Dzisiaj jest poniedziałek 25 marca 2019, imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22322) SPORT FORUM FIRMY (5318) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 2oC
Jutropogoda
5 / 0oC
Pojutrzepogoda
7 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin będzie zielony. Nieformalna Grupa chce "mias ... (21)Ekologiczny Konin: 6 autobusów hybrydowych i 6 ele ... (20)

„4 sztuki” - zaproszenie na wernisaż

Materiał promocyjny

Dodano: 21.10.2018 22:36

Agnieszka Jankowska, Mateusz Gabryś, Mateusz Koniarek, Artur Pruchnik to bohaterowie kolejnej wyjątkowej ekspozycji, którą będzie można oglądać od 25 października do 16 listopada w Centrum Kultury i Sztuki. Zaprezentowane zostaną prace, które stanowiły dyplomy absolwentów UAM w Poznaniu, kierunek Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Grafiki oraz instalacje powstały w pracowniach Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu.

Jeden z artystów Artur Pruchnik tak charakteryzuje wspólne efekty twórcze: „Autorzy prac to przyjaciele, których, oprócz jednej grupy studenckiej, połączyła także pomysłowość w procesie samorealizacji artystycznej, wrażliwość i twórcza wyobraźnia oraz otwartość na wizualny dialog. (…) To zderzenie czterech graficznych spojrzeń na otaczający nas świat i zestawienie ich razem. (…) Mimo swej różnorodności, odmienności i artystycznej indywidualności – cztery prezentowane prace dyplomowe mają ze sobą wiele wspólnego. Każda z nich jest wizualną wypowiedzią na bardzo ważny temat. Razem zaś są plastyczną narracją opowiedzianą językiem szlachetnej grafiki warsztatowej oraz projektowania graficznego. Sztuka w czterech odsłonach daje jej autorom możliwość oddziaływania na przestrzeń, w której żyjemy. Czyni to ich pracę oraz życie wartościowszymi i piękniejszymi”.

Koninianka Agnieszka Jankowska podejmuje problem postrzegania kobiety w społeczeństwie przez pryzmat jej wizerunku utrwalanego w reklamie.

Mateusz Gabryś z Kalisza zajął się rozważaniami nad ruchem, czasem, podróżą i przemijaniem. To czarno-biała opowieść zamknięta w architektonicznej przestrzeni portyku.

Mateusz Koniarek z Wtórku pokazuje moment z życia studentów ukazanych na wielkoformatowym tle przywołującym na myśl gmach kaliskiego wydziału. Praca związana jest z funkcjonowaniem rysunku komiksowego w świadomości człowieka.

Artur Pruchnik z Milicza zajął się problemem braku dialogu między rodzicami i dziećmi. Posłużył się w swojej pracy trzema motywami: ryby, dziecka i rozmowy.

Na wernisaż zapraszamy 25 października o godz. 18.00 do CKiS przy Okólnej.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ckis,   wernisaż

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.