Dzisiaj jest środa 21 listopada 2018, imieniny: Janusza, Marii, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22110) SPORT FORUM FIRMY (5258) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Władysław Frasyniuk z żoną w konińskiej Akademii D ... (2)Puchar Polski. SPS Słupca zagra w środę o awans do ... (0)

Nieoficjalne wyniki: Chojnacki i Korytkowski w II turze!

Dodano: 22.10.2018 04:11
Źródło: LM.pl

Zenon Chojnacki (PiS) i Piotr Korytkowski (PO) w II turze wyborów - to nieoficjalne wyniki wyborów na prezydenta Konina na podstawie danych z ponad połowy komisji wyborczych.

Na oficjalne dane z miejskiej komisji wyborczej trzeba jeszcze poczekać, ale według nieoficjalnych danych zebranych z 39 komisji (z 24 - pełne dane, choć również nieoficjalne) w II turze wyborów na prezydenta Konina spotkają się Zenon Chojnacki (PiS) i Piotr Korytkowski (PO). Pierwszy z kandydatów otrzymał około 35% policzonych do tej pory głosów, kandydat Koalicji Obywatelskiej - ok. 26%.

- Z pokorą czekam na ostateczny werdykt. Kiedy ten wynik stanie się obowiązujący trzeba będzie pomyśleć, co powiedzieć społeczeństwu. Jak na razie dziękuję temu społeczeństwu za udział w wyborach - mówił Zenon Chojnacki podczas wieczoru wyborczego. - Zapytany kilka tygodni temu powiedziałem, że mogą to być wybory ciekawe. Nie sądziałem, że aż tak ciekawe. Mamy rzeczywiście chyba do czynienia z pewnego rodzaju przełomem myślenia. Zobaczymy, co będzie dalej.


Zadowolony jest również Piotr Korytkowski, który o udział w II turze też może być już raczej spokojny. Jego przewaga nad trzecim Józefem Nowickim wynosi bowiem na ten moment (godz. 4.00) ponad tysiąc głosów. - Bardzo się z tego cieszę. Powiem szczerze, liczyłem na to. Mam godnego przeciwnika i będę się starał wygrać tę drugą turę. Myślę, że przez dwa tygodnie jestem w stanie przekonać tych wyborców, którzy nie byli przekonani do tej pory, ale i pokazać ofertę tym, którzy głosowali na moich konkurentów - mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej.



Na reelekcję nie ma już raczej szans Józef Nowicki. Aktualnie urzędujący prezydent i kandydat SLD Lewica Razem przez długi czas trzymał się blisko Piotra Korytkowskiego, ale im więcej wyników spływało do sztabów wyborczych, tym bardziej jego strata rosła. Oznacza to, że po 24 latach Konin może mieć prezydenta niezwiązanego ze środowiskiem SLD.

Wśród pozostałych trzech kandydatów najlepszy wynik najprawdopodobniej zdobędzie Damian Kruczkowski (Zmieniamy Konin), którego poparcie oscyluje wokół 10%. Michał Kotlarski i Karol Kuznowicz zdobyli ok. 3-5%.

Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich w Koninie znane być mogą najwcześniej w poniedziałek po południu.

  • Nieoficjalne wyniki: Chojnacki i Korytkowski w II turze wyborów!

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Gorzej już było. Teraz może być tylko lepiej - każdy z tych dwóch panów będzie po prostu musiał pokazać, że nie robił z gęby cholewy. Przełom jest - 80 procent głosujących powiedziało NIE panu Nowickiemu i jego sitwie. Konin się budzi!
Dodano: 22.10.2018 05:03    Przez: ~trzeci kur
Zmiana jaka by nie była, zawsze będzie lepsza od tego marazmu jaki był za Nowickiego 😋
Dodano: 22.10.2018 04:40    Przez: ~wyntkosz
Urzędasy dzisiaj mają wolne na załatwianie kartonów i formalności
Dodano: 22.10.2018 05:25    Przez: ~ewa
Wreszcie powiew świeżości 😁 Zmiana, jaką by nie była, zawsze będzie lepsza od tego marazmu jaki był za Nowickiego 😋
Dodano: 22.10.2018 04:49    Przez: ~Wyntkosz
Hurrrrrrra.!!!!!
Dodano: 22.10.2018 05:20    Przez: ~wow nareszcie.

KOMENTARZE

Zmiana jaka by nie była, zawsze będzie lepsza od tego marazmu jaki był za Nowickiego 😋
Dodano: 22.10.2018 04:40    Przez: ~wyntkosz
Cenzura w kinach i pomniki Lecha na każdej ulicy tez nie zaszkodzą.
Dodano: 22.10.2018 04:49    Przez: ~PiS
Powinien wygrac mlodszy Korytkowski (50 lat) od swierka (73). Skoro Nowicki btl za stary i ludziom nie podobal sie jego wiek to Chojnacki tez nie piwinien byc prezydentem bo jest zbyt stary.
Dodano: 22.10.2018 05:50    Przez: ~Pn
jak wygra PIS to znaczy że konin sprzedał by polskę
Dodano: 22.10.2018 05:53    Przez: ~Prawo i Sprawiedliwość
NOWICKI WON Z KONINA!
Dodano: 22.10.2018 06:40    Przez: ~POLSKA
Więcej, więcej, NIGDY więcej. Jednak Konin nie chce więcej tężni, szynobusów, imprez, jożinka, który żeby zostać prezydentem zrobił z siebie pajaca. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym. Kiedyś baron PZPR, teraz stary klaun na własne życzenie.
Dodano: 22.10.2018 07:01    Przez: ~Брежнев
Trzeba jednak pamiętać że Korytkowski był cały czas w koalicji z Józefem i stał murem przy nim. Nie dajcie się zwieść to ta sama obcja. Czemu został dyrektorem? PO - nic się nie zmieni to ta sama sitwa a do tego jeszcze nowotwory. Ten kandydat już rządził ręka w rękę z Józefem.
Dodano: 22.10.2018 07:13    Przez: ~Lekarz rodzinny
Marazm to dopiero będzie szybkoIdźcie do kina bo Klara już nie obejrzycie za chwilę będzie zakaz jego emisji w Koninie
Dodano: 22.10.2018 07:16    Przez: ~Ggg
W woli przypomnienia korytkowski to sojusznik sld i są współwinni tego jak wygląda konin bo sld rządziło w koalicji z SLD
Dodano: 22.10.2018 07:16    Przez: ~F
prezydentem ma być człowiek który dzieciaki na lekcji nie potrafi opanować i rzucała ławkami
Dodano: 22.10.2018 07:17    Przez: ~Lol
A gdzie "zielone łapki" dla Nowickiego? Zlecenie było tylko na czas kampanii?
Dodano: 22.10.2018 07:17    Przez: ~true
* po z SLD
Dodano: 22.10.2018 07:17    Przez: ~F
Nigdy wiecej PO
Dodano: 22.10.2018 07:25    Przez: ~Pn
Nowicki był po prostu za ....stary!!
Dodano: 22.10.2018 07:27    Przez: ~Zenon
Wybór między dżumą a cholerą.
Dodano: 22.10.2018 07:30    Przez: ~Korytkowski
Tylko PIS nigdy więcej PO
Dodano: 22.10.2018 07:31    Przez: ~Pn
@Zenon -za to Chojnacki jest mlody... 73 LATA....😋
Dodano: 22.10.2018 07:36    Przez: ~Pn
Chojnacki jest 1962 rocznik jakie 73?
Dodano: 22.10.2018 08:04    Przez: ~ja
Na wsiach wygrywa PIS, a Konin to przecież wiocha - i na pewno wygra PIS.
Dodano: 22.10.2018 08:17    Przez: ~Franz
Przecież gej z Kleczewa o nicku Pn ma tylko 3 klasy szkoły podstawowej to jak może poprawnie liczyć?
Dodano: 22.10.2018 08:22    Przez: ~tyle
Pan Zenon Chojnacki liczy 56 lat, jest dojrzałym człowiekiem i dobrym politykiem samorządowym i myślę, że będzie dobrym Gospodarzem Konina. Nareszcie Dobra Zmiana wkracza do Konina.
Dodano: 22.10.2018 08:27    Przez: ~Symp. PiS
No to teraz każda rada będzie zaczynac się msza i apelem smoleńskim i miesięcznicę będą obowiazkowe. Wreszcie Ojciec Tadeusz będzie mógł odwiedzić Konin. Brawo dla nowego Prezydenta
Dodano: 22.10.2018 08:55    Przez: ~Majewski
Ja się nie dziwię że dziś mamy cały Konin spowity mgła....Nawet Bóg nie wie co tutaj zaszło i się wstydzi okrywając nas zasłoną.
Dodano: 22.10.2018 09:00    Przez: ~Bogobojny
Wygrać to powinien Chojnacki, PO dowidzenia.
Dodano: 22.10.2018 09:28    Przez: ~Ha
Mam dylemat... Czy w związku z zakończeniem kariery politycznej przez lenia-nieudacznika otworzyć szampana🥂🍾, czy może zapalić dobre cygaro? 😉
Dodano: 22.10.2018 10:00    Przez: ~wonsz®️
Nowickiego pogrzebaly te mega bannery na mieście
Dodano: 22.10.2018 10:01    Przez: ~Hasder
Brawo Konin !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 22.10.2018 10:13    Przez: ~hura
Czy naprawdę jest aż tak źle z tym zaściankowym Koninem ? czy naprawdę PIS ? teraz to już faktycznie pozostanie tylko modlitwa za naszą przyszłość i naszych dzieci. A dzieci szykować na dobre studia i modlić się o dobre posady w firmach w innych miastach, Konin to wieś i wsią pozostanie już na zawsze. A my jak dożyjemy do emerytury, to pewnie wyjedziemy w ślad za dziećmi. Anno Domini 2018.
Dodano: 22.10.2018 10:24    Przez: ~Franz
3 mln złotych na rytualną łaźnię, mykwę dla żydów.
Dodano: 22.10.2018 10:26    Przez: ~wolna-polska.pl
Islam "religią pokoju" ? Chyba tylko dla nieogarniętych...
Dodano: 22.10.2018 10:29    Przez: ~wolna-polska.pl
Lista do redakcji: CHANUKA CZY BOŻE NARODZENIE.
Dodano: 22.10.2018 10:30    Przez: ~wolna-polska.pl
Myślę że jeszcze zatęsknimy za dobrym, uczciwym i inteligentnym prezydentem...
Dodano: 22.10.2018 10:34    Przez: ~Majka
Nie musisz tęsknić, bo będziesz go miał w osobie Pana Zenona Chojnackiego.
Dodano: 22.10.2018 11:24    Przez: ~Wyborca
Wreszcie powiew świeżości 😁 Zmiana, jaką by nie była, zawsze będzie lepsza od tego marazmu jaki był za Nowickiego 😋
Dodano: 22.10.2018 04:49    Przez: ~Wyntkosz
Świeżości? 73 letni swierk to powiew świeżości? Przeciez on jest praktycznie we wieku obecnego prezydenta! To już 50latek bylby jakims piwiwmewem swiezosci. Swierk to tylko modly i czekanie na zejscie...
Dodano: 22.10.2018 06:03    Przez: ~Pn
Pn bredzisz i kłamiesz jak zwykle, idż się człowieku lecz.
Dodano: 22.10.2018 08:33    Przez: ~Iza
Pn już nic nie pomoże. Pan Bóg jak chce kogoś ukarać, to najpierw zabiera mu rozum 😉 Dajcie się chłopu wypłakać, tylko to mu zostało 😁😁😁
Dodano: 22.10.2018 08:45    Przez: ~Łun
Masz rację łun pan Bóg odebrał rozum części wyborców i będziemy mieli lekcje religii zamiast gospodarowania miastem.
Dodano: 22.10.2018 09:27    Przez: ~kasiulka
Może Konin do Lichenia przyłączą .
Dodano: 25.10.2018 15:17    Przez: ~Kerad.
A skąd wiedza, że ma 73 lata? Skoro nie ma...
Dodano: 26.10.2018 13:48    Przez: ~xyz
Pn dzisiaj już nic nie napisze nastanie cisza na tym forum.
Dodano: 22.10.2018 04:58    Przez: ~jola
wyprowadził się do Ościsłowa
Dodano: 22.10.2018 05:09    Przez: ~mav
Ponad 15 lat mu dołożyłeś PN
Dodano: 22.10.2018 08:25    Przez: ~Mały
Pn sam nie wie ile ma lat, bo zgubił metrykę i tacy POpierają kandydatów z PO ?
Dodano: 22.10.2018 08:35    Przez: ~Iza
Gorzej już było. Teraz może być tylko lepiej - każdy z tych dwóch panów będzie po prostu musiał pokazać, że nie robił z gęby cholewy. Przełom jest - 80 procent głosujących powiedziało NIE panu Nowickiemu i jego sitwie. Konin się budzi!
Dodano: 22.10.2018 05:03    Przez: ~trzeci kur
Oby glosy z Nowickiego przeszly na Korytkowskiego by Konin mogl dumnie pidzieluc los takich miadt jak Poznan czy Lodz.
Dodano: 22.10.2018 06:04    Przez: ~Pn
Pan Zenon Chojnacki emanuje spokojem i opanowaniem, nie cieszy się nadmiernie z wygranej w pierwszej turze, bo wie że czeka go druga tura wyborów i potem ciężka praca dla Konina po objęciu Prezydentury. Uważam, że to będzie odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku, po latach zastoju i marazmu po rządach komuny.
Dodano: 22.10.2018 08:42    Przez: ~Symp. PiS
Jak przejdą głosy Nowickiego na korytkowskiego to zmieni się tyle co w Warszawie nic oprócz nazwiska prezydenta
Dodano: 22.10.2018 08:52    Przez: ~F
Zadnego pisu w Koninie!
Dodano: 22.10.2018 05:11    Przez: ~Pn
Hehehe. Pis zamyka kopalnie i skazuje ludzi na biede a pismatolki na niego glosuja. To trzeba miec zjechany moherowy beret... och ciemny suwerenie. Ta wasza mioernota to sterowana marionetki. I to przez kogos kto tu jest 1 w roku....
Dodano: 22.10.2018 05:45    Przez: ~Pn
Do PiS a mi się wydaje,że obowiązuje was tajemnica zliczając głosy.Ktos powinien się tym zająć!Oby tylko wyborcy ówczesnego Prezydenta oddali głos na po.Mieszkam w Poznaniu.Zwiałam z Konina ze względu na brak pracy i możliwości rozwoju Mam nadzieję,że coś się ruszyło w końcu w tym mieście.Niech sobie potencjalni Prezydenci przyjdą na dworzec koło 20 w niedzielę i zobaczą ile młodych wyjeżdża do Poznania.Jest taki ścisk,że niektórzy muszą stać.Gdzie to miasto rozwoju,gdzie praca dla młodych?
Dodano: 22.10.2018 06:41    Przez: ~Ona
Wyjeżdża bo 3/4 jedzie na studia.Dziewczyno pisz na temat
Dodano: 22.10.2018 07:19    Przez: ~Pkp
@Ona - w Poznaniu w pierwsze turze wygral i nie byl to piss,
Dodano: 22.10.2018 07:38    Przez: ~Pn
Do pn- owszem także na studia,a myślisz że ktoś z nich wróci?Tylko po co?Z paczki moich przyjaciół czyli 10 osób tylko jedna mieszka w Koninie.Reszta zwiała za pracą .Mi się zdarza jechać pociągiem od czasu do czasu.Duza ilość studentów już pracuje w Pozku...A nawet jeśli zwiewają tylko na studia to znaczy ,że w Koninie nie mają dużego wyboru.Ja się cieszę,że się wyprowadziłam.Od ręki dostalam pracę w zawodzie.No ale taka decyzja to każdego osobista sprawa.Mimo,iż nie wrócę do tego miasta mam nadzieję,że mieszkańcy będą w końcu mieli jakieś perspektywy.Trzymam kciuki za was!Zawsze sercem jestem za Koninem.Pozdrawiam.
Dodano: 22.10.2018 16:25    Przez: ~Ona
Ty się ucz,Ona,a nie wypisuj tu kilometrowego gaworzenia,jak w maglu.
Dodano: 22.10.2018 18:16    Przez: ~życzliwa
Pan Zenon jest trochę zaskoczony wynikami i jakby się trochę bał wygranej. Co wy na to?
Dodano: 25.10.2018 15:23    Przez: ~Noegip
TYLKO NIE PIS I SLD !!!!!!!
Dodano: 22.10.2018 05:19    Przez: ~Gotti
pewnie, lepsze przekrety z PO i afery, czy ten glupi plebs jest slepy i nie widzi ze Koalicja Obywatelska to jest PO pod zmienionym szyldem..
Dodano: 22.10.2018 05:54    Przez: ~rece opadaja
@rece opadaja - wole kazdego od moherowego świerka...
Dodano: 22.10.2018 06:05    Przez: ~Pn
ręce opadają, jakoś za te przekręty nikt nie siedzi, wiec powiedz mi gdzie jest tutaj przekręt?
Dodano: 22.10.2018 07:52    Przez: ~xyz
Tylko Prezydent z PiS-u gwarantuje Dobre Zmiany w zarządzaniu Koninem. Konin się zmienia w myśleniu mieszkańców na lepsze. Dość mamy lewicy w Koninie w postaci Koalicji SLD-PO.
Dodano: 22.10.2018 08:50    Przez: ~Symp. PiS
Dobre zmiany będą,ale na stołkach.
Dodano: 22.10.2018 09:32    Przez: ~rrr
Ona to bujaj się w swoim Poznaniu tak Ci grzecznie powiem
Dodano: 22.10.2018 09:35    Przez: ~Ha
Hurrrrrrra.!!!!!
Dodano: 22.10.2018 05:20    Przez: ~wow nareszcie.
Chcesz by jeden swieerk rządził za drugiego?
Dodano: 22.10.2018 06:06    Przez: ~Pn
Urzędasy dzisiaj mają wolne na załatwianie kartonów i formalności
Dodano: 22.10.2018 05:25    Przez: ~ewa
Spokojnie. Glosy Noeickiego pojda na Kprytkowsliego....
Dodano: 22.10.2018 06:06    Przez: ~Pn
Faktyczny stan ludzi z konina. Masakra
Dodano: 22.10.2018 05:31    Przez: ~Piotr
Nawet w Golinie PiS przegrał A raczej kandydat. Co za porażka.
Dodano: 22.10.2018 07:23    Przez: ~Piotr
@Piotr - widac Golina madrzejsza skoro pogonila piss.
Dodano: 22.10.2018 07:38    Przez: ~Pn
Mieszkańcy Konina wybierając Pana Chojnackiego z PiS-u, w pierwszej turze wyborów uczynili dobry krok w dobrym kierunku, człowiek to prawy i sprawiedliwy, a do tego bogobojny, a z Bogiem zawsze można więcej.
Dodano: 22.10.2018 08:55    Przez: ~Symp. PiS
SYMP. PiS idź do kościółka i daj lepiej na tacke.
Dodano: 22.10.2018 09:31    Przez: ~qwerty
Tak Symp.pis,teraz w Koninie będziemy modlić się o deszcz,będą msze o nowe miejsca pracy,w ogólności zapanuje ciemnota i zabobon.
Dodano: 22.10.2018 09:35    Przez: ~szkarlatyna
Boga i modlitwę do Boga uważasz za ciemnotę ?
Dodano: 22.10.2018 11:35    Przez: ~Wierzący
Miejmy nadzieję że trochę w urzędzie się też przewietrzy i co niektorzy również będą szykować dla siebie kartony.
Dodano: 22.10.2018 05:34    Przez: ~No
Liczysz na hordy Pisiewiczy?? Wiesz. Co to znaczy dla miadta i regionu?? Wiekszosc Polakow juz pokazala co myśli o pisiewiczach m.in. w Warszawie, Piznaniu czy Lodzi.
Dodano: 22.10.2018 06:08    Przez: ~Pn
pn - większość pokazała że nie chce u władzy PO . Kilka miast lemingradów PO z przystawkami ma i tyle... POznań, Warsiawka z ruskimi onucami ,Łódź z babą przestępcą to nie cała Polska.
Dodano: 22.10.2018 09:40    Przez: ~kyllgryll
@kyllgryll - poczejkaj na kolejne miasta.
Dodano: 22.10.2018 10:34    Przez: ~Pn