LM.plWiadomościNie udźwignęli roli faworyta. Szybka bramka ustawiła mecz

Nie udźwignęli roli faworyta. Szybka bramka ustawiła mecz

To był pierwszy mecz od dawna, w którym Górnika Konin można było stawiać w roli faworyta. Ale takie zadanie koninian w sobotę przerosło i przegrali z Pogonią II Szczecin 2:1.

Zwycięstwo 4:0 z Gwardią Koszalin i awans w tabeli III ligi pozwalał widzieć w Górniku Konin zespół, który walczy o coś więcej, niż tylko utrzymanie. Podejmując Pogoń II Szczecin, jedną z ostatnich drużyn w klasyfikacji, biało-niebiescy musieli być postawieni w roli faworyta. I nawet Sebastian Rudol w pierwszym składzie, czy Seiya Kitano na ławce (obaj są zawodnikami pierwszej drużyny Pogoni) tego tytułu Górnikowi nie odbierali.

Ale koninianie odebrali go sobie sami, nie dźwigając na swoich barkach roli faworyta. Górnik zaskoczony został bardzo szybko, bo już w szóstej minucie. Po prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam znalazł się Dawid Błanik i strzałem po ziemi dał prowadzenie Pogoni II. W pierwszej połowie szczecinianie mieli jeszcze kilka okazji bramkowych, ale uderzenia Błanika i Fursta świetnie zatrzymywał Mateusz Koliński.

Górnik w pierwszej połowie zagrał słabo, najbliżej bramki był Jeremiasz Grela, którego uderzenie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na linii obronił Jakub Bursztyn. O wiele lepiej biało-niebiescy spisali się po przerwie, choć w 57. minucie stracili drugiego gola - po dograniu z prawego skrzydła piłkę do siatki gospodarzy dobił Maciej Zurawski.

Później jednak koninianie zdominowali grę i konsekwentnie dążyli do bramki. W 61. minucie bliski jej zdobycia był Łukasz Derbich, którego strzał głową na linii znów zatrzymał Bursztyn. Ale już trzy minuty później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego celnie głową przymierzył Taras Jaworski, notując swoją piątą bramkę w lidze w tym sezonie i dając jeszcze nadzieje Górnikowi.

Do końca meczu biało-niebiescy naciskali Pogoń II, ale wyrównać nie zdołali i przegrali 1:2. Koninianie spadli na trzynaste miejsce w tabeli z dorobkiem czternastu punktów. Kolejny mecz już w najbliższą środę - Górnik we Wronkach zagra zaległy mecz z Lechem II Poznań.

Górnik Konin - Pogoń II Szczecin 1:2 (64' Taras Jaworski - 6' Dawid Błanik, 57' Maciej Żurawski)

Górnik Konin: Mateusz Koliński - Mateusz Augustyniak, Dawid Śnieg, Łukasz Derbich, Michał Marszałek, Maciej Adamczewski, Taras Jaworski (77' Mikołaj Karbowy), Aleks Sieradzki (82' Krystian Sobieraj), Mateusz Majer (82' Bartosz Świderski), Jeremiasz Grela (57' Sebastian Antas), Dawid Przybyszewski.

Pogoń II Szczecin: Jakub Bursztyn - Fabian Pach, Błażej Chouwer, Paweł Marczuk, Sebastian Rudol, Stanisław Wawrzynowicz, Marcel Wędrychowski (90' Damian Ładny), Michał Graczyk, Oskar Furst (66' Dawid Krzyżaniak), Maciej Żurawski (81' Oskar Kalenik), Dawid Błanik (90' Seiya Kitano).