Dzisiaj jest piątek 3 lipca 2020, imieniny: Anatola, Jacka, Ottona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17853) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 14oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
21 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik z licencją na grę w III lidze. Skład ligi j ... (0)Malanów. To 13 lokalizacja punktu wymazowego w Wie ... (0)

Nowicki o sporcie: Przebudowa stadionu to nie jest palący problem

Dodano: 13.10.2018 11:36
Źródło: LM.pl

- Dopiero kiedy inwestycje na Pociejewie będą w kolizji z istniejącym stadionem, wtedy powstanie konieczność przebudowy stadionu - mówi Józef Nowicki, aktualny prezydent Konina i kandydat KKW SLD Lewica Razem.

Józef Nowicki jako jedyny spośród kandydatów miał możliwość już w poprzednich latach wdrażać swoją wizję sportu w Koninie. W jego programie wyborczym sport pojawia się jako trzypunktowy dział, ale wielu konkretów kandydat SLD Lewica Razem w nim nie podaje. Więcej z jego planów na najbliższe pięć lat przedstawił w rozmowie po ostatnim odcinku ,,Dwie na Jednego".

,,Założenia odnośnie stadionu są cały czas aktualne"

Blisko rok temu Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta w Koninie przedstawił wizję przebudowy stadionu przy ul. Dmowskiego. Jak mówi prezydent Józef Nowicki, te założenia są cały czas aktualne. - Myślę, że to pięciolecie to czas, w którym powinno być zakończone to przedsięwzięcie. Ale dziś uważam, że nie jest to aż tak palący problem. Dopiero kiedy inwestycje na Pociejewie będą w kolizji z istniejącym stadionem, wtedy powstanie taka konieczność. Nie widzę potrzeby gorączkowego mówienia o budowie, bo te obiekty nam na razie wystarczają. Trzeba zachować cierpliwość. Jest koncepcja, będziemy przygotowywać dokumentację. 

Jak deklaruje Józef Nowicki, wejście inwestora w budowę na Pociejewie może być połączone z pozyskaniem środków na przebudowę obiektu przy ul. Dmowskiego. - Spodziewam się także, że ktoś, kto będzie wchodził kapitałowo w zagospodarowanie Pociejewa, będzie musiał wyasygnować pieniądze, które będzie można na to przeznaczyć. Dzisiaj budowa stadionu to rząd piętnastu, dwudziestu milionów złotych. To jest moim zdaniem optymalny stadion. 

Kandydat SLD Lewica Razem widzi również potrzebę remontów w konińskich halach sportowych. Przede wszystkim - dachów na hali Rondo, hali przy ul. Dworcowej, a także oprzyrządowania dwóch konińskich basenów. - Te przykłady pokazują, jakie wyzwania stoją przed miastem, jeśli chodzi o całą sportową infrastrukturę - mówi Józef Nowicki.

,,Nie chciałbym, by majstrować teraz przy regulaminie"

Z dyskusją o regulaminie przyznawania dotacji dla klubów sportowych Józef Nowicki mierzy się praktycznie co roku. I jak zawsze powtarza, że obecne zasady są dobre. - Ten regulamin nie jest doskonały, ale on też nie jest skończony. Nie chciałbym, żeby przy nim teraz majstrować. Przy zmianach w regulaminie były pełna współpraca i wymiana poglądów z klubami. Oczywiście wszystkich nie zaspokoimy. Te kluby, które utrzymują poziom sportowy, które mają zdobyte medale, mistrzostwa, one w tym regulaminie mają swoje odzwierciedlenie. 

- Ale mam pełną świadomość, że tych środków jest za mało - dodaje Józef Nowicki. - Uważam, że trzeba dążyć, by z każdym rokiem budżetowym te nakłady zwiększać. To zwiększenie nie może przesłonić tego, że podział środków powinien odbywać się w takim samym modelu, jak dzisiaj. 

   • Nowicki o sporcie: Przebudowa stadionu to nie jest palący problem

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Po co stadion,na Medyka prawie nikt nie chodzi,Gornik 200 ludzi,a tu nigdy nie bedzie lepiej tu max 3 liga,albo gorzej ! To pewne !
Dodano: 13.10.2018 12:12    Przez: ~X
Ratować powinni Ci którzy pobili Policjantów Wstyd pseudo kibice
Dodano: 13.10.2018 13:04    Przez: ~Adam
po co nam stadion jak nie mamy drużyny?
Dodano: 13.10.2018 11:48    Przez: ~ręczny
Może już by skończyć z milionami na rodzine Pigułów?
Dodano: 13.10.2018 12:00    Przez: ~tubylec miejscowy
Przeciez tu nie ma nawet w 3 lidze kosza i siatki !
Dodano: 13.10.2018 12:53    Przez: ~A

KOMENTARZE

Po co stadion?dla kogo?odpuść sobie prezydencie szkoda kasy lepiej daj na sygnalizację świetlna kolo Kopernika. Telekomunikacji gdzie małe dzieci nie mogą przejść przez pasy wracając ze szkoły podstawowej numer 4! No ale lepiej stopka wystawić który trzęsie się gdy wchodzi na pasy żeby go czasami samochód nie pi er. ......
Dodano: 13.10.2018 16:39    Przez: ~Komuh
brawo konkretnie, bo wszyscy by chcieli stadion jak w Poznaniu tylko drużyny nima...
Dodano: 13.10.2018 17:00    Przez: ~kibic szermierki
Komentarze typu: "po co stadion jak nie ma drużyny" są absurdalne. Jeśli chcesz mieć drużynę musisz mieć pieniądze. A skąd np. Górnik Konin te pieniądze ma brać?! W jaki sposób ma pozyskiwać sponsorów. Jaki poważny przedsiębiorca chciałby reklamować się na tej ruderze zwanej stadionem? Popatrzmy z tej strony. Żeby wyjąć, najpierw trzeba włożyć. Stadion, baza treningowa, pieniądze dla trenerów. Jeśli to będzie wyniki przyjdą, a za nimi sponsorzy i pieniądze.
Dodano: 13.10.2018 18:01    Przez: ~ak
Lepiej postawić na sport masowy,a nie na jakieś górniki-srurniki.
Dodano: 13.10.2018 18:39    Przez: ~blokers
Po co nam taki Prezydent jeśli nic mu się nie opłaca wszystko na nie....
Dodano: 13.10.2018 19:59    Przez: ~adam
Sport w Koninie to stypa marny poziom,Medyk w ekstraklasie ale nikt nie chodzi,reszta mizerny poziom po co stadion jak tu sportu nie ma ! Sporty halowe tez dno Start powróci do 3 ligii,a KKF to 2 ligowa druzyna
Dodano: 13.10.2018 20:40    Przez: ~Zz
Prezydent chu nie Prezydent tak nam Konin udoskonala ze o 18 nikogo na miescie nie widac miasto starych bab i I dziadow jeb... !!!
Dodano: 14.10.2018 12:20    Przez: ~Ksg
Ludzie popatrzcie trzeźwo Pan Nowicki z banerow jest jak Krzysztof Kononowicz nie będzie niczego
Dodano: 14.10.2018 17:45    Przez: ~Paweł
Tylko Sparta Konin !
Dodano: 15.10.2018 08:45    Przez: ~Hools z Kurnika
a moala byc IKE_a 😞😞
Dodano: 17.10.2018 12:39    Przez: ~ada
Żałował na trenerów od koszykówki a teraz grupa kilkunastu młodych facetów nie wie co z sobą zrobić. Były potrzebne pieniądze na wybory i stworzenie osobnego wydziału, czytaj: stanowisko kierownika dla syna zasłużonego komucha.
Dodano: 17.10.2018 13:14    Przez: ~Precz z komuną
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.