Dzisiaj jest niedziela 18 sierpnia 2019, imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18422) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 19oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mistrzostwa świata. Koniec marzeń Mateusza Sztrauc ... (0)Konin. Mieszkańcy mogą zdecydować o uchwale krajob ... (0)

Zenon Chojnacki proponuje kontrkandydatom koalicję

Dodano: 10.10.2018 22:28
Źródło: LM.pl

Nie podpisze deklaracji Michała Kotlarskiego, ale jest chętny zawiązać koalicję z każdym ze swoich kontrkandydatów. Gościem przedostatniego programu „Dwie na Jednego” był Zenon Chojnacki, kandydat na prezydenta Konina z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

O wyborczych obietnicach, rządowych programach, a nawet kontrowersyjnym filmie „Kler” mówił w „Dwie na Jednego” Zenon Chojnacki. Odniósł się on również do propozycji podpisania deklaracji w sprawie odsunięcia od stanowiska Józefa Nowickiego.

- Nie wolno mi takiego sojuszu zawierać. Po pierwsze w moim haśle wyborczym „każdy człowiek jest ważny”, pan Nowicki również. Nie mogę wykluczać z dyskusji o Koninie nikogo. Po drugie znam takie ugrupowania polityczne, których celem działania jest odsunięcie kogoś od władzy. Ja tego nie popieram – mówi Zenon Chojnacki. - Jeśli miałbym mówić o koalicji to wolałbym taką koalicję nie tyle przeciwko komuś, ale zaprosiłbym wszystkich panów, żebyśmy usiedli i umówili się do rzeczy, które bezwzględnie, bez względu na to kto będzie zasiadał w fotelu prezydenta zostaną zrealizowane. Do takiej dyskusji jestem gotów i tutaj chętnie zawiązałbym koalicję z każdym z tych panów – dodaje.

Zdaniem kandydata PiS takie porozumienie powinno dotyczyć w pierwszej kolejności ochrony miejsc pracy w kopalni i elektrowni oraz tworzenia nowych miejsc inwestycyjnych.

Na ostatni już odcinek „Dwie na Jednego” zapraszamy w najbliższy piątek, 12 października o godz. 20:00. Gościem będzie Józef Nowicki, kandydat SLD Lewica Razem, który walczy o trzecią kadencję na stanowisku prezydenta Konina.

  • Zenon Chojnacki proponuje kontrkandydatom koalicję

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Daj sobie spokoj .To nie kandydat na prezydenta to kaprys bananowego dzieciaka
Dodano: 10.10.2018 23:25    Przez: ~Banan
Słabiutko
Dodano: 10.10.2018 22:49    Przez: ~Uuuu
Co ten Chojnacki przez tyle lat zrobił dla Konina? NIC. Mówił o 4 kadencjach,czyli 16lat. A teraz na prezydenta. TO ŻART.
Dodano: 11.10.2018 06:51    Przez: ~Mysz kościelna
Wstyd. Kandydat PiS myli Göringa z Goebbelsem...
Dodano: 10.10.2018 23:06    Przez: ~Propaganda
Nieee tylko nie PIS!
Dodano: 11.10.2018 06:22    Przez: ~Nie pis

KOMENTARZE

Pan Chojnacki bardzo pozytywnie się zaprezentował. Myślę, że jest poważnym kandydatem na prezydenta. Mam nadzieję, że wygra.
Dodano: 10.10.2018 23:00    Przez: ~As
Poważnym kandydatem...to jest katecheta a nie prezydent
Dodano: 10.10.2018 23:06    Przez: ~Wyborca
Szanowny "Wyborco", czy takie słowo jak tolerancja coś p.mówi, czy to tylko pusty dźwięk ?Jeden kończy zaocznie geografię, inny szkołę w Moskwie , ktoś jest krawcową, ktoś hutnikiem - czy to powód do dyskryminacji?
Dodano: 10.10.2018 23:42    Przez: ~życzliwy
Irytuje mnie trochę, że PiS tak bardzo boli ten film Kler. Od początku większość powtarza, że nie obraża on wiary, a jedynie uderza w księży, którzy nie są święci, afera na aferze, a Ci ciągle mają z tym problem. Jak uderzano w inne grupy zawodowe, to nikt hałasu na taką skalę nie robił... No nic, Chojnacki mój głos zdobędzie jeśli pojawi się w drugiej turze naprzeciw Józia. Odsunięcie Nowickiego to priorytet by cokolwiek się w Koninie ruszyło, pozostawienie obecnego prezydenta na kolejne 5 lat będzie się równało z dalszym bardzo dynamicznym regresem miasta. A teraz czekam aż płatni obrońcy i inni fanboje Józefa zaczną minusować komentarz. Miłego wieczoru wszystkim!
Dodano: 10.10.2018 23:02    Przez: ~Lm
Jak do tej pory to tylko pisowskie trole są tak aktywne. Swoją drogą, czy w Koninie też zjada się autobusy z osobami do wpisania na listy wyborcze jak w Warszawie? To co Pis robi to wczesny gierek. Już tak było i nie chce, by znów to wróciło. Najgorsze to jest to zakłamanie i wyzywanie innych od komuchów,a właśnie to Pis tak robi jak robiono za komuny. Hipokryzja sięga zenitu po prostu. Dlatego na PIS nigdy nie zagłosuję i w tym miejscu apeluję, do wszystkich, którym na Koninie zależy by na kandydata z tej partii nie głosować, bo rozwalą wszystko.
Dodano: 10.10.2018 23:12    Przez: ~Realista
Film kler nie boli ale w tym filmie nie ma nic pozytywnego,a jak w każdej grupie społecznej znajdzie się ktoś kto będzie brzydko postępował,uwazam że film ten jest uderzeniem w wiarę katolicką a nawet podwazenie jej,być może po to by ściągac tu tych zasranych muzułmanów- islamistów ,no przecież jacy oni święci modlą się na dywanikach,a że zabiją i inne tam takie co tam.T en film ma bardzo dziwne przekazy.
Dodano: 11.10.2018 09:33    Przez: ~Ha
@Ha - spojrz na fanatykow pissu. Jedno robia a drugie mowia. W niedziele rano do kosciolka ida a po powrocie bluzgaja na LMie na blizniego....
Dodano: 11.10.2018 10:32    Przez: ~Pn
Ciekawe, że prowadząca pani Krzyżak tylko wobec Michała Kotlarskiego naśladowała Monikę Olejnik, dla pana Chojnackiego była sympatyczna i wyrozumiała.
Dodano: 10.10.2018 23:03    Przez: ~j.
Bo nie musiała się wysilać, ten Pan i tak przegra
Dodano: 10.10.2018 23:04    Przez: ~Nijaki kandydat to żaden kan
Oj nie mów bo widać było że chciała go pogrążyć w przeciwieństwie do Korytkowski ego i Kruczkowski ego... ale trudno się dziwić,bo ta pani już w 1998 roku na spotkaniu z posłem Wierchowiczem wyraziła podziw i sympatię do unii wolności...
Dodano: 10.10.2018 23:15    Przez: ~Obiektywne dziennikarstwo
widzę trole się pomalu zlatuja. cinod kotlarskiego już tu są. trole komucha zaraz zaczną wyśmiewać zenona i minusowac komentarze. normalna
Dodano: 10.10.2018 23:40    Przez: ~socjolog
Bo LM to propisowski portal. Nie widzisz tego @j??
Dodano: 11.10.2018 06:20    Przez: ~Pn
Nie miała szans z kulturą i elokwencją .
Dodano: 11.10.2018 09:11    Przez: ~PiS
Odsunięcie kasty postokomuchów to cel nadrzedny. Tysiąc leserow darmozjadow i zwyklych partaczy won ze stolkow. Brawo
Dodano: 10.10.2018 23:17    Przez: ~Społeczeństwo
No ale Chojnacki nie chce nikogo usuwać,Chce dogadać się ,również z Nowickim.Może będzie u niego wiceprezydent,To chyba marzenie Nowickiego.
Dodano: 10.10.2018 23:24    Przez: ~re.
Niestety, wywiad, którego Pan udzielił tylko Pana pogrążył. Po pierwsze, nie jest prawdą to, że w Kutnie to tak łatwo poszło. Poza tym woj. łódzkie jest małe i Kutno dlatego tyle dostało. Poza tym ma więcej terenów inwestycyjnych w dodatku w lepszej lokalizacji. Poza tym Mieszkańcy Turku, będą oczy przecierać ze zdumienia, że tak gładko to poszło. Jeżeli się czegoś nie wie to lepiej powstrzymać się w tym temacie od mówienia. Kolejna sprawa,dlaczego pan uważa, że film obraża pewną grupę osób. Jakoś nie mogę sobie przypomnieć by Pan bronił inne grupy, które też były obrażane wiele razy, np.sędziowie, górnicy, pielęgniarki. W tych przypadkach jakoś Pan nie czuł potrzeby zawierania głosu w tych sprawach. Czyżby tylko dlatego,że robiła to Pana partia? Wtedy już to jest w porządku?
Dodano: 10.10.2018 23:31    Przez: ~Myśląca
wy czerwone zarazki zawsze znajdziecie jakies wytlunaczenie. jakis powod zeby zgonic wine na kogos innego. dzieki temu to miasto zdycha. won komuchy
Dodano: 10.10.2018 23:38    Przez: ~dziadu
Myślała,że myśli
Dodano: 10.10.2018 23:48    Przez: ~dla Myślącej
Właśnie, że myśli. To kolejny dowód jak ograniczony jest elektorat pisu. Podałam konkretne argumenty,a ty tylko obrazasz. Może warto ruszyć szarymi komórkami,choćby był to ogromny wysiłek i podać konkretne argumenty dlaczego się że mną nie zgadzasz. Tym różni się chamstwo od polemiki.
Dodano: 11.10.2018 00:19    Przez: ~Myśląca
@Myśląca - dlugo by wymieniac winy PiSu. Zobacz chocby tasmy u Sowy. Jak pograzaly PO to PiS bil brawo. Jak pograzaja PiS (Morawieckiego - w czasie kiedy zarabial 3,5 mln zl rocznoe chcial by robotnik pracowal za miske ryzu!?)masz to PiS problemu nie widzi, mowi obodgrzewanym kotlecie. A tymczasem znawcy tematu mowia, ze na tych tadmach to Morawiecki najbardziej zasluguje na wiezienie bo chce kogos przekupywac. Ot, caly oobludny PiSS...
Dodano: 11.10.2018 06:25    Przez: ~Pn
E komuchy biegnijcie do kiosku po wybiórczą.Dzisiaj dla was artykuł jak przywrócić emerytury ubeckie
Dodano: 11.10.2018 09:13    Przez: ~prawa
@ prawa -jesteś chorym człowiekiem. Musisz się leczyć.
Dodano: 11.10.2018 22:20    Przez: ~Xxx
Coś dużo tych pozytywnych komentarzy dla Nowickiego. Sprawdźcie to na LM, bo mi to nie pasuje ... Pod każdym z kandydatów chwalicie Nowickiego, który tylko obiecuje więcej i więcej. Nie może być aż tylu naiwnych w Koninie
Dodano: 10.10.2018 23:43    Przez: ~memy
UM to największy koniński pracodawca. sam nowicki z tego jest dumny. Już znasz odpowiedź na swoje pytanie;) zobaczysz co tu się będzie działo jutro pomiędzy 8-15
Dodano: 10.10.2018 23:50    Przez: ~janek
Pan Zenon jako Przewodniczący Rady Miasta powinien zostać Przewodniczącym Komitetu obchodów 80 tych urodzin Prezydenta Nowickiego
Dodano: 10.10.2018 23:47    Przez: ~Wcześniej głosowałem na P
Tylko Nowicki ma wiedzę na temat miasta. Dawno nie było tak słabych merytorycznie kandydatów.
Dodano: 10.10.2018 23:56    Przez: ~żal słuchać
Chojnacki, albo Kotlarski.Chojnacki trochę za spolegliwy, Kotlarski trochę za młody.
Dodano: 10.10.2018 23:49    Przez: ~j.
Czyli zaden z nich. Jestem za.
Dodano: 11.10.2018 06:29    Przez: ~Pn
Więcej Igrzysk i wiecej, więcej, więcej zabawy za cudze
Dodano: 10.10.2018 23:51    Przez: ~Ciekawe co za inteligentny w
PRACOWNIKOW UM W KONINJENORAZ SPOLEK MIEJSKICH UPRASZA SIE O NIEZAMIESZCZANIE WPISOW PROPAGANDOWYCH W GODZINACH LRACY URZEDOW. Z POWAŻANIEM MIESZKAŃCY KONINA