LM.plWiadomościStatus quo utrzymany. Po punkcie dla Medyka i AZS PWSZ

Status quo utrzymany. Po punkcie dla Medyka i AZS PWSZ

Aż sześć bramek padło w sobotnim starciu Medyka Konin z AZS PWSZ Wałbrzych. Na zmianę na prowadzenie wychodziły zawodniczki obu zespołów, by ostatecznie podzielić się punktami.

Spotkanie trzeciej i czwartej drużyny Ekstraligi, które przed dziewiątą kolejką dzielił zaledwie jeden punkt, zapowiadało się bardzo ciekawie. Medyk przystępował do tego meczu po bardzo ważnej porażce z Górnikiem. I podobnie, jak w meczu w Łęcznej, również w sobotę piłkarki z Konina na murawę dotarły dopiero w drugiej połowie spotkania.

Przyjezdne z Wałbrzycha mogły wyjść na prowadzenie już w osiemnastej minucie, ale wtedy piłkę w ostatniej chwili spod nóg Fabowej wybiły medyczki. Siedem minut później było już jednak 0:1. Po dograniu Anny Rędzi i przepuszczeniu piłki przez Monikę Sowalską, gola strzeliła Oliwia Rapacka. Medyk odpowiedział jeszcze przed przerwą. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Natalii Chudzik fantastyczne trafienie z powietrza zaliczyła Dominika Kopińska. Do przerwy utrzymał się remisowy rezultat.

Po zmianie stron wałbrzyszanki znów wyszły na prowadzenie. W 51. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę przed siebie odbiła Sowalska. Dopadła do niej Marcjanna Zawadzka i dobiła piłkę na 1:2. W 70. minucie AZS PWSZ mógł jeszcze podwyższyć, ale po uderzeniu głową piłka trafiła jedynie w poprzeczkę bramki Medyka.

To jakby w końcu obudziło koninianki, które przez ostatnie dwadzieścia minut dominowały już na murawie. Najpierw, po dograniu Nicole Zając, nad poprzeczką uderzyła Natalia Chudzik. W 71. minucie było już 2:2. Świetnie w polu karnym zachowała się wprowadzona chwilę wcześniej Anna Gawrońska. Napastniczka Medyka uderzyła z ostrego kąta i po rękach Jagody Sapor piłka trafiła do siatki AZS PWSZ.

Dziesięć minut później Medyk, po raz pierwszy w tym spotkaniu, wyszedł na prowadzenie. Po dograniu z lewej strony boiska i zamieszaniu w polu karnym, piłkę w siatce umieściła Nikol Kaletka. Wydawało się, że tak szybko stracone prowadzenie podkopało skutecznie wiarę wałbrzyszanek w wywiezienie z Konina choćby jednego punktu. Przyjezdne sprawiły jednak sporą niespodziankę.

W piątej minucie doliczonego czasu gry daleko piłkę na połowę Medyka posłała Jagoda Sapor. W polu karnym futbolówkę dostała Klaudia Fabowa i strzałem na 3:3 pokonała Monikę Sowalską. Piłkarki Medyka i AZS PWSZ musiały zadowolić się jednym zdobytym punktem.

Taki wynik oznacza, że koninianki utrzymały trzecie miejsce w klasyfikacji Ekstraligi, ale strata do Czarnych Sosnowiec wzrosła do czterech oczek. Liderujący Górnik Łęczna swoje spotkanie rozpocznie dopiero o godz. 17.00 i jeżeli wygra będzie miał już siedem punktów przewagi nad Medykiem.

Kolejny mecz już w najbliższą środę. Medyk Konin zagra na wyjeździe z AZS Wrocław.

Medyk Konin - AZS PWSZ Wałbrzych 3:3 (38' Dominika Kopińska, 71' Anna Gawrońska, 81' Nikol Kaletka - 25' Oliwia Rapacka, 51' Marcjanna Zawadzka, 90'+ Klaudia Fabowa)

Medyk Konin: Monika Sowalska - Klaudia Olejniczak, Sandra Sałata, Julia Maskiewicz, Haley Lukas, Nicole Zając, Natalia Pakulska (90' Klaudia Łasicka), Alona Kowtun (59' Anna Gawrońska), Natalia Chudzik (78' Mariana Iwaniszyn), Dominika Kopińska, Nikol Kaletka.

AZS PWSZ Wałbrzych: Jagoda Sapor - Jagoda Szewczuk (90' Karolina Ostrowska), Małgorzata Mesjasz, Marcjanna Zawadzka, Monika Kędzierska, Oliwia Rapacka, Dominika Dereń, Wiktoria Kuciewicz (79' Anna Zając), Anna Rędzia, Klaudia Fabowa, Klaudia Miłek.