Dzisiaj jest piątek 13 grudnia 2019, imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20512) SPORT FORUM FIRMY (5435) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 1oC
Jutropogoda
4 / 3oC
Pojutrzepogoda
6 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młoda Prawica charytatywnie. Pomoc dla konińskiego ... (1)Siatkarska kolejka: Derby regionu. Czy SPS zrewanż ... (0)

Nowicki przegrał, bo chciał „więcej wody” na... tonącym Titanicu

KONIN JEST NASZ

Dodano: 29.10.2018 23:12

W konińskim magistracie czekają na wynik drugiej tury wyborów z niepewnością, ale i nadzieją. Kiedy urzędnicy spekulują po kątach, kto najbardziej ucierpi w wyniku zmiany władzy, prezydent przeżuwa klęskę w zaciszu swojego gabinetu.

W ubiegłym tygodniu prezydent był trzy dni w pracy, ale mało kto się z nim widział. – Wygląda na obrażonego, że urzędnicy nie dość skutecznie namawiali swoje rodziny i znajomych, by głosowali na niego – usłyszałem od jednego z moich rozmówców.

Józef Nowicki rzeczywiście ma nad czym myśleć, bo trzecie miejsce w wyborach to dla niego polityczny nokaut. Choć nie taki znów niespodziewany, bowiem poparcie mieszkańców Konina dla niego nigdy nie było jakoś szczególnie imponujące. Tak osiem jak i cztery lata temu w pierwszej turze poparło go 7,1 tys. wyborców, czego nie da się porównać choćby z wynikiem Kazimierza Pałasza z 2002 r., na którego zagłosowało wtedy (przy bardzo niskiej frekwencji 33,45 proc.) prawie 11,5 tys. (53,9 proc.) wyborców i prezydentem został już w pierwszej turze. Cztery lata później Kazimierz Pałasz pokonał konkurencję dopiero za drugim podejściem, ale w pierwszym głosowaniu poparło go prawie 12,5 tys. uprawnionych do udziału w wyborach. Natomiast Józef Nowicki obie swoje elekcje zawdzięczał raczej umiejętności dobierania sojuszy, które umożliwiały mu sięgnięcie po najwyższy urząd w mieście. I w obu drugich turach poparło go po około 10 tys. osób.

Tym razem, kończący swoją drugą i ostatnią już kadencję, prezydent otrzymał niewiele ponad 6 tys. głosów (19,83 proc.) a więc mniej od trzech kandydatów pozapartyjnych razem wziętych (7 684 głosów czyli 25,16 proc.), z których żaden nie prowadził większej agitacji, więc znani byli głównie tym ludziom, do których osobiście dotarli sami kandydaci lub ich współpracownicy.

Zdecydowanie lepsze poparcie otrzymali kontrkandydaci urzędującego prezydenta z PiS i PO: Zenon Chojnacki 9 305 głosów (30,48 proc.) i Piotr Korytkowski – 7 490 (24,53 proc.), którzy ostatecznie znaleźli się w drugiej turze. Gdzieś przeczytałem, że Józef Nowicki uważa się za ofiarę starcia dwóch wielkich obozów partyjnych. Ale prawda jest przecież taka, że tam, gdzie wyborcy są zadowoleni ze swoich wieloletnich prezydentów, burmistrzów i wójtów, wybierają ich na kolejną kadencję bardzo często już w pierwszej turze, choć z partiami politycznymi ci ludzie najczęściej nie mają nic wspólnego. Tym razem koninianie bardzo zdecydowanie powiedzieli Józefowi Nowickiemu, że mają go dosyć i do drugiej tury już nie dopuścili.

następna
strona 1/2
  • Nowicki przegrał, bo chciał „więcej wody” na... tonącym Titanicu

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   wybory samorządowe 2018

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

I co panie olejnik, dumny pan jesteś z siebie? Jakim trzeba być wyrachowanym c**jem bez skrupułów by pisać te paszkwile? Może pan pozdrowić mocodawców tych wypocin?. Karma wraca'
Dodano: 30.10.2018 11:02    Przez: ~Kiszony Kukumber
...rozliczą i Olejnika przyjmą do urzędu do pracy, od lat ma na to wielka ochotę. Tak kąśliwe teksty tylko on potrafi pisać - mały i zakompleksiony facio
Dodano: 30.10.2018 08:56    Przez: ~hela
teraz nowa miotełka powinna zrobić duży porządek na początek we wszystkich spółkach miejskich i porozbijać te układy, układziki które powstały na przełomie tych lat bo to co tam się dzieje to dramat.... już prezesiki po układach, ci wszyscy kierownicy i ich zastępcy, trzęsą po kątach porami bo nie wiedzą czego się spodziewać... wielki szum się nagle zrobił😯😯 i czekanie z niecierpliwością co będzie dalej, z kim tu się teraz poukładać żeby być bezpiecznym i nie do ruszenia...
Dodano: 30.10.2018 00:02    Przez: ~mieszkaniec i wyborca
No to teraz ludzie rozliczą Marka sekretarz i czarna mambe.
Dodano: 29.10.2018 23:49    Przez: ~Konkursy
Jeśli będzie robił takie porządki, jak robi PIS na szczeblu rządowym, to dziękuję bardzo. Rozwalić wszystko jest łatwo, ale potem doprowadzić do ładu jest zdecydowanie trudniej. W Koninie nie potrzebujemy rewolucji, a niezbędne zmiany muszą być przeprowadzone ewolucyjnie.
Dodano: 30.10.2018 09:14    Przez: ~akro

KOMENTARZE

Firma międzynarodowa, czyżby przestępcze pranie brudnych pieniędzy, których boi się nasz prezydent. No jaka ma ich nie słuchać? Jeszcze by się okazało, że, że ho, ho...
Dodano: 29.10.2018 23:39    Przez: ~CBA
Świetne podsumowanie rzadow Dziadunia.Tyle lat robiono z koninian idiotow,tyle lat !!! Nie ma co straszyc kandydatami,pewne jednak jest ze pelo to Amber Gold,czysciciele kamienic,mafia vatowska,poniewieranie warszawskimi seniorami w czyszczonych kamienicach .A to wszystko w majestacie prawa.Koninska pelo to buta,cwaniactwo w mniejszym wydaniu ale jednak .Nie wierze tym ktorzy za wszelka cene obrazaja,byle POzostac przy korytku.A zapewnienia POsla tw.Aktor,ktory obstawal za sprzedaza koninskich zakladow sa Żalosne,żalosne.Czy ktos to kupuje?Cos konczy i cos sie zaczyna!
Dodano: 30.10.2018 07:08    Przez: ~Glosujmy 4 listopada
I co panie olejnik, dumny pan jesteś z siebie? Jakim trzeba być wyrachowanym c**jem bez skrupułów by pisać te paszkwile? Może pan pozdrowić mocodawców tych wypocin?. Karma wraca'
Dodano: 30.10.2018 11:02    Przez: ~Kiszony Kukumber
Tak, karma wraca... do Józefa Nowickiego i jego Rodziny. A to dopiero początek...
Dodano: 30.10.2018 11:04    Przez: ~:D
powiedzieliśmy NIE lewicy czas powiedzieć NIE jej POplecznikom , Koniniacy liczymy na wasz rozsądek
Dodano: 30.10.2018 11:16    Przez: ~olo
dzisiaj, na ostatnią chwilę łatają dziury na ul.Okólnej, bo ludzie na cmentarz raczej na rowerach nie pojadą
Dodano: 30.10.2018 11:32    Przez: ~my
Przecież PO dogadało się z SLD i chcą żeby było tak jak było. Już SLD poparło i można głosować na Korytkowskiego i będzie to samo co jest czyli ch... d... i kamieni kupa, czasem jakiś chodnik zrobią, most rozwalą i tyle, a cała kasa rozkradziona i zero rozwoju. Korytkowski rządzi już ponad 8 lat, dla kosmetyki zwolni kilku towarzyszy i zastąpi swoimi przyd*pasami, jeszcze pewnie tych urzędników co akurat pracują i coś robią, a nie tych co się obijają cały dzień. Możemy też postawić na Zenona Chojnackiego i w końcu coś się w tym upadającym mieście zmieni. Nie jestem jakiś fan Zenona, ale lepsza taka zmiana, jak kontynuacja tego dziadostwa które rządzi tym miastem od lat. Precz z PO-SLD ich efekty pracy są już dobrze widoczne, tylko stołki dla swoich pociotków i zero rozwoju. Nowicki będzie wiceprezydent i będzie więcej dziadostwa w dziadostwie.
Dodano: 30.10.2018 12:14    Przez: ~Przecz z PO-SLD
Precz z PO i SLD i tu się obudziłeś
Dodano: 30.10.2018 12:17    Przez: ~Mynda
Koninski PiS już dzieli się posadkami prezesów. Obrzydliwi goście, którzy nie mają żadnych pomysłów - chcą tylko robić to co SLD przed nimi. Taka prawda naiwniaki
Dodano: 30.10.2018 15:29    Przez: ~poPiS
Wygrana Korytkowskiego nic w Koninie nie zmieni , układ PO-SLD będzie dalej rządził. Współpracują ze sobą już chyba 3 kadencje i skoro przez ten okres nic nie zrobili dla miasta to teraz zrobią? Nie bądźmy naiwni.
Dodano: 30.10.2018 17:18    Przez: ~mieszkaniec
Do wszystkich wyborców PiS: PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI OKŁAMAŁ DZISIAJ WSZYSTKICH GÓRNIKÓW W SPRAWIE OŚCISŁOWA!!!!!!! To skandal, żeby premier Polski posługiwał się bezczelnym kłamstwem. Za kogo wy nas macie pisowcy?? Za idiotów? O nie, co to to nie, żaden górnik na was nie zagłosuje!!
Dodano: 30.10.2018 21:39    Przez: ~górnik
No to teraz ludzie rozliczą Marka sekretarz i czarna mambe.
Dodano: 29.10.2018 23:49    Przez: ~Konkursy
AlarmTvp dziś było o nepotyzmie i układach rodzinnych w Lublinie zatrudnionych 80 osób.
Dodano: 29.10.2018 23:51    Przez: ~Wyborca
kto ich rozliczy?, z Korytkowskim stare kumple, a koscielny niemota to cieszy sie ze zyje, chyba ze przewielebni z Lichenia wtraca swoje trzy grosze, przeciez tez maja dzieci i dalsza rodzine co lakomym wzrokiem patrzy na dobrze platne stolki w urzedzie i spolkach..
Dodano: 30.10.2018 05:53    Przez: ~pro publico bono
...rozliczą i Olejnika przyjmą do urzędu do pracy, od lat ma na to wielka ochotę. Tak kąśliwe teksty tylko on potrafi pisać - mały i zakompleksiony facio
Dodano: 30.10.2018 08:56    Przez: ~hela
i niech pisze, jeden odważny i piszący prawdę dziennikarz w tym mieście
Dodano: 30.10.2018 11:17    Przez: ~hala
czy bedzie juzek czy leszek to bez znaczenia z ta niewielka roznica ze za lecha wiecej krzyzy kapliczek i pomnikow kaczora oraz wiecej koloratek u wladzy
Dodano: 29.10.2018 23:50    Przez: ~katecheta
Dokladnie. Okejnik mysl, ze np Pisiewicze cos dka niegobi Konina zrobia. Hahaha. Naiwniaj.vobi zrobia dobrze ake sobie i swoim pociotkom. Nikomu wiecej.
Dodano: 30.10.2018 05:00    Przez: ~Pn
co to za slang ? - polska trudna języka...
Dodano: 30.10.2018 05:41    Przez: ~zx
@Pn Czy w jakimkolwiek miejscu Olejnik wskazał że PiS bedzie lepszy? Nie zauważyłem (głupi się nie wydaje). Czy po prostu robi swoją dziennikarską robotę i opisuje konińskie aferki? Szacun dla tego pana!!
Dodano: 30.10.2018 15:36    Przez: ~woj
Trzeba zagłosować teraz na Zenona Chojnackiego,który zrobi porzadki w magistracie i we wszystkich spółkach miejskich!
Dodano: 29.10.2018 23:52    Przez: ~wyborca
Bus ja ha ha ha ha
Dodano: 30.10.2018 01:33    Przez: ~Już
Zenon Chojnacki urzędników i pracowników spółek zastąpi Misiewiczami. Pierwszym wiceprezydentem zostanie szofer posła a drugim ojciec pani senator. Po tych zmianach Konin padnie krzyżem, Amen.
Dodano: 30.10.2018 04:55    Przez: ~kot prezesa
Nie wiem czy sie sniac czy plakac kiedy czytam te peany o katechecie.
Dodano: 30.10.2018 05:11    Przez: ~Pn
szczerze życzę by wygrało PO, rozkradli by do końca miasto, ostatecznie i taki pn-ik by na trawce wylądował lub na najniższej krajowej jak tatusia pożegnają, bo to była polityka polsatowiczów, garstka przy kasie, masa bez kasy.. i tę politykę będą upowszechniać do bólu gdzie tylko będą mogli więc i takie szeregowe pionki jak rodzice pn-a w końcu na bruku skończą, miasto sie wyludni do końca, a jak juz wycisną ostatni grosz z kopalni i elektrowni, wydydkają hutę i opylą ostatni staw, zwieją jak ich guru do brukseli a tobie powiedzą - weź kredyt :P wy tępy narodzie nigdy sie nie nauczycie.. pis coś robi dla ludzi, czasem krzyż postawi, da coś rodzinom.. - strasznie zła partia. lepszy był poprzedni rząd - wszystko kradł po cichu dla siebie.. całym sercem jestem z wami: głosujcie dalej na PO, czytajcie wprost i wp, uczcie sie z polsatu.. a kościół i dzieci to złOOO
Dodano: 30.10.2018 05:39    Przez: ~kom2
Chojnacki nikogo nie bedzie krzywdzil i gnebil....na takie akcje stac PElo i ich kandydata.Brednie o dolinie energii sa niewiarygodne.Skoro mieliscie takie POmysly ,to dlaczego akurat teraz....tyle lat zmarnowaliscie z tym swoimi POmyslami wspolrzadzac w Koninie...widze ze kolejne doświadczenie u nowego kandydata :Energetyka !! A moze jest jakis dyplom juz w tej Dziedzinie juz jest ? Bo bhp juz jest? o zaocznej nie wspomne.
Dodano: 30.10.2018 07:40    Przez: ~Dziekan szkol wyzszych z Jap
Jeśli będzie robił takie porządki, jak robi PIS na szczeblu rządowym, to dziękuję bardzo. Rozwalić wszystko jest łatwo, ale potem doprowadzić do ładu jest zdecydowanie trudniej. W Koninie nie potrzebujemy rewolucji, a niezbędne zmiany muszą być przeprowadzone ewolucyjnie.
Dodano: 30.10.2018 09:14    Przez: ~akro
-do kota prezesa-lepiej zaglosowac na falszywcow z PO to znow wejda w zycie mafie paliwowe,vatowskie,amber gold...wtedy bedziemy zyli dlugo i szczesliwie jak przez ostatnie 8 lat...A prezydentem bedzie donaldinio i doradzi kazdemu polakowi ze jak bedzie trudno sie zylo to niech ludzie wezma kredyty albo wyjada do pracy za granice...Bezczelniacy z tego PO tak samo jak niemiaszki...
Dodano: 30.10.2018 12:07    Przez: ~anty po
Zenek, to jest dobry, do spiewania godzinek podczas deptania kapusty..
Dodano: 30.10.2018 13:24    Przez: ~slimak czterokadencyjny
Wyborco tym miastem bedzie rzadzil posel Witold Czarnecki, Bartosik i Galemba, Tojest aktyw pisowskiej mafii. Pan Zenon nie bedzie mial tu zbyt wiele dopowiedzenia.
Dodano: 30.10.2018 20:53    Przez: ~AntyPiS
O jskich porzadkach piszesz , porzadek jest i zawsze byl co ty prosty czlowieku ublizasz porzadnym urzednikom Jak mozna ?????
Dodano: 30.10.2018 21:58    Przez: ~urzednik
Ciekawe,że p.Korytkowski traktował p.prezydenta J.Nowickiego w debatach jako jedynego winowajcę trudnej sytuacji Konina.No cóż, p.Piotr K. w zdradach zaprawiony!
Dodano: 29.10.2018 23:53    Przez: ~Obserwator
Dzisiaj przyjeżdża nasz Premier do Konina pogratulować zwycięstwa naszemu kandydatowi Panu Chojnackiemu.
Dodano: 30.10.2018 05:51    Przez: ~PiS
Nasz? Chyba raczej wasz.vcenie ludzi na poziomie a pinokio takim nie jest.
Dodano: 30.10.2018 07:28    Przez: ~Pn
Pan PiS się jeszcze zdziwisz. Dla mnie większe szanse wybrania ma Korytkowski. Te 10% z SLD pójdzie na niego. Sami z SLD do tego zachęcają. Cała zmiana władzy w Koninie będzie wyglądać tak. Punkt 1: Koalicja SLD-PO zmieni się w PO-SLD. Punkt 2: Prezesi i wiceprezesi z SLD będą kierownikami a kierownicy z PO będą prezesami i wiceprezesami. Punkt 3: Jako że urzędników i pracowników spółek miejskich się nie zwalnia to Ci z SLD spadną 1-2 stołki niżej a Ci z PO zajmą nowe stołki, czyli mamy realny wzrost zatrudniania. Punkt 4: jak się zrobi deficytową geotermię za nasze podatki to wydzierżawią to koledzy z PO a nie z SLD. Punkt 5: od biedy się sprzeda deficytową spalarnię śmieci zgodnie z zasadą: ja podniosę opłaty - Oni nie dostarczą śmieci - jutro będą straty. Ot ich cały program i zmiana.
Dodano: 30.10.2018 09:30    Przez: ~lo
To właśnie domena PO zdeptać słabszych, bo tylko wtedy urosną. Ja jednak chcę bardzo Podziękować Panu Prezydentowi Józefowi Nowickiemu za ogromny szacunek jaki ma dla drugiego człowieka , nigdy nie odtrącił potrzebujących bez względu na ich sympatie polityczne. Czynił dobro tak z serca , a nie z nakazu i nie dla poklasku co zazdrośni mu przypisywali. Dla niego ważny był każdy mieszkaniec i jego potrzeby. Zrobił tyle ile mógł. Ludzie tak właśnie będą pamiętać Pana Panie Prezydencie . Jeszcze raz dziękuję. Dodam, ze nie jestem z Pana opcji politycznej.
Dodano: 30.10.2018 23:15    Przez: ~mieszkanka
teraz nowa miotełka powinna zrobić duży porządek na początek we wszystkich spółkach miejskich i porozbijać te układy, układziki które powstały na przełomie tych lat bo to co tam się dzieje to dramat.... już prezesiki po układach, ci wszyscy kierownicy i ich zastępcy, trzęsą po kątach porami bo nie wiedzą czego się spodziewać... wielki szum się nagle zrobił😯😯 i czekanie z niecierpliwością co będzie dalej, z kim tu się teraz poukładać żeby być bezpiecznym i nie do ruszenia...
Dodano: 30.10.2018 00:02    Przez: ~mieszkaniec i wyborca
Jakie uklady i ukladziki beszczelnosc uklady to sa w PIS-e poprzez lamanie konstytucji itp !
Dodano: 30.10.2018 22:04    Przez: ~cccc
Pani Basiu, lepiej niech pani nic nie pisze bo ręce opadają... proponuję schować legitymację partyjną głęboko do szuflady i zapomnieć na jakiś czas o parti bo jeszcze żyłka jakaś pęknie od tego komętowania. Stało się i nie odstanie 🤣🤣🤣 bu haha
Dodano: 30.10.2018 00:16    Przez: ~mnb
Józio zajęty pakowaniem żyrandoli i innych pamiątek
Dodano: 30.10.2018 00:17    Przez: ~zz
Kolejny ynteligrnt.... skad wy sie bierzecie??
Dodano: 30.10.2018 05:38    Przez: ~Pn
Pn zamilcz wreszcie.Super artykuł Panie Olejnik.
Dodano: 30.10.2018 05:49    Przez: ~ewa
ja, jo tegu pieruna Pn-a chyca , to mu tak nakopia do zyci , co mu spuchnie jak korbol..
Dodano: 30.10.2018 06:27    Przez: ~hanys
Kampania trwa, tematów brak, Nowicki na tapecie bo elem żyć bez tego nie może. Nowicki jest dobrym człowiekiem, a Olejnik to karykatura dziennikarstwa. Nawet debatę odwolaliscie bo kandydaci nijacy to nie ma o czym rozmawiać.
Dodano: 30.10.2018 00:19    Przez: ~Ernest
Olejnik zapewne dumny i liczy na katechete. Hehe... miernotyvnie sa w stanie nic zrobic dla miasta.
Dodano: 30.10.2018 05:13    Przez: ~Pn
Robercie Olejnik, mam propozycje. Skoro odwolaliacie debatę Chojnacki Korytkowski, zorganizujcie debatę Nowicki-Olejnik. Byłbyś zniszczony w minutę i nie moglbys się schować za monitor.
Dodano: 30.10.2018 00:25    Przez: ~Grzegorz Ttastt
On tylko poteadi pluc na ludzi, ktorzy cos osuagneli.... zza biurka. Nic wiecej. Zal....