Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19491) SPORT FORUM FIRMY (5341) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 10oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Górnik ze spadkowiczem, Sokół z ... (0)Puchar Polski: Finał nie dla Sokoła. KKS 1925 leps ... (6)

Debatanci z III LO w Koninie w grudniu na wielkopolskim finale

Dodano: 19.11.2018 14:46

Dwa zespoły z III Liceum im. C. K. Norwida w Koninie pojadą do Poznania na finał Wielkopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich.

Podczas przeprowadzonego 17 listopada w Ostrzeszowie turnieju eliminacyjnego drugi zespół debatantów z III LO w składzie: Mariusz Wieczorek (2d), Nemezis Szczepaniak (1g), Wiktoria Walczak (1f), Ksawery Wojciechowski (1f) zdobył prawo do udziału w finale. Nasi uczniowie odnieśli dwa zwycięstwa i jedną porażkę, co dało im drugie miejsce i przepustkę do Poznania. Tematy, z którymi musieli się zmierzyć to: „Powinno się doprowadzić do zmiany w prawie dotyczącej zakazu przechodzenia pieszych przez jezdnię zgodnie z interpelacją posła Pawła Szramki (nr 26884)”, „Starostowie i marszałkowie województw powinni być wybierani w wyborach bezpośrednich”, „Ustawa o języku polskim powinna przewidywać spoczywający na władzach publicznych obowiązek posługiwania się męskimi i żeńskimi formami zawodów i tytułów”. Dzięki temu sukcesowi III LO będzie w Poznaniu reprezentowane przez dwa składy. Przypomnijmy, pierwszy zespół zakwalifikował się do finału wygrywając eliminacje zorganizowane 27 października w Koninie.

Na turniej do Poznania pojadą 8 grudnia 4 zespoły z Konina: po dwa z III LO i z II LO. W sumie na argumenty zmierzy się 12 zespołów z całej Wielkopolski. 

Fot. III LO w Koninie 

  • Debatanci z III LO w Koninie w grudniu na wielkopolskim finale

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:trzecie liceum,   III LO Konin,   debata oksfordzka,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Brawa dla Pana Michała i najlepszego LO w Koninie !!!
Dodano: 19.11.2018 16:50    Przez: ~fan

KOMENTARZE

Brawa dla Pana Michała i najlepszego LO w Koninie !!!
Dodano: 19.11.2018 16:50    Przez: ~fan
Gratulacje
Dodano: 19.11.2018 21:47    Przez: ~ZAP

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.