Dzisiaj jest poniedziałek 17 lutego 2020, imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20520) SPORT FORUM FIRMY (5462) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 6oC
Jutropogoda
6 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
„Sztuka nas szuka”, czyli intrygujące prace Wojcie ... (0)Bank Żywności w Koninie z "Ekomisją". Jak ogranicz ... (0)

Dlaczego ważny jest wybór właściwej domeny internetowej? Poradnik dla zakładających stronę www

Materiał promocyjny

Dodano: 13.10.2018 15:45
  • Dlaczego ważny jest wybór właściwej domeny internetowej? Poradnik dla zakładających stronę www

Posiadanie wirtualnej wizytówki to obecnie nic innego jak skuteczna forma promocji, ciekawy wariant autokreacji oraz błyskawicznie działająca reklama. Dużo szybciej niż dawniej powszechne ulotki dociera do potencjalnej grupy docelowej nowa oferta zamieszczona na stronie internetowej, ale by prawdopodobny klient zainteresowany skorzystaniem z danego produktu, czy też potrzebujący określonej usługi, rzeczywiście miał okazję natrafić na propozycję akurat naszej firmy, niezbędne jest wybranie stosownej domeny, która w przypadku tworzenia strony www stanowi zdecydowaną podstawę.

Jaka być powinna?

Dobra domena musi spełniać kilka ważnych wymogów. Po pierwsze, konieczne jest, by była krótka i nieskomplikowana. Musi być łatwa do zapamiętywania, a także niespecjalnie trudna w wymówieniu. Nie każdy zna biegle angielski, czy jakikolwiek inny język obcy, więc starajmy się wybierać takie nazwy, które nie będą utrudnieniem. Muszą być chwytliwe, bądź indywidualne- związane z danymi usługodawcy, marką firmy itd. Niech to będzie coś, co budzi jakieś skojarzenia z określonym podmiotem. Zaleca się, aby znajdujące się w domenie wyrazy pochodziły z języka rodzimego. Ponadto, kluczowe jest także rozszerzenie domeny. By Twój adres internetowy stanowił strzał w dziesiątkę, powinien być nie tylko kreatywnie ustalony, ale i stanowić efekt znajomości ruchu w sieci. Jeżeli w dziedzinie szeroko rozumianych social media i trendów wirtualnych jesteś kompletnym laikiem, skorzystaj z pomocy doświadczonych ekspertów. Przykładem jest Linuxpl.com, gdzie możesz zyskać kompleksowe wsparcie w zakresie domen i ich rejestracji.

Świadczy o poziomie

To, jaką domenę ostatecznie wybierzesz, wiąże się zdecydowanie z Twym wizerunkiem w sieci. Jeżeli będzie ciężka w zapamiętaniu, niestety większe jest prawdopodobieństwo, iż internauta pomyli się podczas wpisywania adresu docelowego, a wtedy zostanie przekierowany na zły serwis, albo ukaże mu się błąd oraz komunikat, że poszukiwana strona nie istnieje. Warto zatem mieć świadomość, że domena widniejąca w nazwie Twojej przyszłej strony internetowej to nic innego jak elektroniczna wizytówka, która powinna być profesjonalna, jak i Twój biznes.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:internet,   promocja,   domeny,   webmastering

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.