LM.plSportII liga. Pogrom w Legnicy. Start Konin stracił ponad 40 bramek

II liga. Pogrom w Legnicy. Start Konin stracił ponad 40 bramek

Fatalnej passy Startu Konin ciąg dalszy. W Legnicy koninianie przegrali 24:43, zdobywając niewiele więcej bramek, niż sam Wojciech Szyba z ECUO-UKS Dziewiątka sam.

Wyrównana gra w Legnicy trwała zaledwie kilka minut. Już w czwartej minucie gospodarze zaczęli budowanie swojej przewagi. Po kwadransie legniczanie prowadzili już trzema bramkami, po dwudziestu minutach - sześcioma. Seriami rzucał Wojciech Szyba, najskuteczniejszy zawodnik EUCO-UKS Dziewiątka w tym sezonie. Już do przerwy gospodarze zanotowali aż 23 bramki, prowadząc z koninianami dwunastoma trafieniami.

Po zmianie stron nic się nie zmieniło, do rzucającego Szyby dołączył jeszcze Maciej Stańko. Ostatecznie licznik gospodarzy zatrzymał się na 43 bramkach, w tym sam Szyba zanotował dziewiętnaście trafień. Niewiele mniej od całego Startu Konin, goście w Legnicy zdołali zdobyć 24 bramki.

Fatalna seria porażek Startu Konin wzrosła do dziewięciu. Koninianie wciąż zajmują ostatnie miejsce w tabeli, bez dorobku punktowego, ze stratą siedmiu oczek do Lidera Swarzędz. I to właśnie przedostatnią drużynę II ligi Start podejmować będzie już w przyszłą sobotę.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica - Start Konin 43:24 (23:11)

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica: Piotr Myśluk (2), Paweł Wojtusik, Krzysztof Wyszogrodzki - Michał Nowicki (1), Łukasz Maliński (5), Patryk Król (2), Radosław Sydor (1), Marcin Radomski (3), Michał Kuryło (1), Dawid Różański (1), Maciej Stańko (5), Piotr Myśluk (2), Julian Jedlecki, Michał Grochowski (3), Wojciech Szyba (19).

Start Konin: Mateusz Pawlak, Przemysław Hejna - Dominik Urbański, Kacper Trepka (1), Adrian Grzelka (5), Adam Maciejewski (3), Dariusz Gostrowski (1), Jakub Pecyna, Janusz Kostrzewa (3), Marek Salzman (6), Tomasz Lorencki (1), Arkadiusz Pawlak, Jakub Kujawiński (3), Konrad Kowalczyk (1).