Dzisiaj jest wtorek 11 grudnia 2018, imieniny: Damazego, Waldemara, Artura WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22077) SPORT FORUM FIRMY (5271) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 0oC
Jutropogoda
2 / 0oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Grunt na medal" jest w Koninie. Terenem interesuj ... (33)Medyk Konin poznał rywala w ćwierćfinale Pucharu P ... (8)

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

Dodano: 9.11.2018 10:20

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie. To onacza, że łatwiej będzie o dofinasowanie planowanych inwestycji w ramach energii odnawialnej w Koninie. 

W ratuszu tym faktem pochwalił się ustępujący prezydent Konina - Józef Nowicki oarz przedstawiciele spółek miejskich i podmiotów, które w czerwcu br. przystąpiły do klastra energetycznego. - Byliśmy z prezesem PWiK, Zbigniewem Szymczakiem, jako koordynatorem projektu, w Ministerstwie Energii, gdzie zostały wręczone certyfikaty dotyczące klastra – powiedział na wstępie spotkania w ratuszu Józef Nowicki. - Z całego kraju, wpłynęły 84 projekty, z czego do realizacji zostały zakwalifikowane 33 projekty, a 6 uzyskało wyróżnienie ministra energii. W grupie wyróżnionych znalazł się koniński projekt, co oznacza, że w staraniach o środki inwestycyjne będzie traktowany priorytetowo. To jest certyfikat dla pilotażowego klastra energii za pionierskie przedsięwzięcia w sektorze energetyki rozproszonej.

Certyfikat odebrali pionierzy tego przedsięwzięcia. Wręczony został również Piotrowi Korytkowskiemu, wybranemu na prezydenta Konina. - Mam nadzieję, że będzie pan kontynuował to przedsięwzięcie – powiedział J. Nowicki,przekazując certyfikat następcy.

- Jestem pod wrażeniem, że w tak krótkim czasie udało się to zrealizować. To ja panu gratuluję – powiedział Piotr Korytkowski do ustępującego prezydenta Józefa Nowickiego. - To doskonale wpisuje się w mój program wyborczy związany z konińską doliną energii.

- Spotkanie 6 listopada w sprawie certyfikatów było także okazją, aby porozmawiać w ministerstwie na tematy dotyczące ciepłowni geotermalnej – dodał J. Nowicki. - Rozmawiałem z dyrektorem departamentu, który zajmuje się tymi sprawami, który oświadczył, że nasze odwołanie w sprawie dofinansowania budowy ciepłowni geotermalnej, nie zostało jeszcze odrzucone i jesteśmy ciągle w grze – powiedział Józef Nowicki. - Jest zapewnienie, ze nasz projekt w piątej transzy, która będzie ogłoszona po nowym roku, ma niewątpliwie największe szanse bowiem wzmacnia to wyróżniony klaster Zielona Energia Konin.To pionierskie rozwiązanie wpisuje się w dobrą przyszłość dla mieszkańców, dla Konina.

Józef Nowicki pogratulował Piotrowi Korytkowskiemu zwycięstwa w drugiej turze wyborów prezydenckich w Koninie. - Gratuluję pięknego wyniku i tego poziomu kampanii, która była prowadzona przez sztab. Na miarę moich sił i możliwości, będę pana wspierał, jeśli tylko pan będzie tego chciał

Piotr Korytkowski podkreślił, że przybył na to spotkanie raczej jako przedstawiciel Rady Miasta Konin, jako szef komisji infrastruktury.

- Za parę dni obejmę fotel prezydenta, natomiast w tej chwili odbieram ten certyfikat jako szef komisji infrastruktury – podkreślił P. Korytkowski. - Konin od wielu lat kojarzony jest z produkcją energii elektrycznej. W tej chwili mówimy o zielonej energii, która jest przyszłością naszego subregionu, abyśmy dalej byli kojarzeni z produkcją energii, ale opartej na produkcji zielonej. Będziemy współdziałali tak, aby Konin był pionierem nowych technik związanych z pozyskiwaniem zielonej energii, ale i ochroną środowiska

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 
Slajd 1/28

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 1 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 2 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 3 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 4 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 5 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 6 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 7 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 8 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 9 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 10 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 11 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 12 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 13 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 14 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 15 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 16 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 17 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 18 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 19 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 20 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 21 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 22 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 23 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 24 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 25 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 26 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

Zielona energia z wyróżnieniem dla następcy prezydenta 

slajd 27 z 28

Klaster „Zielona Energia Konin” otrzymał od Ministerstwa Energii certyfikat i wyróżnienie.

następny slajdpoprzedni slajd

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Przy korycie pozostał ten sam klaster, tylko zmienił delikatnie kolor z czerwonego na różowy.
Dodano: 9.11.2018 10:47    Przez: ~Pogodynek
"PLONY" raczej ZGLISZCZA !
Dodano: 9.11.2018 10:49    Przez: ~POgonić
Tak tak prezydent z PO w ministerstwie z PIS to może sobie pomarzyć o dofinansowaniu doliny energii wo gule sam pomyśl to mikroskala w porównaniu z Ościsłowem i utratą wpływów z energetyki konwencjonalnej. No ale pokazywać będą laurki,certyfikat itp a ciemny lud z Konina to kupi.
Dodano: 9.11.2018 10:55    Przez: ~xmen
Witek a tobie żal d... ściska i żółć wylewasz uszami bo nawet polskiego hymnu nie znasz i przed Bogiem uciekasz chociaż matka wychowała cie inaczej
Dodano: 9.11.2018 13:50    Przez: ~żenada i dno
Na zdjęciach nowy prezydent i pożegnanie z prezesami spółek miejskich.
Dodano: 9.11.2018 15:35    Przez: ~PIS

KOMENTARZE

Brawo!!!! Panie Prezydencie Nowicki
Dodano: 09.11.2018 10:36    Przez: ~Tsk
Powodzenia panie Prezydencie Korytkowski.
Dodano: 09.11.2018 10:38    Przez: ~Xxx
Kończ waść wstydu oszczędź ! Im więcej Nowickiego w Koninie tym mniej !!!!
Dodano: 09.11.2018 10:47    Przez: ~Więcej sedesów i spłuczek
Przy korycie pozostał ten sam klaster, tylko zmienił delikatnie kolor z czerwonego na różowy.
Dodano: 09.11.2018 10:47    Przez: ~Pogodynek
@Pogodynek - a co wolalbys czarny wolalbys zeby kasa poszla do czarnrj dziury?
Dodano: 09.11.2018 11:15    Przez: ~Pn
@Pn - znam tylko dwie czarne dziury, jedna jest w kosmosie, a druga w twojej pustej łepetynie.
Dodano: 09.11.2018 12:40    Przez: ~Pogodynek
Patrzcie i uczcie się pisiorki od najlepszych. Jak się zarządza miastem. Zresztą nie musicie bo nigdy nie będzie wam to dane.
Dodano: 09.11.2018 13:15    Przez: ~ewa
@Pogodynek - w twojej nie ma nawet czarnej dziury...
Dodano: 09.11.2018 13:19    Przez: ~Pn
PiSdzielce mają teraz zadanie klęczeć na rozkaz przed pomniczkiem w Wa-wie tak długo aż zarejestruje to TVPiS a wierny pseudo redaktor Ziemiec ogłosi sukces.
Dodano: 09.11.2018 13:36    Przez: ~Witek kiedys fan PiS
Witek a tobie żal d... ściska i żółć wylewasz uszami bo nawet polskiego hymnu nie znasz i przed Bogiem uciekasz chociaż matka wychowała cie inaczej
Dodano: 09.11.2018 13:50    Przez: ~żenada i dno
LUDZIE było SLD-PO teraz PO-SLD jeżeli ktoś widzi różnicę to musi przestać oglądać TVN.
Dodano: 09.11.2018 14:13    Przez: ~re4321
@żenada i dno-a ty co znasz go, że takie bzdury wypisujesz. A ty pewnie sam jesteś pseudo katolik skoro takim jadem palisz do drugiego człowieka.
Dodano: 09.11.2018 14:54    Przez: ~X
Na zdjęciach nowy prezydent i pożegnanie z prezesami spółek miejskich.
Dodano: 09.11.2018 15:35    Przez: ~PIS
Szkoda panie Prezydencie Nowicki że teraz inni będą zbierać plony Pana pracy. Nie tylko w tej kwestii 😞
Dodano: 09.11.2018 10:43    Przez: ~Mala
"PLONY" raczej ZGLISZCZA !
Dodano: 09.11.2018 10:49    Przez: ~POgonić
P. Korytkowski na bank mial w tym swoj udzial wuec nie stekaj. Jak PiS przejelo panstwovw dobrym stanie to nie krzyczales, dlaczego??
Dodano: 09.11.2018 11:16    Przez: ~Pn
Dużo się zmieniło w mieście POZYTYWNEGO za kadencji Prezydenta Nowickiego.Dziękuję Prezydencie
Dodano: 09.11.2018 11:16    Przez: ~Ppdziemowac
A co takiego? Jakieś konkrety?
Dodano: 09.11.2018 17:09    Przez: ~Aaa
Np przeprawa uległa uszkodzeniu, stadion się sypie, stan dróg w mieście jest fatalny, a wszystko to zawdzięczamy byłemu Prezydentowi.
Dodano: 09.11.2018 18:43    Przez: ~Józek
Tak tak prezydent z PO w ministerstwie z PIS to może sobie pomarzyć o dofinansowaniu doliny energii wo gule sam pomyśl to mikroskala w porównaniu z Ościsłowem i utratą wpływów z energetyki konwencjonalnej. No ale pokazywać będą laurki,certyfikat itp a ciemny lud z Konina to kupi.
Dodano: 09.11.2018 10:55    Przez: ~xmen
Oczywiście, że mikroskala. Oczywiście, że ciemny lud to kupi. To są certyfikaty klastra nazwijmy to w skali miasta. Nie ma to przełożenia na cała ziemię konińską; nie ma to przełożenia na tysiące miejsc pracy w konińskim. Jednak nie ma powodów by nie brać pieniędzy dla regionu jak jest szansa. Po raz kolejny widzę, że Szymczak z PWiK choć z SLD to ma ciąg na kasę. Jest w nim choć trochę tego czego brakuje np: Korytkowskiemu, czyli element działania biznesowego w otoczeniu rynkowym jak i zarządzanie większą kadrą. Ws. geotermii proszę aby LM napisał o tym artykuł. Ile ma to kosztować (szacunki a my dołożymy 20%), za ile ma być ciepło (szacunki a my dołożymy 30%) i ilu mieszkańców Konina z tego skorzysta a dla ilu ciepła braknie. Zaraz jak na tacy dostaniecie cyfry i procenty to cały Konin odwróci się od geotermii.
Dodano: 09.11.2018 11:08    Przez: ~lo 1
PIS szantażował Ościsłowem, ale mu nie wyszło. Jeśli ta partia, to rzeczywiście prawdziwi patrioci, to musi odblokować tę odkrywkę, bo tu chodzi o bezpieczeństwo energetyczne państwa. Po rodzaju decyzji będziemy wiedzieli, czy to prawdziwi Polacy, czy tylko samolubne pisowskie plemię.
Dodano: 09.11.2018 11:11    Przez: ~orion
Geotermia nie jest zła, ale będzie piekielnie droga i dla niewielu. Kandydaci na prezydenta mówili o 20-25% potrzebach miasta. Koszty ponad 30 mln odwierty, ponad 30 mln ciepłownia. Na koniec będzie z 80 mln zł i jeszcze się okażę, że dla 20% mieszkańców. Jakby to pomnożyć x 5 dla 100% mieszkańców to cenę mamy: UWAGA: 400 mln zł. Nawet zakładając, ze ceny nie wzrosną a nawet spadną przy dużej inwestycji to mamy cenę ponad 300 mln zł. No to mogło miasto Konin sobie kupić KWB ze złożem za 180 mln .... o takich kwotach tu mówimy. Niech wyjaśnia dokładnie co i za ile oraz dla ilu mieszkańców to ciepło.
Dodano: 09.11.2018 11:13    Przez: ~lo 2
@orion - Morawiecki, ktorego Kaczynski jeszxze na razie ceni, niejednokrotnie mowil hfzie ma węgiel. Ja bym nie liczył na odkrywke. Gdyby PiSowo zalezalo na Polsce to juz dawno bylaby odkrywkan oni jednak wola sciagac wegiel z Rosji a u nas zamykac kopalnie. Bo to, co sie dzieje, przy odkrywce Osciskowo to nic jak zamykanie kopalni.
Dodano: 09.11.2018 11:20    Przez: ~Pn
@lo 2 - masz nazioliv 11 listopada ma zdaje sie pochlonac ma 200 mln....
Dodano: 09.11.2018 11:21    Przez: ~Pn
Pn .... naprawdę Ci za te brednie ktoś musi płacić. 200 mln koszt marszu niepodległości??? Tego marszu co jeszcze tydzień temu miało nie być??? Może fakty: niemieckie Money policzył koszt marszu niepodległości z 2017, w którym brało udział wg., Miasta Warszawa 40 tys. uczestników a 60 tys. wg. organizatorów. Na zabezpieczenie przez Policję poszło: 1 milion złotych. Urząd miasta podał, że marsz spowodował straty za 1600 zł a rok wcześniej za 5000zł. Niech koszt wyniesie 2 mln, to gdzie teraz 200 mln. 20 mln bym uwierzył w zabezpieczenie marszu jakie są wymagane w dobie terroryzmu ciężarówkami gdy w marszu idzie prezydent lub premier. Jednak 200 mln to wyssane z palca liczby dla ... Pn, TVN i WP.
Dodano: 09.11.2018 13:17    Przez: ~lo 1 milion 1600 zł
@~lo 1 ==> Wpisz sobie w googlach "Gdzie się podziało 200 milionów na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości".
Dodano: 09.11.2018 13:21    Przez: ~Pn
Korytkowski- elekcie zrob porzadek wokol siebie/foto/Czas na mlodych, dziadki 70 l letnie musza odejsc, niech wroca do sklepu np. na Zatorzu!!!!!! A niektorym emerytom w Urzedzie czas podziekowac.Postaw na mlodych!!!!!!!!
Dodano: 09.11.2018 10:57    Przez: ~Rowerek
Na mlodych bez doswiadczenia? To tak jakby powciskac do spolek Pisiewiczy. Tego chcesz? Tegovtypu praktyki nie beda dobre dla miasta. Stolki powinni dostawac ludzie, ktorzy maja doświadczenie. Sawanie stolkow tylko mlodym to strzal w kolano...
Dodano: 09.11.2018 11:23    Przez: ~Pn
w bajki wierzysz ,czy chory jesteś
Dodano: 09.11.2018 13:51    Przez: ~zbiórka na Pn
Zatrudnij prezydencie Pn-a tak tego ciote.on konfident i lizal by dupe wszystkim co maja zwiazek z PO****ną partia
Dodano: 09.11.2018 15:58    Przez: ~Angela
W Ślesinie wójt zrobił porządek, dziadków powyrzucał, zostawił młodych i miasto się rozwija. To samo w Koninie trzeba zrobić.
Dodano: 11.11.2018 15:47    Przez: ~do Pn
Gratulacje p. Prezydencie Nowicki. Klaster to właściwy kierunek. Prezydent Korytkowski OZE ma też w swoim programie.
Dodano: 09.11.2018 11:08    Przez: ~dok
To jest dosc odlegla wizja a kopalnia za chwile sie skonczy...
Dodano: 09.11.2018 11:25    Przez: ~Pn
Poprzednio była koalicja SLD i PO a w sejmiku wojewódzkim rządziło PO i co swoim kolegą pomogli ? takiego !!! to co teraz się zakochają w Koninie. Ludzie nie wybierają mądrze nie mowie że złych ludzi tylko politycznie nie mądrze gdyby był prezydent z PIS to PISIORY w ministerstwie dla przykładu dopieszczali by kroplówką pewne inwestycję, żeby pokazać patrzcie tu jest miasto, w którym my rządzimy tu nasz prezydent a my sprytnie czy ich lubisz czy nie korzystalibyśmy wszyscy a tak następne 5 lat walenie o ścianę
Dodano: 09.11.2018 11:12    Przez: ~prawica centrum
Nic by nie dopieszczali. Dopieszczal jedynie czarnych i sypal kasa na bzdury typu rondo im. wodza narodu, dach na plebani x czy y. Takie to byłyby inwestycje. Zero konkretów.
Dodano: 09.11.2018 11:27    Przez: ~Pn
Zbieramy na leczenie Pn
Dodano: 09.11.2018 11:38    Przez: ~zbiórka
@zbiórka - za chwile bedzie WOSP wiec lepiej daj te pieniadze na szczytny cel a nie robisz z siebie payaca.
Dodano: 09.11.2018 12:37    Przez: ~Pn
tylko rok :) za rok będzie zmiana i PiS zajmie swoje miejsce
Dodano: 16.11.2018 09:25    Przez: ~:)
dlaczego nie daliscie zdjecia jak sie towarzysze całują?
Dodano: 09.11.2018 11:45    Przez: ~12we
Przy tym stoliczku wszystkich prezesików pogonić.
Dodano: 09.11.2018 11:55    Przez: ~Nikodem Dyzma
Wszystkie spółki rozliczyć i UM
Dodano: 09.11.2018 12:54    Przez: ~Tylko
Pan Prezydent Piotr Korytkowski będzie wiedział co z tym zrobić :)
Dodano: 09.11.2018 12:24    Przez: ~kato-cheta
hahahahaha