Dzisiaj jest poniedziałek 26 sierpnia 2019, imieniny: Marii, Natalii, Sandry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18934) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 20oC
Jutropogoda
28 / 22oC
Pojutrzepogoda
29 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Konin. Pomogą potrzebującym. Służby gotowe do "Akcji Zima"

Dodano: 29.10.2018 18:55
Źródło: LM.pl

Nikt potrzebujący nie zostanie bez pomocy. Służby są przygotowane do „Akcji Zima”.

W Koninie liczba osób bezdomnych od ubiegłego roku wzrosła ze 112 do 120. Jak podkreśla Anna Kwaśniewska, szefowa Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, wynika to z tego, że działajacy tutaj system jest sprawny.

- Konin jest wyjątkowo otwarty na pomoc bezdomnym w różnych obszarach – mówi Anna Kwaśniewska. - Udzielając pomocy nie zastanawiamy się, czy dana osoba jest z Konina, czy spoza naszego miasta – dodaje.

MOPR podobnie jak w latach ubiegłych wspólnie z policją i strażą miejską będzie monitorować miejsca przebywania osób bezdomnych, a także motywować ich do skorzystania z pomocy. Ośrodek zapewnia też ciepły posiłek w swojej stołówce. Aktualnie korzysta z niego 260 osób, z czego ponad 30 to osoby bezdomne. Z posiłku, ale też możliwości ogrzania się, umycia i przebrania potrzebujący mogą skorzystać w konińskiej noclegowni.

- Zapewniam, że każda osoba, która zgłosi się po pomoc to ją otrzyma. Teraz mamy tylko 8 wolnych miejsc, ale jak będzie trzeba to zwiększymy tą ilość. Dysponujemy zapasami materacy i łóżek – mówi Lena Czeszejko, kierownik noclegowni.

Informacje o miejscach, które proponują pomoc nie tylko bezdomnym, ale też samotnym i potrzebującym wsparcia, tak jak co roku znaleźć można na plakatach. Te, rozwieszone zostaną w autobusach komunikacji miejskiej i różnych częściach miasta.

  • Konin. Pomogą potrzebującym. Służby gotowe do "Akcji Zima"
  • Konin. Pomogą potrzebującym. Służby gotowe do "Akcji Zima"
  • Konin. Pomogą potrzebującym. Służby gotowe do "Akcji Zima"
  • Konin. Pomogą potrzebującym. Służby gotowe do "Akcji Zima"
  • Konin. Pomogą potrzebującym. Służby gotowe do "Akcji Zima"

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jakoś Lorka i Kwaśniewskiej nie widziałem w Centrum Konina aby pomagali bezdomnym, którzy śpią po smietnikach.
Dodano: 29.10.2018 20:05    Przez: ~Uczeń
Lorek na czarno. Masz rację jesteś w żałobie bo PO idzie na dno.
Dodano: 29.10.2018 20:00    Przez: ~PiS na tak
Guma, wąskie drzwi i do roboty pogonić hołotę i nierobów.
Dodano: 29.10.2018 20:15    Przez: ~Doktor
Ten portal to prywatna tablica ogloszen. Wystarczy zaplacic i wszystko opublikuja. Rzygac sie chce!!! Chojnacki napraw Konin!
Dodano: 29.10.2018 21:25    Przez: ~Pn
Lorek uaktywnil się na koncu kampanii , już po was, daj sobie spokój, przegraliscie z kretesem, nic wam nie pomoże bardxo się z tego cieszę
Dodano: 30.10.2018 10:37    Przez: ~Zmiana

KOMENTARZE

Lorek na czarno. Masz rację jesteś w żałobie bo PO idzie na dno.
Dodano: 29.10.2018 20:00    Przez: ~PiS na tak
Wiadomo zr tylo pis i chojnacki sie liczy
Dodano: 29.10.2018 20:09    Przez: ~Yt
Wara od Pana Lorka. Jajco wiesz jajco widziałeś. Świetny człowiek z doświadczeniem i b pracowitości i poświęcenia nie można mu zarzucić. A kto idzie na dno ten idzie na dno.
Dodano: 29.10.2018 20:59    Przez: ~konianin.
Pan Sławek Lorek był właściwym człowiekiem we właściwym miejscu. Dziękujemy za 6 lata Pana ciężkiej pracy na rzecz Konina. Dziękujemy za konsekwencje w realizacji wielu przedsięwzięć. Obserwowałem Pana jako nauczyciela w I LO, dyrektora w II LO, obserwowałem Pana jaki wiceprezydenta. Pan zawsze pokazywał, że móc to chcieć.
Dodano: 30.10.2018 06:49    Przez: ~obserwator wyborca
do "obserwator wyborca" a może chcieć to móc. Z opinią o wiceprezydencie Lorku w pełni się zgadzam.
Dodano: 30.10.2018 06:56    Przez: ~tylko obserwator
Pan Slawomir Lorek jest ponoc bardzo lubiany przez Nauczycieli i Urzędników.czy to prawda ?czy falsz?
Dodano: 30.10.2018 08:53    Przez: ~Sztandary wyprowadzic
Miarą sukcesu jest też liczba wrogów. Nic dodać, nic ująć :)
Dodano: 30.10.2018 09:22    Przez: ~psycholog
patol Pn tylko czeka na dary o dobrch ludzi Weź sie wreszcie za zamiatanie ulic czlowieku
Dodano: 30.10.2018 11:26    Przez: ~Yt
jest kolejna okazja by się polansować.... Cała kadencja na tym upłynęła. Pracowitość i poświęcenie??? No przecież nie za darmo ;) he he he
Dodano: 30.10.2018 11:59    Przez: ~kkk
Jakoś Lorka i Kwaśniewskiej nie widziałem w Centrum Konina aby pomagali bezdomnym, którzy śpią po smietnikach.
Dodano: 29.10.2018 20:05    Przez: ~Uczeń
Kawaśniewska może wreszcie pójdzie na emeryture, szkoda słów...
Dodano: 30.10.2018 10:50    Przez: ~czas odpocząć
Guma, wąskie drzwi i do roboty pogonić hołotę i nierobów.
Dodano: 29.10.2018 20:15    Przez: ~Doktor
Żeby jeszcze ta praca była doktorku.... to miasto zawsze miało problem z bezrobociem. Nigdy nie było tak, że mogłeś się zwolnić i spać spokojnie wiedząc że coś lepszego znajdziesz za tydzień. A jak już coś znajdziesz to za najniższą i z wielką łaską ze strony pracodawcy. Oczywiście mówię tu o pracy fizycznej bo umysłowa bez znajomości to jest w Poznaniu.
Dodano: 29.10.2018 21:28    Przez: ~kogut
Ten portal to prywatna tablica ogloszen. Wystarczy zaplacic i wszystko opublikuja. Rzygac sie chce!!! Chojnacki napraw Konin!
Dodano: 29.10.2018 21:25    Przez: ~Pn
W ,,RAZIE '' NIEMOŻNOŚĆI ,,JAK '' PRRZEWIDUJĄ ,,RADZACY -MEDYCY '',POMOCY UDZIELONEJ PRZEZ : CHIRURGA -NACZYNIOWCA ? , CZY ? MAJĄC WPŁACANĄ SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ ,,MAM ? '' SZANSĘ NA LECZENIE Z ,,UBEZPIECZENIA ? '' , I JAK? ZGROMADZIĆ DOKUMENTACJE : ,,BO ZAISTNIAŁ :-BRAK ? WIEDZY MEDYCZNEJ DOTYCZĄCEJ POMOCY CHIRYRGICZNEJ ?''. ...
Dodano: 29.10.2018 23:08    Przez: ~L
Środki jakie przeznacza się na takie akcje są wielokrotnie większe niż potrzeba.Trzeba przecież zatrudnić całą grupę specjalistów i płacić przez cały rok.
Dodano: 30.10.2018 04:23    Przez: ~Lipka
Bezdomni za mieszkanie w noclegowni powinni sami pracować gotować i utrzymać w czystości noclegownie jedynie ktoś powinien mieć dozór nad tym wszystkim