LM.plSportLiga międzyokręgowa: SKP Słupca zmniejsza dystans do lidera

Liga międzyokręgowa: SKP Słupca zmniejsza dystans do lidera

Cztery zwycięstwa, remis i porażka to bilans drużyn z okręgu konińskiego w dwunastej kolejce ligi międzyokręgowej. Tylko trzy punkty straty do Victorii Ostrzeszów ma SKP Słupca.

Słupczanie w weekend mierzyli się z GKS Sompolno. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Po zmianie stron dwie bramki strzelili jednak piłkarze ze Słupcy. Do siatki GKS trafiali Michał Lorencki i Kamil Sroka. SKP zwyciężył 2:0. Jednocześnie w weekend wysokiej porażki doznała Victoria Ostrzeszów, dzięki czemu zespół Wojciecha Henke zmniejszył straty do lidera do trzech punktów. GKS Sompolno z dorobkiem czternastu punktów spadł natomiast na jedenaste miejsce.

Drugi mecz bez zwycięstwa zanotowała Tulisia Tuliszków. Tym razem tuliszkowianie niespodziewanie zremisowali z walczącym o utrzymanie Piastem Czekanów. Gole dla obu drużyn padły po rzutach karnych. Najpierw trafił Patryk Janicki, a dziewięć minut przed końcem spotkania wyrównał Sebastian Smolarek. Tulisia pomimo remisu utrzymała szóste miejsce w klasyfikacji z dorobkiem dziewiętnastu punktów.

Dobrą passę podtrzymał Tur 1921 Turek. Po dwóch zwycięstwach turkowianie zanotowali trzecią wygraną, pokonując u siebie Zielonych Koźminek 4:0. Dzięki wygranej Tur 1921 awansował na ósme miejsce w tabeli i ma obecnie na koncie siedemnaście punktów.

Ostatnim zespołem z regionu konińskiego, który w weekend wygrał, były Wilki Wilczyn. Wilczynianie na własnym terenie pokonali Białego Orła Koźmin Wlkp. 4:2. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Piotr Mroziński, a po jednej - Krzysztof Brezyna i Kamil Konieczka. Wilki awansowały na dwunaste miejsce z dorobkiem dwunastu punktów.

Bez punktów weekend zakończył Polonus Kazimierz Biskupi. Wicemistrz konińskiej klasy okręgowej już po dziewięciu minutach spotkania przegrywał z Odolanovią Odolanów 0:2. Przed przerwą goście dołożyli jeszcze trzeciego gola i ostatecznie Polonus uległ rywalom 0:3, spadając w tabeli na dziesiąte miejsce z dorobkiem czternastu punktów.

Trzynasta kolejka już w przyszły weekend. SKP Słupca podejmie Wilki Wilczyn, Polonus Kazimierz Biskupi wyjedzie na mecz z Victorią Ostrzeszów, Tur 1921 Turek zagra w Koźminie Wlkp. z tamtejszym Białym Orłem, GKS Sompolno czeka wyjazdowe starcie z Piastem Czekanów, a Tulisia Tuliszków zagra na wyjeździe z Raszkowianką Raszków.

Polonus Kazimierz Biskupi - Odolanovia Odolanów 0:3 (8' Mateusz Sobczak, 9' Bartosz Zmyślony, 45' Kamil Czołnik)

Tulisia Tuliszków - Piast Czekanów 1:1 (61' Patryk Janicki - 81' Sebastian Smolarek)

GKS Sompolno - SKP Słupca 0:2 (56' Michał Lorencki, 72' Kamil Sroka)

Wilki Wilczyn - Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 4:2 (24' Krzysztof Brezyna, 49', 79' Piotr Mroziński, 60' Kamil Konieczka - 37', 41' Marcin Kaczmarek)

Tur 1921 Turek - Zieloni Koźminek 4:0 (14' Krystian Przybylak, 41' Zbigniew Kowalski, 63' Beniamin Trzepacz, 67' Daniel Błaszczyk).