Dzisiaj jest środa 26 czerwca 2019, imieniny: Jana, Pawła, Miromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20084) SPORT FORUM FIRMY (5340) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
30 / 18oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
21 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka po ... (0)Konin. Najpierw Zatorze, potem "Rondo". Przerwa na ... (1)

Jubileusz powiatu konińskiego. Samorząd świętuje swoje 20-lecie

Dodano: 12.10.2018 11:11
Źródło: LM.pl

Już jutro wielka gala z okazji 20-lecia powiatu konińskiego. Uroczystość uświetni występ Barbary Melzer z zespołem.

Powiat koniński jako jeden z 31 powiatów ziemskich województwa wielkopolskiego, został powołany na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z 7 sierpnia 1998 roku. Pierwsza rada odrodzonego samorządu powiatu, licząca 45 radnych, rozpoczęła pracę 5 listopada 1998 roku. Od tego czasu minęło 20 lat.

- To dwie dekady przemian gospodarczych, społecznych i mentalnych, które odmieniły powiat koniński – podkreśla Marta Bagrowska, powiatowy rzecznik prasowy.

Powspominać będzie można w najbliższą sobotę, 13 października o godz. 16:00 w Domu Kultury CKiS „Oskard”. Na zakończenie uroczystości wystąpi Barbara Melzer z zespołem, w spektaklu muzycznym „Retro Show”.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Kler podobnie jak grey, dobre dla wsi. Wszyscy się podniecaja tymi filmami jakby faktycznie było czym
Dodano: 12.10.2018 12:58    Przez: ~Sx
Nie ma czego świętować, Konin stracił wówczas województwo. Gdyby Konin był wtedy zwykłym miastem, to ok, dostał status powiatowego, jest radocha, ale świętować degradację?
Dodano: 12.10.2018 14:50    Przez: ~z Konina

KOMENTARZE

20 lat hańby PSL i SLD co zrobili dla tego powiatu, uwlaszczyli się, zlodziej i zdrajcy
Dodano: 12.10.2018 11:39    Przez: ~Przeciwnik
A kto zmienił nasze miasto z Wojewódzkiego na powiacik???? krótka pamięć. Solidaruchy—- BUZEK I INNI. oj krótka pamięć, krótka.
Dodano: 12.10.2018 11:51    Przez: ~krk.
Pod tym artykułem promocja resortowej znajdy wyglądającej na pudelka,pamiętaj głos na nią to głos na ukrytą twardą komunę w UBeckim wydaniu.
Dodano: 12.10.2018 14:05    Przez: ~cadyk
W powiecie Konińskim w tym momencie rządzi PSL które nie ma mowy aby uzyskało tak samo dobry wynik co 4 lata temu. Gdzie PSL ma czy tez miał większość radnych powiatowych. większość zarządu powiatu, Starostę i Vice Starostę. Niech teraz aby taki układ polityczny pozostał idą pracować osoby które mają prace w Starostwie Powiatowym i podległych Jednostkach Powiatu. W powiecie Konińskim jest sporo działaczy obecnych/byłych oraz osób które działały na rzecz PSL kompletnie niedocenionych.
Dodano: 12.10.2018 20:58    Przez: ~byli działacze
Przeciwnik - idź na KLER to złapiesz równowagę !!!
Dodano: 12.10.2018 12:01    Przez: ~Inteligent
Kler podobnie jak grey, dobre dla wsi. Wszyscy się podniecaja tymi filmami jakby faktycznie było czym
Dodano: 12.10.2018 12:58    Przez: ~Sx
Będą premie i dyplomy
Dodano: 12.10.2018 12:57    Przez: ~Ja
Nie ma czego świętować, Konin stracił wówczas województwo. Gdyby Konin był wtedy zwykłym miastem, to ok, dostał status powiatowego, jest radocha, ale świętować degradację?
Dodano: 12.10.2018 14:50    Przez: ~z Konina
To Buzek Łobuzek (najw. SZKODNIK ! ) doprowadził miasto Konin (inne też) do dramatycznego upadku. Tylko kilka miast (aglomeracji) się rozwija - reszta systematycznie upada.
Dodano: 12.10.2018 19:39    Przez: ~Luniu
KLER na wsi, PiS widać dopiero teraz na plakatach wyborczych, więc tym co było na wsiach pozostał PSL = 100 lat tradycji z remizami OSP, kołami gospodyń, zespołami , sportem = to wiem bo mieszkam tam .
Dodano: 13.10.2018 07:27    Przez: ~Florian