LM.plWiadomościDziewiętnaście bramek na inaugurację w Koninie!

Dziewiętnaście bramek na inaugurację w Koninie!

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Pogromem zakończył się pierwszy mecz II ligi futsalu w Koninie. KKF Automobile Torino Konin pokonał Piasta Poniec 14:5 i został nowym liderem klasyfikacji.

W inaugurującym spotkaniu II ligi futsalu w Koninie KKF Automobile Torino podejmował debiutującego w rozgrywkach Piasta Poniec. Faworytem meczu byli koninianie. I do dziewiętnastej minuty tę rolę świetnie wypełniali. Gdy tylko Piast zmienił swoją podstawową czwórkę, gospodarze zaczęli strzelać. Pierwszą bramkę, bardzo ładnej urody, zaliczył Damian Tylak, a w kolejnych kilkudziesięciu sekundach podwyższyli Przemysław Skibiszewski. W końcówce pierwszej połowy KKF Automobile Torino Konin dołożył jeszcze dwa trafienia i było 5:0.

Piast Poniec pokazał jednak, że również potrafi być groźny. W dwóch ostatnich minutach pierwszej odsłony starcia dwa mocne ciosy wyprowadził Patryk Moryson. - Założenia były takie, że cały mecz będziemy grać wysokim pressingiem. Jeżeli na hali się tak gra jest się narażonym na kontry. Niektóre z nich zakończyły się utratą gola - tłumaczył już po meczu Przemysław Skibiszewski, zawodnik KKF Automobile Torino Konin.

Po zmianie stron koninianie znów podwyższyli swoją przewagę do pięciu bramek i znów rywale straty zniwelowali do trzech trafień. Ostatnie osiem minut to już jednak dominacja KKF Automobile Torino Konin. Gospodarze zanotowali aż siedem goli, dla Piasta zaledwie raz trafił Moryson. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem koninian 14:5.

- To podobna drużyna do tej, którą my byliśmy dwa sezony do tyłu - oceniał rywali po meczu Przemysław Skibiszewski. - Troszkę tej gry było szarpanej, ciężko było wyczuć, jaki jest ich styl. Sam wynik też pokazał, że momentami fajnie to u nas wyglądało, a i tak traciliśmy bramkę. Ciężko był rozpracować przeciwnika, bo nic o nich wiemy, kto gra, jakim systemem. Obstawiam, że ta drużyna nie jednemu jeszcze punkty urwie.

Była to pierwsza wygrana KKF Automobile Torino Konin w tym sezonie. Koninianie z czterema punktami na koncie objęli pozycję lidera w tabeli II ligi, nie wszystkie zespoły mają jednak taką samą liczbę rozegranych meczów. Kolejne spotkanie w przyszłą sobotę - KKF Automobile Torino zagra na wyjeździe z M40 Poznań.

KKF Automobile Torino Konin - Piast Poniec 14:5 (4' Damian Tylak, 4', 17', 26', 36' Przemysław Skibiszewski, 5', 36', 37' Artur Brzuśkiewicz, 19', 24' Mateusz Mroziński, 32', 35', 38', 40' Krystian Andrzejczak - 19', 20', 39' Patryk Moryson, 29' Eryk Offert, 32' Bartosz Dudkowiak)

KKF Automobile Torino Konin: Marcin Wojciechowski - Krystian Andrzejczak, Mateusz Mroziński, Mateusz Zaborski, Damian Tylak, Sebastian Laskowski, Artur Brzuśkiewicz, Wiktor Jarabek, Przemysław Skibiszewski, Damian Markiewicz, Łukasz Łajdecki.

Piast Poniec: Mateusz Nowak, Szymon Nowak - Bartosz Dudkowiak, Eryk Offert, Patryk Moryson, Przemysław Czajka, Paweł Grund, Maciej Szykuła, Dawid Kleras, Adrian Olejniczak, Krystian Klupś, Dawid Skiba.