Dzisiaj jest środa 21 listopada 2018, imieniny: Janusza, Marii, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22111) SPORT FORUM FIRMY (5258) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Władysław Frasyniuk z żoną w konińskiej Akademii D ... (2)Puchar Polski. SPS Słupca zagra w środę o awans do ... (0)

Koło. Dąb Niepodległości "Józef" zostanie posadzony na starówce

Dodano: 7.11.2018 13:12

Dąb Niepodległości "Józef" zostanie posadzony na kolskiej starówce, naprzeciw Urzędu Miejskiego przy ul. Mickiewicza.

Odsłonięcie pamiątkowego kamienia przy Drzewie Pamięci nastąpi 11 listopada, podczas kolskich obchodów Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9.00. Zaplanowano uroczysty przemarsz z orkiestrą, składanie kwiatów w miejscach pamięci, okolicznościowe przemówienia. O godz. 10.45 w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego odprawiona zostanie msza w intencji Ojczyzny poprzedzona montażem słowno - muzycznym pt.: "Drogi do wolności" w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu. O godz. 12.00, rozpocznie się kolska akcja "Niepodległa do Hymnu" - wspólnie śpiewany hymn.

Wydarzeniem odnoszącym się bezpośrednio do jubileuszu będzie odsłonięcie pamiątkowego kamienia przy Drzewie Pamięci. Po przemarszu, przemówieniach, gdy ucichną słowa śpiewanego Mazurka Dąbrowskiego, na pamiątkę wydarzeń pozostanie drzewo, jako dowód zbiorowej pamięci. Na postumencie znajdzie się napis: Dąb Niepodległości "Józef", umieszczony zostanie cytat Norwida "Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek" a w podpisie "Wdzięczni za dar Wolnej Ojczyzny mieszkańcy Koła". 

  • Koło. Dąb Niepodległości "Józef" zostanie posadzony na starówce

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Koło,   dąb Józef,   święto niepodległości,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

To na cześć ustępującego prezydenta rozumiem??? 😂
Dodano: 7.11.2018 13:35    Przez: ~Lusia
Łał to się postarali zasadzą jedno drzewo i nazwą je Józef .
Dodano: 7.11.2018 15:20    Przez: ~podatnicy

KOMENTARZE

To na cześć ustępującego prezydenta rozumiem??? 😂
Dodano: 07.11.2018 13:35    Przez: ~Lusia
Powinien mieć imię Jarosław.
Dodano: 07.11.2018 13:45    Przez: ~Lech
Platforma obywatelska zakazała w Warszawie Marszu Niepodległości i wszystkich imprez o akcencie niepodległościowym, ze względu na to, że godzą w sojusz z potomkami hitlerowców i komunistów.
Dodano: 07.11.2018 17:41    Przez: ~deMOkraTY
Ci co chcą świętować niepodległość mogą dostać od funkcjonariuszki ratusza po szkole wyrywania paznokci w Legionowie kredki żeby sobie tęcze pomalować.
Dodano: 07.11.2018 17:42    Przez: ~deMOkraTY
@deMOkraTY - lekarze na L4... jak myslisz kto zabezpieczy wynaturzenia Narodzenia zioli i tego typu g....a? Dobrze zrobili, że nie wyrazili zgody.
Dodano: 07.11.2018 18:07    Przez: ~Pn
P.s. Policja na L4'....
Dodano: 07.11.2018 18:07    Przez: ~Pn
Gdyby Hanna Gronkiewicz-Walc była Polką ?
Dodano: 07.11.2018 18:25    Przez: ~Marsz Patriotów
@Marsz Patriotów - niziolki to nie patrioci ani Polacy.
Dodano: 07.11.2018 18:40    Przez: ~Pn
W jakimś dużym mieście tysięcznymi dłońmiPostawiono wielki i wspaniały pomnik.Z wyciągniętą ręką, w kroku nieprzerwanym,Stanął wielki człowiek z metalu odlany.Jego twarz i gesty reprezentowałyGłoszone za życia szczytne ideały.Każdy więc przechodzień mógł je w lot odczytaćI wprowadzić w życie i o nic nie pytać.To zagadka wielka i dla przyrodnika –Dlaczego gołębie srają na pomnikach.Ludzie przez czas pewien figurę czyścili,Lecz że bezskutecznie – wnet się zniechęcili.Z biegiem czasu smugi białawe odchodówZdobywszy figurę sięgnęły jej schodów;Znikły całkowicie wszystkie rysy twarzyI przestała ona cokolwiek wyrażać.Gówna po pomniku wciąż się pięły w górę.Wkrótce otoczyły calutką figurę.Już i gestu nie ma i nie ma już krokuZnikł już całkowicie błysk geniuszu w oku.Wszystko znikło w gównach! Zniknął pomnik cały,Nikt zeń nie odczyta żadnych ideałów!Jest na placu miasta, wielkością mu równa,Wielka i wspaniała piramida gówna!Jacek Kaczmarski1975
Dodano: 07.11.2018 20:01    Przez: ~Siplak
~Marsz Patriotów gdyby waszym idolem był Chrystus a nie jego przeciwieństwa.
Dodano: 08.11.2018 08:21    Przez: ~janósz
POlszewicka feminazistka różowa hiena tow.Bufetowa powinna dawno gnić w kamieniołomach (żyd.mafie czyścicieli kamienic),a śmie jeszcze mieć wpływ na chwalebny ogólnopolski Marsz Niepodległości!!!
Dodano: 08.11.2018 10:28    Przez: ~prof.Chmielewski
Józef bedziemu o Tobie pamietac nasz ukochany prezydencie.
Dodano: 07.11.2018 14:42    Przez: ~Pn
Katecheta obiecał modlitwę.
Dodano: 07.11.2018 14:45    Przez: ~Symp.PiS
~Pn jak TVN
Dodano: 07.11.2018 17:43    Przez: ~bingo
Ja zasadziłam dzisiaj kaktusa i nazwałam Pn
Dodano: 07.11.2018 17:43    Przez: ~ola
Symp.PiS a ty wiesz lewaku co to modlitwa?Pewnie wiesz bo matka cię ochrzciła i do komunii posłała teraz kwiczysz ale jak przyjdzie trwoga to zobaczysz.Nawet Jaruzel przed śmiercią się wyspowiadał.Nie obrażaj tu innych.
Dodano: 07.11.2018 17:46    Przez: ~prawa
,,prawa,, czy ,,ola,, masz rację .Ja to samo mówiłem ,,nie obrażaj,, Tarczyńskiemu jak przyjechał do Konina wspierać katechetę .Jak wyszło każdy widział .Co dziś z Tarczyńskim zrobił prezes w Sejmie też każdy widział więc nie obrażajmy .
Dodano: 07.11.2018 20:59    Przez: ~Symp.PiS
Sym PiS napisz jeszcze jakiego kopa dostała dzisiaj Gronkowiec od naszego Prezydenta hahhaa
Dodano: 07.11.2018 21:43    Przez: ~ola ,ala itp
Łał to się postarali zasadzą jedno drzewo i nazwą je Józef .
Dodano: 07.11.2018 15:20    Przez: ~podatnicy
Nastepne bedzie Jarosław.
Dodano: 07.11.2018 17:05    Przez: ~Pn
~Pn jak TVN
Dodano: 07.11.2018 17:43    Przez: ~bingo
@bingo - tak samo jak tuba pissuarska.
Dodano: 07.11.2018 18:41    Przez: ~Pn
Nastepne drzewko nazwijmy Pn i Ościsłowo. Na cześć naszego lewacko komunistycznego trolla. Będa ci pn druidzi pokłony oddawać
Dodano: 07.11.2018 17:37    Przez: ~Ass
Pn to możemy pokrzywę nazwać a potem po kolei psy wyprowadzać żeby na nią lały
Dodano: 07.11.2018 17:47    Przez: ~np
Hehe... ryljo na tyle was stac pissuarki? Wspolczuje wam.... 😂😂😂
Dodano: 07.11.2018 18:09    Przez: ~Pn
LM proszę o zainteresowanie się wpisami niejakiego Pn, trola który notorycznie obraża ludzi i partię rządzącą oraz Prezydenta Polski.
Dodano: 07.11.2018 18:22    Przez: ~czytelnik
I twoimi oraz twoich kumpli - pisowskich hejterzyn.
Dodano: 07.11.2018 18:42    Przez: ~Pn
Józef Piłsudski przeszedł do historii jako bohater narodowy, wielki Wódz i Patriota, powinien być wzorem dla nas prawdziwych Polaków.
Dodano: 07.11.2018 18:31    Przez: ~Symp. PiS
Co ty mozesz wiedziec o Pilsudzkim. Moze gdybys zyl w jego czasasch....
Dodano: 07.11.2018 18:43    Przez: ~Pn
Józef Piłsudski wielkim patriotą ? Czyim, masonów ? Człowiek niemoralny, zuchwały, mściwy, pozbawiony skrupułów, o niezmierzonej ambicji i pysze. Aby móc poślubić rozwódkę Marię Juszkiewicz, w 1899 r. porzuca katolicyzm i przechodzi na protestantyzm. Druga żona Żydówka Perl–Szczerbińska (nieślubne dziecko Żyda Perla) – ślub w 1921 r. Miał wiele kochanek np. poetka K. Iłłakowiczówna – osobista sekretarka, lekarz E. Lewicka (zmarła w dziwnych okolicznościach). Ideowo socjalista, zwolennik teorii Marksa, działający w zdominowanym przez Żydów ruchu socjalistycznym. Człowiek niewykształcony, prostacki w zachowaniu, przesądny (ważne decyzje podejmował z kart). Już jako Naczelnik Państwa brał udział w tajnych zebraniach masonów i uczestniczył w seansach spirytystycznych. Po trupach parł do władzy. Zoologicznie nienawidził Dmowskiego i ideologii narodowej. Chorobliwie nienawidził Rosji.
Dodano: 07.11.2018 19:48    Przez: ~Matilan
Marszałek samozwaniec. Samouk wojskowości, sam siebie mianował Marszałkiem Polski (19.03.1920 r.) !!! Nigdy nie służył w wojsku, nie miał żadnego doświadczenia bojowego. To gen. Rozwadowskich za niego kierował działaniami bojowymi (którego potem zniszczył). Szeroko popierał sprawy żydowskie. W r. 1927 przyznał obywatelstwo polskie 600 tys. Żydów rosyjskich (tzw. Litwakom), którzy całkowicie opanowali polski handel. 12 maja 1926 r. siłą obala legalny rząd – w bratobójczych walkach zginęło 379 Polaków, a 920 zostało rannych. W ówczesnej sytuacji politycznej Europy była to zbrodnia, której owoce zebraliśmy w 1939 r. Zamach był inspirowany i finansowany przez Niemców i Anglików za pośrednictwem lóż masońskich. Zatruł ducha narodu, zdeptał jego honor. Zdemoralizował znaczną część społeczeństwa. Mimo tego spodlona część narodu buduje mu pomniki i cześć boską oddaje. Z jego poręki (nakazu) odebrano życie i zdrowie najlepszym patriotom ...
Dodano: 07.11.2018 20:07    Przez: ~Matilan
@Matilan - z pisiorkami nie dyskutuj bo oni maja swoj swiat...
Dodano: 07.11.2018 20:17    Przez: ~Pn
Znamienne fakty: Niemcy po zajęciu Polski w 1939 r. wystawili przy jego grobie na Wawelu wartę honorową (sic !). Zaś Żydzi przyznali mu honorowe obywatelstwo Izraela, obdarowali go działką ziemi, a jeden z kibuców nazwali jego imieniem, utworzyli muzeum Piłsudskiego i zawsze okazują mu cześć, a znając ich wrodzoną pogardę do gojów, to już samo mówi za siebie. Piłsudczycy, żydy i masoni do niebywałych rozmiarów rozkręcili propagandę ubóstwiającą Piłsudskiego, jako nadczłowieka i zbawcę Polski, budując mu masowo do dnia dzisiejszego pomniki, popiersia i tablice pamiątkowe. Można by jeszcze długo, długo o tym bohaterze-zdrajcy - W obecnych czasie szykuje się następny do tego miana...
Dodano: 07.11.2018 20:18    Przez: ~Matilan
PiS przeje bał wybory to i Symp.PiS ma nowego Guru .Szkoda ,że nieżyjącego ha ha ha .Do budy trampku ze swoją hołotą!
Dodano: 07.11.2018 21:02    Przez: ~never PiS
never PiS a ty masz przepalony łeb do cna i zarabiasz trollując za kopiejki na LM razem z lewackim podszywającym się pod PiS tzw Sym PiS.Już niedługo pójdziecie na bezrobocie trolle
Dodano: 07.11.2018 21:41    Przez: ~PO to dno
GDZIE CI WSZYSCY LUDZIE Z NAPISEM KONSTYTUCJA NA KOSZULKACH?! ZABRONIONO MARSZU W STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, PYTAM WIĘC GDZIE JESTESCIE?
Dodano: 07.11.2018 21:56    Przez: ~Sym PiS
Proszę Cię pisz pod swoim nickiem, każdy rozpozna mój rzeczowy wpis i Twój szyderczy opluwający ludzi prawych z PiS-u.
Dodano: 08.11.2018 16:25    Przez: ~Prawdziwy Symp. PiS
Prawdziwy PiS jak zatańczysz z Pawłowicz tango i się nie porzygasz to ja ci ten twój nick kupię i zarejestruję ,nawet domenę ci kupię.Będziesz mógł fantazjować do bólu .Masz czas do jutra na decyzję .
Dodano: 08.11.2018 18:30    Przez: ~ PiS to dno
Gdyby to było w Koninie, to bym z butów wyskoczył, ale to jest w KOLE! Może jednak byłoby lepiej nazwać ten dąb Marszałek?
Dodano: 07.11.2018 19:16    Przez: ~kolo
Ja nym nazwal tytulem Wodz Narodu.
Dodano: 07.11.2018 19:27    Przez: ~Pn
~Pn nadaje jak TVN
Dodano: 07.11.2018 22:18    Przez: ~bingo
A ją posadzilem wierzbe w ogrodzie i nadalem jej nazwę : Becia klamczuszka ", chyba uschnie bo azor codziennie ją podlewa.
Dodano: 07.11.2018 20:43    Przez: ~Andrzej (nie dupa )
A ja ci proponuję jutro żebyś łeb na rudo przefarbował jak twój guru a potem Pani Beacie marynarkę zakładał tak jako on to robi pijakowi w Brukseli
Dodano: 07.11.2018 21:58    Przez: ~Gronkowiec kopnięty w d...
Wpisy Pn zgłoszone do Prokuratury w Koninie
Dodano: 07.11.2018 22:25    Przez: ~hura
Zgłosić to ty możesz ale swojego bachora na szczepienie przeciw odrze.
Dodano: 08.11.2018 04:52    Przez: ~Adrian Dupa
No pacz, a ja myślałem, ze od razu zglosisz panu Zbyszkowi. 😂😂😂
Dodano: 08.11.2018 06:20    Przez: ~Pn
Pn śmiej się śmiej już niedługo
Dodano: 08.11.2018 10:22    Przez: ~xd
Te Dup Adrian a tobie powikłania po opryszczce mózgu do dzisiaj pozostają?
Dodano: 08.11.2018 10:24    Przez: ~zd
Moze i my posadzimy '' Jozefa'', najodpowiedniejszym miejscem bylby Poznan ul, Mlynska..