Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plSportNiższe ligi piłkarskie: Zryw Dąbie goni, czołówka przegrała

Niższe ligi piłkarskie: Zryw Dąbie goni, czołówka przegrała

Była szansa na zostanie samodzielnym liderem, ale nikt jej nie wykorzystał. I Zjednoczeni Rychwał, i LKS Ślesin w weekend przegrali swoje mecze.

Oba zespoły mierzyły się z drużynami z górnej połowy tabeli. Zjednoczeni przegrali, i to wysoko, bo 1:5, z Orłem Grzegorzew. LKS Ślesin uległ natomiast Zrywowi Dąbie 1:2. Oba zespoły wciąż zajmują dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji, ale i przewaga nad trzecim Zrywem Dąbie stopniała do trzech punktów. Na czwartą pozycję awansował natomiast Orzeł Grzegorzew.

Z podium, po jednej kolejce, spadł Strażak Licheń Stary, który w weekend pauzował. Na szóste miejsce awansowała Warta Pyzdry po zwycięstwie 4:2 nad Górnikiem Wierzbinek. Za Wartą plasują się obecnie Czarni Ostrowite, którzy ulegli Baszcie Przedecz 0:2 i spadli z piątej pozycji. W dół poleciała również Warta Eremita Dobrów, przegrywając 3:4 z Płomieniem Nekla.

Wpadki zespołów z wyższych miejsc pociągnęły za sobą przetasowania w dolnej połowie tabeli. Na dziewiąte miejsce wskoczyła Baszta Przedecz, wyprzedzając m.in. Górnika Wierzbinek. Na jedenastą pozycję, po remisie 1:1 ze Spartą Sklejką Orzechowo, spadł Polanin Strzałkowo. Zespół z Orzechowa oraz Płomień Nekla utrzymały swoje lokaty, ale na samym dole klasyfikacji Orlik Miłosław wyprzedził Kasztelanię Brudzew po zwycięstwie nad zespołem z powiatu tureckiego 5:0.

W grupie I A-klasy lider MKS Dąbie powiększył swoją przewagę nad Nałęczem Babiak do pięciu punktów. W grupie II liderem pozostała Polonia Golina, ale na drugie miejsce wróciła Warta Rumin, która ma tyle samo punktów, co Victoria II Września. Komplet punktów w B-klasie cały czas ma Hetman Orchowo, a nowym wiceliderem został GKS Osiek Wielki.