LM.plSportChudzik strzela, Medyk wygrywa. Runda wiosenna rozpoczęta

Chudzik strzela, Medyk wygrywa. Runda wiosenna rozpoczęta

To nie był prosty mecz dla Medyka. Pierwsza połowa spotkania z UKS SMS Łódź zakończyła się bezbramkowym remisem, ale po przerwie koninianki zdołały strzelić rywalkom trzy bramki.

Pierwsza połowa spotkania, zgodnie z oczekiwaniami, nie obfitowała w wiele sytuacji bramkowych. UKS SMS Łódź, druga najlepsza defensywa ligi, skutecznie bronił dostępu do własnej bramki, a Medyk nie potrafił znaleźć sposobu, by w tym szczelnym murze znaleźć jakiś wyłom. Najlepszą okazję koninianki miały w siedemnastej minucie, gdy lobować próbowała Anna Gawrońska, a przy dobitce w piłkę nie trafiła Dominika Kopińska.

Łodzianki natomiast dwukrotnie miały szanse po zagraniach w pole karne, ale dobrze z bramki wychodziła Monika Sowalska, broniąc uderzenia Pauliny Filipczak i Klaudii Jedlińskiej. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Na drugą połowę trener Roman Jaszczak postanowił desygnować do gry Natalię Pakulską. Na ławce usiadła Anna Gawrońska, a do przodu przesunięta została Nikol Kaletka. I Medyk zaczął grać. Już w 53. minucie faulowana przez bramkarkę była Kaletka, a jedenastkę wykorzystała Natalia Chudzik. Później blisko gola były jeszcze Chudzik i Pakulska. W 67. minucie medyczki podwyższyły swoje prowadzenie - po dwójkowej akcji Kopińskiej i Kaletki piłkę sparowała Kinga Ptaszek, ale do siatki zdołała ją dobić Chudzik.

Skrzydłowa Medyka była bliska w sobotę hat-tricka. W 81. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka zmierzała w kierunku siatki UKS SMS, ale głową trąciła ją jeszcze Olha Zubczyk, notując bramkę samobójczą. Medyk wygrał ostatecznie 3:0.

W sobotę dwa punkty w Białej Podlaskiej stracili Czarni Sosnowiec, dzięki czemu Medyk awansował w tabeli na drugie miejsce z dorobkiem 29 punktów. Kolejne spotkanie już w najbliższą środę. W ramach Pucharu Polski koninianki zmierzą się z Olimpią II Szczecin.

Medyk Konin - UKS SMS Łódź 3:0 (53', 67' Natalia Chudzik, 81' Olha Zubczyk (sam.))

Medyk Konin: Monika Sowalska - Haley Lukas, Julia Maskiewicz, Sandra Sałata, Klaudia Olejniczak, Nicole Zając, Gabija Gedgaudaite, Nikol Kaletka, Natalia Chudzik, Dominika Kopińska, Anna Gawrońska (46' Natalia Pakulska).

UKS SMS Łódź: Kinga Ptaszek - Magdalena Dragunowicz, Klaudia Jedlińska, Nikola Karczewska (82' Kinga Molenda), Daria Kurzawa, Jurina Enjo, Paulina Filipczak (71' Maja Osińska), Kasandra Parczewska, Nadia Stanovic (56' Anita Turkiewicz), Olha Zubczyk, Adriana Achcińska.