Dzisiaj jest poniedziałek 25 marca 2019, imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22322) SPORT FORUM FIRMY (5318) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 2oC
Jutropogoda
5 / 0oC
Pojutrzepogoda
7 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin będzie zielony. Nieformalna Grupa chce "mias ... (21)Ekologiczny Konin: 6 autobusów hybrydowych i 6 ele ... (20)

Piotr Korytkowski. Program dla Konina.

Materiał promocyjny

Dodano: 17.10.2018 00:01

Szanowni Państwo,

Już za kilka dni, w niedzielę 21 października, zdecydujemy o przyszłości naszego miasta. W przedwyborczym czasie, w którym często serwowane są Państwu negatywne emocje, prezentuję realną wizję rozwoju Konina i wiem, że podejmiecie Państwo słuszną decyzję.

Konin to miasto pokoleń. Jako ojciec rodziny rozumiem, jak ważne jest aby najbliższych mieć blisko siebie. Jak ważne jest, aby młodzi ludzie mieli dobrze płatną pracę, miejsca w żłobku i przedszkolu dla swoich dzieci a w razie potrzeby opiekę dla rodziców w podeszłym wieku.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom prezentuję rozwiązania, które przywrócą Koninowi drugą młodość i wprowadzą miasto na drogę nowego, zrównoważonego rozwoju.

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ I PRACA

Tak, jak miało to miejsce przed laty Konin znów musi stać się liderem regionu! Liderem gospodarczym, technologicznym i liderem opartym na potencjale ludzkim. Osiągniemy to współpracując z ościennymi gminami. Rozwiniemy Aglomerację Konińską. Wzmocnię współpracę w zakresie: obszarów pod inwestycje, usług komunalnych, nowoczesnej sprawnej komunikacji PKS i MZK oraz sieci dróg i ścieżek rowerowych. Aglomeracja Konińska to bogata oferta terenów inwestycyjnych i niemalże 200 tysięczny potencjał ludzki.  Wprowadzę Konin na drogę nowego rozwoju. Europejski program budowy nowego przemysłu tzw. Platforma Węglowa – dzięki niemu staniemy się centrum innowacji przemysłowych. Konińska Dolina Energii będzie symbolem zrównoważonego rozwoju i sukcesu w zakresie energetyki. Drogę do nowego przemysłu oprzemy na czterech silnych filarach:

 1. Energetyka konwencjonalna – Kopalnia Węgla Brunatnego i elektrownie węglowe to baza, która stanowi podwaliny stabilności rozwoju gospodarczego w mieście. Nie pozwolę na przedwczesne wygaszenie energetyki węglowej w Koninie!
 2. Odnawialne źródła energii – produkcja energii na terenach pogórniczych. Tereny pogórnicze to doskonałe obszary dla energetyki wiatrowej, a także fotowoltaiki. Oprócz inwestorów energetycznych sprowadzę do Konina producentów części do instalacji OZE. Dzięki temu otrzymamy zarówno wpływy finansowe dla miasta, jak i nowe miejsca pracy dla mieszkańców..
 3. Elektromobilność – środki finansowe z europejskiej Platformy Węglowej pozwolą na uruchomienie zakładów produkcyjnych wykorzystujących technologię wodorową, a także nowych fabryk produkujących podzespoły do napędów elektrycznych.
 4. LogistykaCentrum Logistyczne Aglomeracji Konińskiej – Konin to centrum Polski. Wykorzystamy położenie do przyciągnięcia nowych inwestorów, dla których powstanie nowe centrum logistyczne.

Konin posiada dobrze skomunikowane tereny inwestycyjne na Międzylesiu, dlatego wypełnię inwestorami tę strefę, a ponadto pozyskam nowe tereny do rozwoju przedsiębiorczości. W Koninie powstanie również Centrum Obsługi Biznesu. Zapewnię profesjonalną obsługę małych i średnich przedsiębiorstw. Konińscy przedsiębiorcy mają prawo oczekiwać od miasta przychylności, szybkiej obsługi, doradztwa i szkoleń. Stworzę Lokalny Fundusz Pożyczkowo - Poręczeniowy dla przedsiębiorców przy Agencji Rozwoju Regionalnego. Brak środków finansowych nie może być barierą dla rozwoju konińskiego sektora MŚP. Firmom zatrudniającym absolwentów szkół branżowych i szkół wyższych na umowę o pracę zapewnię preferencyjne warunki podatkowe.

KONIN DLA MŁODYCH

Konin dla edukacji. Wprowadzę kompleksowy program dla konińskiej oświaty, w ramach którego zrealizuję:

 • Zmniejszenie liczebności uczniów w klasach – komfortowe warunki nauki to dla mnie priorytet;
 • Zwiększę liczbę godzin pracy świetlic szkolnych – dzieci i młodzież będą mogły pod opieką nauczycieli odrobić lekcje i w miarę potrzeb nadgonić zaległości w nauce;
 • Zapewnię wysokiej jakości zdrowe wyżywienie w stołówkach szkolnych w atrakcyjnych cenach;
 • Wprowadzę do każdej szkoły szafki, tak aby dzieci i młodzież nie musiały codziennie nosić wszystkich podręczników, a także wyposażę szkoły w nowoczesne cyfrowe pomoce dydaktyczne;
 • Zapewnię w konińskich szkołach szeroką ofertę szkolnictwa zawodowego, które odpowiadać będzie potrzebom rynku pracy;
 • Zwiększę ilość szkół dwujęzycznych. Każdy uczeń powinien mieć szansę nauczyć się dwóch języków obcych.
 • Wprowadzę do szkół animatorów sportowych, którzy zapewnią kompleksowe wykorzystanie Orlików i zapewnią uczniom możliwość rozwoju sportowego po godzinach szkolnych.
 • We wszystkich szkołach zapewnię bezpłatną naukę pływania wraz z kontrolnymi badaniami wad postawy. Dla dzieci z wadami postawy zagwarantuję szkolną gimnastykę korekcyjną. Dzięki temu wiele dzieci uniknie problemów z kręgosłupem w przyszłości.
 • Wprowadzę do szkół program antynarkotykowy i antydopalaczowy. Zwiększę w szkołach ilości psychologów. Nie wolno nam zostawiać młodych ludzi samych ze swoimi problemami.
 • Szkoły będą prowadziły naukę udzielania pierwszej pomocy.

Konin dla młodych przedsiębiorców.

 • Uruchomię Uczniowsko – Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Jako prezydent Konina zapewnię młodym ludziom odpowiednie miejsce i wsparcie przy zakładaniu i rozwoju przedsiębiorstwa;
 • Wprowadzę ulgi podatkowe dla młodych osób zakładających działalność gospodarczą w Koninie.

Konin dla młodych rodziców.

 • Wprowadzę pakiet wyprawkowy dla niemowląt;
 • W żłobkach i przedszkolach nie zabraknie miejsca dla żadnego dziecka.
 • Wprowadzę Program Rodzicielstwa Zastępczego umożliwiający pozyskanie mieszkania dla rodziny zastępczej.

KONIN DLA SENIORA

Dom Dziennego Pobytu Seniora i program Moje Hobby na Emeryturze. Wdrożę w Koninie społeczne programy wsparcia i opieki dla osób w wieku 65+. Każdy z seniorów w Koninie będzie mógł znaleźć dla siebie ofertę w zakresie pomocy socjalnej, zdrowotnej czy rozrywkowej – możliwość rozwoju swojego hobby, na które wcześniej nie było czasu.

 • Miejski Dom Seniora w Koninie powstanie miejsce, w którym seniorzy i ich rodziny będą mogli liczyć na dzienną opiekę wytchnieniową, ofertę rehabilitacyjną a także opiekę ambulatoryjną i stały dostęp do lekarza. Przy Miejskim Domu Seniora powstanie również Mobilny Punkt Opieki Medycznej w ramach, którego seniorzy nie mogący wyjść z domu otrzymają pomoc doraźną w swoim miejscu zamieszkania.
 • Zapewnię darmowe posiłki dla seniorów, którzy borykają się z problemami finansowymi.
 • Zadbam o likwidację barier architektonicznych tak by osoby starsze lub z niepełnosprawnościami mogły się sprawniej poruszać w obrębie miasta.
 • Nowa Karta Seniora - powiększę ofertę karty seniora o dostęp do kultury i sportu w minimalnej cenie.
 • Oddział Geriatrii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. Będę zabiegał, aby w naszym szpitalu powstał oddział geriatryczny.
 • Program Zamiana Mieszkania – wprowadzę program mieszkaniowy dla seniorów i osób niepełnosprawnych polegający na umożliwieniu zamiany mieszkań na położone na najniższych kondygnacjach.

INFRASTRUKTURA W KONINIE

 • Mieszkania na Wynajem – zwiększę ilość mieszkań pod wynajem na preferencyjnych warunkach dla osób młodych, w tym młodych małżeństw.
 • Mieszkanie dla Zaradnych i Systematycznych – program w ramach którego możliwy będzie zakup mieszkania w stanie surowym z ratami kredytu w wysokości nieprzekraczającej stawki czynszu w mieszkaniach na wynajem.
 • Przyjazne Strefy Wspólnego Wypoczynku: stworzę na terenie miasta zielone strefy wypoczynku wyposażone w odpowiednią ilość ławek i miejsc zabaw dla dzieci.
 • Nowe parkingi – Konin potrzebuje nowych parkingów. Wybuduję na terenie miasta nowoczesny centralny parking wielokondygnacyjny, który zapewni mieszkańcom komfortowe warunki pozostawienia aut. Ponadto wyznaczę w mieście nowe parkingi osiedlowe, wyposażone w odpowiednie oświetlenie i zapewniające większy stopień bezpieczeństwa.
 •  Wprowadzę program Czyste Powietrze dla Konina. Konin musi jak najskuteczniej wykorzystać program Czyste Powietrze. Wszyscy mieszkańcy Konin, którzy będą chcieli uzyskać dotację w ramach programu otrzymają skuteczną pomoc w pozyskiwaniu środków na wymianę pieców węglowych i termomodernizację budynków mieszkalnych.
 • Geotermia Konin – jako prezydent Konina doprowadzę o uruchomienie Geotermii Konin dla celów ciepłowniczych, balneologicznyh i rekreacyjnych. Konińska geotermia będzie ekologicznym salonem miasta, z którego dumni będą wszyscy mieszkańcy. A co równie ważne – dzięki temu powstaną nowe miejsca pracy i nowa wizytówka promocyjna miasta.
 • Koniński Amfiteatr – wyremontuję koniński amfiteatr i przywrócę miastu kultowe i znaczące wydarzenia kulturalno – rozrywkowe (np. Konińskie Derby).
 • Internet dla wszystkich - będzie dostępny nieodpłatnie w przestrzeni publicznej, zarówno w placówkach samorządowych, jak i we wszystkich miejscach rekreacji i wypoczynku mieszkańców.
 • Trasy Kajakarskie – Uruchomię trasę kajakową Bulwar Nadwarciański – Przystań Goslawice. Doprowadzę do pogłębienia kanału Ulgi tworząc w ten sposób rodzinną trasę kajakową wokół Pociejewa.
 • Plaże Miejskie - Zbuduję plażę miejską ze sprzętem wodnym w Łężynie. Przebuduję miejską plażę w Głosawicach i odnowię ośrodek MOSiR “Przystań Gosławice”. Mieszkańcom miasta należy się nowoczesna i piękna plaża miejska.
 • Ścieżki rowerowe – Wytyczę asfaltowe i terenowe ścieżki rowerowe łączące Konin z atrakcjami turystycznymi sąsiednich gmin (np. trasy rowerowe: Konin – Licheń Stary; Konin – Gosławice – Pątnów – Mikorzyn – Ślesin).
 • Rewitalizacja Starówki Miejskiej – Starówka to wizytówka miasta, a razem z Bulwarem Nadwarciańskim stanowić będzie doskonałe miejsce na rodzinne spacery.

OBYWATELSKI KONIN

 • Jako Prezydent Konina ogłoszę konkurs na ogólnopolską dwudniową imprezę masową, która przyciągnie do Konina światowej klasy artystów i przyczyni się do promocji miasta, a także sprowadzi turystów kulturalnych.
 • Darmowa komunikacja miejska – wprowadzę darmową komunikację miejską i zwiększę częstotliwość kursów autobusów.
 • Zadbam o rozwój kultury i sportu. Zapewnię klubom sportowym, stowarzyszeniom i placówkom kulturalnym przejrzysty sposób finansowania i profesjonalne wsparcia przy realizacji ich celów statutowych.
 • Powołam Konińskie Forum Dialogu Społecznego – mieszkańcy Konina będą w sposób czynny uczestniczyć w procesie decyzyjnym władz miasta dotyczącym najważniejszych inwestycji miejskich, a także realizacji innych zadań samorządu, które w sposób szczególny wpływają na komfort życia mieszkańców.
 • Ustanowię Pożyczkowy Fundusz Obywatelski, który pomoże organizacjom pożytku publicznego w zabezpieczeniu wkładu własnego w projektach (np. projektach unijnych lub ministerialnych), w których jest on wymagany.

Proszę o Państwa głos 21 października 2018 r.

 

Z wyrazami szacunku

Kandydat na Prezydenta Miasta Konina

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wybory 2018,   Piotr Korytkowski

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.