Dzisiaj jest sobota 15 grudnia 2018, imieniny: Niny, Celiny, Krystiany WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21327) SPORT FORUM FIRMY (5269) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
0 / -1oC
Pojutrzepogoda
2 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Grodziec. Mieszkańcy kolędowali na świątecznym kie ... (8)Kleczew. Siatkonoga na najwyższym poziomie zagości ... (0)

Jubileusz powiatu konińskiego. Samorząd świętuje swoje 20-lecie

Dodano: 12.10.2018 11:11
Źródło: LM.pl

Już jutro wielka gala z okazji 20-lecia powiatu konińskiego. Uroczystość uświetni występ Barbary Melzer z zespołem.

Powiat koniński jako jeden z 31 powiatów ziemskich województwa wielkopolskiego, został powołany na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z 7 sierpnia 1998 roku. Pierwsza rada odrodzonego samorządu powiatu, licząca 45 radnych, rozpoczęła pracę 5 listopada 1998 roku. Od tego czasu minęło 20 lat.

- To dwie dekady przemian gospodarczych, społecznych i mentalnych, które odmieniły powiat koniński – podkreśla Marta Bagrowska, powiatowy rzecznik prasowy.

Powspominać będzie można w najbliższą sobotę, 13 października o godz. 16:00 w Domu Kultury CKiS „Oskard”. Na zakończenie uroczystości wystąpi Barbara Melzer z zespołem, w spektaklu muzycznym „Retro Show”.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Kler podobnie jak grey, dobre dla wsi. Wszyscy się podniecaja tymi filmami jakby faktycznie było czym
Dodano: 12.10.2018 12:58    Przez: ~Sx
Nie ma czego świętować, Konin stracił wówczas województwo. Gdyby Konin był wtedy zwykłym miastem, to ok, dostał status powiatowego, jest radocha, ale świętować degradację?
Dodano: 12.10.2018 14:50    Przez: ~z Konina

KOMENTARZE

20 lat hańby PSL i SLD co zrobili dla tego powiatu, uwlaszczyli się, zlodziej i zdrajcy
Dodano: 12.10.2018 11:39    Przez: ~Przeciwnik
A kto zmienił nasze miasto z Wojewódzkiego na powiacik???? krótka pamięć. Solidaruchy—- BUZEK I INNI. oj krótka pamięć, krótka.
Dodano: 12.10.2018 11:51    Przez: ~krk.
Pod tym artykułem promocja resortowej znajdy wyglądającej na pudelka,pamiętaj głos na nią to głos na ukrytą twardą komunę w UBeckim wydaniu.
Dodano: 12.10.2018 14:05    Przez: ~cadyk
W powiecie Konińskim w tym momencie rządzi PSL które nie ma mowy aby uzyskało tak samo dobry wynik co 4 lata temu. Gdzie PSL ma czy tez miał większość radnych powiatowych. większość zarządu powiatu, Starostę i Vice Starostę. Niech teraz aby taki układ polityczny pozostał idą pracować osoby które mają prace w Starostwie Powiatowym i podległych Jednostkach Powiatu. W powiecie Konińskim jest sporo działaczy obecnych/byłych oraz osób które działały na rzecz PSL kompletnie niedocenionych.
Dodano: 12.10.2018 20:58    Przez: ~byli działacze
Przeciwnik - idź na KLER to złapiesz równowagę !!!
Dodano: 12.10.2018 12:01    Przez: ~Inteligent
Kler podobnie jak grey, dobre dla wsi. Wszyscy się podniecaja tymi filmami jakby faktycznie było czym
Dodano: 12.10.2018 12:58    Przez: ~Sx
Będą premie i dyplomy
Dodano: 12.10.2018 12:57    Przez: ~Ja
Nie ma czego świętować, Konin stracił wówczas województwo. Gdyby Konin był wtedy zwykłym miastem, to ok, dostał status powiatowego, jest radocha, ale świętować degradację?
Dodano: 12.10.2018 14:50    Przez: ~z Konina
To Buzek Łobuzek (najw. SZKODNIK ! ) doprowadził miasto Konin (inne też) do dramatycznego upadku. Tylko kilka miast (aglomeracji) się rozwija - reszta systematycznie upada.
Dodano: 12.10.2018 19:39    Przez: ~Luniu
KLER na wsi, PiS widać dopiero teraz na plakatach wyborczych, więc tym co było na wsiach pozostał PSL = 100 lat tradycji z remizami OSP, kołami gospodyń, zespołami , sportem = to wiem bo mieszkam tam .
Dodano: 13.10.2018 07:27    Przez: ~Florian