Dzisiaj jest sobota 20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20509) SPORT FORUM FIRMY (5327) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 7oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
15 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Do wielkanocnego stołu zasiedli kolscy seniorzy i ... (2)Piłkarska kolejka: Jesienią byli liderem, teraz wp ... (9)

FEN 22. Świetny debiut Klaczka, rozpracował rywala koncertowo!

Dodano: 20.10.2018 21:25
Źródło: LM.pl

Duszeniem zza pleców w drugiej rundzie pokonał Edilsona Teixeirę zawodnik Shooters Konin Krzysztof Klaczek. Była to pierwsza walka koninianina na gali Fight Exclusive Night.

Po powrocie do MMA po kontuzji odniesionej w 2016 roku Klaczek stoczył dwa pojedynki na zagranicznych galach, by we wrześniu tego roku podpisać kontrakt z jedną z największych federacji MMA w Polsce - Fight Exclusive Night. W sobotę zawodnik Shooters Konin zadebiutował w nowych barwach podczas gali FEN 22 w Poznaniu.

Rywalem Klaczka był Edilson ,,Blackgregor" Teixeira. Brazylijczyk to bardzo doświadczony zawodnik, ma na koncie ponad 40 stoczonych walk (26-14-2) i aż 21 wygranych przed czasem. Dla porównania Klaczek stoczył do soboty szesnaście zawodowych pojedynków (11-5), sześć kończył przed czasem.

Znając mocne strony rywala Klaczek musiał obrać jedną taktykę - walkę w parterze. O mały włos, a wszystkie plany koninianina wzięłyby w łeb już w pierwszych sekundach pierwszej rundy, gdy mocny lewy sierpowy Teixeiry trafił w Klaczka. Wszystkim fanom zawodnika Shootersów od razu przypomniała się gala w Bratysławie z 2017 roku, podczas której Klaczek też już na samym początku został brutalnie znokautowany przez przeciwnika.

Jak widać jednak nauka nie poszła w las i koninianin wyciągnął wnioski z tamtej porażki. Zaraz po celnym ciosie poszukał parteru i zyskał przewagę nad rywalem. W kolejnych minutach Klaczek szukał zwycięstwa przez duszenie lub naciskówkę na szczękę. W pierwszej rundzie zabrakło mu jednak czasu.

Udało się jednak w drugiej części pojedynku. Po pierwszym, nieudanym ataku Brazylijczyka Klaczek znów sprowadził go w dół. I tym razem, mając już spory zapas czasu, ze spokojem zrealizował z góry założoną taktykę. Atakując od tyłu doprowadził do duszenia, które w trzeciej minucie przerwać musiał przez poddanie Teixeira. 

Była to dwunasta zawodowa wygrana Krzysztofa Klaczka i pierwsza odniesiona na gali Fight Exclusive Night. Teraz 29-letni zawodnik Shooters Konin może czekać na kolejne wyzwania ze strony nowej federacji. 

  autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

ale Bosch klaczek to porażka
Dodano: 22.10.2018 11:47    Przez: ~Kłaczek
Skąd czerwone łapki i durne wpisy? Jak ktoś nie ma co zrobić ze swoim życiem to jego problem, ale niech nie obarcza tym osób trzecich. Jak rządzi zazdrość to tylko ,,guma,, pomoże.
Dodano: 03.12.2018 10:52    Przez: ~Hannibal
SHOOTERS KONIN!!!!!!! 💪💪👊👊👍👍🇵🇱
Dodano: 22.10.2018 12:24    Przez: ~Karacista
Gratulacje!!! Bylo super i jest moc! Emocje na maksa, ale tez ogromna duma! Brawo!
Dodano: 22.10.2018 17:47    Przez: ~.
Shooters OSU !
Dodano: 03.12.2018 10:46    Przez: ~Hannibal

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.