Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19369) SPORT FORUM FIRMY (5341) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 10oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Górnik ze spadkowiczem, Sokół z ... (0)Puchar Polski: Finał nie dla Sokoła. KKS 1925 leps ... (6)

Kuźnica to nie Barce. Sprawą zainteresowali się kramscy radni

Dodano: 18.10.2018 18:18
Źródło: LM.pl

Mieszkańcy Kuźnicy nie chcą być częścią wsi Barce. Sprawą zajęli się dziś kramscy radni.

To była przedostatnia sesja Rady Gminy w Kramsku. W jej trakcie przyjęto między innymi Program Rewitalizacji Gminy Kramsk i podjęto uchwałę w sprawie statutu gminy oraz obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej. Rajcy pochylili się też nad pismem, które do wójta Kramska skierowało 55. mieszkańców Kuźnicy.

- Zwracamy się o interwencję w sprawie zmiany statusu naszej miejscowości. Kuźnica jest w krajowym rejestrze urzędowym ujęta jako część wsi Barce. Jako mieszkańcy nie chcemy być identyfikowani z naszą sąsiednią miejscowością. Mimo, iż wchodzimy w skład sołectwa Barce to pragniemy, aby Kuźnica była w rejestrze jako samodzielna jednostka – czytał pismo Waldemar Białecki, przewodniczący Rady Gminy Kramsk.

Sekretarz gminy – Maria Kordyl przyznała, że zna temat.

- Odszukałam wykazy urzędowe nazw miejscowości. W wykazie z 1938 roku Kuźnica była miejscowością oznaczoną jako wieś. Ale w drugim wykazie z 1980 roku jest już traktowana jako część wsi Barce – mówi Maria Kordyl.

Problem można rozwiązać, ale do tego potrzebna jest uchwała o wszczęciu procedur dotyczących zmiany rodzaju miejscowości.

- To decyzja dla kolejnej rady – przyznał przewodniczący Białecki.

Jeśli rajcy następnej kadencji podejmą stosowną uchwałę to jak mówi Maria Kordyl jest szansa na wyodrębnienie Kuźnicy od Barc od 2020 roku.

  • Kuźnica to nie Barce. Sprawą zainteresowali się kramscy radni

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

akurat tu napisze. W koninie będą wybierać Prezydenta i jest 6 kandydatów i tak naprawdę nie ma kogo wybrać . Więc głosowanie będzie różne.Nie ma w koninie prezydenta który bym z prawdziwego zdarzenia...Myślę jakby byl z gminy stare miasto chyba by wygrał bo dla starego miasta zrobil duzo powstaly zakłady..a koninie nic. Ma doswiadczenie. szkoda
Dodano: 18.10.2018 19:34    Przez: ~piotr
Jeśli piszesz, że w Koninie nie ma dobrego kandydata na Prezydenta to jesteś ślepy i głuchy. Dobrym, mało tego bardzo dobrym kandydatem na Prezydenta Konina jest Pan Zenon Chojnacki z listy nr 10 KWW Prawo i Sprawiedliwość i właśnie on zostanie w niedzielę wybrany jako człowiek prawy i sprawiedliwy na Prezydenta, innej opcji nie ma.
Dodano: 19.10.2018 15:58    Przez: ~Symp. PiS
Kto to są " Rajcy" ???
Dodano: 18.10.2018 19:42    Przez: ~hmm?
Internet jest wielki, sprawdź a przekonasz się o durnocie tego pytania.
Dodano: 18.10.2018 20:05    Przez: ~xXx
Staropolska nazwa członka Rady, czyli Radnego.
Dodano: 19.10.2018 16:01    Przez: ~Odpowiadam
I pomyśleć co by było gdyby wyborów nie bylo
Dodano: 18.10.2018 20:10    Przez: ~Hz
dyskutowali ostatni raz - młode nadciąga, z innym spojrzeniem na gminę i jej sprawy. Idzie młodość !!!
Dodano: 19.10.2018 07:27    Przez: ~Jestem szalona
Stawiajmy na ludzi z prawej sceny politycznej, nie wybierajmy lewicowców, ludzi którzy nie wierzą w Boga, bo cóż jest wart człowiek nie wierzący w Boga ?
Dodano: 19.10.2018 16:03    Przez: ~Chrzescijanin
Wolę nie wierzyć w żadnego Boga i być dobrym człowiekiem niż wierzyć w coś i być skurywsynem który ocenia innych po ich wierzę
Dodano: 23.01.2019 09:16    Przez: ~Rodzimowierca
Cieszę się, że wniosek mieszkańców Kuźnicy jest pozytywnie rozpatrywany. Warto jednak zaznaczyć i nagłośnić to, iż nie tylko Kuźnica została pokrzywdzona przez państwowe niedopatrzenia. Oprócz niej jest jeszcze 21 przypadków wsi w gminie Kramsk, które państwo definiuje jako części wsi, a są to: Biechowy, Górka, Grabczyna, Grabowe, Kędziorki, Kramsk-Łazy, Kramsk-Łęgi, Ksawerów, Księży Ostrów, Marysin, Niwka, Podbór, Podgórz, Polic, Ranna, Sakłak, Stanisławów, Stawisko, Stukol, Tobułka i Wacławów. Każda z tych miejscowości ma własne adresy, więc kuriozalne jest, że są częściami wsi. Przez to miejscowości te są marginalizowanie i pomijane na różnych mapach, stronach, wyszukiwarkach itp. Najbardziej absurdalne są przypadki Kuźnicy, Biechowy, Wacławowa, Grabowego, czy Kramsk-Łazów i Kramsk-Łęgów, które to tworzą własne sołectwa. Moim zdaniem gmina powinna niezwłocznie interweniować do państwa o naprawę tych błędów.
Dodano: 21.11.2018 20:52    Przez: ~mieszkaniec Kuźnicy
Kończąc jeszcze powyższą wypowiedź, pragnę dodać kilka jeszcze komicznych przypadków związanych z tą sprawą. Chociażby to, że Wiązowa, czyli jeden dom na tzw. "lutniach", w którym prawdopodobnie nikt nie mieszka - jest wsią, Kuźnica jest starsza i większa od Barc, natomiast Kramsk-Łazy będące według państwa częścią wsi Kramsk-Pole tworzą własne sołectwo, z kolei Kramsk-Łęgi - jedna z największych miejscowości w gminie (ponad 400 mieszkańców), tworząca własne sołectwo w skład którego wchodzi jeszcze wieś Strumyk - jest według krajowego rejestru częścią wsi Kramsk.
Dodano: 21.11.2018 21:02    Przez: ~mieszkaniec Kuźnicy

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.