wójt otrzyma ponad połowę głosów ,,za" zostanie wybrany na trzecią kadencję. Jeżeli więcej będzie głosów ,,przeciw" - nowego wójta wybierze Rada Gminy Wilczyn.



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Tak się kończy zarządzanie okręgiem z Zielonej Góry.
Dodano: 10.10.2018 15:19    Przez: ~Wilczyn głosuje na PIS
Trzeba było wystawić Zośke tę młodą z plakatu.Tylko co by było jak by wybrali i zobaczyli oryginał ? Nie kupuj kota w worku. tak się kończy wystawianie kandydatów z łapanki.
Dodano: 10.10.2018 13:07    Przez: ~krótka ławka

KOMENTARZE

Czy Ty strzelasz czy do Ciebie strzelają - JEDEN HUK !!!
Dodano: 10.10.2018 13:07    Przez: ~Doktor.
Wcale nie jest mi go szkoda. Pisowskie metody precz z Wilczyna do Torunia - tam sobie to wprowadzajcie !!
Dodano: 10.10.2018 13:52    Przez: ~Jeziorny Dziad
Wezcie sobie na wioche po i psl hehe
Dodano: 10.10.2018 16:36    Przez: ~Pn
rozmowa w której Mateusz Morawiecki ocenia klientów BZ WBK. W pewnym momencie Bogusława Matuszewska pyta Morawieckiego o powodzenie głośnej kampanii reklamowej banku, w której pojawiła się postać Chucka Norrisa. Mateusz Morawiecki stwierdza, że kampania działa rewelacyjnie i komentuje - "Ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite!". Dojna zmiana kur...wa mamy lepszy sort...
Dodano: 10.10.2018 20:30    Przez: ~dojna rydzyko-zmiana
Trzeba było wystawić Zośke tę młodą z plakatu.Tylko co by było jak by wybrali i zobaczyli oryginał ? Nie kupuj kota w worku. tak się kończy wystawianie kandydatów z łapanki.
Dodano: 10.10.2018 13:07    Przez: ~krótka ławka
Tak się kończy zarządzanie okręgiem z Zielonej Góry.
Dodano: 10.10.2018 15:19    Przez: ~Wilczyn głosuje na PIS
Zoske dzisiaj zdarlem bo naruszala art 63a KW. I jeszcze gebe innego pissuara. Swinie niech lansik robia sobie na Zoiborzu.
Dodano: 10.10.2018 16:07    Przez: ~Pn
Zobacz na Pitera
Dodano: 10.10.2018 21:29    Przez: ~Tyt
Dlaczego nie ma informacji o odkrywce Oscislowo? Chyba dla Lm kolejne odroczenie decyzji nie jest ważne!!! Brak słów
Dodano: 10.10.2018 13:45    Przez: ~Do lm
Spytaj sie pn-a on duzo na ten temat wie
Dodano: 10.10.2018 15:10    Przez: ~Ht
Bo LM to pisowski poryal wiec noe beda robili k..y własne gniazdo. Gdyby było inaczej to 90% debilnych komentarzy posmatolow ladowaloby w koszu tj byko usuwane.
Dodano: 10.10.2018 16:09    Przez: ~Pn
Pn, to pseudo ekspert od odkrywki Oscisłowo, czy on POchodzi z Ościsłowa, bo teraz mieszka na Chorzniu ?
Dodano: 10.10.2018 16:54    Przez: ~Górnik
Pn lewaku zapyziały twoja narracja jest absurdalna komuchu. Ponawiam do ciebie cieciu oytanie co tam słyxhać w temacie Ościsłowo i kto ci płaci za te krypto komunistyczne wpisy. Albo jesteś urzędasem miejskim albo agentem platwormerskim z Brukseli lub sługusem Moskwy.
Dodano: 10.10.2018 16:28    Przez: ~Ass
Skąd ta nie nawisc u Ciebie człowieku? Widzę że jesteś człowiekiem lepszego sortu. Napewno za miske ryżu nie pracujesz. Dlaczego portal LM nie piszę o otoczonej odkrywce Oscislowo? http://bip.poznan.rdos.gov.pl/zawia
Dodano: 10.10.2018 16:33    Przez: ~Lm co jest boicie się?
Ass, Pn był górnikiem, obecnie na emeryturze, mieszka na Chorzniu, zaciekły przeciwnik PiS-u.
Dodano: 10.10.2018 16:58    Przez: ~Gwoli wyjaśnienia
Gwoli dobrze żr mnie uświadomiłeś w temacie Pn. Czyli tak komuch na pewno lewak 100 %.. Klakier sld. On żyje w innej epoce sowieckaja rasijja. Szyderę pociągnijmy z trgo typka. A jak mu nie pasuje w Polsce to do Korei Pn albo do innego bantustanu
Dodano: 10.10.2018 17:16    Przez: ~Ass
Pn dziś debata na lm z Panem Zenonem Chojnackim. Będę obserwował twoje wpisy i innych lewaków. i przdupasów tego upadłego magistratu.
Dodano: 10.10.2018 18:04    Przez: ~Ass
Atak zapewne nastąpi na Pana Zenona Chojnackiego ze strony p. Redaktor Iwony Krzyżak.
Dodano: 10.10.2018 19:40    Przez: ~Tak myślę
Oj Pn będzie pluł na Pana Zenona Chojnackiego i na PiS.
Dodano: 10.10.2018 19:42    Przez: ~Tak myślę
Będzie pluł a chojnacki powie ,że deszcz pada ? Ha ha ha ale frajer .
Dodano: 10.10.2018 20:41    Przez: ~zwis na PiS
Te dwie "redaktorki" są ciniutkie !!!!
Dodano: 10.10.2018 22:24    Przez: ~ŻAL PATRZEĆ I SŁUCHAĆ
To się Konin rozpisał, a to artykuł o Wilczynie
Dodano: 10.10.2018 22:45    Przez: ~Zenek