Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17978) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (0)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Mam do siebie dystans i dużo autoironii - mówi Józef Nowicki

Dodano: 12.10.2018 22:47
Źródło: LM.pl

To był ostatni odcinek cyklu rozmów „Dwie na Jednego”. W najbliższą środę zapraszamy na prezydencką debatę w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie.

Gościem dzisiejszego programu był Józef Nowicki, urzędujący od 8 lat prezydent miasta, który walczy o trzecią kadencję z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Podczas rozmowy nie zabrakło pytania o deklarację Michała Kotlarskiego, który zamierzał zawrzeć porozumienie z pozostałymi kontrkandydatami w sprawie usunięcia Józefa Nowickiego ze stanowiska.

- Trochę jestem zdumiony tym co w ostatnim dwuleciu dzieje się i czego doświadczam ze strony pana radnego Michała Kotlarskiego. Nie wyrządziłem mu żadnej krzywdy, przeciwnie chciałem stworzyć mu warunki szybkiego rozwoju w samorzadzie. Niestety z tego nie skorzystał, a potem kiedy był w biedzie to mu po prostu, po ludzku podałem rękę. Być może jest coś o czym nie wiem. Sądzę, że pan Michał jest narzędziem jakiegoś większego projektu, a ten projekt prawdopodobnie przewiduje, żeby Nowickiego zohydzić wszystkim – stwierdził Józef Nowicki.

Walczący o reelekcję prezydent odniósł się też do swojej kampanii billboardowej, która odbiła się szerokim echem nie tylko w internecie, ale nawet mediach ogólnopolskich.

- Uznałem, że kampania billboardowa będzie podobna do tych w minionych kadencjach. Nie pomyliłem się. Mamy poważne, zadumane postacie, lekko uśmiechnięte, które deklarują daleko idące szerokie hasła. Postanowiłem z billboardów zwrócić się do mieszkańców w najprostszy sposób jaki jest możliwy, wyrażając to słowem i obrazem, no i tak one wyglądają. Sądzę, że jawię się mieszkańcom jako normalny człowiek, który w każdych okolicznościach ma dystans do siebie i ma dużo autoironii – mówi Józef Nowicki.

Przypominamy, że w środę, 17 października o godz. 18:00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie odbędzie się debata otwarta dla mieszkańców, podczas której będzie można zadać pytanie każdemu z kandydatów na prezydenta miasta.

  • Mam do siebie dystans i dużo autoironii - mówi Józef Nowicki

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Profesjonalnie i merytorycznie. Fakt jest taki, że człowiek wie co mówi, bo się na tym zna. I do tego w świetnej formie.
Dodano: 12.10.2018 23:05    Przez: ~No tak
Niechętnie, ale uczciwie przyznaję, że jako jedyny z kandydatów p. Nowicki był merytorycznie przygotowany.
Dodano: 12.10.2018 23:10    Przez: ~tymo
Chojnacki musi się uczyć od tego pana.
Dodano: 12.10.2018 23:41    Przez: ~To fakt
Ja głosuję na Nowickiego jedyny, który mówi rozsądnie i na temat !!
Dodano: 12.10.2018 23:07    Przez: ~Andrzej
Super właściwy człowiek na właściwym miejscu i właśnie teraz miastu najbardziej potrzebny. Brawo Panie Prezydencie tylko Pana widzę na stanowisku prezydenta Konina, bo inni kandydaci mam wrażenie są po to aby odsunąć Pana od władzy, a nie dają nic w zamian!!! Tylko Józef Nowicki Prezydentem Konina!!!
Dodano: 12.10.2018 23:02    Przez: ~zachwycony

KOMENTARZE

Ciężko się słucha prezydenta Nowckiego, wytrzymać można góra 5 minut, ale tym razem warto wytrzymać do 8 minuty 50 sekund, gdy za oknem przechadza sie ….zielone drzewo 🙂 Nie ściemniam, totalnie odjechana scena 😛 Mistrzostwo trollingu. Potem znowu sennie.
Dodano: 12.10.2018 23:02    Przez: ~uciecha totalna
Profesjonalnie i merytorycznie. Fakt jest taki, że człowiek wie co mówi, bo się na tym zna. I do tego w świetnej formie.
Dodano: 12.10.2018 23:05    Przez: ~No tak
Zgadzam się moze i ma wiedzę ale taki nudny ,że nawet dobry pomysł w jego wydaniu wyglada blado.
Dodano: 12.10.2018 23:06    Przez: ~no niestety
Bieda z nędzą. Tak naprawdę ZERO pomysłu na Konin. Pora na zmiany.
Dodano: 12.10.2018 23:09    Przez: ~qwerty
Niechętnie, ale uczciwie przyznaję, że jako jedyny z kandydatów p. Nowicki był merytorycznie przygotowany.
Dodano: 12.10.2018 23:10    Przez: ~tymo
Bardzo słabiutko. Po prostu więcej obietnic jak zwykle. Ja mówię po porostu dość obietnic bez pokrycia panie Nowicki
Dodano: 12.10.2018 23:11    Przez: ~Hehe
Dzisiaj urzędasy mają nockę. Ciekawe jak płatna
Dodano: 12.10.2018 23:21    Przez: ~ubaw
Boli cie to, że twój kandydat słabiutko,a pan Nowicki super.
Dodano: 12.10.2018 23:38    Przez: ~Xxx
To kulturalny człowiek, z dużą wiedzą i kulturą osobistą.Powodów żeby przestał być prezydentem, bardzo ważnych jest kilka.Po pierwsze prezydent Nowicki i jego poprzednik Pałasz zakonserwowali w mieście postkomunistyczny porządek oparty o ludzi z taką przeszłością i kapitałem o tej prowiniencji.Przez 20 lat nie przygotowali miasto i jego mieszkańców do czasów po zakończeniu funkcjonowania kompleksu paliwowo-energetycznego , nie realizowali żadnej strategii rozwoju miasta w efekcie doprowadzili do ucieczki z Konina tysięcy młodych mieszkańców.Są za to personalnie odpowiedzialni.TEN KTO ZEPSUŁ ZEGAREK NIE POWINIEN GO NAPRAWIAĆ.minęły dwie kadencje na stanowisku prezydenta.Już starczy.Czas na młodego następcę z wizją, energią.Czas otworzyć Konin na nowych ludzi,pomysły,idee. Podziękujmy panu prezydentowi Nowickiemu.Już starczy,Czas odejść z klasą.Pomóżmy mu w dniu wyborów.
Dodano: 12.10.2018 23:48    Przez: ~koninianin
Eee... tępy trollu, a wyobraź sobie że mnóstwo ludzi oglądało nie transmisję na żywo tylko nagranie tego wywiadu tak jak ja dopiero po powrocie z pracy o 23:30 oglądałem!!! I jestem pełen podziwu dla pana Nowickiego za jego postawę, wiedzę i zaangażowanie w rozwój miasta!!! Tylko on ma szansę, wiedzę i kompetencję aby wynieść Konin na szczyt.
Dodano: 13.10.2018 00:41    Przez: ~pracujący
Podajmy fakty: Rządy SLD-PO w Koninie to : ponad 100 000 000 długu miasta, ok 20 000 miej mieszkańców, zlikwidowane zakłady pracy, średnia wieku mieszkańca Konina to 50 to są fakty. Dalsze rządy tej koalicji grożą zagładą miasta.
Dodano: 13.10.2018 00:55    Przez: ~mieszkaniec
...i po stu przy jednym laptopie siedzieliście. Buhahaha. Poszukaj głupszych od siebie.
Dodano: 13.10.2018 01:02    Przez: ~jeszcze więcej... jeleni!
Komentarze schlebiające Nowickiemu , pisane jakby jedną ręką.
Dodano: 13.10.2018 02:08    Przez: ~z
Nowicki elokwencja,kultura,błyskotliwość rozwaga i doświadczenie. Wysoka klasa człowieka i polityka ponad podziałami. Najlepszy człowiek dla Konina na te trudne przejściowe czasy. Bo tego nam potrzeba,wyważonych decyzji i organizacyjnego spokoju. Wystarczy chaosu i hałasu w całym kraju.
Dodano: 13.10.2018 03:24    Przez: ~Tak,jstm za..
Nowicki na prezydenta,..bo kto inny?, nabuzowany kogucik Kotlarski?, drwalowystylizowany Kruczkowski?, sarmacko sumiasty Kuznowicz?, spolegliwy i z góry sterowany Chojnacki?, czy czaruś Korytkowski?. Chciałaby dusza do raju, lecz wyborcy baju baju..
Dodano: 13.10.2018 03:32    Przez: ~Tik tak..
Ale propaganda ale propaganda same pozytywne komentarze i zielone łapki w górę jeśli konin znowu wybierze sld to nasze społeczeństwo nie zasługuje na to by żyło się tu lepiej same fakty wynikające z tej rozmowy górniką nie da się pomóc bo przecież urzad pracy jest od niczego ulicy nie da się otworzyć bo zabytki posprzedawane a właściciele nie chcą remontować po trzecie projekty które nie wygrały wolą wyborców wola prezydenta zostały zrealizowane a nie o to w tym chodziło ( kajaki na warcie ) następne nie łudzmy się na pieniądze z rządu konin to zadłużone miasto bez rządowych pieniędzy nie wyjdziemy na prostą to się nazywa demokracja rządzi ten kto został wybrany on ustala zasady gry następne co z przeprawa pytanie nie zostało zadane dużo by pisać naprawdę czy 25 lat rządów SLD sprzedaż wszystkiego co było do sprzedania ucieczka naszych dzieci z miasta chyba już wystarczy a te zielone łapki i pozytywne komentarze świadczą wiadomo o czym
Dodano: 13.10.2018 07:49    Przez: ~This is konin
Po prostu więcej nepotyzm, bezrobocia,zadłużenia, kolesiostwa.........
Dodano: 13.10.2018 08:05    Przez: ~Wyborca
@~no niestety - nudny? Nudny i monotonny jest ale katecheta.
Dodano: 13.10.2018 08:21    Przez: ~Pn
Kwik to jest wasz ostatni. Wyborów na szczęście nie dacie rady tak zmanipulować jak komentarzy i poparcia na portalu.
Dodano: 13.10.2018 08:24    Przez: ~Red is Bad
Z wywiadu przeprowadzonego z Panem Prezydentem zieje nudą, ciężko się go słucha, podobny do Tadeusz Mazowieckiego, który był nudny do przesady.
Dodano: 13.10.2018 08:25    Przez: ~Witek
@Wyborca - marzy ci sie wiecej Pisiewiczy przy Korycie Plus??? NIGDY!
Dodano: 13.10.2018 08:58    Przez: ~Pn
W takiej świetnej formie i dlatego taki zmęczony
Dodano: 13.10.2018 09:47    Przez: ~mieszkaniec
rety kto te pozytywne komentarze pisze? chory czy może pijany? kabaret
Dodano: 13.10.2018 10:33    Przez: ~koleś
Ja się obawiam tylko jednego, że po wygranych wyborach Chojnacki dogada się z SLD, i będzie jak było, to wszystko kumple są
Dodano: 13.10.2018 10:37    Przez: ~przewidujący
Oj nie ładnie, nie ładnie panie JĘDRO.Świństwo robisz swoim mieszkańcom, stawiając swoje busy z własną podobizną pod bazarem. A my gdzie mamy parkować aby coś kupić na bazarze? Nie głosujcie na tego pana,bo mieszkańców ma w d...
Dodano: 13.10.2018 11:06    Przez: ~Mieszkaniec
Takie osoby to tylko w pisie
Dodano: 13.10.2018 11:07    Przez: ~Xyz
Nie dla SLD i PO w Koninie.Pana żegnamy na emeryturę czas
Dodano: 13.10.2018 11:58    Przez: ~Pn
To po co to głosowanie w ramach KBO, skoro urząd sam decyduje na co pójdą pieniądze. Frekwencja w tym roku pokazała, że ludzie stracili zaufanie. Może by tak wyciągnąć wnioski, Panie kandydacie.
Dodano: 13.10.2018 13:51    Przez: ~Adm
Disc okradania mieszkańców,dosc handlu przy korycie, kasta leserow won z miasta
Dodano: 13.10.2018 13:52    Przez: ~Społeczeństwo
Jeszcze więcej Nowickiego
Dodano: 13.10.2018 16:23    Przez: ~Obywatel PRL
Józef Nowicki -po prostu więcej bilbordów
Dodano: 13.10.2018 17:41    Przez: ~ja
Panie Tadeuszu Wojdynski juz chyba pora na emeryture odejść a nie się pan pchasz do rady miasta. W takim wieku to wnuki bawić. Oj nie ładnie.
Dodano: 14.10.2018 13:03    Przez: ~Senior
Kiedy ludzie uruchomią mózgi, walczyli z PZPR potem głosowali na PZPR czyli nowsza wersję - SLD, żałosne, teraz kandydat Korytkowski jest z PO to taka hybryda PZPR SLD PO, nawet w Koninie PO trzymało z SLD, i facet od egzaminów na prawo jazdy ma być prezydentem Konina?
Dodano: 26.10.2018 22:53    Przez: ~Patriota
Super właściwy człowiek na właściwym miejscu i właśnie teraz miastu najbardziej potrzebny. Brawo Panie Prezydencie tylko Pana widzę na stanowisku prezydenta Konina, bo inni kandydaci mam wrażenie są po to aby odsunąć Pana od władzy, a nie dają nic w zamian!!! Tylko Józef Nowicki Prezydentem Konina!!!
Dodano: 12.10.2018 23:02    Przez: ~zachwycony
Komentarze są ewidentnie sterowane. Mieszkańcy Konina nie są tak naiwni.
Dodano: 12.10.2018 23:23    Przez: ~Wr
Sam jesteś ewidentnie sterowany przez swoje zaślepieniem i brak obiektywizmu!!!
Dodano: 12.10.2018 23:30    Przez: ~niezaangażowany
Po prostu Trole klikaja w swoich norach....a centrum zawiadowania kolo Wieruszewa
Dodano: 13.10.2018 00:22    Przez: ~Synus jestes żałosny..pwik
Zachwycony dupa cię nie boli ? W Korei Północnej jeszcze nie żyjemy, albo za czasów Stalina.Ale pewnie ty pamietasz wazeliniarzu te czasy jak miłościwie nam panujacy prezydent.Z tego samego rocznika jesteście
Dodano: 13.10.2018 00:31    Przez: ~Stop wazelinie
I tutaj się grubo pomyliłeś kolego, bo jestem z takiego rocznika który mógłbym być synem prezydenta, ale z rocznika myślącego, a nie tępego i ciemnego jak Twój!!!
Dodano: 13.10.2018 00:51    Przez: ~zachwycony
Do zachwyconego...tzn dojrzały wiek mozesz mieć.Pan prezydent był juz bardzo dojrzałym czlowiekiem gdy ponownie został ojcem.
Dodano: 13.10.2018 01:09    Przez: ~Nie dla wazeliny
I tutaj się znów mylisz, myślę że nie jestem dużo starszy od ciebie wazeliniarzu...
Dodano: 13.10.2018 01:18    Przez: ~zachwycony
Dla postkomunistów i ich klientów Nowicki to bos,guru i dogada się z każdą władzą.Chojnacki niestety jest politykiem z innej ligi.Wie o tym.Chce się porozumieć, bo wygrać nie bardzo potrafii i nie bardzo chce.Skończy się na sojuszu PIS z SLD.Chyba że...wyborcy wezmą sprawy w swoje ręce!
Dodano: 13.10.2018 01:19    Przez: ~Jerzy
Popieram sterowanie komentarzami nie znam osoby która by głosowała na Nowickiego ludzie są już wkurzeni że swoje dzieci i wnuki przez ich rządy sprzedajna politykę widza raz na miesiąc lub jeszcze rzadziej
Dodano: 13.10.2018 07:55    Przez: ~Ggg
Zasób wiedzy ma na temat funkcjonowania Urzędu Miasta i tego co się w Koninie dzieje, w końcu już drugą kadencję piastuje jako Prezydent, ale wizji rozwoju miasta nie ma w ogóle, dobrze jest tak jak jest, okopał się na swojej pozycji i jest mu w tym dobrze, a miasto się stacza.
Dodano: 13.10.2018 08:33    Przez: ~Witek
Jedyny gość z wiedzą merytoryczną....Klasa, wiedza, doświadczenie. Aż miło posłuchać kompetencji. Niesamowita kultura. Super facet
Dodano: 12.10.2018 23:03    Przez: ~V KO
Jedyna kwestia która budzi reespekt to podkreślanie tego jak ważną cechą jest lojalność.... a reszta, sorry ale można 5 razy w ciągu tego wywiadu zasnąć, obudzić się znowu..i znowu ma się wrażenie że to ten sam odcinek opery mydlanej, odcinek nr 4745 tego serialu będzie wyemitowany w 2023 roku.....21pazdzernika jest okazja aby puścili ciekawszy serial...
Dodano: 13.10.2018 02:20    Przez: ~OstatniNaLisciePis Vosiedle
Nie przejmujcie się Kotleciarskim, gdyż on traktuje wybory, jako przerywnik w rozrywce. Sztab składa się z pracowników i mieści w firmie, która zmieniła się w drukarnię i pocztę (bezprawny list do osiedlowych czytelników). Cwaniactwo, które nie ma przełożenia na wynik. Zbieranina przypadkowych osób, które chcą coś ugrać...
Dodano: 13.10.2018 05:52    Przez: ~bliźniak Kobrzyckiego
V Konin ty tak serio 😂
Dodano: 13.10.2018 08:33    Przez: ~Ale jaja
Wybierając Pana Nowickiego ponownie na Prezydenta Konina popełnił bym wielki błąd, Konin potrzebuje zmian, Dobrych Zmian. Tylko Pan Zenon Chojnacki z PiS-u może te Dobre Zmiany wprowadzić.
Dodano: 13.10.2018 08:38    Przez: ~Symp. PiS
Najpierw zamknie kina...
Dodano: 13.10.2018 10:15    Przez: ~kinoman
Nie dla SLD i PO Prezydent na emeryturę a nie do rządzenia.Wstydu Pan nie masz te like wykupione czy jak.Co Pan masz ludzi za durniów
Dodano: 13.10.2018 12:01    Przez: ~Pn
To trochę tak jak z produktem spożywczym po terminie .Niby zjeść można bo wygląda nienajgorzej ale może poważnie zaszkodzić organizmowi.
Dodano: 12.10.2018 23:04    Przez: ~Adam
Gorzej,jak chce się skonsumować coś trującego,jak np.pisuar.
Dodano: 13.10.2018 10:34    Przez: ~szkarlatyna
Bardzo słabiutko. Po prostu więcej obietnic jak zwykle. Ja mówię po porostu dość obietnic bez pokrycia panie Nowicki
Dodano: 12.10.2018 23:04    Przez: ~Nelja
po prostu wiecej stołków dla matołków
Dodano: 13.10.2018 00:02    Przez: ~po prostu
Więcej, więcej i jeszcze raz więcej władzy dla nas, a co z tego będzie miało społeczeństwo Konina ?
Dodano: 13.10.2018 08:40    Przez: ~Witek
Chociaż nie zapowiada,że będzie zamykał kina.
Dodano: 13.10.2018 10:35    Przez: ~tubylec miejscowy
To nachalne dopraszanie sie o okreslenie przystojnym....
Dodano: 12.10.2018 23:07    Przez: ~ech
Po prostu nachalny
Dodano: 13.10.2018 00:23    Przez: ~Po prostu rondel
Prezydencie pokazałeś klasę. Dziekuję
Dodano: 12.10.2018 23:07    Przez: ~xyz
Jako klasę.Nie przesadzaj.Wstyd i tak starcisz stołek więc nie lukruj lewaku
Dodano: 12.10.2018 23:35    Przez: ~PiS
Chojnacki musi się uczyć od tego pana.
Dodano: 12.10.2018 23:41    Przez: ~To fakt
klasę czy kasę ...chyba ktos cos przekrecil
Dodano: 13.10.2018 00:03    Przez: ~wiecej po prostu
Moim zdaniem Pan Zenon Chojnacki jako kandydat na Prezydenta wypada znacznie lepiej od Pana Nowickiego.
Dodano: 13.10.2018 08:42    Przez: ~Symp. PiS
Znacznie lepiej,to wypadnie za burtę.
Dodano: 13.10.2018 10:17    Przez: ~tubylec miejscowy
Ja głosuję na Nowickiego jedyny, który mówi rozsądnie i na temat !!
Dodano: 12.10.2018 23:07    Przez: ~Andrzej
Głos oddany na Pana Nowickiego, a tym samym na dotychczasowy sposób zarządzania miastem, które upada, a młodzi masowo wyjeżdzają za chlebem, jest głosem straconym.
Dodano: 13.10.2018 08:46    Przez: ~Symp. PiS
Młodzi za chlebem wyjeżdżają masowo z całej Polski,bo tak nas urządziły solidaruchy 30 lat temu.
Dodano: 13.10.2018 12:09    Przez: ~babcia
Nie robić audytu? Ale zrobić system zadaniowy. To sam Pan sobie przeczy. Może to hasło więcej festynow tylko jest Pan wstanie zrealizować ale ja tego nie chcę dłużej oglądać. Dość już obietnic!
Dodano: 12.10.2018 23:09    Przez: ~Kolega
Pada pytanie o zmianę stylu zarządzania miastem, a Nowicki bredzi o jakimś systemie zadaniowym, o działaniu z upoważnienia prezydenta - to jest jak zawsze w socjalizmie tak zwana krzątanina organizacyjna, to jest ciągle styl pierwszego sekretarza KW PZPR. Po 8 latach pan Nowicki raczył zauważyć, że petent odbija się jak piłka od ściany od urzędników, krążąc między wydziałami. To był najgorszy wywiad ze wszystkich - panie dziennikarki ani razu nie przycisnęły kandydata, a on sam zachowuje się tak, jakby już miał w kieszeni nie tylko trzecią, ale nawet czwartą kadencję. Jak na mój gust, to za bardzo ten pan obrósł w piórka!
Dodano: 12.10.2018 23:24    Przez: ~wyklęty powstań ludu ziemi
Władza do szału doprowadza, a nam się władza w Koninie należy jak psu micha ?
Dodano: 13.10.2018 08:49    Przez: ~Towarzysz
Wydłużenie pracy Urzędu NIE? Bo urzędnicy i rodzina Prezydenta może załatwić sprawy w urzędzie w czasie pracy. A zwykli mieszkańcy muszą brać urlop, żeby zarejestrować samochód! Po prostu niech Pan odejdzie z godnością!
Dodano: 12.10.2018 23:09    Przez: ~as
za pozno na odejscie z godnoscia, teraz po prostu lepiej dla niego zeby odszedl i tyle
Dodano: 12.10.2018 23:44    Przez: ~dno_samorzadowe_i_teatrzyk
1 z 10
12345678910>>