Dzisiaj jest środa 26 czerwca 2019, imieniny: Jana, Pawła, Miromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20098) SPORT FORUM FIRMY (5340) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
30 / 18oC
Jutropogoda
20 / 14oC
Pojutrzepogoda
21 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka po ... (0)Konin. Najpierw Zatorze, potem "Rondo". Przerwa na ... (1)

Rejestracja domeny krok po kroku

Materiał promocyjny

Dodano: 12.10.2018 12:57

Nie ma strony www bez domeny, a więc charakterystycznego ciągu znaków, który składa się na adres internetowy danej witryny. W wielkim skrócie- to te literki, które wklepujemy w górny pasek, aby po kliknięciu klawisza „enter” zostać przeniesionym na konkretny serwis. Dla chcących założyć wirtualną wizytówkę, szczegółowe informacje dotyczące wyboru i rejestracji domeny, w niniejszym artykule.

Sedno sprawy

Wykorzystanie domeny jest generalnie dwojakie- z jednej strony pozwala ona na publikowanie naszej strony w sieci wśród innych witryn, a z drugiej umożliwia stworzenie w jej nazwie adresów e-mailowych. Niekiedy wybieranym wariantem jest rzecz jasna zakładanie poczty w subdomenie dostawcy hostingu, ale dla celów czysto marketingowych, dużo lepiej jest mieć taką nazwę domeny, która będzie gwarantowała indywidualność, unikatowość, czy też niezależność i odrębność. I tu właśnie przyda się wybór stosownego podmiotu, który pozwoli na kompleksowe wsparcie w zakresie rejestracji domeny. Przykładem jest chociażby znana firma Hekko, jaka sprawnie i błyskawicznie wyszukuje optymalne domeny dla swych klientów. Pamiętajmy, że warto zaufać specjalistom, którzy wiedzą, jak istotne jest wytypowanie nieprzypadkowej domeny, ale nazwy, jaka nie ma trudnych kombinacji literowych, jest chwytliwa, łatwo zapamiętywana, a przy tym opatrzona pożądaną końcówką.

Cenne wskazówki

Dla przymierzających się do rejestracji domeny, kilka ważnych porad. Najprościej zacząć od wypełnienia wniosku rejestracyjnego online, podając konkretne dane osoby fizycznej, czy też przedsiębiorstwa. Niezbędne okazuje się również uwzględnienie w formularzu aktualnego adresu e-mailowego, gdyż będzie on wykorzystywany z czasem do zarządzania naszą domeną. Jeżeli znalazłeś odpowiadającą Ci domenę, ale chciałbyś jeszcze zrobić research, by być może zyskać lepszy adres Twojej przyszłej strony internetowej, koniecznie zarezerwuj to, co już wpadło Ci w oko. Pamiętaj, że rejestr NASK, a więc rejestr polskich domen, pozwala na czternaście dni rezerwacji domeny, więc nie musisz obawiać się, że ktoś sprzątnie Ci ją sprzed nosa. Nie ma możliwości, aby w przeciągu tych dwóch tygodni zarezerwowana przez Ciebie domena została przypisana komukolwiek innemu. Co istotne, to, że zdecydujesz się na „zabookowanie” domeny, nie jest jednoznaczne z koniecznością jej ostatecznego wyboru oraz dokonanie rejestracji.

  • Rejestracja domeny krok po kroku

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:internet,   domeny,   hosting

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.