Dzisiaj jest sobota 17 sierpnia 2019, imieniny: Jacka, Anity, Mirona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18600) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO

21 / 15oC

Konin. Mieszkańcy mogą zdecydować o uchwale krajob ... (0)Ekstraliga. Czy w niedzielę pęknie granica dziesię ... (0)

Liga międzyokręgowa: Weekend na zero. Trzy wygrane, trzy porażki

Dodano: 5.11.2018 12:12

Tulisia Tuliszków, Wilki Wilczyn i SKP Słupca zanotowały zwycięstwa w czternastej kolejce ligi międzyokręgowej. Pozostałe trzy drużyny zakończyły swoje mecze bez punktów.

Pozycję wicelidera utrzymał SKP Słupca, pokonując pewnie Tura 1921 Turek 4:1. Już do przerwy słupczanie prowadzili 2:0 po golach Marcina Balalji i Jakuba Woźniaka. Po przerwie podwyższył jeszcze Łukasz Pietrzak. W 87. minucie gola dla gospodarzy zanotował Mateusz Paruszewski, a chwilę później wynik spotkania ustalił Konrad Kobylarek. SKP Słupca wciąż traci cztery punkty do liderującej Victorii Ostrzeszów, turkowianie spadli natomiast na jedenaste miejsce z dorobkiem siedemnastu punktów.

Pewne zwycięstwo z Astrą Krotoszyn zanotowała Tulisia Tuliszków. Już w czwartej minucie gospodarze objęli prowadzenie po samobójczej bramce Szymona Jankowskiego. Chwilę przed końcem pierwszej połowy podwyższył Patryk Janicki, a w drugiej połowie na 3:0 trafił Krystian Kruczkowski. Tulisia utrzymała szóste miejsce w klasyfikacji z dorobkiem 22 punktów.

Na dziewiąte miejsce wskoczyły Wilki Wilczyn, wygrywając wysoko 5:0 z Piastem Czekanów. W czwartej minucie prowadzenie wilczynianom dał Mikołaj Nowakowski, a w 25. minucie Jacek Brezyna strzelił drugą bramkę. W ostatnich dwudziestu minutach kolejne trzy bramki dołożyli Łukasz Przebieracz, Jakub Nowakowski i Piotr Mroziński. Wilki powiększyły swój dorobek do osiemnastu punktów.

Oprócz Tura 1921 Turek, bez punktów po weekendzie zostały zespoły Polonusa Kazimierz Biskupi i GKS Sompolno. Kazimierzanie ulegli czwartej Stali Pleszew 1:3. Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie, honorową bramkę dla Polonusa zanotował Wiktor Budzyński. Zespół z Kazimierza Biskupiego spadł na trzynaste miejsce z dorobkiem piętnastu punktów.

Blisko punktów był GKS Sompolno, który podejmował Raszkowiankę Raszków. Po pierwszej połowy goście prowadzili 2:0, w drugiej kontaktowego gola zanotował Filip Wieczorek, ale gospodarzom nie udało się doprowadzić do remisu zdobyć chociażby punktu. GKS Sompolno spadł na dziesiątą lokatę z siedemnastoma punktami.

Piętnasta kolejka w najbliższy weekend. SKP Słupca podejmie Zielonych Koźminek, Tulisia Tuliszków zagra na wyjeździe z Odolanovią Odolanów, Polonus Kazimierz Biskupi zmierzy się z Orłem Mroczeń, Tur 1921 Turek powalczy o punkty z Piastem Czekanów, Wilki Wilczyn zagrają z Raszkowianką Raszków, a GKS Sompolno zmierzy się z Astrą Krotoszyn.

Tulisia Tuliszków - Astra Krotoszyn 3:0 (4' Szymon Jankowski (sam.), 43' Patryk Janicki, 82' Krystian Kruczkowski)

Wilki Wilczyn - Piast Czekanów 5:0 (4' Mikołaj Nowakowski, 25' Jacek Brezyna, 70' Łukasz Przebieracz, 74' Jakub Nowakowski, 90' Piotr Mroziński)

Tur 1921 Turek - SKP Słupca 1:4 (87' Mateusz Paruszewski - 27' Marcin Balalja, 37' Jakub Woźniak, 50' Łukasz Pietrzak, 90' Konrad Kobylarek)

Stal Pleszew - Polonus Kazimierz Biskupi 3:1 (16' Tomasz Zawada, 31' Jakub Biadała, 45' Jacek Pacyński - 21' Wiktor Budzyński)

GKS Sompolno - Raszkowianka Raszków 1:2 (71' Filip Wieczorek - 23' Damian Spaleniak, 34' Patryk Adamski).