Dzisiaj jest sobota 15 grudnia 2018, imieniny: Niny, Celiny, Krystiany WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21584) SPORT FORUM FIRMY (5269) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 0oC
Jutropogoda
0 / -2oC
Pojutrzepogoda
1 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Grodziec. Mieszkańcy kolędowali na świątecznym kie ... (14)Kleczew. Siatkonoga na najwyższym poziomie zagości ... (0)

Konin. Wypadek z udziałem rowerzysty. 58-latek jest w szpitalu

Dodano: 10.10.2018 17:43
Źródło: LM.pl

Do szpitala trafił 58-letni rowerzysta, który został potrącony nieopodal konińskiego pogotowia.

Około godz. 15:00 doszło do wypadku z udziałem rowerzysty na ul. Wyszyńskiego. W przejeżdżającego przez przejście dla pieszych z wyznaczoną drogą dla cyklistów 58-latka uderzył osobowy mercedes, którym kierowała 69-letnia mieszkanka Konina.

- Rowerzysta z niegroźnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala – mówi Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji.

Zdarzenie w godzinach szczytu doprowadziło do ogromnych korków w mieście. Policjanci na ul. Wyszyńskiego kierowali ruchem, ale kolejka samochodów sięgała od ul. Warszawskiej, przez Przemysłową, Wyszyńskiego, aż do Wyzwolenia.

Konin. Wypadek z udziałem rowerzysty. 58-latek jest w szpitalu
Slajd 1/6

Konin. Wypadek z udziałem rowerzysty. 58-latek jest w szpitalu

slajd 1 z 6

Do szpitala trafił 58-letni rowerzysta, który został potrącony nieopodal konińskiego pogotowia.

Konin. Wypadek z udziałem rowerzysty. 58-latek jest w szpitalu

slajd 2 z 6

Do szpitala trafił 58-letni rowerzysta, który został potrącony nieopodal konińskiego pogotowia.

Konin. Wypadek z udziałem rowerzysty. 58-latek jest w szpitalu

slajd 3 z 6

Do szpitala trafił 58-letni rowerzysta, który został potrącony nieopodal konińskiego pogotowia.

Konin. Wypadek z udziałem rowerzysty. 58-latek jest w szpitalu

slajd 4 z 6

Do szpitala trafił 58-letni rowerzysta, który został potrącony nieopodal konińskiego pogotowia.

Konin. Wypadek z udziałem rowerzysty. 58-latek jest w szpitalu

slajd 5 z 6

Do szpitala trafił 58-letni rowerzysta, który został potrącony nieopodal konińskiego pogotowia.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

pomalowali pomarańczowo ulice i rowerzyści wjeżdżają na skrzyżowania- fakt mają pierwszeństwo -ale co z tego- nie mają szans z samochodem-albo zginą albo ciężkie kalectwo a kierowca samochodu trauma do końca życia...
Dodano: 10.10.2018 18:15    Przez: ~bez sensu
Chore przepisy które dają pierwszeństwo rowerzystą przejeżdżającym przez pasy . Jadą rozpędzeni jak w pijanym widzie . Wystarczy pomyśleć że nie mają żadnych szans w zderzeniu z autem .
Dodano: 10.10.2018 18:12    Przez: ~kk
Kodeks kodeksem ale gdybym nie unikał kolizji to w miesiącu bym miał z kilka stłuczek czemu nie mam bo unikam nawet gdy mam pierwszeństwo rowerzyści to laicy ruchu drogowego wolą zaliczyć dzwona bo mają pierwszeństwo a potrafią sypać i 60 km/h tymi rowerami a widoczni są słabo co ci człowieku po pierwszeństwie jak na oiomie kiedyś wylądujesz.Jestem kierowcą ale myślącym kodeks to reguły gry ale oczy dookoła po to żeby unikać kłopotów. Powiem że te przejazdy są pomyłką rowerzysta powinien przeprowadzać rower. Będzie więcej kolizji z rowerzystami właśnie przez takie projekty ścieżek.Myślenie nie boli a kierowcy to nie mordercy specjalnie nikt do wypadku nie doprowadza
Dodano: 10.10.2018 18:46    Przez: ~Fuks
Jak zginie to na nagrobku mu napiszą MIAŁ PIERWSZEŃSTWO... lepiej chyba żyć i przejechać niż mieć to pierwszeństwo...
Dodano: 10.10.2018 18:50    Przez: ~Nie
Ulica Spółdzielców ma w obu kierunkach ścieżki rowerowe, więc co robią rowerzyści na jezdni i gdzie znaki zakazujące jazdy cyklami?
Dodano: 10.10.2018 18:23    Przez: ~pipi

KOMENTARZE

rowery na tory!!!
Dodano: 10.10.2018 18:08    Przez: ~tir
Zabrać babsku prawo jazdy dożywotnio!!!!!
Dodano: 10.10.2018 18:14    Przez: ~Piesek
Czujecie co by tu się stało jakby autem jechał jaki młody kierowca
Dodano: 10.10.2018 19:13    Przez: ~Lm hej
Co tam Ojciec Mateusz. Na Mieście mówi się że Wiosną zostaną wzmożone opryski od Wszelkiego Złego. I w Szkołach Pro-Eko Segregacja. Podobno istnieją obawy że w 2020 Siad Komara w Pobliżu Majestatu Nakrętki zakorkuje wszelką Komunikację na Tydzień. Odblokowanie ma nastąpić przy Użyciu Sztucznej Inteligencji.
Dodano: 10.10.2018 20:31    Przez: ~Ra_Mowa
Olać to liczy się tylko kąstytucja i nasi sędziowie.
Dodano: 10.10.2018 23:48    Przez: ~eeeeee
Nadchodzi ta dolina o której mówią POpaprancy
Dodano: 11.10.2018 09:44    Przez: ~Pn
W NIEMCZECH ROWERZYSTÓW TRAKTUJE SIĘ Z GODNOŚCIĄ I Z SZACUNKIEM NIE TO CO U NAS!!!!
Dodano: 11.10.2018 12:55    Przez: ~BYDŁO ZA KIEROWNICĄ
Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych.
Dodano: 11.10.2018 12:58    Przez: ~PRAWO
Chore przepisy które dają pierwszeństwo rowerzystą przejeżdżającym przez pasy . Jadą rozpędzeni jak w pijanym widzie . Wystarczy pomyśleć że nie mają żadnych szans w zderzeniu z autem .
Dodano: 10.10.2018 18:12    Przez: ~kk
Czytaj baranie ze zrozumieniem jechał prawidłowo wyznaczoną drogą rowerową. Babsko by go zabiło
Dodano: 10.10.2018 18:16    Przez: ~Janek
RowerzystĄ haha, ortografia się kłania mądralo!!😂
Dodano: 10.10.2018 18:52    Przez: ~Pola
Wcale się nie dziwię tym analfabetom gimbazom, że tak komentują - onj nawet nawet znaków drogowych nie potrafią rozróżniać. Królowie dróg z telefonami w łapach.
Dodano: 10.10.2018 19:57    Przez: ~Rower to zdrowie
avatar Szanowny Panie KK. Z tego co mi wiadomo to rowerzysta (i to jedynie na odpowiednio oznaczonym przejściu) może przejechać po nim na rowerze, ale podobnie jak pieszy musi, póki co upewnić się, że nie wpakuje się wprost pod koła, zwolni, a jak będzie trzeba to zatrzyma się przed przejściem. Znak D-6b nie zezwala na wtargnięcie rowerem na przejście z prędkością 30km/h tak samo jak i pieszemu, któremu przynajmniej teoretycznie też tego nie wolno robić na przejściu. Nie wiem, jak było w tym przypadku, ale nie mylmy pojęć pierwszeństwa z pozwoleniem na pokonanie przejścia rowerem.
Dodano: 10.10.2018 20:48    Przez: Urlich von Jungingen
No widzisz " Urlich von Jungingen ", jak nie pijesz to i coś konkretnego potrafisz napisać (dałem Ci łapkę).
Dodano: 11.10.2018 00:25    Przez: ~Kuzia
Ile razy jechałem z górki Przemysłową obok policji (ścieżka rowerowa) i ostatnio nawet radiowóz by we mnie wjechał, gdybym się nie zatrzymał. Ścieżka namalowana na całej długości, ale co z tego. W takim wypadku to ja będę połamany a nie kierowca.
Dodano: 11.10.2018 11:53    Przez: ~raz samochód raz rower
Przepisy są po to żeby ich przestrzegać, właśnie z powodu tego że cyklista jest bardziej narażony przepis musi wymusić na kierowcach ostrożność, inaczej nie ma co liczyć na uprzejmość, rowerzyści stali by się celem.
Dodano: 11.10.2018 13:41    Przez: ~Jeżon
później takie tępaki jak jkk wsiadają na swoje kolarzówki i robią kolizje... a jego matka cichodaja z ojcem menelem zasxczanym pewnie z wózkiem pewno na zakupy na kółeczkach łazi po kuninie i nie patrzy na przejściach dla pieszych w prawo lewo tylko na oślep lezie.... masakra z tymi ludzmi
Dodano: 11.10.2018 15:26    Przez: ~asdf
pomalowali pomarańczowo ulice i rowerzyści wjeżdżają na skrzyżowania- fakt mają pierwszeństwo -ale co z tego- nie mają szans z samochodem-albo zginą albo ciężkie kalectwo a kierowca samochodu trauma do końca życia...
Dodano: 10.10.2018 18:15    Przez: ~bez sensu
W dupie mam traumę kierowców. Co ma powiedzieć rodzina rowerzysty jak np zginie czy też będzie połamane?
Dodano: 10.10.2018 18:17    Przez: ~Skaut
Jak zginie to na nagrobku mu napiszą MIAŁ PIERWSZEŃSTWO... lepiej chyba żyć i przejechać niż mieć to pierwszeństwo...
Dodano: 10.10.2018 18:50    Przez: ~Nie
bez sensu piszesz- rowerzysta ma pierwszeństwo, ale niepotrzebnie porusza się droga dla rowerów???????? traumy nie będzie, wystarczy, ze kierowca samochodu zastosuje sie do przepisów
Dodano: 10.10.2018 18:53    Przez: ~!!!!!
Nie: - Na cmentarzu leży pełno ludzi, którzy mieli pierwszeństwo.
Dodano: 10.10.2018 19:23    Przez: ~Husar
Do Skaut a ja w dupie mam rodzinę rowerzysty. Rozpasani jak krowy z tymi rowerami- na nic nie patrzą- mają ścieżki rowerowe a tępaki po ulicy jadą - ciemno a tu bez oświetlenia, odblasków a potem płacz bo ginie ktoś bliski a zasranym rowerku... Naucz się tępaku korzystać z tego a potem wsiadaj
Dodano: 10.10.2018 20:01    Przez: ~asdf
asdf brak rozumu to masz pewnie po ojcu co po parku hasał na golasa. W dupie to krowa nawet ciebie nie chce mieć - bo byś był jak owsik zbędny.
Dodano: 10.10.2018 20:25    Przez: ~jkk
do jkk ciebie matka z ojcem w kondonie tydzień w kieszeni nosili a matka potem wysrala ciebie pod krzakiem kolo smietnika i wylatujac uszkodzileś łepek dlatego jesteś taki tępy i pusty jak bęben orkiestry dętej
Dodano: 11.10.2018 12:25    Przez: ~asdf
asdf doskonale odpisałeś jaką drogę przeszła twoja matka nim się narodziła.
Dodano: 11.10.2018 14:03    Przez: ~jkk
do jkk nono... co nie zmienia faktu że to ty dojrzewaleś w kondomie za oknem przypięty do parapetu klamerką kiedy pewnie twoja matka dawala innemu w tym czasie... po czym trafiłeś pod krzak i miałeś kolizję z ziemią dlatego masz niedorazwuj umysłowy, ruchowy i wodogłowie., ale jacy rodzice takie dziecko sprswdza dię w twoim przypadku w 100% . pewnie twoja matka ze starym alkoholikiem i menelem do dziś mają wyrzuty sumienia że tego kondoma nie wyrzucili albo nie spuścili w kiblu tylko za oknem powiesili akurat jak wiał wiatr i że ciebie przewiało za ty oknem. wspólczuje im ale z drugiej strony to twoja matka też pewnie nie miala lekko skoro była cichodają
Dodano: 11.10.2018 15:16    Przez: ~asdf
Ulica Spółdzielców ma w obu kierunkach ścieżki rowerowe, więc co robią rowerzyści na jezdni i gdzie znaki zakazujące jazdy cyklami?
Dodano: 10.10.2018 18:23    Przez: ~pipi
Kolego, co z tego ze są po obu stronach, jak czasem i trzeba przejechać na drugą stronę ulicy.
Dodano: 10.10.2018 18:32    Przez: ~rowerzysta
Głupiemu kierowcy nie wytłumaczysz. Szkoda czasu i sił.
Dodano: 10.10.2018 18:34    Przez: ~Rowerzystka
więc przejeżdżaj ale nie jedź ulicą.
Dodano: 10.10.2018 19:03    Przez: ~pipi
Jeżdżę tamtędy kilka razy dziennie od 15 lat i praktycznie nigdy nie widziałem, aby ktoś jechał ulicą a nie ścieżką rowerową. A co do znaków zakazujących jazdy rowerami po ulicy w tym miejscu - są one w tym miejscu zbyteczne. Występowanie drogi rowerowej przy tej ulicy z automatu obliguje rowerzystę do korzystanie ze ścieżki dla rowerów. Bez sensu byłoby stawiać takie znaki za każdym skrzyżowaniem.
Dodano: 10.10.2018 20:57    Przez: ~Pablo
Dostałem na tę chwilę 18 w dół... Tępaki nie zrozumieliście mnie - Ja nie napisałem, że jeździć sobie rowerem po jezdni (na Spółdzielców), tylko jak czasem potrzeba to przeciąć ją w poprzek na pasach ! Paniatno ?
Dodano: 11.10.2018 00:38    Przez: ~rowerzysta
Walić cyklistów po łbach ... ale fakt, że często poruszają się jezdnią choć obok jest ichnia ścieżynka...
Dodano: 12.10.2018 13:57    Przez: ~simon
ulica spółdzielców nie do konca jest dobrze oznakowana i niebezpieczna brak informacji dla samochodu wyjezdzajacy z ulicy Rolnej i dalej do konca...a rowerzyści maja droge rowerowa to pytam skad ma wiedziec kierowca...a rowerzysta ze koetowca bie wie brak lini czerwonych...i jesli jest znak przed przejsciem_tylko przejście wiec rower powinien byc przeprowadzony na drugiej sa znski informujace dodatkowo czerwona linia.Niebezpiecznie do wyjazdu do kauflandy zielone światło dla rowerzystów i kierowców... a nie yrzeba sie wyginac zeby dojrzeć czy nie jedzie rowerzysta jak bedzie jechał szybko wypadek murowany
Dodano: 10.10.2018 18:38    Przez: ~ada
Kodeks kodeksem ale gdybym nie unikał kolizji to w miesiącu bym miał z kilka stłuczek czemu nie mam bo unikam nawet gdy mam pierwszeństwo rowerzyści to laicy ruchu drogowego wolą zaliczyć dzwona bo mają pierwszeństwo a potrafią sypać i 60 km/h tymi rowerami a widoczni są słabo co ci człowieku po pierwszeństwie jak na oiomie kiedyś wylądujesz.Jestem kierowcą ale myślącym kodeks to reguły gry ale oczy dookoła po to żeby unikać kłopotów. Powiem że te przejazdy są pomyłką rowerzysta powinien przeprowadzać rower. Będzie więcej kolizji z rowerzystami właśnie przez takie projekty ścieżek.Myślenie nie boli a kierowcy to nie mordercy specjalnie nikt do wypadku nie doprowadza
Dodano: 10.10.2018 18:46    Przez: ~Fuks
specjalnie nikt do wypadku nie doprowadza??????????? stoję na srodku skrzyżowania koło basenu, czekam na wysepce na mozliwość przejadzdu, jednym kolem stoję nawet na jezdni na czerwonej ścieżce rowerowej, kierowcy zjeżdzają z ronda i nikomu nawet przez myśl nie przejdzie aby ustapić prawidłowo poruszającemu się pojazdowi pierwszeństwa
Dodano: 10.10.2018 18:57    Przez: ~hahaha
To raczej kierowcy powinni przeprowadzać samochody przez przejazdy i przejścia, bo to oni stwarzają większe zagrożenie, skoro nie umieją ustąpić pierwszeństwa.
Dodano: 12.10.2018 16:00    Przez: ~BK
ale rowerzysta na takim przejeździe NIE MA PIERWSZEŃSTWA! może po prostu przejechać przez przejście - nie musi schodzić z roweru i go prowadzić, poza tym ustępuje pierwszeństwa tak jak pieszy !.
Dodano: 10.10.2018 19:07    Przez: ~rowerzysta
wszystko w temacie !!!!
Dodano: 10.10.2018 19:17    Przez: ~l.91
Wszystko OK, ale te przejazdy dla rowerów są wyznaczone tuż przy przejściach dla pieszych a kodeks co mówi o tym kiedy kierujący pojazdem zbliża się do takiego przejścia ... Wczoraj kobita również potrąciła rowerzystę jak jechał ścieżką na wysokości ZUS i miał zielone a ona warunkową strzałkę do Kauflandu no i co zrobiła ta kobita ... walnęła rowerzystę na środku przejścia ... Po prostu nasi kierowcy nie przywykli do tego że poza nimi są inni użytkownicy dróg (chodników czy ścieżek rowerowych). Spróbuj przejechać rowerem od Hurtowej do Kolbego ... mało który kierowca zwraca uwagę że wyjeżdżając(czy wjeżdżając) na Spółdzielców przecina chodnik jak i ścieżkę rowerową a rowerzysta porusza się szybciej niż pieszy i to kierujący samochodem ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności przy takim manewrze ...
Dodano: 10.10.2018 19:19    Przez: ~pit
Koło ZUS jest nieraz tak że swiatło jest pełne zielone o na przejściu też..i widać to rowerzysta że samochód ma migacz w prawo powinien jechac ostrozniej wolniej . bo naprawde jest tam slaba widoczność i trzeba sie wychylać żeby zobaczyć rower...jeśli byla by ścieżka rowerowa 2..3 metry dalej ( tsm jest nie możliwe) to skrecajac by wiedział lewa i prawa strone i wypadków O..by było
Dodano: 10.10.2018 19:38    Przez: ~marta
Migacz to Cię zrobił - podczas stosunku przerywanego - in/out i poleciało.
Dodano: 10.10.2018 20:01    Przez: ~Kierunkowskaz
Do ~marta, ale czegoś tu chyba nie rozumiesz, przecież to kierujący samochodem ma obowiązek przepuścić i pieszych i rowerzystów w sytuacji przez ciebie opisanej ... oczywiście to nie znaczy że pieszy (rowerzysta) nie ma zachować ostrożności ale to samochód w tym przypadku "wygrywa" taki "pojedynek" i kolejność w takim przypadku jest następująca: pieszy, rowerzysta który ma również uważać na pieszych (tych najsłabszych w tym łańcuchu) oraz kierujący samochodem który musi ich przepuścić bez względu na to czy ścieżka (przejście) jest dobrze czy źle widoczna. Kierowcy samochodów powinni zrozumieć że w całym "łańcuchu" komunikacyjnym to pieszy powinien być najbardziej chroniony (najsłabszy element) później rowerzyści itd ...
Dodano: 10.10.2018 20:19    Przez: ~pit
tylko jak by byla widoczność dobra to by przepuścił...A jest słaba i rowery niektórzy poprostu się ścigają.... nie mówiąc że niektóre rowery maja wbudowane silniki..nie życzę ci żebyś w tym miejscu kogoś uderzyła jsk tam jezdzisz..albo przekonasz się jaka jest prawda.. więcej dobrego rozsądku i będzie ok.pieszy ma pierwszenstwo wchodzi na pasy NIE oglądając się i konora w ręku pisze sms.... i kto będzie winny samochód... a pieszy nic a jesli tak to jak udowodnisz nie mówiąc że czarna kurtka słabo widoczny..każdy jest mądry jak go nie dotyczy.. a jeśli trafi na niego lub najblizsza rodzine... i będzie osoba poszkodowana lub winna ciekawe która strone bedziesz trzymala
Dodano: 11.10.2018 13:44    Przez: ~szkoda gadać
dupa nie rowerzysta
Dodano: 11.10.2018 16:48    Przez: ~racjo
Dziadu wam ścieżek naszykowal a motłoch co....
Dodano: 10.10.2018 19:08    Przez: ~Społeczeństwo
Na przejściu przechodzą też przechodnie. Przepis jest dobry tylko należy zachować ostrożność tak kierujący autami jak i rowerami jak i piesi. Zdrowy rozsądek!!!
Dodano: 10.10.2018 22:10    Przez: ~Aga
przejazd na przejściu to bardzo ryzykowny manewr według mnie zły przepis
Dodano: 10.10.2018 19:14    Przez: ~l.91
Rowerzyści jeżdzą jak wariaci po chodnikach, po przejściach, nie lubię rowerzystów.
Dodano: 10.10.2018 19:19    Przez: ~Pieszy
1 z 4
1234>>