Dzisiaj jest środa 24 kwietnia 2019, imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19496) SPORT FORUM FIRMY (5330) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 14oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Strzałkowo. Wypadł z drogi i zatrzymał się w przyd ... (10)Podsumowanie konsultacji w sprawie nowego rozkładu ... (24)

Kazimierz Biskupi. Kampania trwa na całego. Czy będzie debata?

Dodano: 27.10.2018 10:23
Źródło: LM.pl

Wymieniają się oświadczeniami, wywieszają banery i zapraszają na debatę. Kampania przed drugą turą wyborów trwa w Kazimierzu Biskupi na całego.

W pierwszej turze wyborów na wójta Kazimierza Biskupiego zwyciężył aktualny włodarz gminy Jan Sikorski, ale do drugiej tury wszedł jeszcze Grzegorz Maciejewski - radny powiatowy wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość. Różnica między oboma kandydatami nie była duża - Sikorski zdobył 1906 głosów (36,2%), a Maciejewski 1774 (33,7%). Stanowisko wójta dla obu kandydatów stoi więc nadal otworem.

Pytania i odpowiedzi

Walkę w drugiej turze otworzył aktualny wójt Jan Sikorski. 23 października na swoim profilu na FB opublikował zaproszenie na debatę skierowane do Grzegorza Maciejewskiego. W piśmie zaznacza, że chciałby uniknąć poruszania podczas debaty wątków prywatnych, dlatego już teraz prosi kontrkandydata na odpowiedź na trzy pytania dotyczące jego sytuacji zawodowej w KWB Konin: ,,1. Czy Dyrekcja KWB Konin planowała Pańskie zwolnienie? 2. Czy będąc radnym Rady Powiatu chciał Pan uniknąć niezręcznej sytuacji i uprzedził Pan działania KWB Konin i sam złożył wypowiedzenie z pracy? 3. Jaka ewentualnie była podstawa do tak drastycznych działań KWB Konin wobec Pańskiej osoby?". Jednocześnie Jan Sikorski dał Grzegorzowi Maciejewskiemu 24 godziny na wyjaśnienia.

To zarzuty, które pojawiały się w wielu powtarzających się komentarzach w Internecie (również na naszym portalu). Już 11 października Grzegorz Maciejewski odniósł się do tych oskarżeń. - We wrześniu złożyłem wniosek o rozwiązanie umowy o pracę, o czym już wiosną informowałem swoich przełożonych. Drodzy Państwo, nie mogłem już dłużej pogodzić pracy zawodowej z prowadzoną działalnością - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na profilu FB. - Jestem przekonany, że kampanię oszczerstw inspirują osoby bezpośrednio zainteresowane w osłabianiu moich szans wyborczych (...). Niezależnie od tego, jakim wynikiem zakończą się dla mnie tegoroczne wybory, wystąpię wobec moich oszczerców o naruszenie dóbr osobistych.

Będzie debata?

Mimo tego pytania dotyczące tych samych kwestii publicznie zadał teraz Jan Sikorski. W odpowiedzi Grzegorz Maciejewski opublikował kolejne pismo. - Informuję, że złożyłem w tej kwestii stosowne oświadczenie i podjąłem kroki prawne wobec osób, które mnie pomawiają. Nie chciałbym poruszać kwestii prywatnych na debacie, bo dla mnie najważniejszy jest rozwój i przyszłość Gminy. Ponieważ dla Pana najważniejsze zaś są kwestie prywatne dotyczące mojej osoby, to wypowiem się na ten temat publicznie na debacie. 

następna
strona 1/2


 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Maciejewski nie mógł pogodzić pracy zawodowej w kwb z działalnością gospodarczą a teraz będzie miał czas aby być wójtem
Dodano: 27.10.2018 17:07    Przez: ~Wyborca
Tak piszą o rzeczy która jest sprawą GM a jakoś o sprawie karnej która się toczy wobec JS zapomnieli. JS tak bardzo unika stawiania się w sądzie żeby przypadkiem nie musiał zostać skazany. Może LM i TP o tym napiszą i wyjaśnią tą sprawę. Skazanie to wygaszenie mandatu.
Dodano: 27.10.2018 12:05    Przez: ~Anioł
A Janka kto wspiera ? ?? Nikt !!!
Dodano: 27.10.2018 11:34    Przez: ~G
Może warto zapytać o wszystkich pracowników a szczególnie o Panią bez matury z biura obsługi której ciągle nie ma.
Dodano: 27.10.2018 21:55    Przez: ~Jolka
Janek też zabiegał o poparcie Pisu tylko otrzymał kopa w 4 litery !
Dodano: 27.10.2018 12:06    Przez: ~Pogodynek

KOMENTARZE

Może ten Maciejewski jest i wesołym chłopakiem któremu można by postawić piwo. Jednakże fakt że wspiera go bolszewicka banda o ksywie PiS trzeba chłopa spuścić do wora z wdziękiem uruchomić spłuczkę i o sprawie zapomnieć.
Dodano: 27.10.2018 10:39    Przez: ~jaś
A Janka kto wspiera ? ?? Nikt !!!
Dodano: 27.10.2018 11:34    Przez: ~G
Janek też zabiegał o poparcie Pisu tylko otrzymał kopa w 4 litery !
Dodano: 27.10.2018 12:06    Przez: ~Pogodynek
Jaś żal mi Cię!!
Dodano: 27.10.2018 12:09    Przez: ~Yhm
Wąsacz myśli że Młodego zapędził w kozi róg, co jest mylące, bo gdy ten zacznie stawiać publiczne konkretne pytania o sprawy prywatbe, jak np. o kłopoty z %, to Wąsacz będzie leżał.
Dodano: 27.10.2018 12:13    Przez: ~Konfident
No wspiera go chłop z jajami itp...............
Dodano: 27.10.2018 12:27    Przez: ~Pic
a panny łobuziaki dalej ciche wody?
Dodano: 27.10.2018 14:56    Przez: ~za kase robiły
Lepiej Pis, którego tez nie popieram niż tajni współpracownicy, którymi sie otaczał J.S.
Dodano: 27.10.2018 15:13    Przez: ~klakier
Nieprawda Maciejewskiego PiS nie wspiera nie potrzebuje takiego wsparcia .
Dodano: 27.10.2018 18:47    Przez: ~Sąsiad
Je**ć Janka!!
Dodano: 27.10.2018 22:30    Przez: ~Udhdhsh
Ehms ludzie dajcie na luz... Debata za kilka dni tam wszystko się okaże.... Waszym zadaniem jest iść i oddać głos nic więcej.
Dodano: 28.10.2018 10:26    Przez: ~zxcvb
Nie będzie debaty bo pan Grzegorz się boi. Boi się prawdy. Wszyscy wiedzą co robił w KWB. W ogniu pytań zrobił by się czerwony i papa. Lanserek na swoim Facebook wypisuje takie bzdury obietnice że jeśli mu wierzyć to gmina będzie kraina mlekiem i miodem płynąca
Dodano: 28.10.2018 11:15    Przez: ~Wyborca
Romuald i heniu czekają na Grzesia z utęsknieniem bo minęły czasy gdy wygrywał się wszystkie przetargi. Stworzą trio projektowe wszystko w ich łapach.
Dodano: 28.10.2018 11:18    Przez: ~Net
Maciejewskiego pis nie wspiera bo poznali się na nim. On jest tam gdzie kasa. Teraz po wsiach jeździ Mercedesem i obiecuję im złote góry
Dodano: 28.10.2018 11:20    Przez: ~A
Panie Maciejewski. Takie obietnice składasz na swoim profilu FB że nawet chyba sam nie wierzysz w to co wypisujesz.
Dodano: 28.10.2018 11:23    Przez: ~Qn
Pani nozewska już w rodzinie rozpowiada że zostanie dyrektorka szkoły w kozarzewie.
Dodano: 28.10.2018 11:30    Przez: ~Jery
Pan Grzegorz złożył wniosek o rozwiązanie umowy z KWB na wniosek KWB. Wiemy o co chodzi
Dodano: 28.10.2018 11:56    Przez: ~Wegiel
Ale Pani Nożewska już zarządza szkołą w Kozarzewie i to Pan Sikorski powołał ją na to stanowisko, więc o co chodzi?
Dodano: 29.10.2018 08:04    Przez: ~Kazimierz
Lubisz małe dziewczynki, co? Karma wróci..
Dodano: 27.10.2018 11:30    Przez: ~Asd
zapewne jest grupa osób w kwb, która zna bardzo dobrze odpowiedzi na te 3 pytania, a zwłaszcza na pytanie nr 3.
Dodano: 27.10.2018 11:54    Przez: ~tim
Szkoda, ze wyborcy nie znaja. Moze p. Olejnik by to wyjaśnił ze swoją żyłka detektywa? Albo dyrekcja zakladu pracy?
Dodano: 27.10.2018 12:20    Przez: ~Pn
Jacy wy jesteście ograniczeni, w KWB za dwa litry paliwa na zbity łeb wyrzucają, a wy wierzycie wójtowi, który ............, a sam ma sprawę karną i do tego sie nie przyznaje.
Dodano: 27.10.2018 15:06    Przez: ~kot
@Kot - nie owojaj kota ogonem. Tu nie o bzdury chodzi...
Dodano: 27.10.2018 15:52    Przez: ~Pn
do tim / masz rację dużo osób w kwb zna odpowiedzi na te pytania i na inne, które padną na debacie . do zobaczenia
Dodano: 27.10.2018 16:05    Przez: ~kwb
@kwb - pasc padna tylko pytanie co z odpowiedziami?
Dodano: 27.10.2018 16:09    Przez: ~Pb
@Pb-Jeśli pan GM nie będzie chciał na te pytania odpowiedzieć, to my jemu pomożemy
Dodano: 27.10.2018 17:49    Przez: ~kwb
@kwb - ok, trzymam Was za słowo. Wyjaśnijcie wszystkie watpliwosci. Choc watpie byscie mieli dokladna wiedzę na te tematy. Wyborcy hej na bank nue maja.
Dodano: 27.10.2018 20:16    Przez: ~Pn
Sprawdźcie lepiej na BIP oświadczenie majątkowe wójta. I porównanie z jego finansami jak był radnym. Za 2017 na koncie 341 tyś zł. Taki biedny jest. A jak był radnym to ani złotówki nie miał. A tak zazdroscicie mercedesa.
Dodano: 27.10.2018 23:25    Przez: ~Tw. Dominik
do Pn - Jest wiedza , a co najważniejsze są dokumenty
Dodano: 28.10.2018 10:41    Przez: ~kwb
Kot w KWB za dwa litry paliwa wyrzucają roboli. Reszta kolesiostwa kradną miliony i nikt im nic nie zrobi. Grzesiu wam powie jak to się robi.
Dodano: 28.10.2018 11:33    Przez: ~Torfioo
No tak wyrzucają za paliwo a tak niedawno Pan T. J z Kazimierza kierowcejak złapali to na emeryturę zaraz poszedł tak mu to wyszło na dobre.
Dodano: 28.10.2018 14:00    Przez: ~Lola
czym więcej czytam to coraz częściej przychodzi mi do głowy że ten cały Pn to skończony idiota
Dodano: 31.10.2018 20:13    Przez: ~dastin
Do informacji "jaś" - J.Sikorski bardzo zabiegał o tą i inne partie i one go wszystkie spuściły do wora.
Dodano: 27.10.2018 11:57    Przez: ~kazik
Wielu zabiegało i nic nie ugralo.
Dodano: 27.10.2018 12:22    Przez: ~Pn
Przecież nikt nie będzie się identyfikował z nim
Dodano: 27.10.2018 15:09    Przez: ~oserwator
Najbardziej płaczę Józef bo jego zięciu nie wygrywa nic w gminie. A kasa przepada
Dodano: 28.10.2018 11:21    Przez: ~Precz z komuna
J.... fa zięć to dobrze mu idzie pisanie ciekawe jak praca by mu szła.
Dodano: 28.10.2018 14:12    Przez: ~Kolws
ja tam znam Grzesia, ogólnie jest spoko gość jako kolega
Dodano: 27.10.2018 12:00    Przez: ~miro
Ja tez znam i hmm mam ciut inne zdanie.
Dodano: 27.10.2018 12:22    Przez: ~Pn
tez go znam i opowiesci jakim to byl inpektorem i jak mdlal z nerwow czy stresu :)
Dodano: 27.10.2018 15:45    Przez: ~zw
Ja też go znam jego rodzina by cie ze skóry obdarla
Dodano: 28.10.2018 11:21    Przez: ~Sa
Nie mówię, że nie jest spoko Gość bo nic do niego nie mam tylko nie odpowiednimi ludźmi się obstawia i już się robi następna setka też więc sobie odpuszczę tą 2 turę wyborów bo nic lepiej nie będzie znowu zaczną się przyjęcia do Gminy radnych bo przecież po co synów czy córka itd mają jeździć gdzieś jak mogą mieć na miejscu pracę a są ludzie którzy naprawdę potrzebują tej pracy i dla takich nie ma lepiej bez szkoły wsadzić do biura bo mama samotna a tu widać jaka samotna zmienia jak rękawice F..... W.
Dodano: 28.10.2018 13:23    Przez: ~Mieszko
LM bardzo dobrze z "Czerepachem" wpisują się w oczernianie GM. pewnie bardzo im zależy na tej debacie.....hahahahahahahaha
Dodano: 27.10.2018 12:00    Przez: ~fan
Bo lm to śmiech nie portal!!
Dodano: 27.10.2018 12:07    Przez: ~Ja
@ran i @ja - czyzbyscie tak dobrze znali tresc postanowien zakladu pracy wzgledem tego pana?
Dodano: 27.10.2018 12:24    Przez: ~Pn
Przecież TP i JS tylko umią robić jedno no może dwie rzeczy - kopać pod kimś dołki i donosić no a drugie to ich długie posiedzenia i debaty przy wąskiej b....ce a później do szafy......
Dodano: 27.10.2018 12:24    Przez: ~ktoś
@ktoś - jak nie znasz prawdy to po co macisz??
Dodano: 27.10.2018 12:26    Przez: ~Pn
Na pewno ty znasz Pn i dlatego piszesz na LM
Dodano: 27.10.2018 12:30    Przez: ~ktoś
@ktosiu g.... wiesz bo w dudzie byłeś. Tyle ci piwiem.
Dodano: 27.10.2018 13:39    Przez: ~Pn
Podobno ten były dyrektor będzie za Grzesia na bandzio grał w goku
Dodano: 28.10.2018 11:24    Przez: ~Olek
Pn ty wszystkich kretaczy popierasz nieważne czy Konin czy wsie
Dodano: 28.10.2018 11:35    Przez: ~Lm
Lexusy będzie trza sprzedac
Dodano: 28.10.2018 11:57    Przez: ~Pn
Tak piszą o rzeczy która jest sprawą GM a jakoś o sprawie karnej która się toczy wobec JS zapomnieli. JS tak bardzo unika stawiania się w sądzie żeby przypadkiem nie musiał zostać skazany. Może LM i TP o tym napiszą i wyjaśnią tą sprawę. Skazanie to wygaszenie mandatu.
Dodano: 27.10.2018 12:05    Przez: ~Anioł
Jak juz jest cos takiego to powinni wyjaśnić do konca sprawy obu panow. Sla dpbra wyborcow.
Dodano: 27.10.2018 12:25    Przez: ~Pn
uważam, że te sprawy powinni sobie wyjaśnić ale forum ogólne powinno być przeznaczone na programy i debatę
Dodano: 27.10.2018 12:34    Przez: ~cyk
@cyk - a ja uwazam, ze wszystko piwinno n c wyjasnione jeszcze przed wyborami by wyborcy zbali prawde. Jest takie madre piwiedzenie: w kazdym klanstwie jest ziarno prawdy.
Dodano: 27.10.2018 13:27    Przez: ~Pn
J.S. Ma sprawę karną, której unika. Czemu? Wiadomo.Parcie na szkło.
Dodano: 27.10.2018 15:48    Przez: ~kijanka
@kijanka - a cos o drugiej stronie? Tak dla rownowagi... 😁
Dodano: 27.10.2018 15:54    Przez: ~Pn
Sprawę karna wobec jana założył i napuscil na niego laski były wójt który sam w biały dzień rznal kierownicze w gminie a wszyscy wiedza
Dodano: 28.10.2018 11:37    Przez: ~Uuuuuu
~Uuuuu ta kierowniczke co to bez wiedzy dostala posadke za czasów puszkarka? blondynke tlenioną
Dodano: 28.10.2018 14:11    Przez: ~mk
brawo wreszcie ktoś to powiedział.Tylko trzeba jeszcze powiedzieć za co.
Dodano: 30.10.2018 18:52    Przez: ~dastin
Cała kadencja JS to jedna wielka ściema i rozliczanie się z ludźmi, na JP woził dokumenty i nic, dużo obiecanek przez 4-ry lata i na koniec kadencji rozkopane chodniki, rozpoczęte inwestycje a tu kasy w Gminie brak. Towarzysz P. pewnie wymyślił, że ludziom można każdy kit wcisnąć a po wyborach to będą nas się prosić i po d...e całować żeby coś skończyć, a my im kwiatki i kamyszki......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 27.10.2018 12:19    Przez: ~kaźmierzak
Ok. A teraz moze cos o drugiej stronie? Tak dla równowagi?
Dodano: 27.10.2018 12:27    Przez: ~Pn
Zapytaj TP pewnie otrzymasz wyczerpującą odpowiedź
Dodano: 27.10.2018 12:36    Przez: ~kaźmierzak
@kaźmierzak - rowniez moglbym cie odeslac to innego pana i basta dzo moglbys sie zdziwic nana temat drugiej strony.
Dodano: 27.10.2018 13:29    Przez: ~Pn
To co dzisiaj robił J.S, tzn. chodził po targu i sklepie i obcałowywał kobiety, przechodzi ludzkie pojęcie. Śmiech, to żenujące. Jak trzeba być zdesperowanym, żeby coś takiego robić. Po wyborach nikogo nie będzie znał.
Dodano: 27.10.2018 15:17    Przez: ~Klient
@Klient - rozumiesz em, ze twoj kandydat nie wychodzi z domu, nie zabiega o glody itp?? Mozna byc smiesznym ale ty swoim wpisrm jestes zalosny.
Dodano: 27.10.2018 15:56    Przez: ~Pn
Do Kazimierzak- gościu chyba jesteś slepcem że zamian na lepsze nie zauważasz współczuję CI
Dodano: 27.10.2018 20:18    Przez: ~Mieszaniec
Jak to się stało że wiejski projektant dorobił się takiego majątku jak projektanci z dużych miast. Źródło jest w kwb
Dodano: 28.10.2018 11:26    Przez: ~Ojjjj
Ty klient a wiesz ze Grzegorz jeździ po wsiach, na skraju wsi zostawia mietka żeby nikt nie widział i od domu do domu chodzi i błaga ludzi żeby na nich głosowali obiecując im dotacje z unii drogi asfaltowe na wszystkich dojazdach redukcję długu w gminie. A przez kilka ładnych lat jako Radny powiatowy nic dla gminy nie zrobił. Tylko próbował sobie przypisać różne projekty min rondo koło ośrodka. Nie kiwnal palcem.
Dodano: 28.10.2018 11:30    Przez: ~Wiem że
P.Sikorski wielu mieszkancom dal sie poznac jako wojt-nic niemoge,no moze poza sadzeniem kwiatkow na rynku.Teraz probuje na starcie debaty oczerniac kontrkandydata,jak widac przy pomocy takze stronniczego LM.Wstyd !!!!
Dodano: 27.10.2018 12:47    Przez: ~CZAS ZMIANY
Znasz powiedzenie: W kazdym klamstwie jest ziatenko prawdy? Znasz prawde? To po co hejtujesz?
Dodano: 27.10.2018 13:30    Przez: ~Pn
Ludzie wykształceni widzą co się dzieje i na pewno na J>S> nie zagłosują.
Dodano: 27.10.2018 15:19    Przez: ~log
Ja nie moge zagłosować ale ma pewno nie dalbym glosu na kandydata pisowskiego...
Dodano: 27.10.2018 15:57    Przez: ~Pn
do -log proszę nie wypowiadać się za wszystkie osoby wykształcone, a tym wpisem się tylko kompromitujesz i obrażasz innych.
Dodano: 27.10.2018 16:44    Przez: ~wykształcony
A ja glosowac w II turze nie pójdę... Dla mnie zaden kandydat sie nie nadaje... Moj glos nalezal do innego kandydata...
Dodano: 27.10.2018 20:55    Przez: ~Tez wykształcony
Ludzie tyle jadu, dajmy im się wypowiedzieć w debacie.
Dodano: 27.10.2018 12:50    Przez: ~Woj
Ok. Waznw jest twz by ktos na taki stolek byl jak zona Cezara...
Dodano: 27.10.2018 13:31    Przez: ~Pn
Pn Ty to powinieneś rzuć gnoj a nie się wypowiadać bo nie masz nic mądrego do powiedzenia
Dodano: 27.10.2018 14:19    Przez: ~Qwert
@Qwert - coz, prawda zawsze boli pismatolku.
Dodano: 27.10.2018 14:22    Przez: ~Pn
1 z 8
12345678>>